TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:05:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin . izbor  (Pročitano 12482 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #14 poslato: Mart 06, 2015, 01:51:57 posle podne »

To je greska kad su upisivali na sajt nema tu nikakvih proteina. Bolji je zato sto je jeftiniji od ovog drugog a supstanca je identicna.
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #13 poslato: Mart 06, 2015, 01:42:37 posle podne »

Kako to da Twinlab kreatin ima u 5g 4,4g proteina i 5g kreatina i da li je zbog ovih proteina bolji od Universala ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Mart 06, 2015, 10:45:09 pre podne »

Nisam nista pio do sada. Ne koristim nista od dodatne suplementacije, odnosno koristim Omega 3 i Oligovit vitamine, al nista od ove, da kazem, ozbiljnije suplemetnacije, ovo mi je prvi put da uzimam nesto takvo. Razlog sto sam se odlucio da uzmem je sto upisujem Kriminalistiku i potrebno mi je da nabacim jos nekih 3-4kg kako bih mogao da konkurisem. Probao sam ishranom, ali mi sporo ide, skoro nikako, jer se inace sporo gojim, a i proslu nedelju sam postio pa sam malo spao sa kilazom. Visok sam 175 i tezak nekih 62, a potrebno mi je najmanje 65. Eto sad sam skoro sve napisao, pa vam je mozda lakse da mi pomognete :)
I takodje, ako nije problem, da me posavetujete kako da koristim kreatin i sta treba da pijem jos uz njega da bi imao potpunije i bolje dejstvo, dekstrozu ili sta vec..


dekstroza je prosti šećer, nju možeš dodati posle treninga 30-ak grama, zajedno sa kreatinom.

Ja bih ti savetovala da uzmeš protein. Moja preporuka ide za Pansport power protein, izuzetno kvalitetan, ukusan i izuzetno povoljan.

Najbitnije je da uzimaš protein nakon treninga, a ostalo sve zavisi od ishrane.
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #11 poslato: Mart 06, 2015, 12:13:32 pre podne »

u redu, procitacu pa vam se javljam ako bude nekih nedoumica i pitanja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2015, 11:31:30 posle podne »

Iskreno, jako loše koncipirano...krajnje haotično...ne bih sada da budem neki nutritivni čistunac i dežurno džangrizalo...ali detaljno pročitaj dva predložena teksta( u prethodnom postu)...čini mi se da si površno shvatio već date preporuke...

Fali ti više složenih ugljenih hidrata, zdravih masti...možda je unos proteina na zavidnom nivou, ali ovo ostalo svakako nije...oligovit je "slaba zamena" za neki kvalitetniji vitaminsko-mineralni suplement...

Prženo meso, pomfrit...NO, NO, NO...roštilj meso...NO...

Banana pre treninga...NO...

Sve u svemu da si se malo više potrudio oko pažljivog čitanja napisanog, siguran sam da rezultati ne bi izostali...samo više pažnje i manje mladalačke tvrdoglavosti...u tvom je interesu...

NI KREATIN, NI GEJNER, NI SVI PROTEINI U NAŠOJ PONUDI NEĆE OSTVARITI ŽELJENI UČINAK, AKO ISHRANA NIJE KORIGOVANA!
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2015, 11:18:44 posle podne »

Tacno, povreda ledja je bila u pitanju :) sad sam se oporavio i poceo da se pripremam za Akademiju, uglavnom radim funkcionalne treninge sa trenerom, a ponekad i sam odem na plivanje ili trcanje. Ishranu sam bio delimicno sredio, prema vasim preporukama, negde pocetkom februara i to je trajalo sad do posta, onda sam napravio tu "pauzu" 7 dana i sad opet pocinjem, pa opet moram da sredjujem i planiram da ubacim suplementaciju.
A sto se tice ishrane, evo na primer ove nedelje sam bio prva smena u skoli i ovako je otprilike izgledao jedan dan: ustanem oko 6,7 pojedem par kuvanih jaja(nekad ne stignem) i popijem Oligovit, zatim u skoli oko 9 sati, za veliki odmor pojedem 200g pileceg belog, bez priloga, zatim kad dodjem kuci uzmem supu i przeno meso a izmedju ovo dvoje popijem Omega 3, onda pre treninga pojedem bananu i kad se vratim ponovo jedem neki obrok sa mesom i pred spavanje nekad uzmem, a nekad ne da pojedem nesto. Takodje, u toku dana dodatno pojedem jos po nesto od slatkisa,voca ili kikiriki i bademe izmedju obroka. E sad, nije ovo ustaljeno, nego na primer nekad umesto pileceg belog uzmem 5 rolovanih cevapa, nekad dodam i 200g pomfrita ili za rucak umesto mesa uzmem sarmu, gulas ili nesto drugo, a za obrok posle treninga 2,3 przena jaja i prsutu. Znaci nista nije bas ustaljeno i tacno odredjeno, pogotovo ne kolicina kad se kuci hranim, jer malo teze odredjujem koliko je sta tesko. Uglavnom trudim se da imam sto vise obroka i uzina izmedju. :)
« Poslednja izmena: Mart 05, 2015, 11:20:52 posle podne od strane Marko() » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2015, 10:48:52 posle podne »

Po slici prepoznajem našeg dragog forumaša...u ranijim "kontaktima na forumu" smo bili detaljni po pitanju preporuka oko ishrane i bazične suplementacije...ako su sve preporuke ispoštovane, a napretka nema, hm...malo verovatno...

Koliko obroka imaš dnevno? Može neki dnevni meni onako po obrocima sa okvirnom gramažom namirnica?

"Post na vodi"...poštujem svaku veroispovest, svačija ubeĂ°enja...ali post je post...retko ko "napreduje" dok je na postu...

DETALJNO PROČITAJ...U TVOM JE INTERESU...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Da li si se oporavio od povrede...rame je bilo u pitanju?
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2015, 04:31:17 posle podne »

Nisam nista pio do sada. Ne koristim nista od dodatne suplementacije, odnosno koristim Omega 3 i Oligovit vitamine, al nista od ove, da kazem, ozbiljnije suplemetnacije, ovo mi je prvi put da uzimam nesto takvo. Razlog sto sam se odlucio da uzmem je sto upisujem Kriminalistiku i potrebno mi je da nabacim jos nekih 3-4kg kako bih mogao da konkurisem. Probao sam ishranom, ali mi sporo ide, skoro nikako, jer se inace sporo gojim, a i proslu nedelju sam postio pa sam malo spao sa kilazom. Visok sam 175 i tezak nekih 62, a potrebno mi je najmanje 65. Eto sad sam skoro sve napisao, pa vam je mozda lakse da mi pomognete :)
I takodje, ako nije problem, da me posavetujete kako da koristim kreatin i sta treba da pijem jos uz njega da bi imao potpunije i bolje dejstvo, dekstrozu ili sta vec..
« Poslednja izmena: Mart 05, 2015, 05:29:40 posle podne od strane Marko() » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2015, 01:19:46 posle podne »

Moj glas ide za Creapure  Universalov kreatin monohidrat.  Kvalitetan, cenjen i veoma dobro prodavan. Da li si do sada pio neki kreatin? Imaš li još nešto od suplementacije?
Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2015, 11:26:34 pre podne »

Teško ćeš naići na jedinstveno mišljenje po pitanju bilo čega što se tiče suplementacije. Pogotovo po pitanju proizvoĂ°ača.
Ako nisi neko ko je popio ne znam koliko kreatina, dobre su šanse da osetiš dejstvo bilo kog.

Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2015, 09:44:13 pre podne »

Uzmi lepo barem pola kila i da te bog vidi jer stvarno ne znam šta ćeš postići sa 300g, pola će ti otići na fazu punjenja a ostalo će ti trajati dve nedelje.  ;)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2015, 03:26:22 pre podne »

Ja sam više za http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/UN099-Creatine-Monohydrate-100-creapure.html
Ali zašto izbor na ta dva ?
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2015, 01:00:03 pre podne »

Twinlab:Universal 1:0  :)
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2015, 12:54:16 pre podne »

Koji je boli po vama od ova dva:
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/TL1074-Creatine-Fuel-Powder.html
ili
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/UN099-Creatine-Monohydrate-100-creapure.html ??
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.