TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 04:30:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Konstipacija  (Pročitano 15186 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Januar 06, 2015, 02:56:45 pre podne »

pa imas li neki da mi preporucis neki ovako da je dobar :) ;) :D

Odličan odnos cena/kvalitet, i sam ga koristim... http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

Da ne pomnjem i fenomenalnu kombinaciju biljnih ekstrakata za "energizing" efekat...  ;)

Sve što ti treba na jednom mestu...
Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #25 poslato: Januar 05, 2015, 09:01:28 posle podne »

Danas sam imao 2 stolice takodje tamnije boje i malko su manje bile.
Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #24 poslato: Januar 05, 2015, 05:43:27 posle podne »

pa imas li neki da mi preporucis neki ovako da je dobar :) ;) :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Januar 05, 2015, 12:01:54 posle podne »

Samo b-kompleks...eh...ajmo nesto "jace"...neki vitaminsko-mineralni kompleks?  ;)

Pogotovu znacajno u ovo zimsko vreme "prehlada"...
Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #22 poslato: Januar 05, 2015, 10:44:55 pre podne »

ne nisam pio bas nikakve antibiotike.Jedino sto pijem povremenio jeste vitamine B kompleksa nista vise. :D ;) :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Januar 04, 2015, 10:40:24 posle podne »

Slavisa juce prekjuce i pre prekjuce stolica je bila kao i prije se vratila normalne sadrzine oblika nema nije tvrda vec normalna jedino boja je braonkastija tamno ali siotuacija ide na bolje mnogo bolje. Danas znas kako praznici su pa sam jeo malko jace hrane pa sam imao gasove ali je sve proslo u roku od sat vremena i sad je sve normalno.Situacija ide na bolje uz ovakav rezim ishrane sve ce se vratiti kao sto je bilo. :) :D ;) :)

Drago mi je da saveti "deluju"...samo polako, sve će doći na svoje...možeš da ubaciš i "probiotik kapsule"...nisi li skoro pio neke antibiotike? Ili da si duže vreme bio na antibiotskoj terapiji? Antiobiotici , pogotovu "širokospektralni", npr. dovicin...mogu da "poremete" crevnu floru i izazovu neke od simptoma koje si naveo...
Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #20 poslato: Januar 04, 2015, 09:58:53 posle podne »

Slavisa juce prekjuce i pre prekjuce stolica je bila kao i prije se vratila normalne sadrzine oblika nema nije tvrda vec normalna jedino boja je braonkastija tamno ali siotuacija ide na bolje mnogo bolje. Danas znas kako praznici su pa sam jeo malko jace hrane pa sam imao gasove ali je sve proslo u roku od sat vremena i sad je sve normalno.Situacija ide na bolje uz ovakav rezim ishrane sve ce se vratiti kao sto je bilo. :) :D ;) :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Januar 01, 2015, 03:19:51 posle podne »

Samo istrajno po pitanju promene načina ishrane, više tečnosti( vode), dijetnih vlakana, kretanja( fizičke aktivnosti)...biće sve ok...Hvala...
Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #18 poslato: Januar 01, 2015, 12:31:09 posle podne »

Srećna i tebi Slaviša pa da dugo slaviš i dočekuješ u zdravlje i veselje sa familijom i da ti se sve zelje ostvare.Ne nemam problema sa hemoroidima a u sedecem polozaju kako kad nekad vise sjedim nekad manje. A sada mi je stalo totalno kao da mi nista nije bilo.Poceo sam ishranu koju si mi preporucio i stolica je jutros bila manja ali nije bila tvrda sto me iznenadilo. :D ;) :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Januar 01, 2015, 04:35:10 pre podne »

Srećna Nova Godina Marko, sve najbolje...za neke promene je potrebno vremena, tako da ispoštuj preporuke, rezultate garantujem, tj. poboljšanje!

Inače, imaš li problema sa hemoroidima? Provodiš li duže vremena u sedećem položaju( npr. uz komp)...inače, dugotrajne čvrste stolice mogu pogoršati stanje...eto još jednog razloga za pridržavanje preporuka u promeni načina ishrane...
Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #16 poslato: Decembar 31, 2014, 06:01:09 posle podne »

Danas sam takodje imao 3 stolice manje braonkastei lakse su bile.Medjutim losa vijest je da me pomalo pecka oko anusa i povremeno malo zaboli ali ni krvarenja nikakovoga niti sluzi nema sto mi je zanimljivo. i gasove imam takodje.
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2014, 09:40:24 posle podne od strane Marko29 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Decembar 31, 2014, 01:17:42 pre podne »

Dijetna vlakna uvek i svuda...raznovrsnost ishrane nije samo tek tako "predložena", voće i povrće ne samo da su izvori mnogih blagotvornih supstanci( vitamina, minerala, "antioksidanasa"...), već i dijetnih vlakana...

Mislim da smo već pomenuli neke stvari, ali vredi ih pomenuti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/znaaj-i-uloga-dijetetskih-vlakana-u-ishrani.html

Osnovna uloga dijetnih vlakana u organizmu je da :

• Održavaju dobro zdravlje i vitalnost,

• Preveniraju srčana oboljenja( ateroskleroza),

• Snižavaju holesterol,

• Snižavaju i stabilizuju šećer u krvi,

• Sprečavaju opstipaciju( zatvor),

• Smanjuju verovatnoću za nastanak karcinoma debelog creva, divertikuloze.

• Preveniraju gojaznost,

• Deluju kao antioksidansi,

• Sadrže fitoestrogene.

Savremen način života i nedovoljno vremena za kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu za posledicu ima i nedovoljne količine biljnih vlakana u ishrani. Da bi osetili sve pozitivne strane unosa biljnih vlakana povećajmo njihov unos hranom, ali se pri tom mora voditi računa da bi povećanje unosa trebalo da bude sporo i postepeno.

Ako se odjednom unese veća količina vlakana može doći do nadutosti (flatulencije) što je praćeno pojavom gasova, ubrzanom peristaltikom i prolivima.

Vrlo je važno da kada jedete hranu koja sadrži dosta vlakana pijete dosta tečnosti, jer ukoliko to ne činite može doći do iritacije creva ili do pojave zatvora, a i tako će dijetna vlakna biti “maksimalno funkcionalna”.


Koliki je optimalan unos dijetnih vlakana?

Ne postoji standardna vrednost, ali mnogi nutricionisti preporučuju 20-35 grama/dan.




A ako ćemo detaljno o lanenom semenu...

"LANENO SEME - UPOTREBA

Laneno seme sa jogurtom je prava blagodet za naš organizam, a naročito za probavni trakt:poboljšava varenje,čisti creva od štetnih materija,eliminiše sluz,ubrzava metabolizam i omekšava stolicu.Za tu namenu preporučuju se isključivo mleveni lan i jogurt,kao prirodna terapija kod zatvora i velika pomoć za lečenje hemoroida.

LANENO SEME KAO LEK

Neki naučnici laneno seme smatraju najmoćnijom namirnicom na svetu. Postoji mnoštvo dokaza koji govore u prilog tome da konzumiranje semenki lana smanjuje rizik od nastanka srčanih bolesti, karcinoma, šloga i dijabetesa. U svom sastavu lan ima mnoštvo korisnih materija (vitamine E i B , kalcijum,magnezijum,kalijum, selen ,cink, fosfor…), ali za njegovu lekovitost naročito su značajni:
Lignini – fitoestrogeni koji imaju antioksidansna svojstva i pokazuju dobre efekte u lečenju hormonski zavisnih tumora.
Vlakna – U sastav lanenog semena ulaze rastvorljiva i nerastvorljiva vlakna, blagotvorna za probavu, zdravlje creva, održavanje idealne telesne težine i regulaciju holesterola…
Omega 3 masne kiseline – dobre masti koje dokazano sprečavaju bolesti srca i krvnih sudova.
Ove kiseline i lignini smanjuju upalu koja prati Parkinsonovu bolest, artritis i astmu, blokirajući lučenje odreĂ°enih protivupalnih agensa.
Ovo je od velike važnosti i za one koji redovno vežbaju, jer se ovako smanjuje upala mišića i ujedno skraćuje vreme oporavka.
Zahvaljujući pozitivnom dejstvu vlakana na digestivni trakt, reguliše crevnu floru koju ujedno i obnavlja, eliminišući toksine iz organizma naročito se preporučuje laneno seme protiv zatvora. Na taj način kontroliše telesnu težinu i smanjuje osećaj gladi.
Na želudac deluje oblažući njegovu sluzokožu, te smanjuje probleme s povećanom kiselinom.Osim toga, semenke lana su korisne za zdravlje kose i kože, a mogu ublažiti i bolove u grudima za vreme menstruacije.
Lekari često preporučuju laneno seme kao lek za miome( benigni tumori materice) – u vidu dodatne terapije i prevencije.
Pozitivno deluju na nervni i imunološki sistem (ublažavaju alergije i simptome lupusa), igraju važnu ulogu u metabolizmu kalcijuma i imaju blag diuretički efekat.Uvek treba jesti mleveni lan, kao dodatak doručku od žitarica ili jogurtu, a može se koristiti i lanena sluz, koja se dobija dvanaestočasovnim natapanjem semenki u vodi. Sluz se nakon toga procedi i popije. Ovo je odlično za regeneraciju želudačne sluzokože i pokretanje probave.


LANENO SEME SA JOGURTOM - RECEPT

Ako muku mučite sa opstipacijom i zatvorom ,laneno seme sa jogurtom vam može itekako pomoći da ubrzate metabolizam i regulišete vašu probavu.
Osim što ih pokreće,ono i umiruje nervozna creva,tako da je za probavu prava blagodet.
Ovaj jednostavan a zdrav recept možete pripremati svako jutro.Umesto jogurta se može koristiti i domaći kefir,postićićete slične,pa čak i bolje rezultate.
Ukoliko imate cele semenke lana,sameljite ih neposredno pred konzumaciju.
Ako ste već nabavili gotovo mleveno laneno seme,čuvajte ga van domašaja svetla ,zatvorenog na tamnom i hladnom mestu,jer u suprotnom postoji velika verovatnoća da će užegnuti.
Sa celim semenkama nije takav slučaj,mogu duže potrajati a da ne užegnu,ali opšta preporuka je da i njih držite zatvorene u frižideru.
Ako kupujete mleveni lan,nikad ne uzimajte prevelike količine istog,jer jednom kad se kesica otvori,treba da se potroši za najduže tri sedmice,jer u suprotnom rizikujete da se pokvari.
Stoga ,ako planirate biti jedini kozument ovih semenki,kupite manje pakovanje,da bi ste ga potrošili na vreme.
Još jedna napomena: neke osobe imaju alergiju na laneno seme ,ako ga još nikako niste koristiti,povedite i o tome računa."

Prijatno...  ;)


Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #14 poslato: Decembar 30, 2014, 08:47:35 posle podne »

Situacija je malo bolja danas sam isa 2 puta u wc stolica manja od uobicajene i malo je tamnija tj braonkasta al evo pocinjem sa terapijom ovsene pahulčjice i probacu sjutra ovo sa limunom i vodom mnogo vam hvala za savjete znace mi puno.Javljam stanje ;) :) :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Decembar 30, 2014, 04:20:11 posle podne »

probaj i sa čašom tople vode i isceĂ°enim limunom, ujutru pre doručka...   ubaci suve šljive u jogurt sa par kašika lanenog semena....
Sačuvana
Marko29
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #12 poslato: Decembar 29, 2014, 08:38:15 posle podne »

Ljudi hvala puno zaista mi puno znači.Danas sam jeo 4 obroka stolicu sam imao jutros stomak manje krci malo u toku jela javljam kako je a od sjutra idem u nabavku lana i pahuljica sliva javljam kako je  :) ;) :D Hvala puno momci zaista :) ;) :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.