TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:19:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja ishrana, sugestije.  (Pročitano 18497 puta)
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #48 poslato: Maj 21, 2015, 11:35:39 posle podne »

Ne, nego ti ne razumes sustinu pitanja.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #47 poslato: Maj 21, 2015, 09:58:36 posle podne »

Pa znas i sam. Ne znam zasto izigravas francusku sobaricu ? Ili bi voleo da ti neko kaze da krenes sa tim ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #46 poslato: Maj 21, 2015, 11:13:12 pre podne »

Definicija natural rezima nije za sve ista, znate onu narodsku: "Trosu proteine, drogiraju se".  ;D
Nego da vidimo sta bih od suplementacije trebao koristiti ako se odlucim na takav korak?

U medjuvremenu sam se edukovao citao tu i tamo i potpuno mi je jasno sta mi pricas.
Cek Baki nistam te skontao. Ako se odlucis za kakav korak ?
Mislio sam na skidanje ispod 10% bf, koje bi to unnatural mere bile koje bi mi pomogle da ocuvam misicnu masu u tom delu.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #45 poslato: Maj 21, 2015, 09:17:25 pre podne »

Definicija natural rezima nije za sve ista, znate onu narodsku: "Trosu proteine, drogiraju se".  ;D
Nego da vidimo sta bih od suplementacije trebao koristiti ako se odlucim na takav korak?

U medjuvremenu sam se edukovao citao tu i tamo i potpuno mi je jasno sta mi pricas.
Cek Baki nistam te skontao. Ako se odlucis za kakav korak ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #44 poslato: Maj 21, 2015, 09:12:20 pre podne »

Definicija natural rezima nije za sve ista, znate onu narodsku: "Trosu proteine, drogiraju se".  ;D
Nego da vidimo sta bih od suplementacije trebao koristiti ako se odlucim na takav korak?

U medjuvremenu sam se edukovao citao tu i tamo i potpuno mi je jasno sta mi pricas.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Maj 20, 2015, 08:58:42 posle podne »

Baki, Slavisa je hteo da ti kaze da zajebes natural rezim. ;D

Nema potrebe za "zamenama teza"...ali budimo realni  ;)

Hahahahah, to sam i mislio :P.
Salim se, nikakva bina mi nije cilj. Obzirom da se blizim toj granici od sad cu pazljivo, posto nisam znao ni za taj podataka da ispod 10% javlja jaci katabolicki proces....

Najjednostavnije...nemaš dovoljne rezerve masti...nemaš dovoljno hidrata...ali zato imaš mišiće!  ;D

Naše telo na mišiće gleda kao na rezerve amino kiselina, za kojima poseže u krajnjoj nuždi...( tzv. glikoneogeneza)...

Inače, nizak procenat telesnih masti utiče i na hormonski status našeg tela( nizak testosteron i indikrektni uticaj na hormon rasta, dakle nizak nivo anaboličkih hormona našeg tela)...a pri tom najjači antikatabolik naše muskulature kortizol "buja", tu je i smanjenje osetljivosti na insulin( insulin takoĂ°e spada u najjače anaboličke hormone našeg tela)...i eto VELIKOG PROBLEMA!

A i još ovo...gradacija rezervi makronutrijenata u našem telu...

HIDRATI - GLIKOGEN

MASTI - MASNO TKIVO( adipociti), tj. TELESNE MASTI

PROTEINI( amino kiseline) - MIŠIĆI...  ;)

VIŠE MIŠIĆA( mišićne mase) = VIŠE REZERVI AMINO KISELINA KOJE SE MOGU ISKORISTITI PO POTREBI!

Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #42 poslato: Maj 20, 2015, 02:32:07 posle podne »

Hahahahah, to sam i mislio :P.
Salim se, nikakva bina mi nije cilj. Obzirom da se blizim toj granici od sad cu pazljivo, posto nisam znao ni za taj podataka da ispod 10% javlja jaci katabolicki proces....
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #41 poslato: Maj 20, 2015, 01:18:19 posle podne »

Baki, Slavisa je hteo da ti kaze da zajebes natural rezim. ;D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Maj 20, 2015, 12:48:54 pre podne »

Ovo je sada cetvrta nedelja kako rotiram. Odgovara mi samo povecavam postepeno deficit.
Konkretan cilj je 10% ili pak manje bf. Naravno ne planram biti "isusen" tokom cele godine. Kada, ako, dostignem taj cilj planiram da krenem sa suficitom i pokusam da povecam misicnu masu.
Trenutno mi odgovara ova niza masa od samo 75 kg lakse i brze trcim... Ali tokom jeseni zime i narednog proleca planiram da bulkujem....
Tako da nemam vremenski odredjeno koliko tacno cu da rotiram, rotiracu dok ne dostignem zeljeno...
E sad pitanje, da li postoje "rigoroznije" varijante rotacija?

Ne budi nerealan! Ispod 10% BF "all natural", uz minimalne gubitke na mišićnoj masi...najblaže rečeno - malo verovatno!

Sa gubitkom BF i tvoje telo drugačije raspolaže resursima, tako da kada je BF nizak( ispod 10% BF), unos hidrata limitiran, telo krene"na mišiće"( "stvaranje jakog kataboličkog okruženja")...i eto graĂ°e etiopljanskog atletičara...OPREZNO I BEZ PRETERIVANJA!

Da...gradacija rigoroznosti ide ka low carb i keto dijetama...koje lično ne preporučujem, osim ukoliko nema nekih viših ambicija( "bina")...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Maj 20, 2015, 12:39:55 pre podne »

Izvinjavam se sto upadam u temu..Slavisa,moze li se kombinovati kafein sa L carnitinom? Kafein iz apoteke?

Kofein? Ili? Kafetin? Jedno slovo dosta znači...  ;)

Kofein i karnitin su dobar "combo"...naravno, ne očekuj previše, ako trening i ishrana nisu na zavidnom nivou!

Sa kojom dozom karnitina bi počela? Doza kofeina? Koji suplement karnitina imaš u vidu? Carni-FX? Kada bi uzimala ovu kombinaciju?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #38 poslato: Maj 19, 2015, 08:09:57 posle podne »

Ako misliš na kofein možeš da kombinuješ :)
Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #37 poslato: Maj 19, 2015, 01:14:23 posle podne »

Ovo je sada cetvrta nedelja kako rotiram. Odgovara mi samo povecavam postepeno deficit.
Konkretan cilj je 10% ili pak manje bf. Naravno ne planram biti "isusen" tokom cele godine. Kada, ako, dostignem taj cilj planiram da krenem sa suficitom i pokusam da povecam misicnu masu.
Trenutno mi odgovara ova niza masa od samo 75 kg lakse i brze trcim... Ali tokom jeseni zime i narednog proleca planiram da bulkujem....
Tako da nemam vremenski odredjeno koliko tacno cu da rotiram, rotiracu dok ne dostignem zeljeno...
E sad pitanje, da li postoje "rigoroznije" varijante rotacija?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Maj 19, 2015, 12:55:15 posle podne »

Za to forum i sluzi!

Nema glupih pitanja, ima samo nedovoljno informativnih odgovora!  ;)

Da ne dupliram odgovor...po pitanju rotacija i sistema treninga u temi "Reseting"...odlicno, shvatio si sustinu price!

Bez krajnosti, preterivanja...

Koliko dugo si vec na rotacijama? Koliko dugo planiras da "rotiras"? Imas neki konkretan cilj?
« Poslednja izmena: Maj 19, 2015, 01:00:41 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
BakiM.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118


« Odgovor #35 poslato: Maj 18, 2015, 09:36:12 posle podne »

Hvala, procitao sam. Takodje sam o rotaciji napisao u tom delu.
To mi se cini kao fina kombinacija koju cu svakako isprobati u narednom periodu. Fino je cuti i nauciti neke nove stvari kao npr ove iz prethodnog posta. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Maj 18, 2015, 08:50:37 posle podne »

Moja preporuka bi se odnosila bar na dodavanje L-karnitina uz kofein...

Tačnije preporuka za Carni FX od Scitec Nutrition... http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin/SN286-Carni-FX.html

Ako praktikuješ odvajanje kardia i treninga sa opterećenjem..moja preporuka bi bila 1 tableta kofeina + 1 kesica Carni FX i pre treninga sa opterećnjem i pre kardio treninga( 30 min pre treninga popiti)...biću subjektivan, ali ova "benigna" kombinacija mi je dala solidan boost...

P.S. L-karnitin i njegov estar acetil-L-karnitin su "prijatelji" i muškog reproduktivnog zdravlja( uticaj na broj i pokretljivost spermatozoida) i LH-busteri( LH - luteinizirajući hormon prednjeg režnja hipofize, koji utiče na Lejdigove ćelije testisa da proizvode testosteron)...

A svoje mišljenje o tvojoj gormi sam izneo u "ličnoj temi"  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.