TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 09:24:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda Ledja  (Pročitano 14722 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #66 poslato: Maj 31, 2015, 11:39:04 posle podne »

Program vežbi radi svaki dan ili na drugi dan - možda je bolje tako, ako osećaš tegobe pri izvoĂ°enju vežbi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #65 poslato: Maj 31, 2015, 11:37:00 posle podne »

Da li si bočno letenje sa bucicama radio sa pravim laktovima i savijeni laktovi 90 stepeni?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #64 poslato: Maj 31, 2015, 11:36:04 posle podne »

Pedja

Napokon sam krenuo da treniram danas,prvi trening,napisao sam sinoc da nisam mogao ranije jer je teretana na kratko bila zatvorena.Sve vezbe sam radio u 3 serije po 15 ponavljanja sa bucicama od 2kg.(jel to ok?)

Radio sam:

1.Veslanje u pretklonu sa bucicama
2.Veslanje sa sajlom sedeci(ovu vezbu sam radio sa 5kg)
3.Letenje za srednje rame
4.Letenje za prednje rame
5.Letenje za zadnje rame
6.Istezanje Ramena(3 puta po 45 sekundi obe strane)

Ja sam te sve vezbe sto ste mi preporucili za prve dve nedelje odradio u jednom treningu i tako cu svakodnevno trenirati  jel ste tako mislili da radim?

Nakon treninga osecam malo jacu nelagodu  ali mi je bolje nakon istezanja.Videcu kasnije kako ce biti kad se oladim posto sam tek zavrsio trening.

Kad sam radio letenje za srednje rame pri pokretu prema gore osecam blago pucketanje u ramenu i pri krajnjem gornjem polozaju osecam onako umereno zatezanje u ramenu i mozda blagu bol.Kod ostalih vezbi je bilo sve ok nista nisam osetio.

Mislim da sam dosad izostavljao da napisem da mi je povreda na levoj strani.

Letenje sa bučicama radiš odručenje do 90 stepeni (napred, bocno) - ne preko toga...
Sačuvana
BB Man
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99

« Odgovor #63 poslato: Maj 29, 2015, 01:42:12 posle podne »

Pedja

Napokon sam krenuo da treniram danas,prvi trening,napisao sam sinoc da nisam mogao ranije jer je teretana na kratko bila zatvorena.Sve vezbe sam radio u 3 serije po 15 ponavljanja sa bucicama od 2kg.(jel to ok?)

Radio sam:

1.Veslanje u pretklonu sa bucicama
2.Veslanje sa sajlom sedeci(ovu vezbu sam radio sa 5kg)
3.Letenje za srednje rame
4.Letenje za prednje rame
5.Letenje za zadnje rame
6.Istezanje Ramena(3 puta po 45 sekundi obe strane)

Ja sam te sve vezbe sto ste mi preporucili za prve dve nedelje odradio u jednom treningu i tako cu svakodnevno trenirati  jel ste tako mislili da radim?

Nakon treninga osecam malo jacu nelagodu  ali mi je bolje nakon istezanja.Videcu kasnije kako ce biti kad se oladim posto sam tek zavrsio trening.

Kad sam radio letenje za srednje rame pri pokretu prema gore osecam blago pucketanje u ramenu i pri krajnjem gornjem polozaju osecam onako umereno zatezanje u ramenu i mozda blagu bol.Kod ostalih vezbi je bilo sve ok nista nisam osetio.

Mislim da sam dosad izostavljao da napisem da mi je povreda na levoj strani.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #62 poslato: Maj 28, 2015, 11:56:54 posle podne »

Hvala na savetu, probaću.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #61 poslato: Maj 28, 2015, 11:48:32 posle podne »

Samo se istežem, nekad uradim par čučnja da se zagrejem malo. I meni je u početku bilo baš loše ali vremenom je popuštalo, baš dugo traje oporavak.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #60 poslato: Maj 28, 2015, 11:40:20 posle podne »

Jel samo legnes i istezes se? Nikakva zagrevanja pre toga?

Poceo sam da radim i jogu za taj donji deo ledja... probaj, meni bas prija:
https://www.youtube.com/watch?v=XeXz8fIZDCE&list=WL&index=13

Ja sam isao 2 nedelje na terapije i nestao je bol ali cim sam prestao sa terapijama bol se vratio. Fizioterapeut je rekao da je tetiva bila upaljena i neki kanal ili tako nesto. Sad se sve nesto nadam da je potrebno da ojacam taj deo tela i da ce prestati. U teretanu idem i podnosim sve ok jedino sto moram da sve radim lezeci ili stojeci. Bajs vozim ali mi ne prija bas.

edit:
probao sam ova 2 tvoja istezanja, boli me dok ih radim.
« Poslednja izmena: Maj 28, 2015, 11:42:40 posle podne od strane belgrade style » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #59 poslato: Maj 28, 2015, 10:31:00 posle podne »

belgrade style imao sam isti problem ( idalje imam ali znatno manje) skoro 5 meseci me mucio , pio lekove, išao na terapiju, nisam trenirao uopšte i ništa. Poslednjih 2 meseca krenuo sa treninzima radio sve osim mrtvog sad počeo i mrtvo dizanje, najviše mi pomagalo istezanje. Čim se istegnem i posle toga malo razmirdam leĂ°a ispcaju dole i bol nestane, svaki dan se istezao par puta po 10ak min i mogu ti reci da mi je sad puno bolje.
Radim sledeca dva istezanja :

Sačuvana
BB Man
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99

« Odgovor #58 poslato: Maj 28, 2015, 09:56:03 posle podne »

Pedja nisam uopste poceo sa vezbama trebao sam ali teretana je bila nesto zatvorena prethodne 2 nedelje otvorila se juce tako da tek sutra trebam prvi trening da imam ali sad unapred znam kako da idem zahvaljujuci vama.Mene to jos uvek boli i u mirovanju a bol mi se pojaca cak i pri blagoj aktivnosti neznam naprimer ako potrcim par minuta ili ako skocim jednom sto mi je cudno pa me je i strah malo vezbi.Bol je u predelu lopatice i siri se u sam vrh trapeza i jos uvek pucketa/preskace pri pomeranju ruke.Da li je moguce  da se bol pojaca cim mrdnem malo jace i eto tako vec 2 meseca?Da li da zaista krenem u teretanu bez obzira na bol?Izvinjavam se verovatno sam udavio sa pitanjima a nisam ni krenuo sa vezbom.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #57 poslato: Maj 28, 2015, 12:05:49 pre podne »



Plavom bojom sam oznacio gde me je bolelo na pocetku i tu me je ukocilo tj. nisam mogao da se pomeram od bolova. Kako je odmicala terapija bol se spustao ka predelu koji je oznacen crvenom bojom. Posle 2 nedelje terapije je bol skroz nestao ali na 2 dana. Treceg dana pocinje vrlo malo da me boli ali u crvenom predelu. Tada sam i krenuo u teretanu i poceo da vozim bajs ali ni jednom vezbom nisam opterecivao ledja, jedino sam radio plank. Svakim danom se bol povecavao ali je bolelo samo od sebe tj nije me bolelo pri pokretima. Posle par dana takvog pojacavanja bola je pocelo da boli i pri pokretima unazad i unapred. Npr kad krenem da legnem na klupu na bendzu me zaboli ali ja dignem noge u ovaj polozaj i ne boli me pa mogu da radim kako treba (samo bez stolice :D ):

Sada me boli manje (vec 2 dana sam poceo da radim jogu za taj deo ledja) ali i dalje osecam bol. Boli me i kad vozim bajs, treba mi vremena da se lepo namestim. Kada se savijam unapred ili unazad preko dana me ne boli ali ujutru boli i onda odradim istezanja da malo opustim ledja. U toku noci mi je problem za spavanje jer na ledjima mi ne prija da lezim kao ni na boku pa lezim na stomaku. Nocu kad hocu da se okrenem me bas boli. Ne boli me pri ustajanju kao na pocetku kad nisam mogao da se uspravim tj zaboli me ali je to taj neki unutrasnji bol u tom crvenom delu, ne boli me kao da sam se ukocio. U teretani nisam ni u jednom trenutku osetio da mi neka vezba smeta osim bajsa ali kad sam se namestio i zagrejao sve je bilo ok. Ekstenziju sam radio 3 serije po 8-10 ponavljanja, bez opterecenja i polako. Nisam osetio nikakav bol dok sam to radio ali sam to radio na pocetku dok me nije bolelo, posle sam izbegavao. Ekstenziju sam radio na ovakvoj klupi:


a pored te vezbe sam radio i ovu ali sa bas malim tezinama:


za ledja sam inace jos radio i lat napred i nazad i veslanje ali pazim da mi je iskljucen donji deo ledja.

e da, najveci bol sam osetio sutradan posle nogu u teretani. Mozda je to slucajno jer se svakim danom i pojacavao bol ali eto da i to napomenem. Za noge sam radio samo one 2 vezbe, za kvadricepse i za zadnju lozu ali sa obe noge odjednom i sa manjim tezinama.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Maj 27, 2015, 08:23:02 pre podne »

koliko si radio ekstenzije ledja na kosoj klupi?
bez opterećenja?
da li je bilo bola?
radio si 90-180 stepeni?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #55 poslato: Maj 27, 2015, 08:20:05 pre podne »

pri kojim pokretima se taj bol javlja/pojačava?
da li si primetio da se pri nekoj vežbi javio bol?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #54 poslato: Maj 27, 2015, 08:18:49 pre podne »

Pedja, jel normalno da ja pomalo i dalje osecam bol u tom delu ledja. Jedan dan me nije uopste bolelo ali od tada svaki dan po malo osecam. Nije mi taj bol toliki problem koliko me je strah da se ne vrati opet. Radim ona istezanja u pretklonu i ono na laktovima svaki dan a jednom sam radio i ekstenziju. Krenuo sam i u teretanu ali pazim na ledja i izbegavan vezbe gde ih opterecujem, gledam da sto vise radim lezeci ili sedeci. E da, bol se ne pojacava prilikom pokreta vec je tu "sam od sebe". Ja se tesim da je to zbog mesec dana neaktivnosti i stedenja tog dela tela i da sada imam neku upalu jer sam poceo da koristim i taj deo tela.
Edit: bol ne osećam više u predelu pojasa već oko 10-20cm  ispod.
možeš okačiti sliku sa obeleženim mestom bola....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #53 poslato: Maj 27, 2015, 08:16:48 pre podne »

biceps sa ez šipkom na kosoj klupi (kablovi)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #52 poslato: Maj 27, 2015, 08:14:21 pre podne »

triceps sa kablovima
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.