TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 09:15:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: povreda ramena  (Pročitano 28842 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #107 poslato: April 20, 2015, 07:47:00 pre podne »

i posledicca te krive kicne je jedno rame nize i kad ja radim npr benc meni je jedna ruka niza i ja osecam to i ja je malo izvucen i zglob vise nije u svom pravilnom polozaju tj nije zabaceno iza grudi nego ispred i tako sam ja dolazio do povreda..
to zorane može biti problem, ali ako dodro ojačaš mišiće ramena (posebno zadnje rame i rotatore), radiš redovno istezanja, posebno za rotaore i zadnje rame) - rame nećeš povredjivati, bez obzira na skoliozu...
- takodje, moraš raditi benč (kao i većinu vežbi) sa težinama sa kojima vežbu možeš pravilno raditi (min. 5-7 pnavljanja, a može i 10 ponavljanja posebno kada postoji problem sa ramenom...) > manje težine/pravilna tehnika/postepeno napredovanje u trenažnom opterećenju
- moraš voditi računa o tehnici na benču - da laktove ne spuštaš ispod klupe
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #106 poslato: April 18, 2015, 09:41:54 posle podne »

i posledicca te krive kicne je jedno rame nize i kad ja radim npr benc meni je jedna ruka niza i ja osecam to i ja je malo izvucen i zglob vise nije u svom pravilnom polozaju tj nije zabaceno iza grudi nego ispred i tako sam ja dolazio do povreda..
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #105 poslato: April 18, 2015, 09:34:01 posle podne »

ja sam ustanovi od kojeg problema sam dobio problem ra rotatorima kao prvo imam skliozu kicme nisam ni znao blago c u levu stranu to sam i primetio da mi je stomacna linija u toj strani kriva tj prati kicmu pa sam tako i skontao i trbusnjaci su krenuli na tu stranu i sad citao sam i sve mozete mi dati neke glavne vezbe da ispravim kicmu tj vezbe za skoliozu http://www.centarsm.co.rs/images/Skolioza/Skolioza.gif ovako izgleda moja kicna isto kao na slici ali malo manje kriva
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #104 poslato: April 18, 2015, 08:20:15 pre podne »

Ponovicu snimak jer ni meni nije jasno. Ali kako vi kažete da je sa ramenom sve u redu znači da je moja povreda mišićno tetivna.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #103 poslato: April 17, 2015, 10:29:56 posle podne »

Ja se stvarno izvinjavam. Nikada nisam imao prelom ključne kosti. Isrezanje sam počeo da radim redovno. Ranije sam ih radio kad kad.
ovo je po meni nejasno mesto na snimku koje liči na mesto prethodnog preloma....
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #102 poslato: April 17, 2015, 09:35:09 posle podne »

Ja se stvarno izvinjavam. Nikada nisam imao prelom ključne kosti. Isrezanje sam počeo da radim redovno. Ranije sam ih radio kad kad.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #101 poslato: April 17, 2015, 09:30:40 posle podne »

Što se tiče moje povrede i lopatice  mi puckaju. Lekar opšte prakse smatra da moj slučaj nije za fizikalnu terapiju i nisam dobio uput za istu.
da li radite ovo istezanje za rame?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #100 poslato: April 17, 2015, 09:27:59 posle podne »

Što se tiče moje povrede i lopatice  mi puckaju. Lekar opšte prakse smatra da moj slučaj nije za fizikalnu terapiju i nisam dobio uput za istu.
pogledao sam rendgen snimak ramena koji ste mi poslali - osim prethodnog preloma ključne kosti, ne vidim druge veće promene koje bi bile uzrok tegoba koje imate...
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #99 poslato: April 17, 2015, 04:08:59 posle podne »

Što se tiče moje povrede i lopatice  mi puckaju. Lekar opšte prakse smatra da moj slučaj nije za fizikalnu terapiju i nisam dobio uput za istu.
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #98 poslato: April 16, 2015, 07:27:05 posle podne »

vuče pogledao sam video - izbacite te vežbe jer se u tim vežbama konstantno opterećuju rotatori ramena (!)

vezbe neradim nikavde 10 -15 dana!
@vuk9
da li boli ovaj pokret?
ovo mi najvise smeta, kada sedim na podu i treba da se oslonim tom rukom , tako je poceo bol!
« Poslednja izmena: April 17, 2015, 05:02:23 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #97 poslato: April 16, 2015, 07:20:11 posle podne »

vuče pogledao sam video - izbacite te vežbe jer se u tim vežbama konstantno opterećuju rotatori ramena (!)

vezbe neradim nikavde 10 -15 dana!
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #96 poslato: April 16, 2015, 07:19:21 posle podne »

@vuk9
da li boli ovaj pokret?
boli i nemogu skroz da pomerim kao desnu ruku!
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #95 poslato: April 16, 2015, 07:15:50 posle podne »

@vuk9
da li je bol na mestu gde je obeleženo crvenim?
bas taj deo!
trenutno mi je bolje, znaci mogu da pomeram rame, inace kada ispruzim napred ruku,  mogao sam da podignem ruku, nisam mogao da spustim bez jakog bola, a  sa strane nisam mogao da podignem nikako!
« Poslednja izmena: April 16, 2015, 07:29:15 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #94 poslato: April 16, 2015, 10:52:39 pre podne »

Nisam znao drugačije da postavim sliku pa sam vam poslao. Ako treba bolja slika da odem kod fotografa da mi sve to lepo uradi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #93 poslato: April 16, 2015, 09:49:47 pre podne »

Program istezanja za ramena
Istezanja su važan deo lečenja, jer je za mišić važno da ima dužinu i elastičnost. Krut i skraćen mišić je sklon povredi. Vežbe istezanja se izvode uvek kada je mišić zagrejan, tj posle nekih vežbi tog mišića. Nije preporučljivo da se istezanja izvode pre treninga ili bez prethodnog zagrevanja. Istezanje se izvodi uvek polako, sa zadržajem u položaju zategnutosti mišića koji istežemo - nikada na cimanje. Zadržaj traje 45sec-1min, posle čega zatezanje pojačamo za 2-3cm, posle čega sledi ponovo zadržaj 45sec. Ovo se ponovi nekoliko puta u trajnju 5-10min. Važno je da se zaista velika pažnja posveti istezanju....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.