TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:19:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ISHRANA vs. SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 25885 puta)
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #3 poslato: Decembar 02, 2014, 09:04:53 posle podne »

Mislim da je bas na ovom forumu jedan decko pisao da je oko godinu dana skoro potpuno zamenio hranu suplementima, veoma dobro napredovao ali mu posle strasno pao imunitet i cini mi se nalazi za odredjeni organ nisu bili idealni.

Ja mislim, da ako su svi nasi preci bili zivi i zdravi bez suplemenata, nisu ni nama od zivotnog znacaja, pri tome mislim na ove sto menjaju voce multivitamin komplexom i omega3 caps su im jedini izvor masnih kiselina. Osnovni suplementi ko ima para moze, ali nikako ne treba preci barijeru da je hrana hrana.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2014, 03:39:21 posle podne »

Nisam upoznat baš toliko u raznovrsnost suplemenata, ali mislim da se ne može kvalitetno živeti hraneći se samo suplementima; čak mislim da nije OK i da ishrana bude dodatak suplementaciji...
:D
Nije meso toliko loše da ga treba izbegavati...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2014, 02:05:46 posle podne »

Daleko od toga da mi je cilj da nipodaštavam značaj suplementacije, ali svedoci smo "bombastičnih" tvrdnji nekih profesionalnih BB, da najveći deo svoje ishrane baziraju na "suplementaciji"?

Meso je prepuno hormonski aktivnih supstanci, teških metala, i drugih metabolita "pojačivača prinosa mesa"...veća je šteta, nego li korist od konzumacije mesa,ribe?

Voće i povrće je zbog agro-tehničkih mera i drugih postupaka produženja trajnosti osiromašeno vitaminima i mineralima, kao i drugim korisnim supstancama?

Može li suplementacija biti potpuni ili delimični surogat kvalitetnoj, raznovrsnoj i izbalansiranoj ishrani?

Suplementi su samo dodaci ishrani...ili su u vremenu gubitka kvaliteta namirnica postali nezamenljivi...?


Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.