TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:40:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MOJA ISHRANA ZA MASU..  (Pročitano 31529 puta)
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #32 poslato: Septembar 19, 2014, 12:11:23 posle podne »

Ovo je naš Peki ''jedeš li šta?'', mnogo duže ne na forumu. ;)
Haha da da Twin  ;)
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #31 poslato: Septembar 19, 2014, 12:10:20 posle podne »

Ovo je naš Peki ''jedeš li šta?'', mnogo duže ne na forumu. ;)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #30 poslato: Septembar 19, 2014, 12:09:22 posle podne »

I ja sam skontao  :D :D :D
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #29 poslato: Septembar 19, 2014, 12:07:49 posle podne »

pa evo recimo ovako
ja nzm vise ...


Niko me nije terao na ass ja sam sam hteo... Ali sam se odlucio da krenem sa zdravom ishranom.. Za sada ce biti ishrana..


Opet jako loše...mislim da moraš da shvatiš ozbiljnije svoj plan ishrane...

Da li si pogledao predlog namirnica na kojima bi trebalo da bude bazirana tvoja ishrana( prethodni postovi)???

Ja bih napravio sledeće izmene...

Obrok 1 - 100gr  ovsenih pahuljica, merica whey proteina
Obrok 2 -  100-200 gr pilećeg belog, 100 gr pirinča, salata( povrće)
Obrok 3 - 7 belanaca, 1 žumance, 30 gr badema( oraha, lešnik), integralni pirinač
Obrok 4 -  100-200 gr crvenog mesa( posna govedina, konjsko), kuvani krompir( pirinač), salata( povrće) sa oko 15 ml maslinovog ulja...
Obrok 5 - akcenat na svežu ribu, npr. oslić, skuša, pastrmka, losos - 100-200 gr sa integralnim pirinčem...


Obrok 6 - ella sir sa 0% mlečne masti- 200 gr

Posle treninga 1 merica whey, 1 banana...

Naravno, ovo je samo slikovit primer koga ne moraš da se striktno pridržavaš( prilagodi ga sebi i svojim mogućnostima i potrebama, nešto oduzmi, nešto dodaj), ali ti može ukazati na greške...dakle, dovoljno složenih ugljenih hidrata...raznovrsni izvori proteina...naglasak na meso, ribu(manje mleka)...i naravno zdravih masti...
Proteinski suplementi nisu prioritet, uvek ih možeš zameniti čvrstim obrokom...
Jedan obrok, jedan izvor proteina...

Treba ti oko 2-2,5 gr proteina po kg telesne težine, bar duplo više hidrata...( naravno ako radiš "na masi", naglasak na kvalitet, a ne na kvantitet)...i naravno dobro koncipiran sistem treniga( hipertrofija)...


Slavisa pa ovo da mi je plata 500 e pa jedino da jedem ovako,realno :D

Čovek je sastavio jelovnik, a ti odmah odustaješ.
Gledaj cene. 5kg ovsenih su ti 650 dinara, 5kg pirinča 550 dinara, jaje 10-12 dinara, piletina sa koskom ti je oko 370dinara kg.  Oslić u proseku oko 400dinara, kada nemaš svežu ribu možeš i tunjevinu koja je oko 100 dinara. Stvarno mislim da za ovaj jelovnik ne treba puno novca. I ne znam što tražiš neki plan ishrane ako nemaš to da ispoštuješ koliko je god moguće.
Neso pomesao si me s drugim forumasom "MrPeki96" . :D :D :D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Siki16
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #28 poslato: Septembar 19, 2014, 09:19:42 pre podne »

Peki batali keks i pola litre mleka...pogotovo da razmisljas o aas!  Ti druze bez uvrede jos nisi upucen u osnove ishrane ...Kreni da citas temeljno i onda napravi kvalitetnu ishranu..Nista ti nece pomoci ako ne sredis jelovnik.Pozdrav
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #27 poslato: Septembar 19, 2014, 08:44:11 pre podne »

pa evo recimo ovako
ja nzm vise ...


Niko me nije terao na ass ja sam sam hteo... Ali sam se odlucio da krenem sa zdravom ishranom.. Za sada ce biti ishrana..


Opet jako loše...mislim da moraš da shvatiš ozbiljnije svoj plan ishrane...

Da li si pogledao predlog namirnica na kojima bi trebalo da bude bazirana tvoja ishrana( prethodni postovi)???

Ja bih napravio sledeće izmene...

Obrok 1 - 100gr  ovsenih pahuljica, merica whey proteina
Obrok 2 -  100-200 gr pilećeg belog, 100 gr pirinča, salata( povrće)
Obrok 3 - 7 belanaca, 1 žumance, 30 gr badema( oraha, lešnik), integralni pirinač
Obrok 4 -  100-200 gr crvenog mesa( posna govedina, konjsko), kuvani krompir( pirinač), salata( povrće) sa oko 15 ml maslinovog ulja...
Obrok 5 - akcenat na svežu ribu, npr. oslić, skuša, pastrmka, losos - 100-200 gr sa integralnim pirinčem...


Obrok 6 - ella sir sa 0% mlečne masti- 200 gr

Posle treninga 1 merica whey, 1 banana...

Naravno, ovo je samo slikovit primer koga ne moraš da se striktno pridržavaš( prilagodi ga sebi i svojim mogućnostima i potrebama, nešto oduzmi, nešto dodaj), ali ti može ukazati na greške...dakle, dovoljno složenih ugljenih hidrata...raznovrsni izvori proteina...naglasak na meso, ribu(manje mleka)...i naravno zdravih masti...
Proteinski suplementi nisu prioritet, uvek ih možeš zameniti čvrstim obrokom...
Jedan obrok, jedan izvor proteina...

Treba ti oko 2-2,5 gr proteina po kg telesne težine, bar duplo više hidrata...( naravno ako radiš "na masi", naglasak na kvalitet, a ne na kvantitet)...i naravno dobro koncipiran sistem treniga( hipertrofija)...


Slavisa pa ovo da mi je plata 500 e pa jedino da jedem ovako,realno :D

Čovek je sastavio jelovnik, a ti odmah odustaješ.
Gledaj cene. 5kg ovsenih su ti 650 dinara, 5kg pirinča 550 dinara, jaje 10-12 dinara, piletina sa koskom ti je oko 370dinara kg.  Oslić u proseku oko 400dinara, kada nemaš svežu ribu možeš i tunjevinu koja je oko 100 dinara. Stvarno mislim da za ovaj jelovnik ne treba puno novca. I ne znam što tražiš neki plan ishrane ako nemaš to da ispoštuješ koliko je god moguće.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #26 poslato: Septembar 19, 2014, 06:39:59 pre podne »

Ako već pitate nekog ko se hrani na ovaj način, ne znam zašto očekujete da vam napiše neki drugačiji plan ishrane od onog koji on koristi, sa manjim modifikacijama. Ako ja ne jedem npr. plazmu sa mlekom posle treninga neću je preporučiti nikome, jer je to po meni licemerno, glupo, kako god. Nezavisno od njegovog statusa, godišta ili platežne moći. Bio sam i ja student, bez para, jedva sam skupljao za članarinu u teretani, ishrana je bila domaća, suplementacija nikakva. I forma je bila u skladu sa tim. Znao sam da ne mogu sebi da priuštim nešto, i nisam ni tražio da mi neko sastavlja plan ishrane. A ako već neko zatraži, onda će i dobiti onako kako bi on trebao da izgleda. Pa neka ga usklaĂ°uje sa svojim mogućnostima. End of story.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Septembar 18, 2014, 10:20:45 posle podne »

Peki...Sve što ti je predloženo, predloženo je iz najbolje namere i sa željom da što brže ostvariš svoj cilj, "na prirodan" i zdrav način...kao što sam već napomenuo, ništa od toga nije "must have", niti kažem da svaku stavku moraš ispoštovati doslovno...ali shvati da ti je kvalitetna ishrana bitnija od bilo kog suplementa ili aas...

Udari zdrave temelje svog napretka...sredi ishranu i obogati je kvalitetnim namirnicama, akcenat na kvalitet, ne na kvantitet...ne postoji prečica do uspeha, izdaci za kvalitetnu ishranu su neophodni..."cilj opravdava sredstvo"...

Znam da je sve to preskupo, sramota je da živimo u zemlji gde je hrana luksuz...ali tako je...potrudi se da središ neke stvari koliko-toliko...

Da bi "ubrzao" proces izgradnje mišićne mase moraš da imaš kvalitetne gradivne materije...hranu...

Opet kažem, ništa zlonamerno, ništa sa namerom da te uvredim ili ismejem...već sa namerom da shvatiš osnove zdrave i kvalitetne ishrane koja će ti omogućiti da ostvariš cilj...

Sve ima svoju cenu, pa i uspeh...ništa ne ide bez žrtava i odricanja...

« Poslednja izmena: Septembar 18, 2014, 10:24:16 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #24 poslato: Septembar 18, 2014, 09:46:56 posle podne »

Da ti plata bude 500e, i da zivis sa kevom i caletom i nista ne placas.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #23 poslato: Septembar 18, 2014, 08:50:38 posle podne »

pa evo recimo ovako
ja nzm vise ...


Niko me nije terao na ass ja sam sam hteo... Ali sam se odlucio da krenem sa zdravom ishranom.. Za sada ce biti ishrana..


Opet jako loše...mislim da moraš da shvatiš ozbiljnije svoj plan ishrane...

Da li si pogledao predlog namirnica na kojima bi trebalo da bude bazirana tvoja ishrana( prethodni postovi)???

Ja bih napravio sledeće izmene...

Obrok 1 - 100gr  ovsenih pahuljica, merica whey proteina
Obrok 2 -  100-200 gr pilećeg belog, 100 gr pirinča, salata( povrće)
Obrok 3 - 7 belanaca, 1 žumance, 30 gr badema( oraha, lešnik), integralni pirinač
Obrok 4 -  100-200 gr crvenog mesa( posna govedina, konjsko), kuvani krompir( pirinač), salata( povrće) sa oko 15 ml maslinovog ulja...
Obrok 5 - akcenat na svežu ribu, npr. oslić, skuša, pastrmka, losos - 100-200 gr sa integralnim pirinčem...


Obrok 6 - ella sir sa 0% mlečne masti- 200 gr

Posle treninga 1 merica whey, 1 banana...

Naravno, ovo je samo slikovit primer koga ne moraš da se striktno pridržavaš( prilagodi ga sebi i svojim mogućnostima i potrebama, nešto oduzmi, nešto dodaj), ali ti može ukazati na greške...dakle, dovoljno složenih ugljenih hidrata...raznovrsni izvori proteina...naglasak na meso, ribu(manje mleka)...i naravno zdravih masti...
Proteinski suplementi nisu prioritet, uvek ih možeš zameniti čvrstim obrokom...
Jedan obrok, jedan izvor proteina...

Treba ti oko 2-2,5 gr proteina po kg telesne težine, bar duplo više hidrata...( naravno ako radiš "na masi", naglasak na kvalitet, a ne na kvantitet)...i naravno dobro koncipiran sistem treniga( hipertrofija)...


Slavisa pa ovo da mi je plata 500 e pa jedino da jedem ovako,realno :D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #22 poslato: Septembar 18, 2014, 11:02:23 pre podne »

Za jedno si sigurno u pravu a to je da u tim godinama teško može da se drži isplanirane ishrane,može da je malo poboljša ubacivanjem ili izbacivanjem nekih sitnica ali dok živi sa roditeljima i oni spremaju i kupuju namirnice nije baš jednostavno,skoro neizvodljivo.Koliko vidim dečko se trudi da promeni šta može ,pa i da ne uspe da promeni to što je potrebno opet je na dobitku, stekao je neke smernice i znanje u vezi ishrane.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #21 poslato: Septembar 18, 2014, 10:58:30 pre podne »

Tačno: prvo treba čovek da nauči da RADI, da bi čovek mogao da bude SLOBODAN. A tek kad je slobodan može da ima slobodu izbora  ;) ako nije u Aušvicu...

Nažalost kvalitet je danas problematična kategorija u Srbiji i za čoveka koji ima dovoljno da ga plati.
Ali to je to što kažeš: svako od nas ima onoliko argumenata koliko svojim delom može da posvedoči o teoriji ili idejama koje ovde iznosi. 

Već neko vreme se ne upuštam u odgovore i komentarisanje ovih i sličnih tema, jer feedback-a nema. Tu je nekad bila lična satisfakcija da nekom ukažeš i pokažeš, ali danas (kao i većina starih članova) već propuštam hiljaditu temu ovog tipa, jer je to Sizifov posao. Već je i ljudima koji su plaćeni za ovaj posao preko glave mlaćenja iste slame godinama  :)

Za tebe i ostale koji se trude moja podrška i puno sreće u daljem radu i nastojanju da se ukaže na greške koje momci i devojke prave...

A sa druge strane prava je šteta što ovaj forum (ili bilo koji drugi u Srbiji) nije izrastao u nešto više što može da ponudi iskusnijim ljudima u sportovima snage.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #20 poslato: Septembar 18, 2014, 10:23:18 pre podne »

Peki samo jedi i trpaj u sebe, bilo sta.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Septembar 18, 2014, 10:21:30 pre podne »

"Najveci Boziji dar ljudima je sloboda izbora"...zato birajmo, u skladu sa nasim interesovanjima, zeljama i mogucnostima  ;)

Neka rezultati govore umesto bilo cega drugog...

Kvalitet ispred kvantiteta...uvek...

Da, rad oslobadja  ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #18 poslato: Septembar 18, 2014, 09:35:09 pre podne »

Teško bilo šta klinci umeju da izaberu. Osnovna stvar je da nauče da pravilno izvode vežbe, da ovladaju osnovnom terminologijom u teretani, i da steknu radnu naviku dizanja tegova. Bez toga nema ništa šta god izabrali od ishrane.

Isto tako, podrazumevam da te mame, babe i tetke koje spremaju hranu ne prave svaki dan pomfrit i picu za klince. Zdravlje se ne narušava sarmom, pasuljem, kupusom, babećim supama i čorbama, već pekarama, picerijama i hamburgerijama koji se zajedno zovu fast food.

Odgovorno tvrdim da će svaki ektomorf-momak izmeĂ°u 16-25 godina imati slabiji napredak u hipertrofiji i snazi ako bude kalkulisao sa ella sirom, konzervom tune i mericom wheya. Imati slabiji napredak od momka koji jede šta mu se kući spremi i da traži još kad pojede.

Isto tako, taj što krene da pravi jelovnike pre nego što je i kročio u teretanu smoriće se brže nego što će naučiti šta je hiperekstenzija. Praviti jelovnik sa ''bilderskom hranom'' u tim godinama je budalaština. Zašto? Zato što ti mladi ljudi NEMAJU USLOVA da ispoštuju 90% tih stvari - nemaju dovoljno keša, ne idu sami u nabavku, nemaju vremena i uslova da sami sebi spremaju hranu, ne mogu da opterećuju kevu da sprema dva ručka, postaće frikovi u školi i još 100 stvari koje idu uz to.

Naš strongman, ako misliš na Ervina, ima vrlo verovatno sličan pogled na ovu stvar, ali nismo o tome u skorije vreme razgovarali... imamo dosta preča posla u ovom trenutku  :D ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.