TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:04:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li mi mozete reci da li postoji zamena za kreatin?  (Pročitano 13903 puta)
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #35 poslato: Avgust 29, 2014, 06:29:57 pre podne »

E hvala
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Avgust 28, 2014, 09:59:14 posle podne »

Sirova ( pileca)dzigerica (pre termicke obrade)
http://nutritiondata.self.com/facts/poultry-products/666/2
116kcal
5g Masti
0.5g UH
17g Proteina

Dzigerica przena u tiganju (mereno posle termicke obrade)
http://nutritiondata.self.com/facts/poultry-products/7211/2

172kcal
6g Masti
1g UH
26g Proteina
Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #33 poslato: Avgust 28, 2014, 02:19:16 posle podne »

Jetra pileća     128cal...to vazi za nepecenu,zar ne?
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Avgust 28, 2014, 10:48:10 pre podne »

zanimljiva tema...

Nego hajde da stavimo tačku već na to konstantno potenciranje kombinacije ''zdravlje'' i ''suplementi''. Već sam pisao o WADA listi zabranjenih supstanci koje se tretiraju kao doping-hemija-androgeno-anabolički-steroidi-prohormoni, a koje su pronaĂ°ene u proizvodama većine poznatih američkih firmi koje se uglavnom prodaju kod naših ditributera suplemenata.

Uvek to poreĂ°enje koka kole i kreatina... Postoji razlog zašto na kutiji kreatina ima upozerenje da se ne uzima ukoliko postoji smanjena funckija jetre ili bubrega. Jel ima takvo upozerenje na limenci kokakole? Uostalom niko ne radi punjenje kokakolom 2x2 dvolitre 5 dana, pa onda limenka pre treninga i limenka posle treninga... kad se ne trenira, jedna limenka posle doručka... pa tako jedno 3-4 meseca...

Svaki metan, metil, enantat, tren i slični prijatelji profi sporta snage, korišćeni ''po uputstvu'' i na odreĂ°eni period ''diskretno'' će povećati neke vrednosti iz uzorka krvi, pa će se sve vratiti u normalu posle. Ista priča kao sa tarnsaminazama, kreatinininom, ureom kod kreatina u toku uzimanja i posle. Ne porede ljudi baš uvek slučajno i iz pukog neznanja ove stvari...

Na kraju krajeva, što se tiče tih blagorodnih uticaja suplementacije na organizam i prevenciju nekih bolesti - pa nekad su se kokain i heroin izdavali bez recepta na šalteru apoteka. I danas se heroin/morfijum i tetrahloridkanabinoidi redovno koriste u bolničkom lečenju.

@tema mirkodemenj
nemoj kriti od roditelja stvari koje uzimaš. Kad budeš imao duplo godina od toga koliko imaš sad biće ti jasno da je 99% stvari što su ti roditelji govorili ili branili bilo ispravno za to vreme... Za tvoje godine je tri tanjira maminog/babinog ručka dovoljno kreatina, trening da ne propuštaš naredne 2-3 godine, i bićeš najjači rekreativac sa ovog foruma  ;)

Upozorenja postoje i na nekim "benignijim" lekicima...npr. aspirin, uopsteno svi NSAIL( nesteroidni antiinflamatorni lekovi)...a vitamin C?

A za dodate roide u suplementima nekih proizvodjaca, to nije tajna...koliko samo na PUB MED-u ima takvih "studija", inkognito dodati metandienon potnecira efekte multivitamina  ;)

Apsolutno se slazem sa vecinom stvari, ali necemo da otvaramo bezpotrebno temu roida i opravdanosti njihove (zlo)upotrebe, "Pansport" je uvek bio i bice na strani prirodnih dodataka ishrani, zdravih stilova zivota...svi proizvodi u ponudi "Pansporta" su prosli neophodne kontrole nadleznih institucija Ministarstva zdravlja Republike Srbije, dakle roida bez u bilo kom obliku  ;)

"Razlika izmedju leka i otrova je doza" ;)
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2014, 10:52:42 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #31 poslato: Avgust 28, 2014, 07:37:54 pre podne »

zanimljiva tema...

Nego hajde da stavimo tačku već na to konstantno potenciranje kombinacije ''zdravlje'' i ''suplementi''. Već sam pisao o WADA listi zabranjenih supstanci koje se tretiraju kao doping-hemija-androgeno-anabolički-steroidi-prohormoni, a koje su pronaĂ°ene u proizvodama većine poznatih američkih firmi koje se uglavnom prodaju kod naših ditributera suplemenata.

Uvek to poreĂ°enje koka kole i kreatina... Postoji razlog zašto na kutiji kreatina ima upozerenje da se ne uzima ukoliko postoji smanjena funckija jetre ili bubrega. Jel ima takvo upozerenje na limenci kokakole? Uostalom niko ne radi punjenje kokakolom 2x2 dvolitre 5 dana, pa onda limenka pre treninga i limenka posle treninga... kad se ne trenira, jedna limenka posle doručka... pa tako jedno 3-4 meseca...

Svaki metan, metil, enantat, tren i slični prijatelji profi sporta snage, korišćeni ''po uputstvu'' i na odreĂ°eni period ''diskretno'' će povećati neke vrednosti iz uzorka krvi, pa će se sve vratiti u normalu posle. Ista priča kao sa tarnsaminazama, kreatinininom, ureom kod kreatina u toku uzimanja i posle. Ne porede ljudi baš uvek slučajno i iz pukog neznanja ove stvari...

Na kraju krajeva, što se tiče tih blagorodnih uticaja suplementacije na organizam i prevenciju nekih bolesti - pa nekad su se kokain i heroin izdavali bez recepta na šalteru apoteka. I danas se heroin/morfijum i tetrahloridkanabinoidi redovno koriste u bolničkom lečenju.

@tema mirkodemenj
nemoj kriti od roditelja stvari koje uzimaš. Kad budeš imao duplo godina od toga koliko imaš sad biće ti jasno da je 99% stvari što su ti roditelji govorili ili branili bilo ispravno za to vreme... Za tvoje godine je tri tanjira maminog/babinog ručka dovoljno kreatina, trening da ne propuštaš naredne 2-3 godine, i bićeš najjači rekreativac sa ovog foruma  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #30 poslato: Avgust 28, 2014, 06:41:05 pre podne »

Nerazumevanja će uvek biti, a verovatno je i svako od nas sklon istom. Eto, mi se ovde zajedno žalimo o tome kako nas okolina ne razume u pogledu suplementacije, ishrane, teretane... A, sa druge strane, možda neko od nas ne razume zašto se Pera onoliko tetovira i kada će konačno prestati, zašto Žika stalno "budži" auto i troši grdne pare, zašto ona budala Goran izvodi one vratolomije na motoru, kako komšiju Marka ne zaboli glava da po ceo dan drnda one bubnjeve...Pa još kad svako veče čujemo špicu Srećnih ljudi kod komšinice Goce i prevrnemo očima uz misao "kako joj ne dosadi da stalno gleda to s**nje".... :D

Da li smo svi tako puni razumevanja ili nam samo smeta što drugi ne razumeju nas? Da ne govorimo možda o dvostrukim aršinima? :)



+1
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Avgust 27, 2014, 07:10:50 posle podne »

Kakvo je vreme doslo gde kvazi naucnici preko medija svih vrsta plasiraju svoje kvazi nove price i nova istrazivanja, nista na ovom svetu nije istina i nije zdravo :D Tako da pravilo je da nema pravila..Zivis zivot po svoijm pravilima i svom iskustvu i svojim greskama, i to je to.. Bitno je da se covek pronadje u necemu, i da je happy i naravno zdrav, ostalo je sve relevantno
Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #28 poslato: Avgust 27, 2014, 05:52:00 posle podne »

Takva netolerancija je kod nas dosta izrazenija... mada tetoviranje nije toliko zdravo...
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #27 poslato: Avgust 27, 2014, 05:21:47 posle podne »

Nerazumevanja će uvek biti, a verovatno je i svako od nas sklon istom. Eto, mi se ovde zajedno žalimo o tome kako nas okolina ne razume u pogledu suplementacije, ishrane, teretane... A, sa druge strane, možda neko od nas ne razume zašto se Pera onoliko tetovira i kada će konačno prestati, zašto Žika stalno "budži" auto i troši grdne pare, zašto ona budala Goran izvodi one vratolomije na motoru, kako komšiju Marka ne zaboli glava da po ceo dan drnda one bubnjeve...Pa još kad svako veče čujemo špicu Srećnih ljudi kod komšinice Goce i prevrnemo očima uz misao "kako joj ne dosadi da stalno gleda to s**nje".... :D

Da li smo svi tako puni razumevanja ili nam samo smeta što drugi ne razumeju nas? Da ne govorimo možda o dvostrukim aršinima? :)


« Poslednja izmena: Avgust 27, 2014, 06:02:48 posle podne od strane Robert » Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #26 poslato: Avgust 27, 2014, 12:16:51 posle podne »

Kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana, i naravno suplementacija...uvek i na svakom mestu..."u inat roditeljima" ;D
Tako je. Znam da ce mi se nedeljno pakovanje suplemenata u male kesice (radi lakseg sakrivanja i uzimanja) isplatiti :D
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Avgust 27, 2014, 10:51:35 pre podne »

Da, da...momci, ali ne samo da je u pitanju suplementacija,eh...onda tek ide "nerazumevanje" sredine,vezano za nacin ishrane...ili ona cuvena replika..."sine, pa ti samo jedes meso"..."tolika belanca,to nije zdravo"...ili ona konstatacija,"pa moji tako spremaju,ja ne bih da se podavajam"...eh i tako pocinju sve velike borbe odrastanja i izgradjivanja sopstevne licnosti, njenog integriteta i autoriteta... ;)

Kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana, i naravno suplementacija...uvek i na svakom mestu..."u inat roditeljima" ;D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #24 poslato: Avgust 27, 2014, 09:29:44 pre podne »

Pa i moji su delom u porodici doktori ona stara zatucana garda po pitanju suplementacije i bilo je ranije problema.Sećam se da je bilo sakrivanja suplementacije,pa prsipanja u druge kutije koje su po njima dobre itd..
Snalazio sam se na raznorazne načine a čak ni sada nemam neko odobravanje od njih iako mi naravno ništa ne mogu  ;D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #23 poslato: Avgust 27, 2014, 09:00:48 pre podne »

Živeli suplementi!!!  :D
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #22 poslato: Avgust 26, 2014, 03:49:21 posle podne »

Za 3 dana mi roĂ°endan, daće mi 5 hiljada za protein, hvala punooooooooooooooo! :D
Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #21 poslato: Avgust 26, 2014, 03:47:30 posle podne »

Mene srećom mama razume i apsolutno podržava u svemu ovome
blago tebi :D
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.