TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:26:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Smanjenje Body Fat i trening + ishrana  (Pročitano 13475 puta)
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #36 poslato: Decembar 19, 2015, 05:32:42 posle podne »

Ok momci sta mi preporucujete za trening? Meni je stvarno zao ali ja ozbiljne tezine jos uvek ne mogu da dizem. Ja posle ovog treninga crknem. I sta znaci ozbiljna tezina? Ja tezim ka tome ali pretpostavljam da to treba da ide postepeno. Jel imate neku preporuku?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #35 poslato: Decembar 19, 2015, 05:09:01 posle podne »

Tako sam i mislio....batali roze tegice i pocni ozbiljno da dizes tegove... ;)

+1

Haoticni zanimljivi treninzi, koji ne daju rezultata.Jos u prvom postu sam ovo predvideo jer ovo gledam svaki dan i ludim od toga jer mi je krivo kad ti strucnjaci uzimaju ljudima veliki novac a rezultata nigde.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #34 poslato: Decembar 19, 2015, 04:23:35 posle podne »

Tako sam i mislio....batali roze tegice i pocni ozbiljno da dizes tegove... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #33 poslato: Decembar 19, 2015, 04:20:53 posle podne »

Nemam problem sa klasicnim viskom ali imam slauf oko stomaka i malo viska na ledjima koje nikad pre nisam ni imala. Radim vezbe sa tegovima u zavisnosti od vezbi tegovi su od 3-5kg ali radim i vezbe gde dzim teg od 10kg pa radim recimo neku vezbu. Radim i mrtvo sa sipkom od 15kg na koji dodamo tegove od 5kg sa svake stran ili 2,5kg sa svake strane. Takodje vezbam i na spravama. Trbusnjake radim nekad bez nekad sa opterecenjem i cesto koristimo medicinku od 5 kg. Koristim i ona ruska zvona(kettlebels) kod sumo cucnja.
Narednih par dana cu proveriti i hormonski status jer koliko god da mi mozda ne valja ni trening ni ishrana bar bi malo taj slauf spao. Moja majka ima 60 god i izbaci hleb i slatko i seta i izgubi 3kg za mesec dana! Pa mi zato ovo sve ne ide u glavu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Decembar 18, 2015, 07:23:05 posle podne »

"Princip haosa" mora da teži ka redu...i po pitanju treninga i po pitanju ishrane...  ;)

Da li stvarno misliš da ti je potreban dalji rad na skidanju "neželjenih kilograma"...? Rekao bih da nemaš problema sa viškom kilograma?!

Ispravke ukratko...

D - kombinacija jaja( naglasak na belanca) + ovesene

R - može da ostane isti

Obrok posle treninga -piletina + prinač( npr.) + salata od svežeg povrća( + dodatak extra virgin maslinovog ulja)

V - riba( losos, skuša, pastrmka) + salata od svežeg povrća ili posniji sir + jezgrasti plodovi...

Poželjna suplementacija omega-3...magnezujum( citrat, asparat ili glicinat - oblici na najvećim stepenom apsorpcije), vitamin C, vitamini B - grupe...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #31 poslato: Decembar 18, 2015, 07:16:07 posle podne »

Ja sam ubedjen da je problem u treningu, ocekivao sam da radi nesto na ovom principu kao sto je napisala jer vecina trenera kojih znam i koje sam pomenuo u prethodnom postu radi na slican nacin.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #30 poslato: Decembar 18, 2015, 07:06:51 posle podne »

Ako su ti sve analize ok znaci da Ili ishrana ne valja ili trening...ova ishrana uz sitne korekcije nije ni tako strasna..moje misljenje je da ti je trening lose osmisljen i da se vise bazira na nekom kardiu i kondiciji iako radis sa tegovima...Sa kojim kilazama radis ...navedi neki primer...ako nema hipertrofije slabije se i gube masti i obimi...veca misicna masa vise kalorija trosi...vise misica jednako vece tezine ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #29 poslato: Decembar 18, 2015, 07:06:25 posle podne »

U principu moram znati kad i sta jedem...Slavisa sta milis o mom sadasnjem planu ishrane? Kakve bi tu korekcije za sada mogla da napravim dok dovoljno dobro ne ovladam rasporedom makronutrijenata. Hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Decembar 18, 2015, 06:43:22 posle podne »

Draga moja, moraš "dovoljno dobro" ovladati manipulacijama tih istih makronutrijenata - proteina, hidrata, masti...moraš sa upoznati sa pravilnim odabirom namirnica...

Dakle, cilj nije gladovanje, već razumna korekcija ishrane, pre svega kroz manipulacije unosom hidrata, dok je unos proteina i masti...na "dovoljnom" nivou...

Malo o značaju doručka i nekim predlozima...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

Ukratko o odabiru namirnica i ciljanom unosu proteina, hidrata, masti( dakle, potrebe svog tela za energijom izražavaš kroz odreĂ°ene odnose tih istih proteina, hidrata, masti)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Inače, "korisna alatka" u proceni sastava namirnica( od proteina, hidrata, masti, vlakana do vitamina i minerala)... http://nutritiondata.self.com/
Sačuvana
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #27 poslato: Decembar 18, 2015, 06:30:03 posle podne »

Sta znaci ciljani unos uh,proteina? Cilj mi je da izgubim u obimu 4,5 cm to mi je cilj :)))
Sačuvana
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #26 poslato: Decembar 18, 2015, 06:29:02 posle podne »

Ovako...zadnja analiza krvi bila u oktobru. Sve bilo ok. Radim posao za koji se zahteva da budes zdrav skroz psihofizicki znaci parametri moraju biti idealni. Takodje pre dva meseca mi je ginekolog rekla da nemam policisticne jajnike tacnije da je sve ok a da za pms koristim femal tablete. Sto sam i uradila. I
Imam 33 god visoka 172cm a teska 58kg. Ne razumem tacno sta znaci 3 g uh po kg? Koliko grama uh ima u 100gr pirinca?
Stvarno sam sto vise citam i raspitujem se sve vise zbunjena...da li trebam da kupim vagu i merim obroke?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Decembar 18, 2015, 06:19:49 posle podne »

Ok...ajmo najosnovnije...koliko si visoka? Teška? Koliko imaš godina?

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti? Po kom principu sastavljaš obroke? Rukovodiš se parametrima energeteske potrošnje? Ili...?

Nenad je dao dobre kratke smernice, ja ću samo dodati na "logika sastavljanja obroka" mora da doživi renesansu  ;) Mala napomena, osim kinoe( pa i to je relativno) biljni proteini su nekompletni( nemaju sve esencijalne amino kiseline, ili one nisu u "idealnom odnosu")...

Jedna voćka kao užina  ::) ...ne računaj to kao neki unos hrane, već samo želiš da zavaraš glad  ;)

Jezgraste plodove( izvori zdravih masti) uvek vezuj sa izvorima proteina visoke biološke vrednosti...npr. posniji sir + šaka oraha...

Da li bar jednom nedeljno unos hidrata( "koji se stvarno računaju") podigneš bar na 3-4 gr po kg?

Dala si nam jako malo informacija...

Imaš problema sa policističnim jajnicima( udruženost sa ins. rezistencijom)? Štitna žlezda? Da li si u skorije vreme odradila lab. pregled krvi i urina? Glikemija? Trgliceridi? HLD, LDL...?Koji si biljni preprat dobila?

Preporuka za OBAVEZNO čitanje na temu skidanja masnih naslaga...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

L-karnitin zbog svog uticaja na LH, može imati negativan uticaj kod policističnih jajnika..a i kod onih koji imaju problema sa štitnom žlezdom, tj kod osoba koje su hipotiroidne( smanjena funkcija štine zlezde), a na suspstitucionoj su terapiji, jer L - karnitin može "blokirati" efekat terapije i pogoršati stanje( najprostije rečeno)...

Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #24 poslato: Decembar 18, 2015, 06:08:17 posle podne »

Jedno je jesti samo badem, a drugo kombinovati ga sa vocem. Na to sam mislio.

5 kvalitetnih obroka znaci da ne saras mnogo sa vockama i tako tim stvarima vec da unosis obavezno proteine i vlakna, masti naravno, a hidrate po potrebi i tacno u odredjenom delu dana. Obrok nakon treninga je idealan za hidrate.

Sto se treninga tice mislio sam da znas koje partije kad idu, ali nema veze :)
Sačuvana
mirka.p
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #23 poslato: Decembar 18, 2015, 06:02:10 posle podne »

Pa u pocetku nisam imala ali sada imam...doduse imam vise energije ako sam jela uh pre treninga ili popila l-carnitine
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #22 poslato: Decembar 18, 2015, 05:53:34 posle podne »

Jedi cela jaja, ne znam sta znaci dva belanca sa sampinjonina...
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2015, 05:55:57 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 19 upita.