TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:58:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zdrava ishrana i studiranje  (Pročitano 9940 puta)
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #23 poslato: Septembar 28, 2014, 06:53:21 posle podne »

Evo i par saveta od mene druze.
Ne znam kako na faxu, ali znam kako je na poslu, pa cak i kuci. Na poslu nosim jaja, kada ne stignem da ih skuvam kuci, kuvam u kuvalu na poslu, nosim cinije sa pirincem i piletinom, i jedem, nekad i 3 puta na poslu. Gledaju me sa cudjenjem, nekada se i malo podmevaju "cinijicama" koje nosim. Ali ja sve to iskuliram, nekad se i nasalim na svoj racun. A da, i obavezno dobijem kritiku kako se lose hranim :D
Ono sto hocu da kazem je da ne trebas da se opterecujes time sta ce ostali da pricaju, ili misle. Mozda im u pocetku bude cudno, ali ti si taj koji radi sve sto je u njegovoj moci, zarad svog cilja, koji ne mari na ostale i njihove predrasude. A kada dodju rezultati, oni koji su ti se podsmevali, pocece da ti zavide. Prati svoj put, i svoj cilj, i ne dozvolji da te drugi sputavaju ka istom. Imas nasu punu podrsku!
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #22 poslato: Septembar 28, 2014, 06:13:18 posle podne »

Ma koliko puta ono dok jedem, pogledam u uglu i vidim drugaricu i drugara kako gledaju u mene i pričaju nešto i smeju se. Samo iskuliram, jer se taj lik muči sa 40Kg na benču i izgleda nikako
A ti 140kg. ;D
Ne volim takve osobe niti se druzim sa istima. Ne poznaju prave vrednosti, a i u ostalom sta ima da se mesaju u tudji zivot.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #21 poslato: Septembar 28, 2014, 04:49:12 posle podne »

Drugari, niste vise deca, sto vise znate, to vam je lakse u zivotu..
Internet je cudo, imate razne tutorijale, pitate i roditelje kako se pravi hleb, a nije nista tesko, umesis nekoliko malih veknica, sa pravim integralnim brasnom, koje imas u svim bolje opremljenim marketima i znas sta jedes..

Meni je recimo majka, dok nisam naucio i sam, pravila hleb od cistog heljdinog integralnog brasna, bez dodatka belog brasna, meni je vrh, a plus sto svi mi sad gledamo vise sa nutritivne strane pa nam je utisak jos jaci :)
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #20 poslato: Septembar 28, 2014, 04:35:16 posle podne »

Druže, veruj da će ti kad tad neko prići i pitati što se tako hraniš, koliko treniraš, da super izgledaš. Nema potrebe da ti bude glupo, samo rokaj :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #19 poslato: Septembar 28, 2014, 02:58:33 posle podne »

Pa zamislio sam kako bi to izgledalo. Nekada cu morati da jedem 3, a nekada 2 puta na fakultetu (pred sam polazak cu stalno jesti kuci). Obroci ce morati da budu malo obilniji kako bi me drzalo dovoljnan vremenski period, imam predavanja i 6h za redom... sto me jako nervira. Za takve stvari cu praviti kolacice, mesacu jaja, blend (ima 30% kazeina) i ovsene. A za ostalo cu nositi piletinu ili jaja sa pirince. Sve to u kutijice od 1l, bas su pogodne za to, pa pravo u ranac. Spremacu svako vece, a preko noci stavim u friz i ujutru torba.

Bilo bi strava kada bih upoznao nekoga ko bi jeo isto ovako, sigurno bi mi bilo manje glupo, kao sto je neko napomenuo. Ali neke stvari imaju veci prioritet...
Tnx svima za sugestije i predloge, i naravno podrsku. Znaci. :)

@Katlere da li si siguran da je taj tvoj hleb 100% integralno brasno ? Ja kupujem takav ponekad, to je mali, tvrd, tezak hleb. Nema sanse da se moze sendvic praviti od njega. I da nekako uspes, kriske su previse male za sendvic... Mozda kao 1/3 kriske belog hleba.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Septembar 28, 2014, 01:03:50 posle podne »

Od ponedeljka pocinje fakultet. Zato me zanima da li ima ovde nekoga ko je pored studiranja nastavio da trenira i zdravo se hrani ?
Interesuje me kako ste nosili hranu na fax, kako ste jeli, sta ste nosili i sl. ? Nije mi problem da spremam, neko mi je nekako glupo da jedem iz cinija ispred drugih u takvom okruzenju. Verovatno cu biti jedini na faxu...

No, siguran sam da cu nastaviti da jedem kvalitetno, jer nikako ne zelim da se vratim na staru kilazu i stari BF. Moracu da pobedim taj osecaj glupoce. Verovatno ce me svi gledati onako cudno, ali sta je tu je.

E pa, svako ko ima ovakva iskustva ili neke potencijalne ideje, neka napise svoje misljenje ili iskustvo. I javite se i vi koji krecete na studije kao i ja sa vasim planom kako mislite da resite ovaj ''problem''. Znacilo bi mi, a mozda i drugima sa foruma. :)

Spremaš klopu i pakuješ u kutije. Nema šta da ti bude glupo, neka drugi kupuju indexe, ti jedi ono što je tebi potrebno :)


Dobra tema, "omnia mea mecum porto"( sve svoje sa sobom nosim), baš tako...mogu da se plagiraju radovi, "kupuju" indexi, ali kalorije moraš sam da "zaradiš", tj. da ih dovoljno uneseš i u periodu kada si malo duže na faxu, vezano za predavanja, i druge obaveze...kvalitetna ambalaža, rešava sve...kao i dobra organizacija...čuvaj se junkova brze hrane...

Malo piletine, pirinča, jaja( kuvanih), pirinčane galete... ili možeš čak ubaciti piletinu u tortilje od integralnog brašna...dakle, samo logika...

Plašite se toga da ništa ne naučite na faxu, da budete lenji, da obnavljate godine, ne učite dovoljno...plašite se izgubljenog vremena, a ne osude onih koji svoj život žive u zabludi..."da bi bio istinski slobodan, ponašaj se slobodno"...tako da..."sve svoje sa sobom nosim"  ;)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #17 poslato: Septembar 28, 2014, 12:45:50 posle podne »

Sigurno, cudno gledaju coveka kad kupi jabuku na pauzi, a mogu zamislim da vide nekog ko vadi noz i viljusku i jede meso i salatu iz cinija.
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #16 poslato: Septembar 28, 2014, 12:43:21 posle podne »

Ortak i ja u školi, i ovako svaki dan :)
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2014, 12:35:33 posle podne »

Ja jos nikog nisam video na faksu ili u srednjoj pre da jede iz cinijica
Jer se plase komentara drugih ljudi..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2014, 12:33:48 posle podne »

Ja jos nikog nisam video na faksu ili u srednjoj pre da jede iz cinijica
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2014, 12:29:24 posle podne »

Ja jos nisam dosao do faxa ali mi sigurno nece biti glupo jer ako je to ispravno nema zbog cega :) Bilo bi mi glupo da sam neka stoka od 100 kg,da jedem po pekarama a ovo sto je normalno i bas ispravno nikako :)
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #12 poslato: Septembar 28, 2014, 11:59:50 pre podne »

Lele, i ja krećem na faks od srede, faak  :D
Za mene nema izgovora, mora da se jede :) tako je  bilo tokom cele srednje, nosio sam uvek 2, a nekad i 3 obroka u rancu, svaki dan ranac prepun, a da li će moći i sad tako, videćemo
Nosio si u cinije ? I sta si nosio ? Pricaj covece. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2014, 11:22:09 pre podne »

Od ponedeljka pocinje fakultet. Zato me zanima da li ima ovde nekoga ko je pored studiranja nastavio da trenira i zdravo se hrani ?
Interesuje me kako ste nosili hranu na fax, kako ste jeli, sta ste nosili i sl. ? Nije mi problem da spremam, neko mi je nekako glupo da jedem iz cinija ispred drugih u takvom okruzenju. Verovatno cu biti jedini na faxu...

No, siguran sam da cu nastaviti da jedem kvalitetno, jer nikako ne zelim da se vratim na staru kilazu i stari BF. Moracu da pobedim taj osecaj glupoce. Verovatno ce me svi gledati onako cudno, ali sta je tu je.

E pa, svako ko ima ovakva iskustva ili neke potencijalne ideje, neka napise svoje misljenje ili iskustvo. I javite se i vi koji krecete na studije kao i ja sa vasim planom kako mislite da resite ovaj ''problem''. Znacilo bi mi, a mozda i drugima sa foruma. :)

Spremaš klopu i pakuješ u kutije. Nema šta da ti bude glupo, neka drugi kupuju indexe, ti jedi ono što je tebi potrebno :)
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #10 poslato: Septembar 28, 2014, 10:48:08 pre podne »

Hvala svima na podrsci i lepim recim.
@Peki kada jedes na faxu, sta jedes i kako nosis to ? :)

Ja sam kupio 3 cinije pre neki dan od 1l, paniram u njima da nosim pirinac i meso/jaja. Ili da pravim proteinske ''kolacice'' od jaja, blenda, ovsenih.
Pa onako,solidno sto bi se reklo. Ustanem ujutru zbog praxi oko 8 tako..sredim se sve do pola 9 i u 9 na praxu do 10 sve to. Pa u 10 jedem,jer ne mogu tako rano da stignem nikako, jedino oko 7 da ustajem.. a mrzi me...U 10 dorucak , 80-100 g ovsene s mlekom,ili jogurtom uz to banana,i mozda dodam cimet tako zbog ukusa "u prahu". u 12 tako su mi bila obicna predavanja , do pola 2 ,2 najkasnije pa imam pauzu od nekih pola sata za rucak. Prvi semestar sam bio u menzi,pa sam jeo sve uglavnom, dosta je bilo tu mesa,belog govedjeg  uz krompir na vodi.. ne "pomfrit" .. ali naravno i domaca jela pasulj,djuvec znas vec ... Pojedem to i vratim se na predavanja,uz put uzmem onaj "jambo" mix ne znam da'li si cuo alli ga imas skoro u svim prodavnicama ( mesavina - badem,lesnik,indijski orah,lesnici i kikiriki) jeste da je 150-200 kinti,ali pakovanje je bas taman za moje prohteve. To jedem oko 4,5 tako uz predavanja dok se ne zavrse..do 5 mi obicno traje sve.. u 6 jos jedan obrok- najcesce neka tunjevina, ponekad junkujem kulenom s litar jogurta ili slicno.. i za veceru oko 9 pola 10 najkasnije.. ella sir onaj od 450 g mi traje 2-3 dana najvise.. i tako od prilike je skoro svaki put slicno, s tim sto se menja rucak kao sto sam ti napomenuo, ili za dorucak skuvam 4-5 komada jaja , nesto slicno,improvizujem..oko 11,najkasnije 12 legnem i toliko.. :D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2014, 10:36:36 pre podne »

Hvala svima na podrsci i lepim recim.
@Peki kada jedes na faxu, sta jedes i kako nosis to ? :)

Ja sam kupio 3 cinije pre neki dan od 1l, paniram u njima da nosim pirinac i meso/jaja. Ili da pravim proteinske ''kolacice'' od jaja, blenda, ovsenih.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.