TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 06:39:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Svet dzudoa  (Pročitano 35820 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #121 poslato: Avgust 10, 2016, 04:55:03 posle podne »

 :( :(

Kukolj poražen u osmini finala.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #120 poslato: Avgust 10, 2016, 02:59:58 posle podne »

Kukolj iponom do trećeg kola

Srpski džudista Aleksandar Kukolj plasirao se u treće kolo olimpijskog turnira u kategoriji do 90 kilograma.



http://www.b92.net/sport/rio2016/dzudo/vesti.php?yyyy=2016&mm=08&dd=10&nav_id=1164407
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #119 poslato: Avgust 10, 2016, 12:46:32 posle podne »

Naravno.I svi koje znam da treniraju džudo iz NSa su nervozni,ali i veruju u njega.
Lično smatram da ima kvalitet za medalju, iako je izuzetno jaka konkurencija.Možda i najneizvesnije takmičenje na olimpijadi.
U potencijalnom drugom kolu bi mu mogao biti vrlo jak protivnik (Baker), ali verujem u čoveka.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #118 poslato: Avgust 10, 2016, 11:42:17 pre podne »

Ajmo, ljudi, jesmo li uz Acu na OI? :) Navijamo.
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #117 poslato: Jul 27, 2016, 10:44:23 posle podne »

Svaki dan je po jedna kategorija. Dakle 90kg pada na 10.avgust :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #116 poslato: Jul 26, 2016, 06:29:38 pre podne »

Vidim na sajtu olimpijade da je džudo na programu 06.-12.08. Zna li se kad se očekuje -90kg za muškarce na programu?
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #115 poslato: Jul 05, 2016, 02:28:44 posle podne »

U svetu je dosta razlicitih "skola" ne waze, naravno sve su slicne ali imaju specificnosti koje ih razdvajaju. Rusi, Brazilci, Japanci, Nemci, Francuzi i tako dalje... Po meni je najbolji borac u parteru Peters Dmitri, Nemac do 100kg. Ranije je bio Brazilac Flavio Canto. Travis je takodje fenomenalan. Rusi su svi na jako dobrom nivou.. Nyman Svedjanin od kog sam ja izgubio je takodje sjajan dole, nije raznovrsan ali je brutalno jak i te dve tri stvari koje radi radi ih fenomenalno i mnogo borbi pobedjuje. Takav je posao :) neke borbe dobijes neke izgubis na najrazlicitije nacine i jedno i drugo :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #114 poslato: Jul 05, 2016, 11:57:24 pre podne »

A da iskoristimo tvoju dostupnost :)
Čiju ne-waza tehniku najviše ceniš ili si imao prilike u neposrednoj borbi/randoriju da isprobaš? Koliko se ti posvećuješ ovom segmentu?
U Bakuu  si se do finala probio odličnom parternom tehnikom,a na kraju si i u finalu,interesantno, izgubio isto tako..
Meni se dopada Travis Stevens,ali on ima i crni pojas u bjj-u.
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #113 poslato: Jul 04, 2016, 10:45:08 posle podne »

Bice sigurno. I pogodi ko ce osvojiti najvise medalja :)) Naravno Rusi, videces...
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #112 poslato: Jul 04, 2016, 10:39:21 posle podne »

Aca objasnio  :)
P.S. jel to znači da će zbog takvog kalendara i grand slam u Tyumenu biti slabijeg kvaliteta?
« Poslednja izmena: Jul 04, 2016, 10:41:45 posle podne od strane Mr.Pexon » Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #111 poslato: Jul 04, 2016, 12:03:24 posle podne »

Hvala ti puno na pitanju i recima podrske, i slazem se sa tobom vezano za moju kategoriju i ujednacenost boraca :) Ja sam trenutno u Spaniji na trening kampu gde je oko 15 kvalifikovanih takmicara iz moje kategorije :)

Sto se prvog pitanja tice normalna tezina mi je oko 94-5 kilograma. Korigujem kilazu dva tri dana pred takmicenje i to uglavnom svi rade. Da znas da u bilo kom sportu u kom postoje tezinske kategorije (znaci da je kilaza vazna) postoji i skidanje kilaze :)

Sto se drugog pitanja tice, to si dobro primetio. Medjutim ja bih taj fenomen vise pripisao mogucnosti da na takmicenjima IJF toura organizator ima pravo na 4 prijavljena takmicara po kategoriji a svi ostali po 2. Pored toga slabijim dzudo zemljama i nije u interesu organizacija velikih takmicenja jer prakticno organizuju takmicenja da drugi osvajaju medalje. Onda su kandidati za organizaciju takmicenja obicno sile u dzudou koje svakako imaju po 4 kvalitetna takmicara po kategoriji i onda mahom osvoje i najvise medalja. Ako te je prvenstveno Mongolija nagnala na takav zakljucak moras uzeti i cinjenicu da je proslo bodovanje za olimpijsku normu i da su uglavnom svi kvalifikovani takmicari povuceni u trening, dok eto domacini bi trebalo da izadju u punom sastavu i tako najjaci tim mongolije u kombinaciji sa slabom konkurencijom rezultuje mnostvom medalja :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #110 poslato: Jul 04, 2016, 06:32:15 pre podne »

Kad smo se već dotakli trivije, da i ja postavim pitanje :)
Pre svega, na osnovu svog skromnog poznavanja takmičenja, mišljenja sam da je tvoja kategorija(90kg) najujednačenija i najatraktvinija,ja je ujedno i najviše pratim zbog tebe,ali i konkurencija ti je izuzetna.Ipak smatram da možeš do medalje na OI, mislim da ti to i tvoji dosadašnji rezultati nagoveštavaju.Samo nek si zdrav. I 81kg mi je jako zanimljiva ( i ja bih bio ta kategorija kada bi se takmičio ;D).
1.E sad, da li obaraš kilažu za takmičenje ili ti je to prirodna težina?Btw, iznenadio sam se da je Toth samo toliko visok...Da li je obaranje kilaže standardna pojava u džudou ili ne?
2. A drugo, više trivijalno.. Primetio sam da na nekim takmičenjima,pre svega kad su domaćini jake džudo nacije, uglavnom domaći takmičari uzimaju najviše prvih mesta (Mongolija,Japan,Gruzija,Francuska..). da li je u pitanju jak nacionalni naboj,samim tim i motivacija ili postoji i ovde efekat "domaćinskog suĂ°enja"? šta ti misliš?
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #109 poslato: Jul 03, 2016, 10:17:07 posle podne »

Tu sam sta god treba :)

Pozdrav
Sačuvana
joleeh
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #108 poslato: Jul 03, 2016, 09:30:52 posle podne »

Hvala ti puno na ekspresnom odgovoru!

Živ bio, Aco!
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #107 poslato: Jul 03, 2016, 09:03:56 posle podne »

:) interesantno pitanje. Visoki su tu negde oko 170 mozda i manje, ne umem tacno da procenim :) A Gvinjasvili jeste jak i u hvatu, ako na to mislis, ali tu ima boraca jacih od njega, njegova najveca snaga je u kukovima i struku, mislim da je tu najjaci na svetu.

Hvala puno! :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.