TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:14:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li mi mozete reci da li postoji zamena za kreatin?  (Pročitano 13908 puta)
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #20 poslato: Avgust 26, 2014, 03:19:52 posle podne »

Kreatin koriste svi profesionalni sportisti i dosta rekreativaca.koristi se cak i kod osoba trece zivotne dobi kao prevencija osteoporozi.Ali ukoliko imas zabranu koriscenja,onda se fokusiraj na kvalitetnu ishranu i neces imati problem!
Sto se tice ovog za osobe treceg doba. Moj teca koji je inace doktor i radi u andi doping agenciji (ide stalno na predavnja pansporta i adas-a), mom dedi (sada pokojnom) davao je kreatin :D
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #19 poslato: Avgust 26, 2014, 02:15:50 posle podne »

Mene srećom mama razume i apsolutno podržava u svemu ovome, i mnogo sam zahvalan na tome, dok ortak mora da krije whey po kući jer je 'štetan', ali kao što ste rekli, ko ne poznaje materiju, odmah osuĂ°uje.
Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #18 poslato: Avgust 26, 2014, 01:19:54 posle podne »

Pa meni su neki doktori licno solili pamet o ,,stetnosti suplemenata''. Sta reci posle toga?   :o
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Avgust 26, 2014, 11:17:24 pre podne »

Zoltane, samo lekar koji je bar "rekraeativno" u ovome moze da ima predstavu o zabludama, doslo je vreme razbijanja zabluda...pale su neke stereotipne teorije poput te da povecan proteinski unos dovodi do insuficijencije bubrega...mnogo je i neznanja i nezainteresovanosti, kreatin se koristi u tretmanu mnogih bolesti, npr. srcana insuficijencija,povisen nivo triglicerida...ali imamo lekare koji decenijama ne prate strucnu literaturu,pogotovu vezanu za polje suplementacije...dakle, potrebno je i strucno usavrsavanje na ovom polju...sa druge strane(jos jedan primer, sada za karnitin) L-karnitin i Acetil-L-karnitin se koriste u lecenju muske neplodnosti,dokazano podizu nivo LH...tu je ALA( alfa lipoinska kislina) jako bitna kod dijabticke neuropatije...dakle, to nisu samo tablete,kapusle i praskovi...sve to ima mnogo benefita za ljudski organizam, ali neznanje unistava sve...

Evo slikovitog primera pozitivnih efekata kreatina i njegove upotrebe u medicini...

"Heart disease
A preliminary clinical study suggests that creatine supplements may help lower levels of triglycerides (fats in the blood) in men and women with high concentrations of triglycerides.
In a few clinical studies of people with heart failure, those who took creatine, in addition to standard medical care, were able to increase the amount of exercise they could do before becoming fatigued, compared to those who took placebo. Getting tired easily is one of the major symptoms of heart failure. One clinical study of 20 people with heart failure found that short-term creatine supplementation in addition to standard medication lead to an increase in body weight and an improvement of muscle strength.
Creatine has also been reported to help lower levels of homocysteine. Homocysteine is associated with heart disease, including heart attack and stroke.

Chronic Obstructive Pulmonary Disease (COPD)
In one double-blind study, people with COPD who took creatine increased muscle mass, muscle strength and endurance, and improved their health status compared with those who took placebo. They did not increase their exercise capacity. More studies are needed to see whether creatine has any benefit for people with COPD.

Muscular dystrophy
People who have muscular dystrophy may have less creatine in their muscle cells, which may contribute to muscle weakness. One study found that taking creatine led to a small improvement in muscle strength. However, other studies have found no effect.

Parkinson's disease
People with Parkinson's disease have decreased muscular fitness including decreased muscle mass, muscle strength, and increased fatigue. A small clinical study found that giving creatine to people with Parkinson's disease improved their exercise ability and endurance. In another clinical study, creatine supplements boosted participants’ moods and they didn’t need to increase their medicine dose as much as those who didn’t take creatine. More research is needed in this area.


Source: Creatine | University of Maryland Medical Center http://umm.edu/health/medical/altmed/supplement/creatine#ixzz39kSI7exa
University of Maryland Medical Center
Follow us: @UMMC on Twitter | MedCenter on Facebook"
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2014, 11:23:49 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Avgust 26, 2014, 11:02:04 pre podne »

Slaviša e o tome baš i govorim...a posebno je tužna sama činjenica da je vas doktora zaista malo koji podržavate ovaj vid sporta a o suplementaciji i da ne pričamo.
I meni je evo već dvadeset prva godina kako sam u sportu i do sada sam se naslušao svega i svačega lošeg ali uvek na moje pitanje i insistiranje da mi do detalja objasne svoje teorije zašto je to loše nisam dobio odgovor.Njima je to loše i to je to.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Avgust 26, 2014, 10:48:19 pre podne »

Jbg, to opisuju samo dve reci : Zatucani smo !
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Avgust 26, 2014, 10:38:17 pre podne »

Zoltane, od prvog dana kada sam usao u teretanu stalno zvocanje...sta ce ti to, izdegenerisao si gradju, kome trebaju ti bespotrebni misici,"moris srce"...a od tih praskova radjace ti se deca sa deformitetima...bla, bla...

Samo jaka volja prkosi svemu...i naravno dovoljno strucne cinjenice u raspravi...iako lekar i dan danas mi je tesko da svojim najblizima objasnim da nema rizika od suplementacije...zablude, uopstavanja, "inkvizicija neznanja"...cak ni verodostojni lab.nalaz nije merodavan argument u raspravi...

Inace,znate ono, to sto moje dete pusi, pije, ne hrani se zdravo, ceo dan je uz komp, to je ok...ali suplementi i trening...jao,jao...

"Ako nekoga volis,daj mu slobodu"...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2014, 10:24:29 pre podne »

Najviše me iritira sama činjenica da se roditelji uvek prave pametni i u delovima gde apsolutno nisu stručni kao u ovom slučaju.
Brane deci vežbanje,korišćenje suplementacije a ne brane im preterano korišćenje facebooka i coca cole jer to izgleda nije štetno.Mislim katastrofa zaista.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Avgust 25, 2014, 09:26:56 posle podne »

Svi roditelji žele najbolje svojoj deci, nekada preteruju...često se kreatin poistovećuje sa zabranjenim i visoko-škodljivim androgeno-anaboličkim steroidima...što naravno nema nikakve logičke osnove...ako se pije u prepreporučenim dozama, rizici po zdravlje skoro i da ne postoje...prašina se diže oko uticaja suplementacije kreatinom na nivoe kreatinina( uočljivo u lab. nalazima)...tako da lekari često nenamerno, to tumače kao "oštećenje" bubrežne funkcije( a zaborave da pitaju da li se koriste suplementi kreatina)...kreatinin je otpadni produkt metabolizma kreatina, vise kreatina uneseno u telo suplementacijom daće normalno povišene nivoe kreatinina...po prestanku uzimanja, za oko 3-4 nedelje vrednost kreatinina se vraća na normalne vrednosti...

Kreatin može i diskretno povećati nivo transaminaza( enzimi jetre)....

Inače, kreatin ne treba uzimati ukoliko postoji već oštećenje funkcije jetre i bubrega...treba skrenuti pažnju na unos vode 75 ml vode na gram kreatina...

Sa kre-alkalynom je mnogo lakše...nema faze punjenja, nema štetnog efekta želudačne kiseline na molekule kreatina...manje doza jači efekat...nema kreatinske nadutosti...i manje produkata metabolizma kreatina...
Sačuvana
mirkodemenj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Avgust 25, 2014, 09:14:01 posle podne »

Mislim da cu kupiti kre-alkalyn i sakriti ga :D Hvala vam puno na savetima
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Avgust 25, 2014, 09:07:21 posle podne »

Pa da je kreatin stetan ne bih ga ni koristio :D Ali ona ima predrasude opasne dzabe joj ja pricam...

Bolje nemoj ni pričati roditeljima,pogotovo ako znaš unapred da neće razumeti :) Ipak je ovo drugo doba i ne shvataju dosta toga,samo se brinu i nerviraju :)
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2014, 08:51:36 posle podne »

Pa imas dve mogucnosti, ili ono sto Mare kaze, ili kupi kre-alkalyn i sakrij ga jednostavno, mozda glup predlog, ali ne postoji nesto sto je kao kreatin, a nije kreatin
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Avgust 25, 2014, 08:22:12 posle podne »

Kreatin koriste svi profesionalni sportisti i dosta rekreativaca.koristi se cak i kod osoba trece zivotne dobi kao prevencija osteoporozi.Ali ukoliko imas zabranu koriscenja,onda se fokusiraj na kvalitetnu ishranu i neces imati problem!
Sačuvana
mirkodemenj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #7 poslato: Avgust 25, 2014, 08:13:14 posle podne »

Pa da je kreatin stetan ne bih ga ni koristio :D Ali ona ima predrasude opasne dzabe joj ja pricam...
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #6 poslato: Avgust 25, 2014, 08:11:35 posle podne »

Edukuj malo mamu, coca cola i razne gluposti su mnogo stetnije od kreatina, pij mnogo vode i nemas brige, a to mozes i njoj da kazes.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.