TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 05:46:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa gutanjem tableta = Dymitize Amino 6000  (Pročitano 4003 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #12 poslato: Januar 23, 2015, 12:57:08 posle podne »

Razmak izmedju amino i wheya treba da bude onolika koliko ti treba da popijes celu kutiju amino pa onda pocnes whey.
"Gradivni blok je skup da bi se koristio kao energija" Sasa Draskovic :D ali opet mozes ako hoces.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2015, 01:40:57 pre podne »

Pitanje je zašto se ne mixuju whey i amino...

Bolje pitanje je zašto i whey i amino?

...da, amino kiselina nikad dosta...ali razmak od bar oko pola sata je neophodan zbog mogućih interakcija po pitanju brzine apsorpcije...ipak nam cilj da amino kiseline stignu što brže u krv, zato i uzimamo suplemente amino kiselina...a whey jeste da je tehnološkim procesima obrade učinjen svarljivijim, ali mu ipak treba malo više vremena za "akciju" u odnosu na kratko lančane peptide i free form amino kiseline...

Ili se varam?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Januar 22, 2015, 07:09:37 posle podne »

Ma kakav problem, podeli ih samo na pola. Jesu malo veće ali popije se to, barem meni ne predstavlajju nikakav problem. Meni su tablete mnogo praktičnija i bolja stvar od praskova kao na primer protein i kreatin gde moram da ih pijem sa vodom. Ali sve što je u obliku tableta ili kapsula je mnogo skuplje...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #9 poslato: Januar 22, 2015, 04:56:10 posle podne »

Jovane, mene bas briga za druge. Neka radi ko sta hoce. Ali mislim da je pametnije da prvo pitas, pa tek onda kupis. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Jovan Jovanović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Januar 22, 2015, 04:53:08 posle podne »

Probaj da ih sameljes u blenderu, pa roknes kao prah zajedno za vejom u sejker. Mada nikad nisam kapirao zasto ljudi kupuju amino u tabletama...
Pricamo o pocetnicima koji konzumiraju suplementaciju i koji se jos ne snalaze, sve u svoje vreme.
Sačuvana
I na čelik koji svetli vremenom se rĂ°a hvata
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Januar 22, 2015, 04:02:24 posle podne »

Moracu neku tehniku razviti :) Svaka cast Roberte :D  Pitacu neku zenu za savet oko gutanja :D

Ja ti to nisam rekao. ;D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #6 poslato: Januar 22, 2015, 03:52:37 posle podne »

Probaj da ih sameljes u blenderu, pa roknes kao prah zajedno za vejom u sejker. Mada nikad nisam kapirao zasto ljudi kupuju amino u tabletama...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Jovan Jovanović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2015, 03:04:38 posle podne »

Pažljivo sa lomljenim tabletama amino, pošto ivice mogu biti vrlo oštre i neprijatne za grlo ako se loše okrenu tokom gutanja.

Inače, Jovane, postoje i još krupnije tablete od tih, samo da znaš. :D Ja sam, svojevremeno, išao od manjih ka većim tabletama i tako navikao grlo i savladavao tehniku. Danas mogu odjednom da progutam po 3-4 kaplete od po 2 i nešto grama, tj. one najkrupnije. ;D :D
Moracu neku tehniku razviti :) Svaka cast Roberte :D  Pitacu neku zenu za savet oko gutanja :D
Sačuvana
I na čelik koji svetli vremenom se rĂ°a hvata
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2015, 02:49:32 posle podne »

Pažljivo sa lomljenim tabletama amino, pošto ivice mogu biti vrlo oštre i neprijatne za grlo ako se loše okrenu tokom gutanja.

Inače, Jovane, postoje i još krupnije tablete od tih, samo da znaš. :D Ja sam, svojevremeno, išao od manjih ka većim tabletama i tako navikao grlo i savladavao tehniku. Danas mogu odjednom da progutam po 3-4 kaplete od po 2 i nešto grama, tj. one najkrupnije. ;D :D
Sačuvana
Jovan Jovanović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2015, 02:48:26 posle podne »

Hvala na savetu. Koliko bi otprilike vremenska razlika trebala biti izmedju konzumacije amino i whey-a ?
Sačuvana
I na čelik koji svetli vremenom se rĂ°a hvata
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2015, 02:26:12 posle podne »

Imam veliki problem sa gutanjem tableta generalno. Ko je pio navedene tablete verovatno zna o cemu pricam. Temu sam otvorio iz razloga da pitam da li se menja neko dejstvo ako ja izmrvim tablete i popijem onda. Ne pretvorim ih potpuno u prah bude tu i dalje manjih parcica ali mi je daleko lakse za konzumaciju. Takodje jel ok ako ih mesam i pijem zajedno sa whey proteinom ? Pijem ih sa Myofusion advanced whey proetinom. 

Unapred Hvala  :) :) :)

Ti problemi se cesto javljaju...navika cini cuda  :D

Sve u svemu ne "mesaj" zajedno whey i amino...

Tablete amino mozes da "prepolovis" samo ih popij sto pre, dakle, tako "usitnjene" ih odmah "po usitnjavanju" popij sa vodom...
Sačuvana
Jovan Jovanović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2015, 02:02:04 posle podne »

Imam veliki problem sa gutanjem tableta generalno. Ko je pio navedene tablete verovatno zna o cemu pricam. Temu sam otvorio iz razloga da pitam da li se menja neko dejstvo ako ja izmrvim tablete i popijem onda. Ne pretvorim ih potpuno u prah bude tu i dalje manjih parcica ali mi je daleko lakse za konzumaciju. Takodje jel ok ako ih mesam i pijem zajedno sa whey proteinom ? Pijem ih sa Myofusion advanced whey proetinom. 

Unapred Hvala  :) :) :)
Sačuvana
I na čelik koji svetli vremenom se rĂ°a hvata
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.