TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395110 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 07:46:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prednji ukrsteni ligamenti  (Pročitano 7047 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2014, 10:30:38 pre podne »

koliko možeš napraviti ekstenziju u kolenu 180 (tj 0 stepeni) ili manje?

koliko može fleksija - preko 90... 130...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2014, 10:29:03 pre podne »

koje vežbe radiš za noge?
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #7 poslato: Novembar 19, 2014, 11:55:29 posle podne »

Stvarno su mi potrebni odgovori, saveti, vezbe i neki program treninga kako bih uspeo u svom cilju bez te operacije, nadam se da cu odgovore dobiti uskoro, hvala.  :-\
Sačuvana
11lexo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2014, 02:01:52 posle podne »

Radim vezbe za noge u teretani, ali je mnogo otezano... Nisam radio magnetnu rezonancu... Osecaj nestabilnosti, da, ali ne toliko izrazene s obzirom na to da prelazim i po 15 km dnevno... Kuperov test imam sredinom januara, a ako ne uspem tad, onda u aprilu tek...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2014, 01:01:39 posle podne »

da li radiš vežbe za noge u teretani?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2014, 01:01:05 posle podne »

sve što si naveo - ukazuje na povredu prednjeg ukrštenog ligamenta.
ova povreda se leči isključivo operacijom.
do operacije treba jačati mišiće nogu, posebno kvadriceps(!) koji je glavni stabilizator kolena...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2014, 12:56:16 posle podne »

da li si radio magnetnu rezonancu?
da li ima osećaja nestabilnosti - da prošeta koleno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2014, 12:55:26 posle podne »

pozdrav, kada treba da uradiš kuperov test?
Sačuvana
Aleksandar Ignjatović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2014, 09:44:06 posle podne »

Pozdrav
Ovako, pre nekih godinu dana sam povredio koleno na fudbalu, krenuo sam naglo ulevosa osloncem na levu nogu, koleno je posustalo i pao sam... nisam mogao da hodam nekih 2 nedelje, tad sam otisao kod fizijatra, isao na krioterapije, terapije strujom i magnetima. U pocetku nisam mogao skroz da ispravim nogu, nesto me je u kolenu kocilo, ali nakon nekog vreme a i terapija, mogao sam, cinilo se kao normalno, ali sam izbegavao zahtevnije pokrete kolena. NIsam tu povredu uzeo isuvise ozbiljno s obzirom na to da sam sve vezbe u teretani mogao da radim, mogao sam da trcim i to mi je bilo sasvim dovoljno, samo to mi je i trebalo. Medjutim, pre neka 2 meseca sam otisao na basket i samo sto sam krocio na tgeren, uradio skok-sut, koleno je ponovo posustalo, ponovo isti bol, ista povreda, samo ovaj put evo koleno jos uvek ne prolazi, nestabilno je, nepotpuna ekstenzija, mogu da hodam, cak dnevno prelazim ukupno i do 15 km, ali ne mogu da trcim jos uvek, ne mogu da radim vezbe u teretani, ne mogu da se oslonim potpuno na tu nogu, ujutru kad se budim  prvi koraci su mi teski i osetim bol u listu. U teretani mogu da vozim bicikl i nordijsko skijanje ali jos uvek ne i da trcim na traci. Resio sam da odem konacno kod ortopeda u Sremskoj Mitrovici nadajuci se samo povredi meniskusa, i on mi je postavio dijagnozu povrede prednjih ukrstenih ligamenata i rekao da moram da idem na pregled u Novi Sad i da ce mi tamo najverovatnije zakazati operaciju na koju cu cekati nekoliko meseci i da oporavak traje 6 meseci. E sad, problem je u tome sto studiram na Kriminalisticko-policijskoj akademiji i sto moram da polazem Kuperov test, a ako odem na operaciju gubim celu godinu a to sebi ne mogu da priustim. Pitao sam ortopeda da li to moze nekako bez operacije posto meni to koleno treba samo za trcanje, nista vise, kad to polozim oticicu na operaciju, a on mi je rekao da treniram, jacam nogu i da cu moci da trcim ali da zaboravim na nesto zahtevnije kao sto su fudbal i kosarka bez te operacije. Zato mi hitno treba savet, da li je ortoped u pravu, da li mogu dovoljno da ojacam nogu da bih trcao, koje vezbe da radim,da li ce mi pomoci steznik,  bilo kakva pomoc i savet su mi dobrodosli kako bih pregurao ovaj Kuperov test sa ovom povredom, pa ako iko moze, molim vas. Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.