TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:03:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik u teretani trazi savete  (Pročitano 17458 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #28 poslato: Januar 21, 2015, 11:15:55 pre podne »

E čoveče samo da čujem ko je dobio holesterol ili se ugojio od voća?!  :D

Voće ima svoju ulogu u ishrani i NE TREBA ga izbacivati. Ako ga ne izbacuju profesionalni sportisti, odakle bilo kome ideja da ga izbacuje? Da vidim čiju će to formu na forumu pokvariti 2-3 voćke dnevno... Proseravanje...

Apsorpcija vitamina i minerala iz voća je odlična, zato što uz vitamine dobiješ i gomilu atnioksidanta. NA kraju krajeva, laboratorija ne može ponekad da sintetiše IDENTIČNU strukturu molekula... kalcijum se bolje apsorbuje iz smokve, šljive, narandže nego iz tablete-vitamina proizvedenog u laboratoriji...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Januar 21, 2015, 11:02:37 pre podne »

Ne slažem se sa tobom. Ljudi u Srbiji imaju visok holesterol zbog unosa velike količine masti životinjskog porekla, a da neko ima povišen holesterol zbog narandži nećeš me ubediti.

Nisu problem narandže, problem je testo, beli hleb, prejedanje, masna i brza hrana, velika količina ugljenih hidrata.

Preporučivaću voće i dalje.  Umereno, izmeĂ°u obroka, na prazan stomak, čak i onima koji žele da smršaju.

U slučaju da se radi o takmičarskoj definicji, onda mogu da razumem potpuno isključivanje voća iz ishrane jer je to neka druga priča.  Za rekreativce - ne.

Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #26 poslato: Januar 21, 2015, 10:45:45 pre podne »

Citat
ja jedem narandže svaki dan i izgubio si opkladu, holesterol mi je fantastičan.  Hej, ljudi se goje od brze hrane, grickalica i slatkiša, belog hleba i testa, sad je voće najveći problem....
Voće je u XIX i početkom XX veka, kada su ljudi bili neuhranjeni i fizički radili, bilo super hrana, ali danas, kada sede i unose previše hrane je i samo brza hrana.
Proveri bolje holesterol još jednom, ako narandže jedeš svaki dan. Ako je stvarno ok, jedi ih i dalje, ali ipak nemoj da ih preporučuješ ljudima koji hoće da smršaju.
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #25 poslato: Januar 21, 2015, 10:36:47 pre podne »

Citat
Nisam sigurna da narandza moze da izazove visok holesterol Smiley
Naravno da izaziva. Od toga može da se spase neko ko ima jako veliku potrošnju energije, a za šta kod nekoga ko je u teretani početnik čisto sumnjam.
Može i tako da se smrša, jedeš narandže i okrećeš pedale do besvesti.
Ali po pravilu ljudi koji probaju na taj način već za koji mesec odustanu. Slaba je motivacija kad se razbiješ od treninga, gladuješ, a sav efekat za mesec dana kilogram-dva.
Po meni ti je pametnije da narandže jedeš samo jednom nedeljno, u teretanu odeš 2-3 puta nedeljno i sala se rešiš 5-6 puta brže.
Na kraju sama odluči.
Sačuvana
sonia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22


« Odgovor #24 poslato: Januar 21, 2015, 09:32:27 pre podne »

Sonia...Nije ni svako voće isto...vezano za sadržaj prostih hidrata u njemu...NIKADA NE BUDI ISKLJUČIVA NI PREMA JEDNOJ "KATEGORIJI NAMIRNICA"!!! ( osim ukoliko ne postoje jasne alergijske manifestacije kao uzrok njihovog redovnog korišćenja u ishrani...problem nekada nisu same namirnice, već i sastojci za povećanja prinosa i drugi dodaci za produžavanje trajnosti i sl.)

Moja topla preporuka uvek ide citrusima - limun, kivi , grejp, pomorandža... koji sadrže mnošto korisnih antioksidanasa...posle treninga je ok banana, malo grožĂ°a( suvog)...mnogo je korisnih sastojaka, baš kao što je Monika napomenula...ali samo voće kao obrok, tj. užina...nisam za to...

Inače po pitanju testa intolerancije na hranu sam lično skeptičan, postoji mnogo oprečnih mišljenja...

Mišljenja o naučnoj potvrdi i efikasnosti metoda koje odreĂ°uju postojanje intolerancija na hranu su oprečna i takva će verovatno ostati još neko vreme.

Pacijenti isto tako imaju različita iskustva, mnogima je pomoglo, naročito onima koji su tretirali specifičan problem, na primer alergiju na neke namirnice, dok kod mnogih koji su test na intoleranciju radili samo da bi dobili "vodič za dijetu" nije bilo odgovarajućih rezultata.

Zbog toga ovim testovima i njihovoj efikasnosti treba prilaziti s oprezom i svakako ne očekivati čudotvorne rezultate!

Dakle, rezultate testa shvati relativno...

Bitno pitanje je da li si imala neka konkretna alergijska ispoljavanja, pa si odradila test...dakle, aleriju na meso , jaja, mleko i sl.? Ili je si to uradila "onako"?

U sustini test intolerancije sam uradila iz razloga sto sam se posle vecine hrane koju jedem osecala jako lose (dok sam jela meso i sve to sto moji kuvaju). S obzirom da meso nikada nisam volela bila sam i ubedjena da ce mi stojati kao zabranjena namirnica zato sto verujem da nam telo samo signalizira da li nam nesto odgovara, ja kada pojedem meso poprilicno mi padne enrgija pa sam naravno umesto nekog balansa iskljucila mnoge proteine iz ishrane. U sustini meso bih vrlo rado i sada preskakala, ribu volim mogu to da jedem bez problema, jaja, sir takodje. Povrce mi je uvek na meniju. Slatkise cu skroz ukloniti zato sto ne umem da se kontrolisem, bolje da ih uopste ne jedem nego da se zaletim :D

Nisam sigurna da narandza moze da izazove visok holesterol :)

A sto se generalno tice testa intolerancije, mislim da sve te laboratorije kao izvade krv zapravo vide koja je krvna grupa u pitanju i prepisu namirnice za tu krvnu grupu. Licno ja sam A pozitivna i svuda za tu krvu grupu pise da bi ishrana trebala biti veganska. Tako mi je generalno ispalo i u samom testu intolerancije. Nisam ga se ja bas jako pridrzavala zato sto je to pre svega bilo malo i nemoguce :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Januar 21, 2015, 09:02:45 pre podne »

Zato što je rekreativac a ne profesionalni takmičar u fitnesu, zbog toga što je voće puno vitamina, minerala, vlakana, vode, antioksidanata, i zato što ga ne jede 3 kile dnevno nego po koju voćku izmeĂ°u obroka.

NIKOME ne savetujem da izbacuje voće, dok da bude umeren da. Kada stignemo do toga da je voće najveći problem, onda ćemo i njega izbaciti po potrebi, ali do toga neće doći.

Nisam nikad bila niti ću biti pristalica ekstrema u ishrani.  Pogotovo ne za rekreativce.  

Neće je voće demotivisati i upropastiti napredak a kao što vidiš rekla sam da ga konzumira u prepodnevnim časovima i ne uveče.


Nisam ranije uzimala suplemente, omega 3 kapsule uzimam i u sustini moja ishrana je do sada bila super sa te strane da sam jela mnogo voca, povrca, kostunjavog voca, sve kuvano bez ulja i dok nisam prestala da pusim imala sam super tezinu. Onda sam se ugojila ne od zdrave hrane ili voca vec od grickanja svega i svacega od nervoze. Ne branim voce, ali ja ne mogu da zamislim zivot bez voca :) naravno smanjicu ga i povecati kolicine onoga sto ste mi napisali.
U teretanu sam krenula pre mesec dana i rezultate vec sada vidim, trudim se da radim sto bolje mogu ali ja sam pocetnik i ne mogu da radim od starta vezbe kao neko ko je u teretani 10 godina :)
Trener ne uzima nikakve suplemente i sa njim nisam o ovome ni raspravljala jer znam da je protiv toga tj nije protiv uzimanja proteina vec ih on ne uzima i nisam dobre savete od strane njega mogla da dobijem. Zato sam i dosla do foruma :)
btw kupila sam power protein jagoda bela cokolada. Divno mirisi :)


Posle svakog treninga popij jednu mericu proteina sa vodom, a u toku dana kada ogladniš možeš kao zamenu za obrok (ili večeru) u tom slučaju i sa mlekom.  Nisam probala sa ovim proteinom, ali sa Scitec whey professional ukus jagoda bela čokolada jesam - ella sir i protein sam izmešala zajedno (u odnosu pola ella sira i pola merice proteina) bez vode, samo izmešano, i bilo je jako ukusno, kao sladoled. I to je proteinska "bomba" i dijetalan obrok.


Limun uz zeleni čaj, ili grejp uz kafu može svaki dan, ali već pomorandže i kivi ne.
Ko svaki dan jede narandže treba da uradi krvnu sliku. Smem da se kladim da mu je holesterol previsok.

Jao!  ja jedem narandže svaki dan i izgubio si opkladu, holesterol mi je fantastičan.  Hej, ljudi se goje od brze hrane, grickalica i slatkiša, belog hleba i testa, sad je voće najveći problem....
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #22 poslato: Januar 21, 2015, 09:02:31 pre podne »

Limun uz zeleni čaj, ili grejp uz kafu može svaki dan, ali već pomorandže i kivi ne.
Ko svaki dan jede narandže treba da uradi krvnu sliku. Smem da se kladim da mu je holesterol previsok.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Januar 20, 2015, 10:04:48 posle podne »

Sonia...Nije ni svako voće isto...vezano za sadržaj prostih hidrata u njemu...NIKADA NE BUDI ISKLJUČIVA NI PREMA JEDNOJ "KATEGORIJI NAMIRNICA"!!! ( osim ukoliko ne postoje jasne alergijske manifestacije kao uzrok njihovog redovnog korišćenja u ishrani...problem nekada nisu same namirnice, već i sastojci za povećanja prinosa i drugi dodaci za produžavanje trajnosti i sl.)

Moja topla preporuka uvek ide citrusima - limun, kivi , grejp, pomorandža... koji sadrže mnošto korisnih antioksidanasa...posle treninga je ok banana, malo grožĂ°a( suvog)...mnogo je korisnih sastojaka, baš kao što je Monika napomenula...ali samo voće kao obrok, tj. užina...nisam za to...

Inače po pitanju testa intolerancije na hranu sam lično skeptičan, postoji mnogo oprečnih mišljenja...

Mišljenja o naučnoj potvrdi i efikasnosti metoda koje odreĂ°uju postojanje intolerancija na hranu su oprečna i takva će verovatno ostati još neko vreme.

Pacijenti isto tako imaju različita iskustva, mnogima je pomoglo, naročito onima koji su tretirali specifičan problem, na primer alergiju na neke namirnice, dok kod mnogih koji su test na intoleranciju radili samo da bi dobili "vodič za dijetu" nije bilo odgovarajućih rezultata.

Zbog toga ovim testovima i njihovoj efikasnosti treba prilaziti s oprezom i svakako ne očekivati čudotvorne rezultate!

Dakle, rezultate testa shvati relativno...

Bitno pitanje je da li si imala neka konkretna alergijska ispoljavanja, pa si odradila test...dakle, aleriju na meso , jaja, mleko i sl.? Ili je si to uradila "onako"?
« Poslednja izmena: Januar 20, 2015, 10:07:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
sonia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22


« Odgovor #20 poslato: Januar 20, 2015, 09:16:34 posle podne »

Jel je to trener iz teretane koji vam samo pokazuje vežbe ili si ti "iznajmila"  ličnog trenera. Ako je lični trener menjaj ga što pre :)


Ne nije licni trener :)
Nemam bas ni sredstva da tako nesto platim pa sam za sada zahvalna na tome sto uopste imam nekoga ko zeli da uradi trening sa mnom. Da placam nekog ocekivala bih dosta vise saveta, a i mozda coveku ne delujem kao neko ko stvarno zeli uspeh tj rezultate :) moracu to da napomenem
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #19 poslato: Januar 20, 2015, 08:58:18 posle podne »

Jel je to trener iz teretane koji vam samo pokazuje vežbe ili si ti "iznajmila"  ličnog trenera. Ako je lični trener menjaj ga što pre :)
Sačuvana
sonia
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22


« Odgovor #18 poslato: Januar 20, 2015, 08:52:31 posle podne »

Zato što je rekreativac a ne profesionalni takmičar u fitnesu, zbog toga što je voće puno vitamina, minerala, vlakana, vode, antioksidanata, i zato što ga ne jede 3 kile dnevno nego po koju voćku izmeĂ°u obroka.

NIKOME ne savetujem da izbacuje voće, dok da bude umeren da. Kada stignemo do toga da je voće najveći problem, onda ćemo i njega izbaciti po potrebi, ali do toga neće doći.

Nisam nikad bila niti ću biti pristalica ekstrema u ishrani.  Pogotovo ne za rekreativce. 

Neće je voće demotivisati i upropastiti napredak a kao što vidiš rekla sam da ga konzumira u prepodnevnim časovima i ne uveče.


Nisam ranije uzimala suplemente, omega 3 kapsule uzimam i u sustini moja ishrana je do sada bila super sa te strane da sam jela mnogo voca, povrca, kostunjavog voca, sve kuvano bez ulja i dok nisam prestala da pusim imala sam super tezinu. Onda sam se ugojila ne od zdrave hrane ili voca vec od grickanja svega i svacega od nervoze. Ne branim voce, ali ja ne mogu da zamislim zivot bez voca :) naravno smanjicu ga i povecati kolicine onoga sto ste mi napisali.
U teretanu sam krenula pre mesec dana i rezultate vec sada vidim, trudim se da radim sto bolje mogu ali ja sam pocetnik i ne mogu da radim od starta vezbe kao neko ko je u teretani 10 godina :)
Trener ne uzima nikakve suplemente i sa njim nisam o ovome ni raspravljala jer znam da je protiv toga tj nije protiv uzimanja proteina vec ih on ne uzima i nisam dobre savete od strane njega mogla da dobijem. Zato sam i dosla do foruma :)
btw kupila sam power protein jagoda bela cokolada. Divno mirisi :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Januar 20, 2015, 05:08:21 posle podne »

Zato što je rekreativac a ne profesionalni takmičar u fitnesu, zbog toga što je voće puno vitamina, minerala, vlakana, vode, antioksidanata, i zato što ga ne jede 3 kile dnevno nego po koju voćku izmeĂ°u obroka.

NIKOME ne savetujem da izbacuje voće, dok da bude umeren da. Kada stignemo do toga da je voće najveći problem, onda ćemo i njega izbaciti po potrebi, ali do toga neće doći.

Nisam nikad bila niti ću biti pristalica ekstrema u ishrani.  Pogotovo ne za rekreativce.  

Neće je voće demotivisati i upropastiti napredak a kao što vidiš rekla sam da ga konzumira u prepodnevnim časovima i ne uveče.
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #16 poslato: Januar 20, 2015, 03:22:22 posle podne »

Citat
- voće možeš izmeĂ°u obroka ujutru
Uvek se razočaram kada pročitam ove predloge sa voćem. Šta će joj to!? Ima vitamina i minerala u voću, ali sve se to može dobiti i iz povrća.
A uz te vitamine i minerale iz voća, uneće brdo nepotrebnog voćnog šećera, koje će mnogo da uspori njen napredak, da ne kažem da je demotiviše, pa da zbog toga odustane od svega.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Januar 20, 2015, 02:50:28 posle podne »

Ćao dobrodošla na forum :)

Već si dobila dosta dobrih saveta,ali bih se nadovezala sa nekoliko stvari
- uveče izbegavaj ugljene hidrate, pa makar i one zdrave (integralni pirinač, tonus i ostalo) - uveče samo povrće sveže ili bareno i može ella sir ili riba ili piletina, ili jaja.
- voće možeš izmeĂ°u obroka ujutru, a za doručak bi bilo idealno da ubaciš ovsene pahuljice, jako su zdrave i naravno integralne, možeš ih jesti sa jogurtom npr ili sa jajima. Bilo bi dobro da imaš ujutru i neki izvor proteina, ne samo hidrate.

Za suplementaciju
- ultra loss je ok, ali ja sam pre za neku varijantu koja ima više proteina i manje ugljenih hidrata. Na primer, čist protein koji sadrži više vrsta proteina (protein surutke, kazein - mlečni protein i još neku vrstu kao na primer protein iz jaja ili goveĂ°i protein) je takoĂ°e dobro rešenje za zamenu obroka jer će te fino zasititi a  opet nema neželjenih šećera, masti...  I moja preporuka ide za Power Protein, stvarno je odličan protein i cena je super povoljna.  To veće pakovanje bi ti trajalo duže. Piješ ga posle treninga sa vodom i ponekad kao zamenu za večeru ili obrok u toku dana kad ne stigneš da pojedeš nešto kvalitetno.
- kompleks vitamina i minerala ti takoĂ°e preporučujem, Natrol Energizer ima fin sastav za svaki dan.
- omega-3 riblje ulje pored toga što je jako dobro za srce, krvne sudove, čak i za mršavljenje, super je i za kožu kosu nokte.... topla preporuka bar 2 g dnevno.

Da li si do sada probala neki proizvod iz naše ponude, protein, zamenu za obrok?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2015, 01:47:08 posle podne »

Protein je odličnog ukusa verujem da će ti se dopasti, pogotovo jagoda- bela čokolada :)
Jaja i trebaš tako da jedeš, ako si u mogućnosti ubaci i koje belance više u toku dana :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.