TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397350 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:17:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bivsi radnik na selu, sada tromi funkcioner sa whey :)  (Pročitano 8772 puta)
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #30 poslato: Oktobar 26, 2014, 10:33:46 pre podne »

Vec 2 godine mi je svakodnevni dorucak 100g ovsenih, 4 cela jaja i salata
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 25, 2014, 11:30:22 posle podne »

Čekaj PeĂ°oni govorimo o doručku. Da moraš da izabereš, musli ili voćni šejk?
Poenta je da voćni šejk i nije obrok uopšte. To je tek foliranje pokupljeno sa američkih filmova gde ga popiju i zapale na posao vedri, nasmejani i puni energije.

BRAVO...kao što u prastarim dijetama imamo one voćne užine...

Odu ljudi do "lokalnog nutricioniste" u obližnjem Domu zdravlja, kad ono šablon dijete od pre 30 godina..."neke stvari se nikad ne menjaju"...

Ništa bez proteina, složenih hidrata i "malo" zdravih masti...

Pravo da ti kazem, pre bih pojeo snickers i dve banane  nego sto bih kupio carobni musli sa 396 vitamina i minerala i carobnom formulom mrsavljenja :D ali to sam samo ja jbg :)

Sve je marketing...dobra reklama prodaje sve...ali opet, "glat" ovesne sa malo "proteina" su zakon  :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 25, 2014, 07:30:37 posle podne »

Ajde sta ste se uhvatili tog muslija, to je cist marketinski trik. Ali je ipak obrok, ni nalik vocnim sejkovima.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 25, 2014, 07:17:53 posle podne »

Pravo da ti kazem, pre bih pojeo snickers i dve banane  nego sto bih kupio carobni musli sa 396 vitamina i minerala i carobnom formulom mrsavljenja :D ali to sam samo ja jbg :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #26 poslato: Oktobar 25, 2014, 07:13:45 posle podne »

Čekaj PeĂ°oni govorimo o doručku. Da moraš da izabereš, musli ili voćni šejk?
Poenta je da voćni šejk i nije obrok uopšte. To je tek foliranje pokupljeno sa američkih filmova gde ga popiju i zapale na posao vedri, nasmejani i puni energije.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 24, 2014, 08:50:49 posle podne »

Pomodarstvo i po pitanju načina ishrane, "presipanje iz šupljeg u prazno"...puritanci nutricionizma...natural samo u kuhinji  :D

Svako bira svoj put, ima svoj cilj, ali i ograničen kućni budžet...

Jedini limit je...novac  ;D  ::)

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 24, 2014, 07:45:58 posle podne »

Da bre, jos mi pojasnjavaju kako je ISO mama.. a forma im je bure baruta..:D  I u kafani cepaju cevape.. Jbg gym srbende rules :D
Neki drugi forumi i kada spomines mleko ili obican batak, a ne pileci file ili prsa, dobices ban a o vocu da ne govorimo..sve olimpijci otrovani od hemije, prosipaju neke carobne jelovnike od 20 evra dnevno.. :D Lazu ljudi sami sebe,
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 24, 2014, 07:43:45 posle podne »

Ja sve vise srecem ljude koji se boje jabuke, i misle da ce ih ona zamastiti, a ovamo cepaju cevape kobasice i virsle..Ili druga krajnost, cepaju iso whey i jedu burek.
Hahahaha koliko istine, bukvalno !!!
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 24, 2014, 07:41:03 posle podne »

Glupo je porediti musli sa svezim vocem !! Pa dajte ljudi nece vas voce zamastiti, o cemu ovde pricamo..ne govorimo sigurno o pola kile badema i kilo banana..nego o jednoj dnevno vocnoj salati..ja dnevno unosim podosta voca i povrca, pa se ne mastim, lepo sve kontrolisem..A sto se tice meda, nece se iskusati cela tegla, nego zna se kako se med konzumira..
A sto se tice muslija, pre bih  pojeo teglu meda nego porciju muslija, musli je jedan obican komercijalni shit.
Ja sve vise srecem ljude koji se boje jabuke, i misle da ce ih ona zamastiti, a ovamo cepaju cevape kobasice i virsle..Ili druga krajnost, cepaju iso whey i jedu burek.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2229


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 24, 2014, 07:03:36 posle podne »

Opet bolje neki musli tipa Granola nego šejk od voća, meda i badema.
A svi misle da je to ok za dijetu jer je zdravo fazon ima voca, meda i badema. Uglavom se dodaju i banane, a med se doda u enermnim kolicinama. To u glavnom bude po kalorijama kao jedan veliku burek i pola litre jogurta. A koliko dize insulin da ne pricamo.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 24, 2014, 07:16:16 pre podne »

Opet bolje neki musli tipa Granola nego šejk od voća, meda i badema.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 23, 2014, 09:38:58 posle podne »

Slavisa, u vezi muslija mislim da 'preterujes'.  Ja sam nedavno uzeo musli sa 10g masti, 10g proteina, 10g, vlakana, 10g secera i ostalo su hidrati. Naravno da nije ovo sve po 10 vec je gram dva gore dole ali za one koji jedu 50-60g za obrok, odlicno je.

'Najgori' musli, po hidratima, koji sam video imao je 27g secera sto jeste puno ali vecina su na 15-18g. I sam znas odakle oni dolaze al nadam se da ces da priznas da mora malo za dusu..



Nikola, to je samo moja preporuka...ne kažem da je maksimalno ispravna, 1000% tačna...ali to je moje viĂ°enje stvari...dakle, ishranu prilagoditi sebi i svojim potrebama i ciljevima...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 23, 2014, 01:20:37 posle podne »

Slavisa, u vezi muslija mislim da 'preterujes'.  Ja sam nedavno uzeo musli sa 10g masti, 10g proteina, 10g, vlakana, 10g secera i ostalo su hidrati. Naravno da nije ovo sve po 10 vec je gram dva gore dole ali za one koji jedu 50-60g za obrok, odlicno je.

'Najgori' musli, po hidratima, koji sam video imao je 27g secera sto jeste puno ali vecina su na 15-18g. I sam znas odakle oni dolaze al nadam se da ces da priznas da mora malo za dusu..

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 23, 2014, 12:18:19 posle podne »

Kreatin možeš tako 5g pre i 5g posle treninga dok ne ispiješ jednu kutiju kreatina,pa posle toga napravi 2-3nedelje pauzu i nastavi dalje :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 22, 2014, 11:35:39 posle podne »

Slavisa, hvala puno za savete. Od sledece nedelje krecem sa redukovanim rezimom, kontam da cu poceti da racunam dnevni unos kalorija. Ovih dana treba da mi stigne bioimpedanca, pa sam mislio da pustim rezultate ovde i da malo prokomentarisemo i vidimo na sta da se fokusiram sto se tice treninga. Trenutno radim sve i svasta (ne radim po grupama misica, bez nekih ekstremnih naprezanja) ali ako sam dobro shvatio, rezim ide ovako: 1. mrsavljenje 2. nabacivanje kvalitetnih misica 3. definicija (cepanje, valjda je to isto?)??

Za dorucak cu ubaciti razene pahuljice i musli. Sto se tice ostalih namirnica, to sto si predlozio uglavnom i jedem poslednjih mesec dana. U toku treninga popijem 1,5l vode, ne bih ni mogao drugacije jer se bas znojim (mislim da je ok). Minerali i vitamini kupljeni, kao i omega 3 6 9. Bice mi tesko da imam 5-6 obroka dnevno zbog prirode posla, ali 4 bih mozda mogao da izguram. Moja ideja i jeste bila da se posavetujem sa vama kako da se organizujem na osnovu mojih mogucnosti u cilju sto boljeg rezultata. Generalno imam devizu "lagano i kvalitetno do rezultata", bez opterecenja da mora sve odmah i preko noci da budem Hulk.

I da... Sta da radim sa unosom UH tokom vikenda, kada ne treniram? Da li da smanjujem ili odrzavam isto tokom cele nedelje? Imao sam neki "plan" (posto sam na dijeti), da jedan dan u nedelji jedem sta mi se jede (uglavnom je to "domacinska" hrana, zacinjeno, ukusno...). Mislis li da je to bas pogubno za rezim ili mi je dozvoljeno "malo da se  opustim"?

Twin, od sledece nedelje bih poceo sa suplementima. Ne planiram da radim punjenje kreatinom (zelim da mi samo malo pripomogne). Mislis da je ok doza 5+5, pre i posle treninga? Nije previse? Koliko dugo tako da pijem?

MUSLI NE...previše prostih šećera...ražene, ovesne pahuljice, heljda, kinoa...

Više sam za "solo" omega-3 suplemente...hrana koju svakodnevno koristimo je prebogata omega-6 masnim kiselinama( "medijatori zapaljenja"), kao i trans mastima( koje nekada mogu biti vešto skrivene "proizvoĂ°ačkim manipulacijama")...tako da nam je svima potrebna "DOMINACIJA omega-3 u ishrani"...

Ok i 4 obroka je sasvim solidno...tj. dovoljno...

Ništa ne dolazi preko noći...i ne zaboravi, ovo nisu predlozi za "bildersku" ishranu ili način treninga, ovo je UNIVERZALNI OBRAZAC USPEHA ZA SVE KOJI ŽELE REZULTATE U POBOLJAŠANJU SOPSTVENOG IZGLEDA...dakle, "formula" je ista za sve...pitanje je samo vremena , volje i istrajnosti kada će sve to dobiti željenu "formu"..."korak po korak"...bez prevelikih i nerealnih očekivanja...svaki trud i žrtva se isplati...

U danima kad ne treniraš smanji unos ugljenih hidrata...inače, po pitanju "opuštanja"...1 "cheat meal" nedeljno je dovoljan...da ne bi preraso u nešto više( cheat day, cheat week...)...loše navike po pitanju ishrane treba tretirati kao "lečenje najtežeg oblika zavisnosti"...dakle, izbegavati uzoke zavisnosti...NEMA OPUŠTANJA...tj. sa vremenom će ti ZDRAVE NAVIKE U ISHRANI postati rutina, a ne opterećenje, a "cheat-ovi" nepotrebni...

Za sve što ti treba, tu smo...BRAVO ZA IMPEDANCU...najmerodavnija "stvar"...objavi rezultate pa da zajedno iskomentarišemo...

SAMO NAPRED...živeo su u nutritivnoj zabludi...vreme je za pravi put...put zdravlja...put uspeha...

Inače, da bi se "sekao"( definisao"), prvo moraš da imaš šta da sečeš, dakle, dovoljno mišićne mase...imaš dva "ciklusa" tokom godine...RAD NA ČISTOJ MIŠIĆNOJ MASI I RAD NA "DEFINICIJI"...sve ostalo je nebitno  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.208 sekundi sa 18 upita.