TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:43:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja ishrana, sugestije.  (Pročitano 18456 puta)
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #63 poslato: Jul 08, 2015, 08:58:33 pre podne »

Pozdrav,
Da li ima neka tema o izbacivanju potkozne vode iz organizma? :)
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #62 poslato: Jun 18, 2015, 01:33:25 posle podne »

Nisam niti hocu, imam planove za dalju buducnost, ne samo kratkorocno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #61 poslato: Jun 18, 2015, 12:25:22 posle podne »

Samo napred, tu smo za sve predloge, savete, sugestije...kontruktivne kritike...sve u svemu, odlican napredak za 12 nedelja...bravo...

Najlakse je dati savet...ali vecina, nekako "posustane" kod realizacije...ti nisi posustao...samo napred!
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #60 poslato: Jun 18, 2015, 10:51:43 pre podne »

Vazi.
Hvala kao i uvek, bez vasih saveta ne bih stigao gde sam posao. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #59 poslato: Jun 17, 2015, 11:23:03 posle podne »

Prepostavljam da je unos hidrata u danu sa visokim unosom bio oko 3 gr po kg...skok do oko 4-5 gr po kg neće biti tako drastičan...

Po pitanju kardio treninga...bar 2 puta nedeljno, po preporukama...

Dakle, hidrate dižeš kvalitetno( ujednačeniji unos)...bez dominacije prostih hidrata( ili junka, kao što si to već napomenuo)...naravno u pwm kontrolisan unos ( izvora) dekstroze dobrodošao( 15-30 gr)...čak se i unos zdravih masti može razumno "podići"...proteini oko 2 gr po kg...

Najkraća odrednica - "nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije"...


tako je, 3g min. A da li tako radim svaki dan ili proporcijalno povecavama za svaki dan u odnosu na prethodan unos.
Koliko povecavam kalorije do koje granice?

Ako baš moramo da budemo ultra precizni...bar do nivoa TDEE...čak i blaži suficit...

Ali bez opterećivanja detaljima...
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #58 poslato: Jun 17, 2015, 11:15:15 posle podne »

Prepostavljam da je unos hidrata u danu sa visokim unosom bio oko 3 gr po kg...skok do oko 4-5 gr po kg neće biti tako drastičan...

Po pitanju kardio treninga...bar 2 puta nedeljno, po preporukama...

Dakle, hidrate dižeš kvalitetno( ujednačeniji unos)...bez dominacije prostih hidrata( ili junka, kao što si to već napomenuo)...naravno u pwm kontrolisan unos ( izvora) dekstroze dobrodošao( 15-30 gr)...čak se i unos zdravih masti može razumno "podići"...proteini oko 2 gr po kg...

Najkraća odrednica - "nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije"...


tako je, 3g min. A da li tako radim svaki dan ili proporcijalno povecavama za svaki dan u odnosu na prethodan unos.
Koliko povecavam kalorije do koje granice?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #57 poslato: Jun 17, 2015, 10:32:02 posle podne »

Prepostavljam da je unos hidrata u danu sa visokim unosom bio oko 3 gr po kg...skok do oko 4-5 gr po kg neće biti tako drastičan...

Po pitanju kardio treninga...bar 2 puta nedeljno, po preporukama...

Dakle, hidrate dižeš kvalitetno( ujednačeniji unos)...bez dominacije prostih hidrata( ili junka, kao što si to već napomenuo)...naravno u pwm kontrolisan unos ( izvora) dekstroze dobrodošao( 15-30 gr)...čak se i unos zdravih masti može razumno "podići"...proteini oko 2 gr po kg...

Najkraća odrednica - "nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije"...

« Poslednja izmena: Jun 17, 2015, 10:35:09 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #56 poslato: Jun 17, 2015, 07:15:21 posle podne »

Moze neka slika?

Ps. Svaka cast!
Naravno, samo pogledaj temu Reseting http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=209375.0, na njoj sam postavljao slike od pocetka. :D Pozdrav
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #55 poslato: Jun 17, 2015, 05:43:29 posle podne »

Moze neka slika?

Ps. Svaka cast!
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #54 poslato: Jun 17, 2015, 02:49:40 posle podne »

Greetings,
Blizi mi se 12. nedelja rotacija, verujem da je vreme da pocnem da razmisljam o metabolickom oporavku kao sto si napomenuo ranije @Slavisa Stojic.
Pa imam par pitanja u vezi sa tim... Da li postepeno povecavam kalorije? Da li se menja nesto oko treninga? Sta se desava sa unosom UH?
Svakako ne planiram da unosim junk food, ali me interesuje sta sve podrazumeva taj oporavak.

Velikim delom sam postigao sta sam planirao, medjutim nije to sve, ali da sumiram. Sa 92cm u struku skinuo sam na 80cm, uz minimalne gubitke na misicnoj masi. Tezine u teretani se i dalje penju, dok vaga pokazuje sve manje... Jedino sto jos zelim je da skinem to preostalo na stranama oko struka. Pa da krenemo ka novim ciljevima.
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #53 poslato: Maj 22, 2015, 10:56:36 posle podne »

Pretpostavio sam da se radi o tome jos prvi put kad si napomenuo.
Priznajem ubedjen sam da nema potrebe da idem nize, tako da cu poraditi na odrzavanju forme kad budem blizu granice...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #52 poslato: Maj 22, 2015, 10:41:41 posle podne »

Ja rekoh natural...unnatural metode ne bih da komentarišem detaljnije...ali da ne budem dežurna "baba-roga"...obrati pažnju na hormonski dizbalans koji nastaje u uslovima "borbe" za prenizak procenat telesne masti...logika je da "hormonskom supstitucijom" damo ono što našem telu "prirodno" nedostaje u takvim ekstremnim uslovima...a tu je i širok dijapazon nedozvoljenih sredstava sa mnoštovom neželjenih,a nekada i fatalnih efekata kao moćna podrška procesu "sagorevanja"...

Opet naglašavam, da naše telo ima limite...koje ne bi trebalo prelaziti po svaku cenu i bez opravdanog razloga...
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #51 poslato: Maj 22, 2015, 04:57:24 posle podne »

Ja sam mislio na to da mi BCAA, glutamin etc ne spadaju u nesto sto bi prelazilo granicu natural ali misljenja su razlicita. Elem ne uzimam za zlo ovde smo da prodiskutujemo.
Po pitanju natural mera...BCAA, glutamin, amino kiselinski suplementi, dovoljan unos zdravih masti...proteinski suplementi...suplementacija kreatinom...

Dosta kvalitetne hrane...ali od nekih stvari se ne moze pobeci...dakle,gubitak misicne mase u odredjenom procentu se ne moze izbeci...ma sta imao u "aresnalu"...

Samo jedno pitanje? Koja je poenta jednocifrenog bf? Neke vise apsiracije? Ambicije za letnji look? Bez krajnosti...
Shvatam da je neizbezno izgubiti na masi tokom dijeta, ali nastojim da ocuvam sto je vise moguce... Sto si tice poente niskog BF-a. Sta znam zelja mi je bila da pokusam da vidim kako cu izgledati, da imam vidljive trbusne misice bez  napinjanja.
Nema nikakvih visih ciljeva niti patim od dominacije na bazenima ili slicno, ovo je cisto za moju dusu :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #50 poslato: Maj 22, 2015, 10:50:51 pre podne »

Po pitanju natural mera...BCAA, glutamin, amino kiselinski suplementi, dovoljan unos zdravih masti...proteinski suplementi...suplementacija kreatinom...

Dosta kvalitetne hrane...ali od nekih stvari se ne moze pobeci...dakle,gubitak misicne mase u odredjenom procentu se ne moze izbeci...ma sta imao u "aresnalu"...

Samo jedno pitanje? Koja je poenta jednocifrenog bf? Neke vise apsiracije? Ambicije za letnji look? Bez krajnosti...
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #49 poslato: Maj 22, 2015, 10:15:47 pre podne »

Aha, okej. Izvini ali je tako zvucalo i to ljudi cesto pitaju. pa sam zato lose protumacio.
Onda AK i dobra ishrana u svakom slucaju.
:)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.