TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:03:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda Ledja  (Pročitano 14720 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #96 poslato: Jun 22, 2016, 11:05:20 posle podne »

Ok,pocinjem sa radom tih vezbi.Ne neboli me pri nikakvim pokretima i polozajima ni tih sa slika,mislim pokret nepogorsava bol (sem mozda ako napravim neki nagli nezgodan pokret sto izbegavam)pogorsava se postepeno nakon fizicke aktivnosti.
kako ide sa vežbama?
javi kako je, pa da malo kasnije dobiješ i program za dalje...
Sačuvana
BB Man
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99

« Odgovor #95 poslato: Jun 21, 2016, 02:49:02 posle podne »

Ok,pocinjem sa radom tih vezbi.Ne neboli me pri nikakvim pokretima i polozajima ni tih sa slika,mislim pokret nepogorsava bol (sem mozda ako napravim neki nagli nezgodan pokret sto izbegavam)pogorsava se postepeno nakon fizicke aktivnosti.
« Poslednja izmena: Jun 21, 2016, 02:51:02 posle podne od strane BB Man » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #94 poslato: Jun 20, 2016, 02:23:09 posle podne »

ovo su statičke vežbe za ledja, koja su priprema za dalje (jačanje mišića)
- zadržaj 10-15se, 3 serije po vežbi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #93 poslato: Jun 20, 2016, 02:13:02 posle podne »

Pozdrav, nisam dugo pisao imao sam bas bas dugu pauzu u treniranju, pa sam sada opet poceo da citam forum.

Kao sto sam rekao imao sam dugu pauzu i poceo sam da treniram pre dve nedelje. U sredu, znaci pre dva dana sam radio ledja, i mrtvo dizanje.
Odmah taj dan sam osetio da sam pogodio donji deo lepo, sutradan sam imao bas jaku upalu donjeg dela, bukvalno nisam mogao da se savijem, odmah zateze.
Danas me je popustio donji deo ali mi je srednji deo strasno upaljen, takodje ne mogu da se savijem normalno, cim probam zateze nenormalno.
Na ledjima nema nikakvih promena, vizuelno. Da jos kazem da sam izrazito pazio na tehniku izvodjenja, da mi ledja budu prava u svakom trenutku.

Da li je moguce da sam toliko pogodio misic, pa se zbog pauze upalio, da li sam istegao, ili ne daj Boze moze da bude ozbiljnije?

zbog bolova, danas sam se vec malo zabrinuo.
Unapred hvala na odgovoru.

Edit: Jos da napomenem da nisam osetio nikakvu nelagodu prilikom samog vezbanja, i da ne osecam preteran bol dok mi ledja stoje ispravlljeno.
pozdrav, bio sam odsutan prethodnih dana...  kakva je situacija trenutno?
da li je bol popustio?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #92 poslato: Jun 20, 2016, 02:00:02 posle podne »

Pozdrav.Jeste u predelu traka je bol,ali samo taj lopaticni deo bez ramena.Nemam bolove u ramenu.
da li boli ovo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #91 poslato: Jun 20, 2016, 01:56:41 posle podne »

Pozdrav.Jeste u predelu traka je bol,ali samo taj lopaticni deo bez ramena.Nemam bolove u ramenu.
da li radiš ovo istezanje posle treninga? (redovno, kad si zagrejan?)
Sačuvana
nemus94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 76

« Odgovor #90 poslato: Jun 17, 2016, 05:02:08 posle podne »

Pozdrav, nisam dugo pisao imao sam bas bas dugu pauzu u treniranju, pa sam sada opet poceo da citam forum.

Kao sto sam rekao imao sam dugu pauzu i poceo sam da treniram pre dve nedelje. U sredu, znaci pre dva dana sam radio ledja, i mrtvo dizanje.
Odmah taj dan sam osetio da sam pogodio donji deo lepo, sutradan sam imao bas jaku upalu donjeg dela, bukvalno nisam mogao da se savijem, odmah zateze.
Danas me je popustio donji deo ali mi je srednji deo strasno upaljen, takodje ne mogu da se savijem normalno, cim probam zateze nenormalno.
Na ledjima nema nikakvih promena, vizuelno. Da jos kazem da sam izrazito pazio na tehniku izvodjenja, da mi ledja budu prava u svakom trenutku.

Da li je moguce da sam toliko pogodio misic, pa se zbog pauze upalio, da li sam istegao, ili ne daj Boze moze da bude ozbiljnije?

zbog bolova, danas sam se vec malo zabrinuo.
Unapred hvala na odgovoru.

Edit: Jos da napomenem da nisam osetio nikakvu nelagodu prilikom samog vezbanja, i da ne osecam preteran bol dok mi ledja stoje ispravlljeno.
« Poslednja izmena: Jun 17, 2016, 05:07:59 posle podne od strane nemus94 » Sačuvana
BB Man
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99

« Odgovor #89 poslato: Jun 16, 2016, 03:22:42 posle podne »

Pozdrav.Jeste u predelu traka je bol,ali samo taj lopaticni deo bez ramena.Nemam bolove u ramenu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #88 poslato: Jun 16, 2016, 10:58:35 pre podne »

da li je bol u predelu ovih traka npr?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #87 poslato: Jun 16, 2016, 10:55:19 pre podne »

pozdrav, da li možete postaviti (okačiti) sliku sa tačno obeleženim mestom bola (u predelu lopatice....)
- da li boli unutrašnja strana lopatice, spoljašnja, gornja....?
- da li ima bola u predelu ramena?
Sačuvana
BB Man
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99

« Odgovor #86 poslato: Jun 13, 2016, 10:00:35 pre podne »

Pozdrav.Vec sam otvarao ovu temu u vezi sa istom povredom pa da ne otvaram novu.Ima vec vise od godinu dana kako sam povredio ledja u predelu lopatice.Vi ste mi Pedja bili preporucili program vezbi prosle godine ,i bol se polako smirivao u predelu lopatice do duse nije nikad u potpunosti prestao ali mogao sam da treniram a da posle treninga neosecam povecanje bola.Medjutim pre 2 nedelje sam se ponovo povredio(radio sam grudi,triceps).Blagi bol ili nelagodu osecam u mirovanju u lopatici,koja se pojacava nakon fizickog napora,ne tokom treninga,mogu da treniram ali onda me posle treninga boli jako i bol iz lopatice zna da mi se siri u ruku do lakta a nekad cak i skroz do sake.Neznam vise sta je u potanju,rasmisljao sam i magnetnu rezonancu da uradim.

Sta mislite Pedja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #85 poslato: Jun 24, 2015, 08:31:31 pre podne »

radi postepeno i dozirano,ne forsiraj...
javi kako ide...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #84 poslato: Jun 20, 2015, 08:55:17 pre podne »

Vazi Pedja, nisam znao da smem da se istezem sa bolom. Radicu od sada tako pa cu videti ima li napretka.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #83 poslato: Jun 20, 2015, 08:23:29 pre podne »

Kada resis zadnju ložu mislim da će biti mnogo bolje sa ledjima....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #82 poslato: Jun 20, 2015, 08:16:44 pre podne »

Mislim da je uzrok tvog problema skraćenost misića zadnje lože i donjih ledja....
Problem se može rešiti redovnim istezanjem, moras se istezati i sa bolom i forsirati malo..
Ako ne istezeš protiv bola, nećeš napraviti napredak. Jedini način da istegnes zadnju ložu je da radis zadržaj sa bolom nekoliko minuta.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 18 upita.