TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:16:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za novajliju  (Pročitano 10448 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Septembar 15, 2014, 07:53:27 pre podne »

Ima mnogo na ovome da se radi, nije to dobro. Najbolje ce Slavisa da te ispravi. Sve u svemu, vise mesa, proteina, mozes jaja da ubacis, zatim sto se tice slozenih hidrata pirinac, krompir, u toku dana, ovsene ujutru. I voce uzimaj u toku dana kao medju obrok, ne uvece. Uvece mozes npr bademe, indijski, brazilski orah i slicno. Vocni jogurt ti nije potreban, ne u svakodnevnoj ishrani, mozes da ubacis kad ti se jede u toku nedelje neki dan.

Jel mislis na kupovni vocni jogurt? Posto bih ja sama u blenderu izmiksala voce i jogurt...

kao alternativu, možeš probati nešto o čemu sam više puta pisala na forumu, ali je stvarno jako dobro i ima odličan proteinski sastav.    Na jednu kutiju Ella sira dodaš 1 mericu Scitec 100% whey protein professional jagoda bela čokolada ukus,  bez vode, samo izmešaš sve....  možeš dodati i lomljeni led i neko šumsko voće - i dobiješ nešto nalik na sladoled :)  jedeš kašičicom...  da zavaraš organizam sa slatkim :)
jogurt je ok zbog probiotika, ali ella je bolji izvor proteina, manje masti i hidrata.  Ella sa vodom takoĂ°e podseća na jogurt, a može biti lep meĂ°uobrok u toku dana, ili uveče, svejedno.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #44 poslato: Septembar 14, 2014, 07:00:09 pre podne »

Da li sam ja dobro razumela da treba da izbegavam kardio trening jer ne zelim da smrsam a da se sto vise fokusiram na vezbanje pod opterecenjem? Naravno, podrazumeva se da cu se zagrejati pre treninga blagim kardio treningom, ali samo na par minuta. I koliko ja znam, treba redovno da menjam vezbe da mi se misici ne bi navikli na jedne iste vezbe. Slobodno me ispravite ako gresim  :)

Mozes da imas i aerobne aktivnosti ali moraces te aktivnosti da nadoknadis hranom. Par minuta za zagrevanje na kardio jedinici nije dovoljno, ciljaj 8 do 10 min. Ne brini za 'navikavanje' misica. Inace, listovi jako tesko napreduju. Obim se jako sporo povecava.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #43 poslato: Septembar 13, 2014, 09:22:10 posle podne »

Polako sa menjanjem vežbi ne navikava se telo baš tako lako da bi sad na početku već razmišljala o tome.Za početak je bitno da organizuješ dobar trening program koji će odgovarati  tvojim potrebama i da se uz pravilno izvoĂ°enje vežbi držiš tog programa u narednom periodu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #42 poslato: Septembar 13, 2014, 09:14:46 posle podne »

Umerenost je osnova svega...kardio-trening ima mnoge prednosti, pre svega na zdravlje kardio-vaskularnog sistema...ali i na "sagorevanje"...tako da preterivanje sa aerobnim aktivnostima može biti kontraproduktivno i umesto željenog suficita...nastane kalorijski deficit i eventualni "mišićni katabolizam"...prethodno objašnjenje je bilo uopšteno, a ne pretenciozno...dakle, "uput" u način na koji tvoje telo funkcioniše...a ne namera da se potencira neki oblik treninga...ja sve to posmatram sa aspekta uticaja ishrane na uspešnost trenažnog procesa...

Dakle, pravilan odnos ugljenih hidrata i proteina će imati željene efekte...uz adekvatan trening...a o tome će te podrobnije posavetovati neko sa više iskustva na polju treninga...
Sačuvana
Mmimi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #41 poslato: Septembar 13, 2014, 08:35:36 posle podne »

Da li sam ja dobro razumela da treba da izbegavam kardio trening jer ne zelim da smrsam a da se sto vise fokusiram na vezbanje pod opterecenjem? Naravno, podrazumeva se da cu se zagrejati pre treninga blagim kardio treningom, ali samo na par minuta. I koliko ja znam, treba redovno da menjam vezbe da mi se misici ne bi navikli na jedne iste vezbe. Slobodno me ispravite ako gresim  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Septembar 13, 2014, 07:19:03 posle podne »

Samo da skrenemo pažnju na nekoliko uzajamno-posledičnih veza...cilj ti je povećanje mišićne mase...

Da bi mišići rasli...potrebna im je adekvatna stimulacija treningom...dakle, tzv. trening hipertrofije...

Sitna oštećenja mišića kao posledica treninga treba "popraviti"...za popravku su neophodne gradivne materije - amino kiseline, tj. proteini( i zdrave masti, omega-3)...

Da amino kiseline, kao gradivne jedinice proteina( hrana pre svega), ne bi na svom putu do mišića bile iskorišćene u neke druge svrhe( npr. pretvore se u glukozu), potrebno je da telo ima dovoljno energije...tj. popunjene glikogenske depoe...tj. dovoljno suspstrata za direktnu obnovu glikogena...tj. ugljene hidrate...

Dakle, ugljeni hidrati su indirektni "krivac" za porast mišićne mase...

Ali ne treba preterati...jer sav višak ode u "masne depoe"...kako ugljenih hidrata, tako i proteina...

Inače, mišić raste na principu adaptacije na ta sitna oštećenja uzrokovana treningom...dakle, telo stalno pokušava da se odupre "opterećenju", tj, stalnim povredama "mišića"...
Mišićno tkivo, sa vremenom da bi izdržalo nalet povreda i pripremilo se za nova opetrećenja "utiče" na pojačanu sintezu( proizvodnju) kontraktilnih proteina mišića( proteini koju omogućavaju mišićni rad)...zato, progresivnom povećavanjem opterećenja stimulišemo mišićne ćelije da rastu!

Mišić moraš "dobro" da izmoriš, i da ga dobro nahraniš da bi rastao  ;D

Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #39 poslato: Septembar 13, 2014, 02:20:17 posle podne »

Pa mislila sam da uzimam semenke, kikiriki, badem, lesnike, indijski orah i leblebije posto "obicne" orahe i lesnike ne volim. Mozda bih mogla da usitnim lesnike pa da ubacim u ovsene pahuljice, palacinke ili tako nesto
I to je potpuno ok
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Mmimi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #38 poslato: Septembar 13, 2014, 01:09:02 posle podne »

Pa mislila sam da uzimam semenke, kikiriki, badem, lesnike, indijski orah i leblebije posto "obicne" orahe i lesnike ne volim. Mozda bih mogla da usitnim lesnike pa da ubacim u ovsene pahuljice, palacinke ili tako nesto, ali orahe izbegavam u svakom obliku. Cak ne jedem ni torte sa orasima...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #37 poslato: Septembar 13, 2014, 01:03:11 posle podne »

Ne mora to da budu semenke. Mozes bademe, lesnike, indijski, brazilski orah. Ima dosta stvari. Sve u svemu, najbolje da menjas, da ishrana bude raznovrsna :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Mmimi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #36 poslato: Septembar 13, 2014, 01:01:22 posle podne »

Da li bilo bolje da kupujem bundevu i sama proprzim semenke bundeve ili da kupim u zdravoj hrani? Semenke iz zdrave mi deluju nekako masno i preposoljeno, ali me zanima sta vi mislite o tome. Ipak se vise razumete  :)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #35 poslato: Septembar 13, 2014, 12:57:24 posle podne »

Ne znam, meni se cini kao dosta prostih hidrata, pa ne treba preterivati sa istim, ali sa vremena na vreme, sto da ne, osvezi organizam :)
A mozes da grickas kostunjavo voce izmedju obroka, ili uvece, samo ne preteruj, dosta je kaloricno, i ima dosta masti, nekih 30 ak grama bih ja rekao.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Mmimi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #34 poslato: Septembar 13, 2014, 12:53:09 posle podne »


Jel mislis na kupovni vocni jogurt? Posto bih ja sama u blenderu izmiksala voce i jogurt...
[/quote]Tu imas mnogo prostih secera koji ti nisu potrebni u svakodnevnoj ishrani. Mozes vocku posle treninga, bananu, najbolje. A sto se tice tog mixanja, kazem ti mozes npr jednom nedeljno, eventualno dva puta. Opet zavisi koliko voca i jogurta :)


Mislila sam na nemasni jogurt, kao sto je Slavisa naveo pre par postova. Jel bi bilo bolje da ubacim manje voca zbog secera, a vise kostunjavog voca?
Inace, nije mi toliko bitan vocni jogurt, ali eto samo pitam, jer meni deluje kao super stvar  :) Ali apsolutno mogu bez toga, inace ga pijem 2-3 puta godisnje i to kad ga neko od mojih ukucana kupi ili kad zelim da potrosim jogurt
[/quote]
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Septembar 13, 2014, 12:50:51 posle podne »

Sta mislite o ovom planu ishrane? Naravno, ovo je samo za jedan dan... Svaki dan bih menjala. Ukupan broj kalorija koji bih unela ovim nacinom ishrane je oko 1900 kalorija.

Za dorucak:

3 galete
2 kasike javorovog sirupa
2 male kasike putera
1 casa vode
1/2 case sveze iscedjenog soka od narandze

Jutarnja uzina:

1 solja mleka
1 rolnica od cimeta

Rucak:

Zelena salata
Solja sargarepe, kupusa, celera, zelene paprike
50 grama pileceg beloh
1/2 integralne kifle

Popodnevna uzina:

1/2 solje iseckanih jagoda
150 grama vocnog jogurta
1 kasika kornfleksa(ili ovsenih pahuljica)

Vecera:

100 grama pileceg ili cureceg mesa
1 solja pirinca
1 mala kasika putera
1 solja kuvanih sargarepa
1 zelena salata

Vecernja uzina:

1 pomorandza



Izbegavaj unos vode uz obrok( unos vode ograniciti na 15 minuta pre obroka i oko sat vremena posle obroka)...vise proteina( iz hrane)...poslednji obrok sir-pogledaj preporuke( pomorandza mozda posle treninga,a ovako sama za sebe,oskudno)...kompleksni hidrati ti nedostaju...samo poslusaj preporuke...mislim da je ovaj jelovnik previse oskudan u svim onim stavkama koje su neophodne za povecavanje misicne mase...

Kikiriki puter veliko DA...ovsene su bolji izbor od kornflexa...jezgrasti plodovi...opet kazem pogledaj preporuke, detaljno...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #32 poslato: Septembar 13, 2014, 12:49:06 posle podne »

Vazi, a da li mogu ponekad doruckovati nesto iz pekare? Npr. zuzu, kiflice, djevrek itd.
Ne, ne, i ne :D
Pazi, sve ti mozes, ali ne bi trebalo. Najbolje da uzmes integralnu kiflu, ako vec moras u pekari, uz casu nemasnog jogurta. Ili kupis i tunu, iscedis ulje, i stavis u integralnu kiflu :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Mmimi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #31 poslato: Septembar 13, 2014, 12:39:16 posle podne »

Vazi, a da li mogu ponekad doruckovati nesto iz pekare? Npr. zuzu, kiflice, djevrek itd.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.