TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:47:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: DIZMORFIČNI POREMEĆAJI I POSLEDICE !!!  (Pročitano 13492 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2014, 08:37:32 pre podne »

Odlična tema, Slaviša. Ja nisam baš toliko opterećen, ali takav je sport, pa smo svi donekle koliko-toliko opterećeni time i nikad nećemo biti zadovoljni. A ovo što reče TwinSix, da ga ne privlače ovi momci sa preko 100Kg.. ja bih baš tako voleo da izgledam, možda me to čini dizmorfičnim poremećenikom  :D
Ja to poštujem, kada neko želi da bude takav i teži ka tome, svi mi imamo svoje ciljeve.
Ja obožavam da treniram, ali nikad nisam pratio Olimpiju ili nešto slično. Više težim ka ovome što je nenadzaga napisao da više volim tu fizičku spremnost, da se istrči kilometraža, izdrži napor, spremnost, okretnost. Samo kažem nisam isključiv, ne hejtujem niti podcenjujem druge. Što bi Kinezi rekli ''Najveći blagoslov čovečanstva je što smo svi različiti.''.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #4 poslato: Septembar 10, 2014, 08:29:48 pre podne »

Odličan tekst, pronašlo se nas dosta, iskreno, ja kod mene samo mane i gledam, samo gledam šta fali, a uvek fali, i faliće!
Aj da se i ja ubacim u tu off temicu, ne bih voleo da budem životinja od preko 100kg, jer mislim da tu nema funkcije, ja volim fizičku spremnost, da čovek bude dobar u svemu, skoku, sprintu, svakom sportu. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Septembar 10, 2014, 06:33:30 pre podne »

Dopada mi se ova tema. Samo je pitanje koliko ćemo biti iskreni. Ja nikad neću biti zadovoljan, ali u toj meri da mi to bude neki motiv da vežbam i da budem disciplinovan u pogledu ishrane. Ponekad, mada retko, mogu da odradim slabiji trening, ako mi nije dan, ali sam po pitanju hrane mnogo rigorozniji. Nekada sam vežbao i imao nekih 12-13 kg više, i ne znam šta mi se desilo, sada se zgražavam visokog bf-a, pa se tako i hranim. S druge strane, ne privlače me toliko ogromni BB sa preko 100 kg, više mi se dopadaju lean momci koji se bave trčanjem, borilačkim ili ekstremnim sportovima, vojnici itd...i da, kada neplanirano pojedem neku glupost, griža savesti me ubija. I znam da je to glupost, nisam robot da mogu cele godine da ispoštujem plan. Niti bih trebao.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2014, 05:51:49 pre podne »

Lep text, sve pohvale za Slavisu.
A inace, znam da od kada treniram, uvek sam nezdovoljan izgledom ( nekom misicnom parijom, ili vise njih), i uvek tezim da ih popravim, i nikada nije dovoljno. To zovem "teretanski" kompleksi :D . Ali za sada jos nisam otisao u neku krajnost :) .
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2014, 10:44:15 posle podne »

Да ли смо сви ми који тежимо савршеном изгледу заправо психијатријски случајеви???

ДА, можда не...

Вечерас причамо о ТЕЛЕСНОМ ДИЗМОРФИЧНОМ ПОРЕМЕЋАЈУ ( Body dysmorphic disorder, BDD)...који представља "хронични ментални поремећај" где је појединац стално заокупљен бригом око свог изгледа, "телесне грађе".
"Оболели" је константно незадовољан својим изгледом, стално увиђа неке мане ( дефекте) свог тела које треба исправити...та оптерећеност (не)савршенством свог тела често доводи до депресије, анксиозности и социјалне изолације ( "срамота је да ме свет види овако наказног" ).
Типичан пример је опседнутост пластичним оперцијама које често "поружне" оболелог више него ли његов, пређашњи "субјективни дефект"...а као други пример навешћемо и МИШИЋНУ ДИСФОРМИЈУ, која је честа код бодибилдера и сви заљубљеника у овај спорт.
Особе оболеле од МИШИЋНЕ ДИСФОРМИЈЕ често себе виде као мршаву и слабашну "фигуру", чак иако имају 120 кг, густо напакованих безмасних мишића.


Код жена као пандан овоме имамо АНОРЕКСИЈУ( умишљена гојазност која доводи до хроничног изгладњивања, иако је фигура савршена, али не "субјективно довољно") и БУЛИМИЈУ ( "воловска глад", преједање, поготву слаткишима, после чега следи само-изазвано повраћање због гриже савести због пређашњег преједања...и тако стално).



Неки ове поремећаје посматрају као "део" ОПСЕСИВНО-КОМПУЛЗИВНОГ ПОРЕМЕЋАЈА ( присилне мисли, прилсилне радње..."све иде из главе")

НЕ ЗАБОРАВИТЕ, НИКО НИЈЕ САВРШЕН, НИТИ МОЖЕ ТО БИТИ, СВИ СЕ РАЗЛИКУЈЕМО ПО ГЕНЕТИЦИ, НАВИКАМА...СВИ ИМАМО СВОЈЕ ЛИМИТЕ...ЈАЧЕ И СЛАБИЈЕ МИШИЋНЕ ПАРТИЈЕ, ВЕЋИ ИЛИ МАЊИ ПРОЦЕНАТ ТЕЛЕСНИХ МАСТИ...СВИ СМО ЈАЧЕ ИЛИ СЛАБИЈЕ ЛИЧНОСТИ, У ЗАВИСНОСТИ ОД ТОГА КАКО НАС ЈЕ ЖИВОТ ОБЛИКОВАО...али центиметар мање или више у пределу бицепса, или струка је небитан у поређењу са тим какав је ко човек...нека дела говоре уместо вас, а не савршена фигура за коју важи - "споља гладац, изнутра јадац"...НИШТА ПО ЦЕНУ СОПСТВЕНОГ ЗДРАВЉА И ЉУДСКОСТИ...БИТИ ЧОВЕК, ТО СЕ РАЧУНА, СВЕ ОСТАЛО ЈЕ ПРОЛАЗНО...

By др Славиша Стојић
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2014, 10:56:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.