TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 04:03:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POJMOVNIK ISHRANE - BRZA PITANJA O ISHRANI  (Pročitano 32036 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #46 poslato: Februar 19, 2015, 11:21:34 posle podne »

Ako ne bi pio dovoljno vode onda bi ti svi parametri isli gore i bila bi veca koncentracija na svakom. A onda logicno posto su ostali u granicama normale znaci da trosio proteine vise nego sto tvom organizmu treba :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #45 poslato: Februar 19, 2015, 09:14:56 posle podne »

Zadnji put kada sam davao krv i meni je bio jedino protein malo povecan... Ja sam pretpostavio da je zbog velikog unosa proteina u toku dana.... A sad kapiram da mi je verovatno bio i mali unos vode ... Nisam dalje ispitivao... To je bilo pre godinu dana.... Sad ste me bocnuli da idem da proverim opet ... cisto da vidim ... U ponedeljak idem da vidim :)

Nego hteo sam da mi date neki predlog za rucak... ja vec 15ak dana samo jedem Integralni pirinac (jel moze obican pirinac?) sa belim mesom i krompir sa belim mesom... Jel moze kuvano povrce ( ono kao za rusku salatu) sa nekim mesom, ili grasak sa mesom ? Ili dajte neki predlog :)

PS cilj mi je da smanjim masne naslage... i to mi je obrok posle kog idem u teretanu....


Šta je bilo povećano? Proteini u krvi? U mokraći? Urea? Kreatinin? Moja preporuka bi bila da 1-2 puta godišnje uradite "lab. pregled" krvi i urina..."bolje sprečiti, nego lečiti"...

Naravno da može sve navedeno( od namirnica), mahunarke - grašak su dobar izbor, krompir isto( doduše, na 100 gr krompira imaš oko 20 gr hidrata, na 100 belog pirinča oko 70 gr), inače, razlika izmeĂ°u belog i integralnog pirinča nije tako "drastična i fatalna" da bi "zapostavio" beli pirinač( integralni je malo bogatiji po pitanju mikronutrijenata-vitamina i minerala, i ima malo više dijetnih vlakana)...kuvano povrće dobrodošlo...možeš i malo salate od svežeg povrća( zelena salata, paradjz, sirova paprika, rotkvice, peršun, malo belog luka) sa malo maslinovog ulja i jabukovog sirća...ja lično volim "kombo" - kuvani beli pirinač, krompir, grašak i šargarepa...

Dakle, bez prženja na ulju, prostih šećera i umereno sa zasićenim mastima...

Unos hidrata prilagodi cilju...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #44 poslato: Februar 19, 2015, 09:13:52 posle podne »

Pa, u suštini možeš sve to što si nabrojao (i poželjno je)...
:D
Ako skidaš naslage i brojiš kalorije, gledaj da se uklopiš u deficit.
:)
Predlog za ručak: Slavišin poduži post o OK ishrani u raznim kombinacijama...
:D
Ne znam na šta tačno misliš... ...ti kuvaš?!?
Sačuvana
dziga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 55


« Odgovor #43 poslato: Februar 19, 2015, 08:24:25 posle podne »

Zadnji put kada sam davao krv i meni je bio jedino protein malo povecan... Ja sam pretpostavio da je zbog velikog unosa proteina u toku dana.... A sad kapiram da mi je verovatno bio i mali unos vode ... Nisam dalje ispitivao... To je bilo pre godinu dana.... Sad ste me bocnuli da idem da proverim opet ... cisto da vidim ... U ponedeljak idem da vidim :)

Nego hteo sam da mi date neki predlog za rucak... ja vec 15ak dana samo jedem Integralni pirinac (jel moze obican pirinac?) sa belim mesom i krompir sa belim mesom... Jel moze kuvano povrce ( ono kao za rusku salatu) sa nekim mesom, ili grasak sa mesom ? Ili dajte neki predlog :)

PS cilj mi je da smanjim masne naslage... i to mi je obrok posle kog idem u teretanu....
Sačuvana
BEING HONEST MAY NOT GET YOU A LOT OF FRIENDS
BUT IT`LL ALWAYS GET YOU THE RIGHT ONES.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #42 poslato: Decembar 08, 2014, 11:40:08 posle podne »

Probam, pa javim utiske...
:D
I ovsene i ražene kada jedem, mislim da ne primećujem neku razliku u ukusu...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #41 poslato: Decembar 08, 2014, 11:24:26 posle podne »

Probao ječmene. Nemaš potrebe za time u životu veruj mi. Ja stvarno mnogo toga mogu da jedem, ali ovo je i sa ''debelom'' količinom whey-a poprilično bezukusno. Ako me je nešto u životu asociralo na ukus kartona, to su ječmene.

Probao sam sve...i baš "karton taste", znam da će možda zvučati subjektivno, ali nešto gore od ječmenih i sojinih pahuljica nisam probao...i malo "vrele vode" i whey sa raznim ukusima, dodatak mleka, jogurta( naravno ostavim da odstoji 5-15 min, zavisi koliko vremena imam), dodatak cimeta...ništa ne pomaže...a tek efekat na digestivni sistem...uh, nadimanje i "orkestrirana" probava...dno dna... :D

Ovsene zakon!  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #40 poslato: Decembar 08, 2014, 08:14:43 pre podne »

Onda necu...
:)
Meni su i ovsene kao karton, pošto ih raw jedem...
:D
Možda kupim ječmene, pa ih sa raženim pomešam...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #39 poslato: Decembar 08, 2014, 07:56:55 pre podne »

Probao ječmene. Nemaš potrebe za time u životu veruj mi. Ja stvarno mnogo toga mogu da jedem, ali ovo je i sa ''debelom'' količinom whey-a poprilično bezukusno. Ako me je nešto u životu asociralo na ukus kartona, to su ječmene.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #38 poslato: Decembar 06, 2014, 01:50:16 pre podne »

Nismo se ubedjivali, nego nisam čuo za dijetna vlakna...
:D
Znam da se treba praviti balans 50/50 otprilike...
:)
Mislim pitanje je više bilo da li je OK, tj. da li ima efekta ako UH uzimam po malo u toku dana.
Ovsene su mi prve pale na pamet, jer ih je najlakše poneti...
Recimo, to bi' i sa pirinčem mogao da uradim; pored dva glavna UH obroka da unesem još oko 100-150g pirinča iz više puta; ipak je to još oko 2g UH po kili...
:)
Nisu izgovori, nego mi je palo na pamet kao rešenje problema, samo ne znam da li ima efekta...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Decembar 06, 2014, 01:42:21 pre podne »

Imam dva brza pitanja...
;D
Naleteo sam na ječmene i sojine pahuljice...
1. Slaviša, možeš da mi poredjaš po OKstvu pahuljice: ovsene, ražene, sojine i ječmene; ili mu sve dodje isto...?!?
2. Pošto su mi problem UH, da li mi može pomoći ako više puta u toku dana uzmem po kašiku-dve ovsenih, što bi mu došlo oko 150g ovsenih (plus klasični obroci)?
:)

Ajmo prvo ovako, pre nekog vremena smo se ubeĂ°ivali baš na tu temu...i sećeš se Srle, brate moj, da smo pričali da su sve navedene "pahuljice" bogat izvor dijetnih vlakana...da to nije loše, tj, JAKO OK, ali ako ih uneseš previše( 150 gr sigurno neće biti problem, ok je i ovo deljenje)...ima interakcija sa više "faktora"...

Povećan unos dijetnih vlakana:

• može poremetiti apsorpciju lekova,

• smanjuje sposobnost varenja i apsorpcije hrane,

• može mehanički oštetiti sluzokožu creva,

• fitinska kiselina u zrnevlju i povrću stvara komplekse (helate) sa mineralima (Ca, Fe i Zn) i smanjuje njihovu apsorpciju,

• velika količina fosfora u namirnicima bogatim vlaknima može doprineti stvaranju kamenčića u mokraćnim putevima.

A kad me pitaš ovako koje su najbolje vrste pahuljica, rangiraću ovsene( die beste), ražene( ok), ječmene( hm, ukus je većini problem), a sojine zbog prisutnih fitoestrogena( iako ima neslaganja oko toga), povremeno su ok( a i ukus je "čudan")...

Stavi akcenat na pirinač( beli te sigurno neće ubiti), malo krompira...

I ne traži stalno izgovore nego jedi...  ;D

Kako kažu na Jugu "glivaj brate" ( žvaći)  :D
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2014, 01:44:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #36 poslato: Decembar 05, 2014, 09:33:27 posle podne »

Imam dva brza pitanja...
;D
Naleteo sam na ječmene i sojine pahuljice...
1. Slaviša, možeš da mi poredjaš po OKstvu pahuljice: ovsene, ražene, sojine i ječmene; ili mu sve dodje isto...?!?
2. Pošto su mi problem UH, da li mi može pomoći ako više puta u toku dana uzmem po kašiku-dve ovsenih, što bi mu došlo oko 150g ovsenih (plus klasični obroci)?
:)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #35 poslato: Decembar 05, 2014, 01:37:18 pre podne »

:)
Moram u Guglu da upišem ************* PanSport, pa ako u linku ima "Tekstoteka", onda ima...
:D
Mada, ne izbaci uvek...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Decembar 05, 2014, 12:55:09 pre podne »

Što se tekstoteke tiče...
Dobro bi joj došao sadržaj, ili pregledniji pristup temama...
Mislim, kako mogu da znam šta ima što bi me interesovalo, kada je sve datumski nabacano samo...
:/
:)

Hahahahahah..."kako mogu da znam šta ima što bi me interesovalo"...

Siguran sam da ćemo u narednom periodu i to korigovati, tako da će biti i nekih podtema i sl., tako da će pretraživanje "zanimljivosti" biti olakšano...  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #33 poslato: Decembar 05, 2014, 12:24:23 pre podne »

Što se tekstoteke tiče...
Dobro bi joj došao sadržaj, ili pregledniji pristup temama...
Mislim, kako mogu da znam šta ima što bi me interesovalo, kada je sve datumski nabacano samo...
:/
:)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #32 poslato: Novembar 03, 2014, 10:20:24 posle podne »

Ok, hvala obojici na odgovorima. 
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 17 upita.