TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:32:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u tetivama u gornjem pripoju triceps sure-a.  (Pročitano 10319 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2014, 09:21:41 pre podne »

Da li boli kad lezeć prekrstiš povredjenu nogu preko kllena zdrave i spuštaš u stranu, tj obaraš koleno povredjene noge u stranu.... (položaj 4)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2014, 09:10:50 pre podne »

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-bolne-fabele-fabellitis.html
Pogledaj ovaj txt o problemu sa fabelom (kost koja se nekada nalazi u gornjem pripoju lista sa splljasnje strane noge)....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2014, 09:02:34 pre podne »

Osnovni problem je u kolenu, a cista je samo posledica (simptom problema sa kolenom). Moguće je da postoji povreda meniskusa, a mozda je problem sa hrskavicom čašice kolena. Koleno se u oba slučaja brani stvaranjem veće klličine sinovijalne tecnosti kako bi smanjio dalji kontakt zglobnih povrsina i oštećenje...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2014, 08:58:55 pre podne »

Ukoliko imaš poplitealnu cistu tj da je to uzrok tegoba koje osećaš pozadi kolena - cista nije sama po sebi neko oboljenje, već predstavlja posledicu problema kolena. Ona nastaje tako što tečnost iz kolena (pri otoku kolena postoji višak zglobne/sinovijalne tecnosti u kolenu) ispuni tu cistu i dovodi do njenog uvećanja...
Sačuvana
Buktop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2014, 03:33:53 posle podne »

Visok sam 183, tezak 85. Kvadriceps mi nije jak kao kod drugih ljudi moje gradje, ali ne osecam da je nesto slabasan. Spoljasnja strana lista je bas osetljiva na dodir a iza kolena onako, odredjene tacke samo isto lateralno.nisam snimao. Radim od vezbi (pores trcanja i plivanja) staticke kontrakcije i mnogo se istezem.
Najvise me pri trcanju boli noga.
Evo jos jedan podatak: imam sestru na koju fizicki jako licim, u smislu svih predispozicija i mana, oboje smo trenirali 15 god waterpolo i 5 god kikbox i ona je imala cistu na ovom mestu gde ja sada osecam bol.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Avgust 21, 2014, 12:41:50 posle podne »

da li boli neka odredjena tačka na pritisak prstima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Avgust 21, 2014, 12:36:43 posle podne »

bol i osećaj zatezanja pozadi kolena je najverovatnije bekerova (poplitealna) cista - nakupina tečnosti iza kolena, koje je posledica prethodnog otoka kolena....
možeš mazati lioton gel u tom predelu 2-3xna dan, naredne dve nedelje...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Avgust 21, 2014, 12:33:58 posle podne »

da li radiš neke vežbe za mišiće nogu?
da li radiš istezanja - kvadriceps, zadnja loža, listovi? koje vežbe radiš?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2014, 12:32:49 posle podne »

koliko si visok? težak?
da li je kvadriceps slab ili jak?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2014, 12:32:09 posle podne »

da li ima bola u nekom delu kolena?
pri nekim pokretima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2014, 12:31:39 posle podne »

viziju nemam, obično mi se ne javljaju...  ;)
da li je radjeno neko snimanje kolena?
Sačuvana
Buktop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2014, 01:42:55 posle podne »

Dobar dan.

Izlozicu problem koji imam sa sto vise mogu informacija, ali gledacu da ne preterujem i ne davim :)

2013. maj mesec, posle duze pauze otisao sam na trcanje. Pun volje i zelje, trcao sam 1h i 40 min dosta jakim tempom. U jednom trenutku mi je nesto "skoljcnulo" kod kolena , ali sam nastavio da trcim jos 20 min. Bol je u tom trenutku bio jak i ostar. Kada sam se ohladio, shvatio sam da je bol i dalje prisutan i mislio da je nesto sa kolenom.
Nisam vise trcao niti forsirao nogu do oktobra. Tada sam odigrao jedan lagani basket  i posle nekoliko dana stvorila mi se voda u kolenu. Bilo je oteceno, ali ne nesto previse. Kod ortopeda na pregledu sam dobio misljenje da je to mozda meniskus, ali nista konkretno nije ni znao ni hteo da kaze, tako da kao da nisam ni bio na tom pregledu.

Posle mesec dana povukla se voda i bol se smanjio. Potom sam shvatio da bol nije zapravo u kolenu nego u tetivama gornjeg pripoja lista koji se prozima uz desnu, tj lateralnu stranu lista.
Mazao sam crvenom konjskom taj deo i radio onu metodu sa ledom toplo hladno. Bio sam kod nekog "nadarenog" starca koji mi je zario prste iza kolena i sve te tetive nekako cupao uz objasnjenje da su se zapetljale. Posle toga mi je zapravo i bilo bolje za nijansu. Onda sam se bacio na lagana istezanja jer sam pomislio da su mi misici i tetive tu ukrucene pa da je potrebno istezanje kako bih se izlecio.
Sada mi je relativno bolje, odem s' vremena na vreme na trcanje, ali se bol vraca. Koleno mi ne pucka samo kad cucnem nego i kada rotiram tu desnu nogu oko svoje ose. Osecam da u listu imam kamen (na desnoj ivici lista) i i dalje me boli pripoj.

Sta je po sredi i dalje nisam skroz siguran, pa ako imate neku viziju voleo bih da cujem misljenja! Naravno i objasnjenje kako da sam sebi pomognem, ukoliko ga imate! Hvala puno unapred! :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.