TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394949 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 11:32:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odabir sagorevača  (Pročitano 9021 puta)
La Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #14 poslato: Septembar 30, 2014, 11:03:44 posle podne »

Posto nisi napisala i kolicine pored, reci mi odma koliko kalorija dnevno unses u danu treninga i danu odmora ? I koji je procentualni odnos makronutrijenata ? :)

Stvarno ne znam. Kazem ti, ovih dana jedem oslic, dnevno pojedem mozda nekih 400gr, 3-4 paradajiza, ella sir kao dodatak, 2 parceta tonus hleba....nekad i kuvano jaje... e, da, jedem i supu za rucak, 1 tanjir. E, sad, cesto uvece bas ogladnim. Pa se dohvatim, nekad tonus hleba i sira, a nekad to bude i npr, przeni krompirici :))) ili napravim musli.. nemam pojma, kako kad.. Ne znam precizno da proracunam sve, ali odokativno, mislim da uopste ne pojedem puno... Cak i ako je pomfrit u pitanju.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #13 poslato: Septembar 30, 2014, 10:36:32 posle podne »

Posto nisi napisala i kolicine pored, reci mi odma koliko kalorija dnevno unses u danu treninga i danu odmora ? I koji je procentualni odnos makronutrijenata ? :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
La Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2014, 10:33:33 posle podne »

Napisi dnevni prosecni plan ishrane (ne preskaci junk ako ga jedes).

Kardio bolje radi posle vezbi snage. :)
Inace ne jedem nista iz fast fuda. Ne volim. Ni mek. Koka kola, sokovi..nista.  Munchmallow mi je bolna tacka. I eventualno neki smoki. Ali stvarno retko..
Sačuvana
La Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2014, 10:25:45 posle podne »




Za dorucak u blender ovsene i razane pahuljice, psenicne klice, kasika brusnice, laneno seme, i prelijem kljucalom vodom. Rucak, bareni oslic, spanac... Ili tunjevina u salamuri. I paradajiz. A vecera, uglavnom isto sto i za rucak... Al' tako sam jela sad kad sam krenula sa treningom... Zato mi je i nelogicno da se ugojim. Jedino ako su to tek sad stigli ti kilogrami dok sam sedela? Da li je to uopste moguce? :)

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2014, 10:23:30 posle podne »

Napisi dnevni prosecni plan ishrane (ne preskaci junk ako ga jedes).

Kardio bolje radi posle vezbi snage. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2014, 09:54:16 posle podne »




Promene u ogledalu- da. Farmerke- uske. Celulit-ne. Realno- nije nista strasno, ali, da, znajuci sebe, bice za koji dan. Da budem iskrena, to "malo vise" ima veze sa zenskim stvarima.. al' nesto, tipa, pojedem u 23h 2 jaja, prazena (jednom), drugo vece ella sir, mozda neki paradajiz... Bila sam prof.sportista, vise ne. Trening, npr- pola h traka- 10min lagano trcanje, 5min setam, 10 trcim, 5 setam. pa onda vezbe snage- cucnjevi sa tegovim od po 4kg, 3x15, biceps, triceps, ledjnjaci, trbusnjaci...svasta nesto, zavisi kako koji dan, i na kraju jos pola h na nordijsko skijanje. :) A obroka na dan 3-4..

Biće za koji dan? Mislim da možda malo preuveličavaš neke stvari...nemaš neki hormonski problem? Sa te strane je sve ok?

2 jaja, pa čak i pržena, ella sir i paradajz nisu neki veliki "nutritivni" gresi koji će tako brzo biti vidljivi...problem su prosti šećeri, slatkiši, grickalice, proizvodi od belog brašna, prženje na ulju...previše ugljenih hidrata u "kasnijim obrocima"...

Šta jedeš u ta 3-4 obroka, ako nije tajna? Što se tiče treninga, mislim da bi neko kompetentniji mogao više da pomogne...
Sačuvana
La Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2014, 09:17:19 posle podne »

Iskreno nelogično deluje...   :D

Ali ima li nekih promena u ogledalu, da ostavimo vagu po strani...da li sebi izgledaš deblje, ali realno deblje? Celulit, masno tkivo?

Kad kažeš malo više jela na šta misliš("Krenem pre 7 dana...(jesam maalo vise jela)..uglavnom, danas stanem na vagu- 58,3kg. 2 i po teza nego pre 20 dana") ? Kakvi su ti treninzi bili? Trening sa opterećenjem? Kardio? Vremenski, trajanje treninga? Imaš li trenera? Neki program treninga? Ti si profesionalni sportista?

Kakav ti je plan ishrane, na čemu si ga bazirala, kalorije, osećaj? I "zdrave" namirnice, ako se konzumiraju neumereno mogu imati uticaja "na gojenje"...Napreciznije ćeš BMR i TDEE "izačunati" merama antrpometrije( bioimpedanca), naravno za okvirno odreĂ°ivanje postoje i neke formule...

Koliko imaš obroka na dan? Kako izgleda tvoj dnevni meni?



Promene u ogledalu- da. Farmerke- uske. Celulit-ne. Realno- nije nista strasno, ali, da, znajuci sebe, bice za koji dan. Da budem iskrena, to "malo vise" ima veze sa zenskim stvarima.. al' nesto, tipa, pojedem u 23h 2 jaja, prazena (jednom), drugo vece ella sir, mozda neki paradajiz... Bila sam prof.sportista, vise ne. Trening, npr- pola h traka- 10min lagano trcanje, 5min setam, 10 trcim, 5 setam. pa onda vezbe snage- cucnjevi sa tegovim od po 4kg, 3x15, biceps, triceps, ledjnjaci, trbusnjaci...svasta nesto, zavisi kako koji dan, i na kraju jos pola h na nordijsko skijanje. :) A obroka na dan 3-4..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Septembar 30, 2014, 09:08:35 posle podne »

Iskreno nelogično deluje...   :D

Ali ima li nekih promena u ogledalu, da ostavimo vagu po strani...da li sebi izgledaš deblje, ali realno deblje? Celulit, masno tkivo?

Kad kažeš malo više jela na šta misliš("Krenem pre 7 dana...(jesam maalo vise jela)..uglavnom, danas stanem na vagu- 58,3kg. 2 i po teza nego pre 20 dana") ? Kakvi su ti treninzi bili? Trening sa opterećenjem? Kardio? Vremenski, trajanje treninga? Imaš li trenera? Neki program treninga? Ti si profesionalni sportista?

Kakav ti je plan ishrane, na čemu si ga bazirala, kalorije, osećaj? I "zdrave" namirnice, ako se konzumiraju neumereno mogu imati uticaja "na gojenje"...Napreciznije ćeš BMR i TDEE "izačunati" merama antrpometrije( bioimpedanca), naravno za okvirno odreĂ°ivanje postoje i neke formule...

Koliko imaš obroka na dan? Kako izgleda tvoj dnevni meni?

Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #6 poslato: Septembar 30, 2014, 09:02:21 posle podne »

A pa ne smemo da dozvolimo ovde da nosis samo farmerice, ucinicemo sve sto je u nasoj moci :)
Kao sto ti je Slavisa reko, bitno je da budes u kalorijskom defiictu, ako si unosila vise kalorija nego sto si dnevno trosila, normalno da si se ugojila U ostalom, bitno je ogledalo, vaga moze da pokaze razlicito i u istom danu, nemoj slepo da se oslanjas na nju. Jedes li slatkise, pijes sokove, jedes voce?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
La Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2014, 08:56:41 posle podne »

Meni treba pomoc oko odabira sagorevaca. (ne znam da li pisem na pravom mestu :)  )
Generalno, zadnjih par godina, kako krene ova jesen, meni kilaza gore. Nije iz cista mira, nego, eto, jedem vise nego uobicajeno. Pre 20ak dana sam nabacila pola kg, pa iz straha da opet ne bude kao svake godine, resim da jedem samo bareni oslic, tunjevinu u salamuri, paradajiz i tonus hleb. 3 dana sam se pridrzavala, osusila se i batalila to, ali sam i dalje vodila racuna. Spletom okolnosti, bas kad sam to prekinula, 10 dana sam samo sedela. Ali bukvalno. Nisam se ugojila, sve sto sam jela bilo je zdravo, a nisam ni preterivala. I vaga ostala na istom. Mada sam se osecala kao bumbar. Resim ja da na vreme uplatim teretanu. Krenem pre 7 dana...(jesam maalo vise jela)..uglavnom, danas stanem na vagu- 58,3kg. 2 i po teza nego pre 20 dana. Zato sam sad napunila frizider proteinima. I jos samo da me neko posavetuje koji sagorevac da uzmem. :) Sta mislite o Dyma burn? o.O

Kao prvo polako...iz ovog što si napisala i sama vidiš da su dva problema koja imaš fizička neaktivnost, i korekcija ishrane...

Sagorevač bez "kalorijskog deficita" i treninga ( sa opterećenjem i kardio) neće imati efekta...sagorevač je tu da ti omogući bolji trening i kao podrška procesu "sagorevanja masti"...

Dakle, korekcija ishrane + trening = uspeh...bez toga je sagorevač bezvredan...nema sedenja i neumerenosti u jelu i očekivanja da će to sagorevač rešiti sam!

Da li znaš parametre svog metabolizma? BMR ( bazalni metabolizam, potrošnja energije tvog tela u stanju potpunog mirovanja) i TDEE( dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti)...na osnovu TDEE se pravi željeni kalorijski deficit...od 500 kCal dnevno( pola na račun redukovane ishrane-ugljenih hidrata, a pola na račun treninga)...

Dakle, ako si zainteresovana da se ozbiljno pozabaviš korekcijom ishrane i treningom, pa tek onda odabirom sagorevača...tu smo za sve informacije i pomoć...

Zapravo, to je samo tih 10 dana. Ne znam koji mi je bmr, niti znam kako se to racuna. Ali, sto se tice ishrane, ja stvarno vodim racuna, nego mi nije jasno...ostala sam na istoj kilazi u tih 10 dana lencarenja... Krenem da treniram, kuvam spanac,ribu.. i puf, 3 kg vise. Sta, ta 10ka me sad stigla? :)
Sačuvana
La Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #4 poslato: Septembar 30, 2014, 08:51:10 posle podne »

Ne mislim ni ja da mi je preko potreban. Ali, zapela sam za ta 2kg, i moram da ih skinem. A imam osecaj da sam, sto vise mislim o tome, sve deblja. :D
Od sutra se vracam na oslic, taman umrla. :) :) Prosle godine sam probala sa nekim hydroxycut-om... Pomoglo mi je..mada sam tad bila takmicar i imala sam jake treninge... Sad sam prepustena sebi i histeriji u teretani. :) Dajte mi nesto EFIKASNO, MOLIM VAS :D , jer znam da cu, u suprotnom, nositi farmerke xxl :D :D Hvala lepo. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2014, 08:47:01 posle podne »

Meni treba pomoc oko odabira sagorevaca. (ne znam da li pisem na pravom mestu :)  )
Generalno, zadnjih par godina, kako krene ova jesen, meni kilaza gore. Nije iz cista mira, nego, eto, jedem vise nego uobicajeno. Pre 20ak dana sam nabacila pola kg, pa iz straha da opet ne bude kao svake godine, resim da jedem samo bareni oslic, tunjevinu u salamuri, paradajiz i tonus hleb. 3 dana sam se pridrzavala, osusila se i batalila to, ali sam i dalje vodila racuna. Spletom okolnosti, bas kad sam to prekinula, 10 dana sam samo sedela. Ali bukvalno. Nisam se ugojila, sve sto sam jela bilo je zdravo, a nisam ni preterivala. I vaga ostala na istom. Mada sam se osecala kao bumbar. Resim ja da na vreme uplatim teretanu. Krenem pre 7 dana...(jesam maalo vise jela)..uglavnom, danas stanem na vagu- 58,3kg. 2 i po teza nego pre 20 dana. Zato sam sad napunila frizider proteinima. I jos samo da me neko posavetuje koji sagorevac da uzmem. :) Sta mislite o Dyma burn? o.O

Kao prvo polako...iz ovog što si napisala i sama vidiš da su dva problema koja imaš fizička neaktivnost, i korekcija ishrane...

Sagorevač bez "kalorijskog deficita" i treninga ( sa opterećenjem i kardio) neće imati efekta...sagorevač je tu da ti omogući bolji trening i kao podrška procesu "sagorevanja masti"...

Dakle, korekcija ishrane + trening = uspeh...bez toga je sagorevač bezvredan...nema sedenja i neumerenosti u jelu i očekivanja da će to sagorevač rešiti sam!

Da li znaš parametre svog metabolizma? BMR ( bazalni metabolizam, potrošnja energije tvog tela u stanju potpunog mirovanja) i TDEE( dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti)...na osnovu TDEE se pravi željeni kalorijski deficit...od 500 kCal dnevno( pola na račun redukovane ishrane-ugljenih hidrata, a pola na račun treninga)...

Dakle, ako si zainteresovana da se ozbiljno pozabaviš korekcijom ishrane i treningom, pa tek onda odabirom sagorevača...tu smo za sve informacije i pomoć...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2014, 08:18:26 posle podne »

Meni treba pomoc oko odabira sagorevaca. (ne znam da li pisem na pravom mestu :)  )
Generalno, zadnjih par godina, kako krene ova jesen, meni kilaza gore. Nije iz cista mira, nego, eto, jedem vise nego uobicajeno. Pre 20ak dana sam nabacila pola kg, pa iz straha da opet ne bude kao svake godine, resim da jedem samo bareni oslic, tunjevinu u salamuri, paradajiz i tonus hleb. 3 dana sam se pridrzavala, osusila se i batalila to, ali sam i dalje vodila racuna. Spletom okolnosti, bas kad sam to prekinula, 10 dana sam samo sedela. Ali bukvalno. Nisam se ugojila, sve sto sam jela bilo je zdravo, a nisam ni preterivala. I vaga ostala na istom. Mada sam se osecala kao bumbar. Resim ja da na vreme uplatim teretanu. Krenem pre 7 dana...(jesam maalo vise jela)..uglavnom, danas stanem na vagu- 58,3kg. 2 i po teza nego pre 20 dana. Zato sam sad napunila frizider proteinima. I jos samo da me neko posavetuje koji sagorevac da uzmem. :) Sta mislite o Dyma burn? o.O
Ja licno mislim, da ti sagorevac uopste ne treba :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
La Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2014, 07:05:55 posle podne »

Meni treba pomoc oko odabira sagorevaca. (ne znam da li pisem na pravom mestu :)  )
Generalno, zadnjih par godina, kako krene ova jesen, meni kilaza gore. Nije iz cista mira, nego, eto, jedem vise nego uobicajeno. Pre 20ak dana sam nabacila pola kg, pa iz straha da opet ne bude kao svake godine, resim da jedem samo bareni oslic, tunjevinu u salamuri, paradajiz i tonus hleb. 3 dana sam se pridrzavala, osusila se i batalila to, ali sam i dalje vodila racuna. Spletom okolnosti, bas kad sam to prekinula, 10 dana sam samo sedela. Ali bukvalno. Nisam se ugojila, sve sto sam jela bilo je zdravo, a nisam ni preterivala. I vaga ostala na istom. Mada sam se osecala kao bumbar. Resim ja da na vreme uplatim teretanu. Krenem pre 7 dana...(jesam maalo vise jela)..uglavnom, danas stanem na vagu- 58,3kg. 2 i po teza nego pre 20 dana. Zato sam sad napunila frizider proteinima. I jos samo da me neko posavetuje koji sagorevac da uzmem. :) Sta mislite o Dyma burn? o.O
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.