TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:28:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vazo pitanje za KREATIN  (Pročitano 11697 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Septembar 01, 2014, 06:27:13 posle podne »

Moram li potpuno da izbacim slatko i sokove dok koristim kreatin,i posle treninga stavim oko 30gr wheya i 5gr kreatina u istu bocicu i pomesam sa 10 ml vode,to moze?

Slatkiši i sokovi nemaju veze sa tim da li koristiš kreatin, trebalo bi da ih se kloniš uvek, tj. dokle god ti je cilj da treniraš i brineš o zdravlju. Naravno, sve je ok povremeno, ne valja ništa drastično srezati. :)

Koji whey koristiš?
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #10 poslato: Septembar 01, 2014, 02:49:26 posle podne »

Pa bilo bi poželjno, a i ne znam što imaš potrebu za time. Whey i kreatin odmah posle treninga, DA! Ali ne u 10ml vode, ja bih u nekih 300-400, sve zavisi od ukusa proteina :)
Sačuvana
Grejfrut
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #9 poslato: Septembar 01, 2014, 02:10:22 posle podne »

Moram li potpuno da izbacim slatko i sokove dok koristim kreatin,i posle treninga stavim oko 30gr wheya i 5gr kreatina u istu bocicu i pomesam sa 10 ml vode,to moze?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 01, 2014, 12:21:12 posle podne »

Nikakav problem...dovoljan razmak...samo ne zaboravi da kvalitetnom ishranom ispratis suplementaciju kreatinom...dakle, pretpostavljam da ti je cilj rad na masi...

Proteini visoke bioloske vrednosti, kompleksni ugljeni hidrati, zdrave masti...unos proteina 2 - 2,5 gr po kg telesne tezine, hidrati duplo vise...ali treba biti obazriv...neki ce reci 2 - 5 gr hidrata po kg...
Sačuvana
Grejfrut
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #7 poslato: Septembar 01, 2014, 12:13:46 posle podne »

Dakle nikakav problem nije da pijem mleko npr u 7 ujutru a kreatin u 3 popodne?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 01, 2014, 12:10:06 posle podne »

Procitao sam na netu da ukoliko se koristi mleko,ili pije sa mlekom da se stvara kreatinin i ne deluje kreatin uopste?Pa me to interesuje?
Koristim Whey

KREATIN I MLEKO NIKAKO ZAJEDNO, dakle, dovoljan razmak izmedju uzimanja mlecnih proizvoda i kreatina...kreatin uzimaš uvek na prazan želudac( da proĂ°e bar dva sata od prethodnog obroka, tj. oko pola sata pre narednog),sa prostim hidratima( mada neki ni to ne praktikuju), i 75ml vode po gramu kreatina...

Kreatinin u svakom slucaju nastaje u tvom telu, u procesu metabolizma kreatina...tako ga telo izlucuje( visak)...

SAMO VODA SA KREATINOM...NE MLEKO, NE SOKOVI, NE MULTIVITE I SL.,povecana kiselost sredine unistava kreatin...rastvoreni kreatin popij u roku od 5 min., jer duzim stajanje gubi aktivnost.
Sačuvana
Grejfrut
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #5 poslato: Septembar 01, 2014, 11:40:07 pre podne »

Procitao sam na netu da ukoliko se koristi mleko,ili pije sa mlekom da se stvara kreatinin i ne deluje kreatin uopste?Pa me to interesuje?
Koristim Whey
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Septembar 01, 2014, 08:29:31 pre podne »

Na mnogo mesta na Net-u se može pročitati da mleko poništava efekat kreatina.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2014, 07:55:30 pre podne »

Uzeo sam kreatin monohidrat olimpov,i sad me interesuje smem li da konzumiram mlecne proizvode?

Odakle imaš informaciju da ne bi smeo? :)
Koji su ti ciljevi, šta želiš da postigneš?  Koristiš li još nešto od suplementacije?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2014, 03:19:23 pre podne »

Mleko i mlečni proizvodi nemaju veze sa kreatinom, nema nikakve interakcije sa kalcijumom, ako si na to mislio...dakle, kreatin uzimaš uvek na prazan želudac( da proĂ°e bar dva sata od prethodnog obroka, tj. oko pola sata pre narednog),sa prostim hidratima( mada neki ni to ne praktikuju), i 75ml vode po gramu kreatina...sigurno ga nećeš piti sa mlekom  ;)

Sačuvana
Grejfrut
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2014, 11:45:39 posle podne »

Uzeo sam kreatin monohidrat olimpov,i sad me interesuje smem li da konzumiram mlecne proizvode?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.