TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:01:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Svet dzudoa  (Pročitano 35846 puta)
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #16 poslato: Septembar 29, 2015, 11:21:21 posle podne »

Ljudi izvinite sto se malo kasno ukljucujem, ne znam iz kog razloga obavestenje mi je stiglo na mail u spam pa sam tek sada video :)
Srdjane, drago mi je da su ti zanimljivi moji tekstovi i nadam se da ti pomazu u tvom radu cime god da se bavis. Svakako bi mi bilo drago da cujem i neku konstruktivnu "kritiku" ili smernicu o cemu bi voleli da pisem, tako da ako ima nesto konkretno, otvoren sam za svaki predlog :)
F.Sucre, Pedja ti je do detalja objasnio sve :) mene samo interesuje koliko imas godina?
Veliki pozdrav svima
Sačuvana
F.Sucre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2015, 05:57:41 pre podne »

Hvala puno na informacijama!  :) ;)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2015, 01:09:38 pre podne »

Imaš na NBGD tri kluba
1. Džudo klub Novi Beograd u Hali sportova
2. Džudo klub Ušće u blokovima OŠ 20. Oktobar i
3. Partizan na Bežanijskoj kosi

Samo za Partizan nisam siguran sa kojim uzrastom rade na BK.
Novi Beograd i Ušće rade sa svim kategorijama i odlične su škole. Obe škole su "dale" šampione i vice šampione Balkana i Evrope u starijim pionirima (samo do balkana) i kadetima. Koji i sada "rade" i uzimaju evropske i svetske titule, ali pod drugim klubovima.
Tebi kao početniku je najbitnije da osnove naučiš pravilno. Kasnije, kada i ako kreneš da se takmičiš i budeš dobar u tome, već će te vrbovati. Te osnove se uče bar dve tri... godine i onda opet bar još toliko da se kališ po turnirima i takmičenjima. Tako da ti i blizina u početku nije nebitna stavka.
Imaš na netu o njima pa izguglaj, a poslaću ti kontakt tel. brojeve na pp. OtiĂ°i na po trening dva u oba kluba pa onda sam odluči. To ti je inače savet i za bilo koji drugi klub.
Sačuvana
F.Sucre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #13 poslato: Septembar 27, 2015, 10:21:34 posle podne »

Ja sam na Novom Beogradu, blizu cuvene koloseum teretane. ali uglavnom mi nije problem da odem i dalje negde...
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #12 poslato: Septembar 27, 2015, 07:32:52 posle podne »

Imaš dosta dobrih Judo klubova u BG-u. Pošto si početnik možda ti za početak više odgovaraju bliži klubovi. Koji ti je deo grada "zanimljiv"?
Sačuvana
F.Sucre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #11 poslato: Septembar 27, 2015, 06:53:04 posle podne »

Pozdrav, Aleksandre!

Ja bih hteo da pocnem treniram judo, da li bi mogao da mi kazes neki klub u Bg-u gde je najbolje trenirati?

Hvala unapred!
Sačuvana
srdjan013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2015, 09:07:49 pre podne »

Hvala Aco, zadovoljan sam odgovorom, tako sam nešto i predpostavljao. Meni se ta vežba i najviše sviĂ°a od svih veslajućih vežbi, zbog osetljivih donjih leĂ°a. Radujem se unapred tvojim daljim tekstovima na temu treninga snage i hipertrofije u borilackim sportovima, nedeljne periodizacije, itd. Pozz...
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2015, 08:14:51 pre podne »

Pozdrav Srdjane, hvala na interesovanju :) Obe vezbe koje si ti pomenuo takodje su cesto deo mojih treninga, (cesce bend over) narocito sto mi klupa za bench pull nije uvek raspoloziva a ne moze se uvek naci dobra improvizacija. E sada igrom slucaja ja sam se u svojim tekstovima mahom fokusirao na treninge koji su, da kazem, za ozbiljnije i iskusnije vezbace. To su uglavnom treninzi za probijanje nekih sopstvenih barijera i maksimuma a iz mog iskustva bench pull je u te svrhe, od ove tri navedene vezbe, najbezbedniji jer iskljucuje aktivaciju donjih ledja. Koliko god se trudio da vezbu izvedem pravilno, kada radim dve vezbe koje si ti naveo, krecem da ukljucujem celo telo ne bi li uradio ono sto se zahteva od mene. Tada pravim blagi trzaj nogama i donjim ledjima..sigurno znas na sta mislim... Kada legnem stomakom na klupu za bench pull, zaglavim noge, cesto mi trener gura ledja da mi grudi budu fiksirane za klupu i na taj nacin bezbedno izvlacim maksimalan broj ponavljanja ili maksimalnu kilazu. Takodje, vezba iz ove grupe koju cesto koristim je na spravi sa slike.
Nadam se da si zadovoljan odgovorom :) a u nekom od sledecih tekstova cu pisati o treningu sa malo drugacijim vezbama zbog raznovrsnosti :)
Sačuvana
srdjan013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #8 poslato: Septembar 24, 2015, 06:38:29 pre podne »

Pozdrav svima, a naročito Aleksandru, i imam jedno pitanje za njega, pa ako stigne da mi odgovori. Naime primetio sam u njegovim tekstovima da je par puta pomenuo kontra benč, odnosno bench pull, pa me zanima zašto džudisti koliko sam bar ja primetio daju prednost tom vučenju u odnosu na T bar ili bentower rows, ako sam u pravu? Hvala unapred :)
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2015, 05:45:17 posle podne »

Veliki pozdrav, hvala na interesovanju :) u dzudou imamo IJF (international judo federation) tour sto je slicno ATP touru u tenisu. Najvisi rang takmicenja su Olimpijske igre, zatim svetsko prvenstvo pa masters na kome imaju pravo ucesca samo najboljih 16 sa svetske rang liste. Posle toga idu Grand slamovi, ima ih 5. Onda Kontinentalna prvenstva. Posle Grand prix-evi (ima ih 12) i na kraju poslednji rang su Continental open takmicenja, do skora svetski kupovi. Na svim ovim takmicenjima se skupljaju bodovi svetsku rang listu. U maju sledece godine podvlaci se crta i najboljih 22 idu na Olimpijske igre. Sa obzirom na to koliko takmicenja ima bitno je pametno birati, jer se sva nikako ne mogu ispratiti iz mnogo razloga :)

Ukoliko ima jos nesto, tu sam :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2015, 04:47:36 posle podne »

Aco, pre svega čestitam na uspesima i nadam se da ćeš se kvalifikovati za Rio i uzeti tamo neku od medalja. Samo nek te povrede zaobiĂ°u.
Inače, volim da gledam džudo i samo bi hteo da pitam, da nam malo objasniš:
koja je hijerarhija važnosti takmičenja? Vidim da ima grand-prix i grand slam.Šta je važnije, kako se boduje u kvalifikacijama za olimpijadu?
Uopšte malo oko džudo takmičenja..
Hvala
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2015, 11:25:37 pre podne »

Hvala puno svima :) citao sam malo vase radove na forumu, vidim da cu i ja dosta nauciti od vas :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2015, 10:57:10 pre podne »

Pozdrav, i dobro nam došao.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2015, 06:41:58 posle podne »

Ćao Aleksandre,

dobrodošao u pansport tim :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2015, 12:06:05 posle podne »

Pozdrav, Aleksandre. Srdačna dobrodošlica od mene. :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.