TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 12:24:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik  (Pročitano 2066 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2015, 01:24:50 pre podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum...

Po pitanju osnovnih preporuka u vezi ishrane DETALJNO PROČITAJ... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

"Majstor je dobar koliko i njegov alat", a tvoj alat u ostvarenju željenih ciljeva su trening i kvalitetna ishrana...

Dakle, savladaj osnove, pa kreni sa dodacima osnovi tj. suplementacijom...

Kada kažeš "workout" na šta tačno misliš? Trening sopstvenom težinom? Imaš li neka "priručna sredstva"? Bućice, šipke? Stalak za propadanja, zgibove? Neka benč klupa? Ili klupa sa "podešavanjem nagiba"?

Ono što MORAŠ da uradiš je da vežbaš visokim intenzitetom i niskim brojem ponavljanja( težina sa kojom ćeš "jedva" odraditi 6-12 ponavljanja, osnovne vežbe) da bi očuvao postojeću mišićnu masu, ali i da KORIGUJEŠ ISHRANU i ubaciš KARDIO TRENING( u željenoj zoni pulsa, dovoljnog obima, tj. trajanja)) u svoj program, kako bi smanjio procenat telesne masti, poboljašao kondiciono stanje,  a i "izdefinisao se"...

Mala korekcija menija...

A jedan moj dan je ovakav:
-ustajem oko 10h
-u 10 i 30h doruckujem 3 przena jaja i 4 parceta sunke,1 kriska hleba,2 kriske sira,1 paradajaz(sve je inace domace,posto zivim u manjoj sredini)
-oko 13 i 30h pojedem jabuku i 2-3 badema
-15 i 30h trening(trcanje 50min,zgibovi i propadanja 25min),posle treninga pojdem bananu i 4-5 badema
-oko 18 i 45 veceram 2 przena jaja,1 kobasica 110,2 kriske sira,1 kriska hleba.


Beli hleb izbaci, tj. sve proizvode od belog brašna, akcenat na integralne žitarice( brašno od celog zrna pšenice i drugih žitarica)

Po koju voćku možeš da ubaciš izmeĂ°u obroka i posle treninga, da ti to bude solo obrok NIKAKO...

Jezgraste plodove ubaci uz konkretan obrok( npr. večera sa proteinima, bez ugljenih hidrata-hleba) a ne sa voćem...

Pretpostavljam da su domače kobasice, nadam se da imaju "malo masti"?! U globalu izbegavaj mesne preraĂ°evine( šunke...)...

Inače, koliko puta nedeljno na meniju imaš ribu? Više povrća, više integralnih "namirnica"...
« Poslednja izmena: Februar 08, 2015, 01:39:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2015, 07:07:38 posle podne »

moj savet je da prvo novac iskoristis za sto bolju i kvalitetniju ishranu, a za suplemente ima vremena, al opet ovo je samo moje misljenje cekaj da ti neko od iskusnijih ispise, mada imas dosta informacija na forumu, samo citaj :D
Sačuvana
aleksejevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2015, 06:55:12 posle podne »

A sta trebam kupiti sve od ovih prozivoda koje nudi Pan sport?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2015, 06:27:49 posle podne »

Probaj da improvizujes teretanu, sigurno mozes napraviti to, ako kazes da zivis u selu, koristis beton i to tako je meni deda pravio kad sam bio mali hahah, a za ishranu probaj da izracunas koliko ti je kalorija potrebno pa od te brojke oduzmes 500cal, imas razne kalkulatore, ali opet moras se zdravo hraniti izvori kompleksnih uh da ti budu pirinac, krompir(ovoga sigurno imas) ovsene, izvori proteina jaja, belo meso, mlecni proizvodi(sa sto manje masnoce) svinjsko meso izbegavaj, ali moze se dopustiti nekad, izvor masti orasasti plodovi, maslinovo ulje, uz svaki obrok ubaci neku salatu..
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2015, 06:15:23 posle podne »

Malo proteina i previse masti. Citaj sta treba jesti, imas bar milion puta napisano.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
aleksejevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2015, 05:28:36 posle podne »

Kao sto sam vec pisao....
 Da li bi neko mogao da mi pomogne i posavetuje?  Imam 24 godine.179cm visok,99kg(ali nisam ono bas bure Smiley ),bavio sam se fudbalom 10 godina,ali od pre 4 godine kako sam doziveo povredu,to sam batalio,i samo radim workout vezbe.E sad mene zanima,koje preparate trebam uzimati za skidanje masti i povecanje misicne mase i definicije???

A jedan moj dan je ovakav:
-ustajem oko 10h
-u 10 i 30h doruckujem 3 przena jaja i 4 parceta sunke,1 kriska hleba,2 kriske sira,1 paradajaz(sve je inace domace,posto zivim u manjoj sredini)
-oko 13 i 30h pojedem jabuku i 2-3 badema
-15 i 30h trening(trcanje 50min,zgibovi i propadanja 25min),posle treninga pojdem bananu i 4-5 badema
-oko 18 i 45 veceram 2 przena jaja,1 kobasica 110,2 kriske sira,1 kriska hleba.

Ali da se ne razumemo pogresno ovo je ishrana od pre nekoliko dana(za koju inace smatram da nije dobra ),od kad sam resio da se ozbiljno bavim svojim telom.
Tako da na osvnovu svega ovoga ako  moze neki savet itd?  A ono sto zelim da postignem je,da skinem stomak,povecam ledja,biceps,triceps i grudi najvishe,a da se pritom razumemo u mestu odakle sam nema teretane tako da mi samo preostaje workout.

Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.