TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:29:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pansport Power protein  (Pročitano 98389 puta)
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #223 poslato: Jun 01, 2015, 01:36:20 pre podne »

Kad bi ste napravili da ono manje pakovanje od 500g ima mogucnost kada se otvori da se ponovo zatvori (kao i iso wbey zero od 500g) bilo bi extra, mala sitnica a dosta je korisno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #222 poslato: Maj 16, 2015, 12:57:36 posle podne »

Htela sam da se konsultujem da li da uopste pocnem da koristim neki protein,ako da koji i koliko. Smatram da mi je ishrana zdrava. Jedem zdrave proteine tipa meso riba jaja, ugljene hidrate unosim uglavnom iz povrca,od mlecnih proizvoda jedem uglavnom sve,sem jogurta, u nekim manjim dnevnim kolicinama.Ne jedem nista sto sadrzi brasno, ogranicen unos voca,od tecnosti pijem vode dosta, biljne cajeve i limunadu,bez secera naravno. Imam 3 glavna obroka dnevno, vise manjih ne mogu zbog svih dnevnih obaveza koje imam..                                                                                                         Treniram 5 puta nedeljno- trening sa opterecenjem i kardio trening. Da ne bi ponavljala isto, trening mi je u sustini onakav kako si ga ti i opisao u odgovoru.                                                                                                                   E sad, na osnovu ovoga sto sam napisala, da li da pocnem da koristim neki protein i koji i koliko? Da li ga mogu koristiti umesto obroka?

Uvek nesto kvalitetnih namirnica mozes poneti sa sobom u adekvatnoj ambalazi...kuvana jaja,pirincane galete, jezgrasti plodovi...resenja uvek ima, samo treba naci nacina i imati volje za promene na bolje...

Kao sto rece Srdjan idealno neposredno posle treninga( PWM) merica proteina sa 15-30 gr dekstroze ili "natural izvori" iste - 1 banana srednje velicine ili 30-50 gr suvog grozdja...

Mozes i "laki dorucak"...ovesene, mleko, merica proteina - izeblednas, dodas saku jezgrastih plodova, eto dorucka za 5 min,kada si u zurbi...

Opet napominjem akcenat na konkretne cvrste obroke...

Preporuka za citanje o vaznosti ugljenih hidrata i njihovog pravilnog odnosa sa proteinima,kao i obrocima, pre i posle treninga... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Mala napomena...posle treninga idealan je whey protein( izolat i/ili hidrolizat) - brze varenje, brza apsorpcija, brzi efekat na dostupnost dragocenih amino kiselina u periodu neposredno nakon treninga...

Sa druge strane tu su proteinske mešavine koje sadrže više vrsta proteina čime se postiže efekat produženog delovanja, tj. dobijate mix proteina brze i kontinuirane apsorpcije, bogatstvo amino kiselina različite strukture, a sve to znači da možete da povećate svoj dnevni unos proteina i obezbedite telu gradivni materijal za rast. Klasičan whey protein je najpogodniji izvor za uzimanje nakon treninga i u jutarnjem periodu kada je telu potrebno da se hitno nadoknade amino kiseline, ali izmeĂ°u obroka je pametno da se ova apsorpcija malo odloži i da amino kiseline postepeno pristužu u krv hraneći tako vaše mišiće u dužem periodu. Proteinske mešavine su idealan kompromis u ovom cilju (Power protein).

P.S. a unos proteinskih suplemenata uklapas u zeljeni, ciljan unos proteina dakle, bar 1,5-2 gr proteina po kg telesne mase...naravno, bitan je odnos i sa hidratima i zdravim mastima...
« Poslednja izmena: Maj 16, 2015, 01:21:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #221 poslato: Maj 16, 2015, 09:22:44 pre podne »

Pa, ako imaš 3 obroka, uzmi mericu proteina posle treninga (ne kao zamenu za obrok).
Koristim Power Protein; nisam profi, a i OK mu je odnos cena-kvalitet.
:)
Mislim da će i tebi biti OK... ...i ubaci još jedan obrok...
:D
Sačuvana
ninanaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #220 poslato: Maj 16, 2015, 09:00:18 pre podne »

Htela sam da se konsultujem da li da uopste pocnem da koristim neki protein,ako da koji i koliko. Smatram da mi je ishrana zdrava. Jedem zdrave proteine tipa meso riba jaja, ugljene hidrate unosim uglavnom iz povrca,od mlecnih proizvoda jedem uglavnom sve,sem jogurta, u nekim manjim dnevnim kolicinama.Ne jedem nista sto sadrzi brasno, ogranicen unos voca,od tecnosti pijem vode dosta, biljne cajeve i limunadu,bez secera naravno. Imam 3 glavna obroka dnevno, vise manjih ne mogu zbog svih dnevnih obaveza koje imam..                                                                                                         Treniram 5 puta nedeljno- trening sa opterecenjem i kardio trening. Da ne bi ponavljala isto, trening mi je u sustini onakav kako si ga ti i opisao u odgovoru.                                                                                                                   E sad, na osnovu ovoga sto sam napisala, da li da pocnem da koristim neki protein i koji i koliko? Da li ga mogu koristiti umesto obroka?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #219 poslato: Maj 16, 2015, 12:28:41 pre podne »

Cao svima! Ako bi neko mogao da mi pomogne u vezi proteina. Imam 24god , visoka sam 177cm,trenutno imam oko 80kg. U fazi sam mrsavljenja,smrsala sam sa proteinskom ishranom 10kg, krenula sam u teretanu sa intenzivnim treninzima i htela bih da kupim neki protein tj. Proteinsku mesavinu kao zamenu za obrok. Zanima me koji bi bio najbolje da uzmem i da li je ok da ga koristim kao zamenu za dva obroka dnevno od tri...

Na šejkovima se ne može živeti!

Dakle, neka odnos čvrstih obroka i "suplemenata" iz grupe "zamena za obrok" bude bar 1:1...uvek akcenat na kvalitetne namirnice i čvrstu hranu! Broj obroka, idealno 4-6...

Detaljano pročitati na temu ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Nadam se ne radi o "dijetisanju", gde je unos hidrata i zdravih masti predugo na niskom nivou što svakako može imati štetne posledice na zdravlje( metabolizam) uopšte...

Trening sa opterećenjem? Kardio trening?

Bazični set preporuka za "bezbedni, zdrav gubitak kilograma"...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva ima oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #218 poslato: Maj 15, 2015, 11:27:20 posle podne »

Power protein je dobar izbor: Ako sam te dobro razumeo ti hoćeš da imaš samo jedan čvrst obrok i dva proteinska šejka ?
Sačuvana
ninanaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #217 poslato: Maj 15, 2015, 11:15:54 posle podne »

Cao svima! Ako bi neko mogao da mi pomogne u vezi proteina. Imam 24god , visoka sam 177cm,trenutno imam oko 80kg. U fazi sam mrsavljenja,smrsala sam sa proteinskom ishranom 10kg, krenula sam u teretanu sa intenzivnim treninzima i htela bih da kupim neki protein tj. Proteinsku mesavinu kao zamenu za obrok. Zanima me koji bi bio najbolje da uzmem i da li je ok da ga koristim kao zamenu za dva obroka dnevno od tri...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #216 poslato: Maj 07, 2015, 06:21:21 posle podne »

Jedno prosto pitanje: koji je procenat whey proteina u power proteinu? Koliko tu ima proteina iz wheya?

whey protein koncentrat 50%  :)   kazein 30%...  goveĂ°i protein 10% :=)
Hvala na brzini Mo ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #215 poslato: Maj 07, 2015, 05:37:11 posle podne »

Jedno prosto pitanje: koji je procenat whey proteina u power proteinu? Koliko tu ima proteina iz wheya?

whey protein koncentrat 50%  :)   kazein 30%...  goveĂ°i protein 10% :=)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #214 poslato: Maj 07, 2015, 05:28:43 posle podne »

Jedno prosto pitanje: koji je procenat whey proteina u power proteinu? Koliko tu ima proteina iz wheya?
Sačuvana
Arbeit macht frei.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #213 poslato: Maj 01, 2015, 08:50:53 pre podne »

Hvala na informaciji.
:)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #212 poslato: April 30, 2015, 05:40:33 posle podne »

Glupo pitanje: da li se dobija dozer sa malim pakovanjem?
:)

Nema dozera u malom pakovanju, sad sam proverio.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #211 poslato: April 30, 2015, 04:11:22 posle podne »

iskreno, meni more doĂ°e da se resetujem od obaveza, treninga, posla... na kraj pameti mi nije protein  :D ako mi se baš prohte, onda odem u teretanu 2-3 puta, čisto da prokrvim malo telo  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #210 poslato: April 30, 2015, 04:08:47 posle podne »

mojne u katabolizam da se zapada na moru ;) treba naraniti tu masu ;D


e mogu ti reci, tada na moru,  ceo dan plaza, plivanje, odbojka na pesku, dodjem mrtva u sobu uvece  i prvo sto popijem je protein sa vodom i glutaminom i kroz pola sata sat vecera.... PRIJALO JE :)

sada mi ne bi palo na pamet da nosim protein :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #209 poslato: April 30, 2015, 04:07:06 posle podne »

mojne u katabolizam da se zapada na moru ;) treba naraniti tu masu ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.