TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:25:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin . izbor  (Pročitano 12281 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #44 poslato: Mart 17, 2015, 04:27:37 posle podne »

Ako ispoštuješ sve što treba, a o čemu smo pričali ovde, biće odlično. :)
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #43 poslato: Mart 17, 2015, 04:19:04 posle podne »

Hvala svima puno na savetima!  :)
Sad sam prehladjen, pa odmaram malo od treninga, tako mi lekarka preporucila, al cim ozdravim pocinjem da primenjujem sve, pa cemo videti sta ce biti   :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Mart 11, 2015, 06:25:49 posle podne »

I ja sam pristalica "jednim udarcem - dve muve", tj. kupovine blenda kao opcije za sve prilike. Ne smeta mi u pwm-u, a ne kupuju mi se dve-tri pojedinačne vrste proteina za svaku priliku. Nekada sam voleo da se "iživljavam" raznoraznim kombinacijama proteina i suplemenata uopšte, a danas, koristeći minimum, ne primećujem ikakve negativne razlike. :)

potpuno podržavam i uvek isto savetujem onima koji žele da pametno ulože novac u suplementaciju :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #41 poslato: Mart 10, 2015, 03:59:44 posle podne »

I ja sam pristalica "jednim udarcem - dve muve", tj. kupovine blenda kao opcije za sve prilike. Ne smeta mi u pwm-u, a ne kupuju mi se dve-tri pojedinačne vrste proteina za svaku priliku. Nekada sam voleo da se "iživljavam" raznoraznim kombinacijama proteina i suplemenata uopšte, a danas, koristeći minimum, ne primećujem ikakve negativne razlike. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #40 poslato: Mart 10, 2015, 03:15:42 posle podne »

Nema tu mnogo filozofije, ako se protein koristi kao zamena za obrok onda se uzima blend. A ako se koristi iskljucivo kao PWM i kao dodatak dorucku onda whey.

mada se sve više priča o tome da je dobro imati i whey i kazein u PWM zajedno...

meni lično ne prija kazein u PWM.... samo whey
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Mart 09, 2015, 10:24:07 posle podne »

Baš tako izolat je idealan posle treninga kada je brz amino kiselinski refuel neophodan...

Blendovi mogu biti "bleda" zamena obroka u kombinaciji sa izvorima složenih hidrata( npr. ovsene) i malo zdravih masti( jezgrasti plodovi)...

Ali opet ponavljam Marku...bolje odabrati veće pakovanje...pakovanja od pola kg, su ipak "simbolična", i po efektu i po "trajnosti"...  ;)
« Poslednja izmena: Mart 09, 2015, 10:35:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #38 poslato: Mart 09, 2015, 06:44:05 posle podne »

Slazem se, samo sto bi ja licno i za dorucak uzeo blend.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #37 poslato: Mart 09, 2015, 06:25:36 posle podne »

Nema tu mnogo filozofije, ako se protein koristi kao zamena za obrok onda se uzima blend. A ako se koristi iskljucivo kao PWM i kao dodatak dorucku onda whey.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #36 poslato: Mart 09, 2015, 11:19:31 pre podne »

Sto se tice glutamina da, ali ja sam se vodio kolicinom proteina jer zero ima na 100g 84g proteina a onaj blend 73g. A i zar nije whey "najvredniji" protein i najbolji za pwm, a blend je vise pogodan kao zamena za obrok, da ne bi posle treninga opteretio stomak blendom jer ubrzo sledi obrok. Mada koji god da uzme rekreativac nece pogresiti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Mart 09, 2015, 03:31:53 pre podne »

Slavisa zar mu nije bolje da uzme od ovih proteina sto je predlozio izo whey zero? Cist je whey protein a ne blend a jos je i izolat a cena priblizna.

A zašto je bolje? Zato što je izolat?

Prednost dajem blendu zbog kombinovanja više izvora proteina sa različitom brzinom "oslobaĂ°anja amino kiselina"( whey izolat, whey koncentrat, micelarni kazein, , kalcijum kazeinat, albumin jaja, plus peptidi gutamina...)...ipak je 8 različitih proteinskih izvora, bolje nego jedan  ;)

A Semi, srce moje, pogledaj koliko glutamina na 100 gr ima Nitro-Gold Pro, a koliko ostali? I to se računa zar ne?  ;)

Iskreno mislim da nema potrebe za bilo kakvim sukobima mišljenja...ma koji da uzme od ponuĂ°enih neće pogrešiti...  ;) ali veće pakovanje, je veće pakovanje...
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #34 poslato: Mart 09, 2015, 12:31:54 pre podne »

Slavisa zar mu nije bolje da uzme od ovih proteina sto je predlozio izo whey zero? Cist je whey protein a ne blend a jos je i izolat a cena priblizna.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Mart 08, 2015, 04:17:45 posle podne »

Merica proteina, 20-30 gr dekstroze, 5 gr kreatina posle treninga uvek dobro doĂ°e( sa vodom, bez mleka)...dakle, u pwm...

Inače, vezano za dužinu "kreatinske kure" - moja preporuka bi bila 3 meseca "on", 3 meseca "off"...

Po pitanju proteina koje si naveo...šta očekuješ da "uradiš" sa pola kg proteinskog suplementa ? Ako imaš mogućnosti odluči se za veće pakovanje...

Moja preporuka bi bio blend - Power Protein( najbolji odnos cena / kvalitet)... http://www.pansport.rs/PS252-Power-protein.html

A od predloženih... http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/BI46-Nitro-Gold-Pro.html
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #32 poslato: Mart 08, 2015, 04:02:19 posle podne »

Pa da, ali uglavnom su saveti samo za kreatin, a sad me interesuje kombinacija sa proteinom i dekstrozom, jer sam citajuci razlicite tekstove video da je to mozda bolje nego sam kreatin :) I u vezi toga me interesuje kad, kako i u kojim kolicinama treba piti i kad treba praviti pauzu ? Takodje, i misljenje o suplementima koje sam naveo u prethodnoj poruci. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Mart 06, 2015, 11:17:06 posle podne »

Vrati se na početak teme, dato ti je dosta korektnih saveta i "uputa" o najboljem izboru po pitanju suplemenata i načinu upotrebe istih...pročitaj, "udubi se", ispoštuj preporuke i rezultati neće izostati...
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #30 poslato: Mart 06, 2015, 10:57:37 posle podne »

Odlicno, hvala vam puno :D
Nadam se da cu imati velike koristi od vasih saveta. Sredjujem sad ishranu po dobijenim savetima i planiram da ubacim malo suplementacije :)
I citajuci danas ove vase tekstove, i jos neke koje sam nasao, shvatio sam da ne bi bilo lose da uz kreatin dodam malo proteina i dekstrozu. Sad me intersuje kako bi to sve trebalo da se koristi, posto da sada nisam koristio nista od suplemenata, znaci koliko puta dnevno i kad, u kom odnosu i kojim kolicinama, kako ide faza punjenja, koliko treba da pijem pa da pravim pauzu, koje preparate mi preporucujete, od kojih proizvodjaca. Bilo kakav savet ili sugestija ce mi dobro doci, pogotovo od strucnijih i iskusnijih osoba :)
Meni su, gledajuci po sajtu, za oko zapali sledeci:
Od kreatina ovi: http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/TL1074-Creatine-Fuel-Powder.html i http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/UN099-Creatine-Monohydrate-100-creapure.html , najvise zbog ovoga "Da bi kreatin mogao da nosi logo Creapure® mora da proĂ°e najstrože tehnološke i hemijske analize, jer taj logo govori da je u pitanju najefikasniji, najbezbedniji i kreatin najveće čistoće. Creatine Fuel Powder se proizvodi  u Nemačkoj. "
I od proteina: http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/TW021-100-Whey-Fuel.html , http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html i http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/BI46-Nitro-Gold-Pro.html ...

Pa sad izvolite... :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.