TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397223 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 09:32:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nastavak mršavlenja+suplementacija  (Pročitano 12554 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Jun 12, 2015, 08:44:21 pre podne »

Okej,hvala. A zašto onda postoje u prodaji,čemu onda služe pojasi za mršavljenje?  ;D
Samo da kažem da sam napravio plan za kardio: prvi dan-3 kruga oko fudbalskog teretna,srednji intenzitet ( da mogu da pričam )
drugi dan-4 kruga oko fudbalskog teretna,srednji intenzitet ( da mogu da pričam )
treći dan-5 krugova kruga oko fudbalskog teretna,srednji intenzitet ( da mogu da pričam )
Nadam se da je ovo okej?

pa postoji svašta u prodaji, generalno, ali ovo je forum pa imam pravo da kažem svoje mišljenje :)  a moje mišljenje je da pojas nema efekta jer znojenje ne utiče sa sagorevanje masti
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Jun 11, 2015, 12:37:05 posle podne »

Okej,hvala. A zašto onda postoje u prodaji,čemu onda služe pojasi za mršavljenje?  ;D
Samo da kažem da sam napravio plan za kardio: prvi dan-3 kruga oko fudbalskog teretna,srednji intenzitet ( da mogu da pričam )
drugi dan-4 kruga oko fudbalskog teretna,srednji intenzitet ( da mogu da pričam )
treći dan-5 krugova kruga oko fudbalskog teretna,srednji intenzitet ( da mogu da pričam )
Nadam se da je ovo okej?

Tri bitna faktora po pitanju kardio treninga su intenzitet, trajanje i ucestalost...

Dakle, ciljana zona pulsa( 65-70% od max pulsa), duzina "zadrzavanja" u toj zoni( idealno bi bilo 45-60 min)...i broj kardio treninga nedeljno...odnos sa treningom sa opterecenjem...zeljeni kal. deficit...i sl.

Moras drugacije "kvantifikovati" svoj "napredak"...  ;)

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Jun 11, 2015, 11:10:27 pre podne »

Imam još jedno pitanje. Možda je glupo,ali me interesuje.
Šta mislite o pojasima za mršavljenje? Da li su dobri i da li imaju efekta? Drugarica mi je odavno pričala da je ona uzela kod kineza pojas i da ga je stavila tokom treninga rukometa i da se dosta oznojila i da joj je dobro došao...
Ne moram kupovati pojas. Mogu obući i šuškavac tokom trčanja... Šta konkretno mislite o tome? Da li bi to pojačano znojenje doprinelo bržem topljenju masti?

bržem topljenju masti neće doprineti, kratko i jasno :) 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jun 10, 2015, 10:04:48 posle podne »

Imam još jedno pitanje. Možda je glupo,ali me interesuje.
Šta mislite o pojasima za mršavljenje? Da li su dobri i da li imaju efekta? Drugarica mi je odavno pričala da je ona uzela kod kineza pojas i da ga je stavila tokom treninga rukometa i da se dosta oznojila i da joj je dobro došao...
Ne moram kupovati pojas. Mogu obući i šuškavac tokom trčanja... Šta konkretno mislite o tome? Da li bi to pojačano znojenje doprinelo bržem topljenju masti?

Efekat istih je kranje simboličan! Dakle, lokalnim "povišenjem" temperature ćeš izazvati više znojenja na ciljanom mestu...hm, efekat na "smanjenje potkožne vodice"?!  ;)

U ovim letnjim danima ako se još i naoblačiš, eto veće verovatnoće za toplotni udar, i dehidrataciju usled povećanog znojenja...posveti se korekciji ishrane, i modifikacijama treninga...a te "šuškavac tehnike" imaju minimalan učinak...

Cedevita i izotonični napici nisu ista stvar...Izotonični napici imaju jednaku osmolarnost, kao i krvna plazma(koncentracija elektrolita je kao u krvi) zbog čega su idealni za brzu nadoknadu izgubljene tečnosti...

To nisu sokići pa ćeš razlikovati koji je skuplji a koji ne...isostar nudi izbalansiran odnos sastojaka sa maksimalnom efikasnošću u svrhu rehidratacije...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #20 poslato: Jun 10, 2015, 11:03:13 pre podne »

Hvala na odgovoru!
Kako da nastavim dalje? Da li da nastavim sa dijetom i nastavim sa mršavljenjem ili nešto drugo da učinim? Meni se čini da bi najbolje bilo da smršam još nekih 5 kg pa ću videti šta ću dalje...
Ovsene često koristim. Ta banana pre treninga mi se juče isprečila pošto mi se baš jela a i ovsene su mi dosadile pa sam hteo da napravim malu pauzu sa njima. Inače,da napomenem,ovsene nikad ne jedem same. Dodam nešto da bih malo bilo ukusnije (kokos,suvo grožĂ°e,bananu...)
Riba je malo reĂ°e na meniju,ali ću se potruditi da bude češće.
Isostar ću uskoro kupiti,cedevita mi je privremeno rešenje.


Cedevita ti je privremeno resenje za sta?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Jun 10, 2015, 10:36:28 pre podne »

Hvala na odgovorima,probaću u jednom postu da odgovorim na sve.
Evo,pre neki dan sam se raspustio,i sad kao imamo praksu,na koju u stvari ni ne idemo,tako da sam faktički na raspustu...  ;D
Kardio: sada na raspustu imam mnogo više vremena pa sam napravio plan za kardio. Svaki dan,trčanje od 3-5 krugova oko fudbalskog terena,a posle da se opustim,malo fudbala ili basket...
Trening sa opterećenjem se zimi praktikuje 6 puta nedeljno,a leti reĂ°e, možda par puta nedeljno pošto je leti veslanje prioritet.
Ne radimo čučanj,ni mrtvo dizanje... Zgibovi se rade,trbušnjaci da (gornji,donji,leĂ°ni,kosi)
Nisam baš razumeo,ali vi hoćete da kažete da treninzi kajaka i nisu baš dobri za mene...?
Šta mi predlažete da uradim i kako da nastavim?
Moj plan je bio da smršam do te mere da budem apsolutno mršav,pa da onda krenem sa mišićnom masom i dobijanjem mišića. Smršao sam oko 7 kg i mislim da mi solidno ide...
Zaboravio sam da kažem da sam visok 178 cm i imam 69,5 kg.

Niko nije rekao da treninzi kajaka nisu dobri za tebe, samo da je u pitanju drugaciji sistem rada...

Dakle, moraces da dodas jos neke vezbe, u tvom je interesu..nema jakih nogu bez cucanja, nema jakih ledja bez mrtvog dizanja...

Krace receno, moraces da pronadjes neko prelazno resenje...

Tvoj plan da dodjes do gradje "etiopljanskog ultramaratonca"(Moj plan je bio da smršam do te mere da budem apsolutno mršav) je kranje los potez, koji ce ti naneti vise stete nego li koristi...i kruzni trening ima svojih prednosti, ali bi trebalo staviti akcenat na podjednaku zastupljenost svih misicnih partija...

Nemam baš tačnu ishranu koje se pridržavam,ali evo,jučerašnju ishranu ću vam napisati da bih mogao da vam dočaram kako to otprilike izgleda...
doručak: 1 banana i šolja čokoladnog mleka
trening,a posle treninga whey
ručak: parče belog mesa,paradajz,krompir
trčanje,u toku trčanja voda a posle trčanja sam pijuckao cedevitu
večera: neslani gud kikriki ( ne znam tačno u gr. uzimao sam koliko mi se jelo) i mladi sir

Uzimam oko 2 l vode dnevno i ubacim još šolju ili dve cedevite dnevno

Zaboravio sam da kažem da kardio radim u zoni srednjeg intenziteta,čuo sam da se kalorije tako najviše troše...

Mislim da jos nisi savladao osnove ishrane, sto jasno ukazuje na resenje problema koji te idalje muce...

Evo primera obroka( modifikacija tvog obroka)...

Dorucak, npr. ovsene pahuljice i jaja( akcenat na belanca)

PWM - 1 banana srednje velicine + 1 merica proteina

Rucak je ok...

Posle ili u toku trcanja ubaci neki izotonicni napitak, cedevida ne sluzi nicemu...

Vecera je ok...

Obrati paznju na ciljani unos zdravih masti...a hidrate prilagodjavaj cilju...ubaci ribu( svezu - oslic, skusa, pastrmka,losos) bar 3 puta nedeljno na meni...

I bez ove banane i cokoladnog mleka...prepuno prostih secera, jos uzeto pre treninga - eto kompenzatorne hipoglikemije, osecaja malaksalosti, tromosti i trening ode "u out"...

Nemaš para da ubacujes još jedan kvalitetan obrok a imaš za sagorevac?

Nisam rekao to,već mislim da mi treba stimulans pri skidanju kg. Već sam skinuo oko 7 kg i hoću još nekih 5-6 i smatram da bi mi sagorevač tu pripomogao.

Moras da pratis savete, i da sebi ne dozovljavas neke nelogicnosti koje ce te skupo kostati( npr. 1 banana i šolja čokoladnog mleka).


Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #18 poslato: Jun 10, 2015, 10:32:02 pre podne »

Džaba ti svi sagorevaci ovog sveta ako ti ishrana u potpunosti nije korigovana. Pričam ti to kao neko ko je smršao preko 30kg bez sagorevaca. Probao sam ih isto tako kad sam hteo da ubrzam mrsavljenje ali pošto ishrana nije skroz bila dobra bile su to bačene pare. Čak sam malo mršavio I bez treninga ali je ishrana bila ispoštovana u potpunosti. Isto tako ne valja ubrzavati mrsavljenje tj mrsaviti na brzinu jer ćeš vrlo brzo vratiti to.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #17 poslato: Jun 10, 2015, 10:00:46 pre podne »

Vise ce ti pomoci da ti slusas sta ti Slavisa, Dusan i ostali pricaju po pitanju ishrane i treninga i da naravno primenis to.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #16 poslato: Jun 10, 2015, 09:54:56 pre podne »

Nemaš para da ubacujes još jedan kvalitetan obrok a imaš za sagorevac?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #15 poslato: Jun 10, 2015, 09:52:01 pre podne »

Ne jedem ovo svaki dan. Ovo je jučerašnja ishrana. Doručak nekad budu ovsene,nekad sardina,nekad jaja...
Nemam baš para da ubacujem meso u još jedan obrok. Kada ubacim još jedan obrok,to bude neko voće,najčešće banana.

Voce ne tretiraj kao obrok, poneka vocka izmedju obroka i naravno bez preterivanja, dorucak treba da ti se sastoji od proteina i slozenih uh, a ti tu imas samo proste uh.

Prvo ishranu sredi maximalno pa tek onda sagorevaci itd...

Te pare sto hoces da izdvojis za sagorevac mozes da kupis 10kg pilecih grudi i aj da kazemo da 1-2kg ode na koske to ti je ukupno 8kg mesa sto je 1600g proteina
« Poslednja izmena: Jun 10, 2015, 09:58:10 pre podne od strane cvetkoper » Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jun 10, 2015, 08:24:52 pre podne »

Ukoliko dobijem potvrdu za sagorevač,našao sam jedan za koji bi mogao da izdvojim maksimalno...  :-\

http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/UN156-Unidyne.html

Čuo sam da je on dosta dobar...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1815


« Odgovor #13 poslato: Jun 10, 2015, 08:11:22 pre podne »

Dorucak los..premalo proteina, imas malo obroka probaj da dodas bar jos jedan dobar obrok sa nekim mesom i zasto nemas slozene hidrate u svom meniju?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #12 poslato: Jun 09, 2015, 10:37:07 posle podne »

Baš kao što Slaviša kaže trebaš trening prilagoditi sebi i svojim potrebama i ciljevima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jun 09, 2015, 10:31:03 posle podne »

Nema razloga za nervozu, niko od nas nije ovde da te kritikuje iz loše namere, "sadizma"...shvati sve do sada izrečeno, kao želju da ti se pomogne na što je moguće bolji način...

Molio bih te da detaljnije ispišeš ishranu( po obrocima, sa količinom namirnica po obocima)...čim treninzi nisu na zavidnom nivou, nastaju ozbiljni problemi...ipak, cilj nam je kalorijski deficit , tj. da treningom i na račun ishrane "potrošimo" više kalorija nego što unesemo, ako komponenta treninga izostane, eto "rizika"...i sam si rekao da u poslednjih mesec dana nisu redovno trenirao - eto problema, rešenje - redovan trening! Ili bar treninzi u teretani( trening opterećenja) i kardio trening( bar 3 puta nedeljno, dok se ne steknu uslovi za povratak redovnim treninzima kajaka)...

Tvoj problem neće rešiti sagorevači već redovnost treninga!

Sa druge strane, ipak ti moraš da izdržiš trenažne napore...ipak, veslanje, tj. "kajak" se ne sme potceniti...koliko ti vremenski traju treninzi kajaka?

Ta vežba privlačenja kako ti kažeš je za leĂ°ne mišiće( ako se pravilno izvodi)...smatram da ti treba sistematski pristup treningu sa opterećenjem, "jasniji plan treninga"...

Treninzi sa opterećenjem koji praktikuju tvoji treneri nije prilagoĂ°en tvom cilju...da, možda je dovoljno dobar za kajakaše...ali za nekoga kome je cilj značajno unapreĂ°enje snage, mišićne mase i "simetričnosti tela", ili pak očuvanje postojeće mišićne mase( u fazi skidanja masnih naslaga)smatram da su mu potrebne modifikacije...ovo navedeno "liči" na klasičan kružni trening...koji će morati da pretrpi modifikacije, ako želiš da postigneš vidljive rezultate...

Radite odvojeno gornji i donji deo tela?! Koliko puta nedeljno imate treninge sa opterećenjem?

Da li radiš čučanj? Mrtvo vučenje? Zgibove? Koje vežbe za trbušnjake radite?

Većina "diskutanata" je opravdano primetila da nemaš još dovoljno mišićne mase da bi se upuštao u "drastičniji kalorijski deficit"( ili restriktivne dijete)...

Ako se ne varam, imaš 16 godina, smatram da je to jako rano da bi se tek tako upuštao u neke nepotrebno opterećujuće priče za tvoj uzrast...a i trening kajaka, zahteva malo više gracioznosti telesne graĂ°e...  ;) tako da je jedan od problema i "vrsta" sporta( pitanje dominacije "dinamičke komponente aktivnosti" - akcenat na izdržljivost)...
« Poslednja izmena: Jun 09, 2015, 10:56:44 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #10 poslato: Jun 09, 2015, 09:31:01 posle podne »

Ne treba ti dobra teretana za dobar trening vec dobar trener ili dobar trening program. Ja koristim samo bench,stalak za čučanj i lat mašinu ponekad da napumpam triceps.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.432 sekundi sa 18 upita.