TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395887 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 11:11:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko treninga i ishrane (pocetnik)  (Pročitano 14138 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Mart 02, 2015, 10:51:26 pre podne »

Ako nekoga zanima Creabose, imamo u NS u prodavnici u Dunavskoj 23   2 kom Creabose na 15% sniženja zbog isteka roka.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #41 poslato: Mart 02, 2015, 07:32:34 pre podne »

Labradin je cist, bez riboze. Opet kazem ne opterecuj se firmom zavrsice ti posao svaka ozbiljnija...
+1
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #40 poslato: Mart 01, 2015, 08:51:23 posle podne »

Labradin je cist, bez riboze. Opet kazem ne opterecuj se firmom zavrsice ti posao svaka ozbiljnija...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16818


« Odgovor #39 poslato: Mart 01, 2015, 05:29:11 posle podne »

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/LB532-CreaLean.html
Sačuvana
yuga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #38 poslato: Mart 01, 2015, 04:53:16 posle podne »

Znaci creabosa je obican monohidrat + riboza. To je ok. Kakav je taj labradin? Koji je najbolji po vama za mene posto sam kreatin pio jos davne 2010 i samo mesec dana koliko se secam.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16818


« Odgovor #37 poslato: Mart 01, 2015, 02:57:16 posle podne »

Ja ti preporučujem labradin monohidrat :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Mart 01, 2015, 02:30:58 posle podne »

Razmisljao sam da porucim scitecov monohidrat ali sam naleteo na ova dva pa me zanima koliko se razlikuju od klasicnog monohidrata.

Creabose (osim sto ima ribozu u sebi)

Mega Creatine

Po pitanju Mega Creatine...

Fino mikronizovani kreatin-monohidrat u kapsulama...osim što je u "kapsula pakovanju"( 1 gr po kapsuli) i mikronizovan je, ne vidi neki poseban benefit njegove upotrebe u odnosu na ostale mikronizovane varijante kreatina...

Vezano za Creabose...

Kreatin-monohidrat plus riboza...

Ali...riboza je nešto što čini ovaj suplement po meni nezaobilaznim u mnogim stvarima...

Riboza je prosti šećer, sastavni deo ćelije i predstavlja osnovu za proizvodnju energije jer učestvuje u procesu nastanka osnovnog telesnog pokretača - ATP-a (adenozin-trifosfat). Količine koje organizam sam proizvodi dovoljne su za svakodnevne aktivnosti, ali tokom povećanih napora preporučljivo je uzimati dodatne količine u obliku sportskih suplemenata.

Riboza može da odigra ključnu ulogu u sintezi ATP-a, i da, kao i kreatin, popunjava njegove zalihe. MeĂ°utim, za razliku od kreatina( koji u obliku kreatin-fosfata dodaje fosfatnu grpu "degradiranom ATP"), riboza ga stvara na potpuno drugačiji način.
Nakon intenzivnog vežbanja zalihe nukleotida, kao što su ATP, ADP (adenozin-difosfat) i AMP (adenozin-monofosfat), mogu pasti ispod 28%. Organizmu je potrebno tri dana da nadoknadi rezerve ATP-a do maksimalnog nivoa. Taj proces može da se ubrza dodavanjem riboze koja obezbeĂ°uje neophodan supstrat za proizvodnju tzv. 5-fosforibozid-pirofosfata, koji obezbeĂ°uje proizvodnju adenin nukleotida. Kreatin to ne može. Drugim rečima, dodatni kreatin ne može da poveća nivo energije ukoliko su izgubljeni osnovni molekuli supstrata. To može da učini jedino riboza. Kreatin kao donor fosfata samo može da poveća zalihe ATP-a, dok riboza i do šest puta ubrzava nadoknaĂ°ivanje nukleotida. Zato je najbolje uzimati ih zajedno. Riboza kao prirodni sastavni deo ćelije izuzetno je bezbedna za upotrebu i netoksična, a efekti uzimanja su:

- povećana mišićna energija
- veća brzina oporavka
- smanjen bol u mišićima
- povećana efikasnost ostalih energetskih dodataka.

Zanimljivo je da se riboza primarno upotrebljava u terapiji srčanih bolesnika kod kojih su zbog deficita kiseonika srčane ćelije usporene. Prirodnim putem organizam bi se od stanja ishemije sam oporavljao i do deset dana, a suplementacija ribozom dovodi do ubrzane proizvodnje ATP-a, čime se ćelijama srca obezbeĂ°uje energija za brži oporavak. Efekte riboze kod srčanih oboljenja dokumentuju brojne studije i istraživanja, dok se relativno mali broj naučnih studija bavi istraživanjima na sportistima, iako i one potvrĂ°uju pozitivne rezultate, primetno povećanje snage i znatno brži oporavak.

Ribozu bi trebalo da uzimaju osobe koje svakodnevno treniraju ili se izlažu pojačanom fizičkom naporu, dok rekreativci, koji izmeĂ°u treninga prave pauzu od dva-tri dana, nemaju potrebu za dodatnim količinama, jer je taj vremenski period sasvim dovoljan da organizam prirodnim putem nadoknadi potrošene količine ATP-a.


Dakle, i kao lekar i kao vežbač - topla preporuka za CREABOSE!
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 02:59:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
yuga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #35 poslato: Mart 01, 2015, 12:42:54 posle podne »

Razmisljao sam da porucim scitecov monohidrat ali sam naleteo na ova dva pa me zanima koliko se razlikuju od klasicnog monohidrata.

Creabose (osim sto ima ribozu u sebi)

Mega Creatine
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #34 poslato: Mart 01, 2015, 12:27:25 posle podne »

Uglavnom svaka ozbiljnija firma monohidrat radi sasvim dobro..ja sam pio Dymatize, a vidim Scitec ti je ovih dana na akciji :)
Sačuvana
yuga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #33 poslato: Mart 01, 2015, 12:18:44 posle podne »

Ljudi, koji monohidrat preporucujete?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Februar 27, 2015, 12:01:50 pre podne »

Zar termicka obrada ne ubija proteine i UH ?

Kao što je i twin napomenuo, bez preterivanja sa termičkom obradom...i manje brige oko nepotrebnih stvari...više se skoncentriši na potrebne količine unete hrane nego na beznačajne sitnice...  ;)
Sačuvana
yuga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #31 poslato: Februar 26, 2015, 02:39:45 posle podne »

Ok. Tnx!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #30 poslato: Februar 26, 2015, 02:10:30 posle podne »

Moguća su mala odstupanja nakon termičke obrade. Ovo ako ne planiraš baš da ugljenišeš meso npr...to su sitnice kojima ne treba toliko da se opterećuješ.
Sačuvana
yuga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43

« Odgovor #29 poslato: Februar 26, 2015, 02:08:46 posle podne »

Zar termicka obrada ne ubija proteine i UH ?
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #28 poslato: Februar 26, 2015, 01:52:43 posle podne »

Ljudi zanima me kako racunate vrednosti. Recimo ja procitao na netu da kuvani integralni pirinac ima oko 24g UH na 100g kuvanog pirinca a ja kesi pirinca pise da ima 75g UH na 100g, naravno sirovog. Pa me zanima kako racunate vrednosti kad spremate jelo? Da li racunate vrednosti sa ambalaze ili po netu?
Sa ambalaze, naravno. Uvek sirovo.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 13 upita.