TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 09:03:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: povreda ramena  (Pročitano 28827 puta)
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #182 poslato: Maj 07, 2015, 02:20:43 posle podne »

Pedja, odmarao sam 2 nedelje, i sad osecam blagu bol jedino kad skroz podignem ruku i naslonim uz glavu... krenuo sam u teretanu ponovo, radio sam ramena (prednje letenje, bocno letenje i u pretklonu) i radio testeru za ledja, posto mislim da mi jedino to ne pogadja rame kad radim ledja... i to nije izazvalo nikakvu bol... e sad, zanima me kad bi najbolje bilo da krenem da radim benc ponovo i ostale vezbe? i probao sam par zgiba da uradim i nisam osecao bol, ali se ipak plasim da radim... sta dalje? hvala...
Sačuvana
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #181 poslato: Maj 07, 2015, 02:14:52 posle podne »

eo mene bio sam radio vezbe za zanje rame rotatore jedno 2 do 3 ned rame je bilo sve stabilnije i jace i odradio sam jedan trening cisto d probam malo sklekova zgibova itdd sutra osecan ono isto u oba ramena nekakv ritisak ne;agodnost i bol u nekim delovima pokreta isto pocelo je jako da krcka kad okrecem ruku nez iznerzirao sam se kao majmun sve mi ide uz k**** nez sta da radim nekad u toku dana nelagodnost prelazi iz jednog ramena u drugo i tako i bol pre podne levo uvece desno rame....
jel mozes da mi kazes koje si sve vezbe radio za jacanje misica rotatora i ramena uopste?
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #180 poslato: Maj 06, 2015, 10:38:11 posle podne »

eo mene bio sam radio vezbe za zanje rame rotatore jedno 2 do 3 ned rame je bilo sve stabilnije i jace i odradio sam jedan trening cisto d probam malo sklekova zgibova itdd sutra osecan ono isto u oba ramena nekakv ritisak ne;agodnost i bol u nekim delovima pokreta isto pocelo je jako da krcka kad okrecem ruku nez iznerzirao sam se kao majmun sve mi ide uz k**** nez sta da radim nekad u toku dana nelagodnost prelazi iz jednog ramena u drugo i tako i bol pre podne levo uvece desno rame....
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #179 poslato: Maj 05, 2015, 05:16:34 posle podne »

Poštovsni PeĂ°a pošto idem na fizikalnu terapiju a uključena mi je struja sa kalijumom i magneti  dali i dalje da poštujem vašu  terapiju led i lioton. Ako da posle koliko vremena od terapije da je sprovodim ili nema veze sa vremenom.
Sačuvana
bregovljanovic deki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #178 poslato: Maj 04, 2015, 02:00:56 posle podne »

Pa da i ja mislim posto sam ga pre koristio te trake za zadnju lozu kad sam povredio i pomoglo mi kolko tolko, tako da cu da ih stavim opet, a ovako sto se tice vezbanja za rame da pocnem da radim veze  ili ne posto mene kad radim vezbe za rotore i ovako za prednje,srednje i zadnje rame ne boli jedino me boli  pri ovim statickim kontrakcijama  osecam nelagodnost
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #177 poslato: Maj 03, 2015, 09:22:51 posle podne »

Ultra zvučni pregled nije raĂ°en a dijagnoza je povreda manžetne rotatora i gornjeg dela bicepsa. Tako mi je saopšteno. Uput sa dijagnozom je ostao kod njih. Vašu terapiju poštujem i dalje a od sutra krećem sa fizikalnom. Računam da neće da mi škodi. Već treći dan koristim želatin i čini mi se da ide nabolje.  Poboljšanje koje osećam je najverovatnije od terapije i mirovanja. Statičke kontrakcije radim ali me malo boli kad radim sa strane. Radim i istezanja bez problema. Dali da uključim vežbe i ako može program za iste. Pozdrav.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #176 poslato: Maj 03, 2015, 12:02:57 posle podne »

Pokretljivost mi je okej, pa nije mi totalno rastereceno posto imam fudbalske trening pa zbog trcanja,a ovako od vezbanja da.
 
Deki, sobzirom na aktivnosti - kineziotejping bi bio od koristi...
Sačuvana
bregovljanovic deki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #175 poslato: Maj 01, 2015, 09:51:40 pre podne »

Pa moracu da probam ovo za govedjim zelatinom pa da vidimo mozda pomogne
Sačuvana
bregovljanovic deki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #174 poslato: Maj 01, 2015, 09:49:59 pre podne »

Pokretljivost mi je okej, pa nije mi totalno rastereceno posto imam fudbalske trening pa zbog trcanja,a ovako od vezbanja da.
 
Sačuvana
bregovljanovic deki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #173 poslato: Maj 01, 2015, 09:48:02 pre podne »

Pa mozda malo ima poboljsanja od kada koristim led+lioton,ali me i dalje dosta boli na pritisaak,a na primer ne boli me kad radim letenja za prednje,srednje,i zadnje rame cudno ali ne boli me ni kad radim vezbe za rotore,ali me boli kad radim one vezbe staticke kontrakcije
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #172 poslato: Maj 01, 2015, 06:19:32 pre podne »

Bolova ima pri nekim pokretima. Terapija i rame bez opterećenja se i dalje poštuju.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #171 poslato: April 30, 2015, 11:51:12 posle podne »

Poštovsni PeĂ°a danas sam išao na pregled za fizikalnu terapiju i doktorka mi je uključila magnete i struju ali mi je i dala da pijem tablete collagen+C. Interesuje me vaše mišljenje o terapiji i o tabletama sobzirom da su jako skupe.
kakva je situacija sa ramenom - bolovi?
pokretljivost ramena?
terapija led+gel (lioton!) u toku?
rasterećenje ramena i dalje...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #170 poslato: April 30, 2015, 11:49:32 posle podne »

pogledajte ovde txt o govedjem želatinu (kolagenu) - mnogo je jeftiniji, a efekat je veoma dobar (!)
uz želatin, možete uzimati i vitamin C (važno je zbog izgradnje kolagena i vezivnog tkiva...)
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/govei-elatin-za-zdrave-zglobove.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #169 poslato: April 30, 2015, 11:47:07 posle podne »

Kako se koristi želatin u lečenju zglobova?
Recept za terapijsku upotrebu želatina kod problema sa zglobovima:
- Kupite u bilo kojoj prodavnici 150 g goveĂ°eg želatina, sa voćnim ukusom ili bez (150g – za kuru lečenja od mesec dana).
- Uveče sipajte 5 g želatina (dve ravne kašikice) u 10ml hladne (iz frižidera) vode.
- Pomešajte i ostavite da stoji do jutra (van frižidera). Želatin će nabubriti i pretvoriće se preko noći u žele.
- Ujutru popijte smesu na prazan stomak. Možete dodati sok, vodu sa medom ili pomešati smesu sa jogurtom ili kiselim mlekom.
Funkcioniše tako, da ljudi koji su se žalili na bolove u zgobovima leĂ°ima, nogama, vratu itd., posle nedelju dana prestaju da ih primećuju. Trajanje lečenja je mesec dana. Ponoviti tretman želatinom za 6 meseci. Ovo je način da se obnovi „podmazivanje“ zglobova. A od zdravih zglobova zavisi i normalan rad mnogih organa, jer sve je u našem organizmu povezano.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #168 poslato: April 30, 2015, 11:46:20 posle podne »

Šta sadrži goveĂ°i želatin?
GoveĂ°i želatin je u stvari kolagen u najčistijem obliku! Sadrži dijetetski kolagen, prolin, glicin i proteine pa se zato smatra da ima pozitivan uticaj na zdravlje kože i rast noktiju kao i za kosu u smislu boljeg kvaliteta dlake. TakoĂ°e, pomaže u oporavku bolnih zglobova, zateže opuštenu kožu, utiče povoljno na probavni i imuni sistem, a veruje se i da smanjuje pojavu celulita. Glicin čini trećinu svih aminokiselina u želatinu, a pošto je poznat po antiupalnim dejstvima, pomaže u zarastanju rana, regeneraciji kože i povoljno utiče na kvalitet sna.
Želatin je životinjskog porekla i pravi se od goveĂ°e hrskavice. Želatin se dobija preradom vezivnog tkiva krupne rogate stoke – tetiva, kostiju, hrskavice...
- Pozitivno deluje na stanje vezivnih vlakana i sitnih krvnih sudova
- U sebi poseduje dve aminokiseline: prolin i hidrosiprolin, koji imaju pozitivan uticaj na oporavak vezivnog tkiva
- Želatin je u stanju da poveća rast i obim vezivnog tkiva, sto je veoma važno kod bolesnih zglobova

Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.