TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:00:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lepsi pol u teretani  (Pročitano 7762 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Jun 15, 2015, 01:26:05 posle podne »

Mnogo je zabluda i nepotrebnih uopstavanja oko zumanaca predlog za jedan clanak koji sam poodavno pisao na temu "odbrane zumanaca"... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/umance-na-optuenikoj-klupi.html

Ipak je "bolje spreciti nego leciti" tako da svakako preporucujem da se odradi lab.nalaz krvi i urina...ipak, jedan od velikih problema kod devojaka je i anemija...

Nadam se da vodis racuna o unosu (zdravih) masti? Cime se rukovodis pri sastavljanju obroka? Ciljani unos makronutrijenata, proteina, masti, hidrata?

U dorucku dodaj i malo kvalitetnih slozenih hidrata,tipa ovesene pahuljice...kontrolisan unos hidrata uvek pozeljan...

Bilo bi dobro da ako imas mogucnosti da ubacis bar jos jedan obrok?

Imas nekih problema sa laktozom pa si se odlucila za mleko bez laktoze? Ili?

Jos malo preporuka za citanje na temu ishrane...

Bazicne smernice oko plana ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

O znacaju ugljenih hidrata, i ciljanom tempiranju njihovog unosa... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Uglavnom se najvise rukovodim ciljanim unosom proteina. O hidratima nisam preterano razmisljala, ali ih i ovako ne unosim previse i mislim da je to greska. Probacu da ubacim jos jedan obrok. Jeste da jedem dosta na silu, ali nije nemoguce ako se rasporedi.

Nisam tolerantna na laktozu pa pijem ovo bez laktoze.

Zasicene masti unosim skoro svakodnevno. Mislim da je greska sto meso przim stalno. Citala sam da je maslinovo ulje stabilnije na visokim temperaturama i da je bolje koristiti ga. Mislim da je bolje da ne przim svakodnevno, vec da kuvam recimo piletinu kada je ima.

Nezasicene unosim kada jedem ribu otprilike na 2 nedelje, povremeno indijski orah...mada, kod kuce imam jos par kapsula omega 3 i 6 ulja, pa me interesuje da li je dobro unositi ih i preko kapsula?

O hidratima itekako moras da razmisljas...ne previse nisko i ne predugo nisko...koliko hidrata unosis dnevno?

Przenje svakako da nije dobar nacin pripreme mesa, bolje se odluci za pecenje...( el. gril. pek papir, kesice za pecenje , kuvanje...), extra-virgin maslinovo ulje je svakako najstabilnije na "visokim temperaturama"...ali ne bi trebalo preterivati...detaljno po pitanju maslinovog ulja... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/znaaj-maslinovog-ulja-u-ishrani.html

Mnogo je zabluda o zasicenim mastima izreceno u prethodnih nekoliko decenija...najveci problem su trans masti( hidrogenizovana biljna mast...przenje na ulju)...kao i nedovoljno nezasicenih masti( pre svega izvora omega-3 masnih kiselina)...bolje se odluci za kikiriki( pecen, neslan,"jeftinija alteranativa" idnijskom orahu)...cak bih preporucio suplementaciju omega-3 esencijalnim masnim kiselinama...svezu ribu sto cesce na meni( oslic, skusa, pastrmka, losos), umereno sa konzerviranim varijantama( sardine,tunjevina)...

Po pitanju zlih trans masti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/zle-trans-masti.html

O kom se suplementu se radi...omega 3-6-9? Ko je proizvodjac? Moja preporuka bi bile 2 kapsule dnevno uz obroke...

Po pitanju znacaja suplementacije omega-3 masnih kiselina i izvora u hrani, preporuka za detaljno citanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/omega-3-masne-kiseline-znaaj-dodataka-ishrani.html
Sačuvana
Daraya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21


« Odgovor #11 poslato: Jun 15, 2015, 01:05:26 posle podne »

Mnogo je zabluda i nepotrebnih uopstavanja oko zumanaca predlog za jedan clanak koji sam poodavno pisao na temu "odbrane zumanaca"... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/umance-na-optuenikoj-klupi.html

Ipak je "bolje spreciti nego leciti" tako da svakako preporucujem da se odradi lab.nalaz krvi i urina...ipak, jedan od velikih problema kod devojaka je i anemija...

Nadam se da vodis racuna o unosu (zdravih) masti? Cime se rukovodis pri sastavljanju obroka? Ciljani unos makronutrijenata, proteina, masti, hidrata?

U dorucku dodaj i malo kvalitetnih slozenih hidrata,tipa ovesene pahuljice...kontrolisan unos hidrata uvek pozeljan...

Bilo bi dobro da ako imas mogucnosti da ubacis bar jos jedan obrok?

Imas nekih problema sa laktozom pa si se odlucila za mleko bez laktoze? Ili?

Jos malo preporuka za citanje na temu ishrane...

Bazicne smernice oko plana ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

O znacaju ugljenih hidrata, i ciljanom tempiranju njihovog unosa... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Uglavnom se najvise rukovodim ciljanim unosom proteina. O hidratima nisam preterano razmisljala, ali ih i ovako ne unosim previse i mislim da je to greska. Probacu da ubacim jos jedan obrok. Jeste da jedem dosta na silu, ali nije nemoguce ako se rasporedi.

Nisam tolerantna na laktozu pa pijem ovo bez laktoze.

Zasicene masti unosim skoro svakodnevno. Mislim da je greska sto meso przim stalno. Citala sam da je maslinovo ulje stabilnije na visokim temperaturama i da je bolje koristiti ga. Mislim da je bolje da ne przim svakodnevno, vec da kuvam recimo piletinu kada je ima.

Nezasicene unosim kada jedem ribu otprilike na 2 nedelje, povremeno indijski orah...mada, kod kuce imam jos par kapsula omega 3 i 6 ulja, pa me interesuje da li je dobro unositi ih i preko kapsula?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jun 15, 2015, 12:31:24 posle podne »

Mnogo je zabluda i nepotrebnih uopstavanja oko zumanaca predlog za jedan clanak koji sam poodavno pisao na temu "odbrane zumanaca"... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/umance-na-optuenikoj-klupi.html

Ipak je "bolje spreciti nego leciti" tako da svakako preporucujem da se odradi lab.nalaz krvi i urina...ipak, jedan od velikih problema kod devojaka je i anemija...

Nadam se da vodis racuna o unosu (zdravih) masti? Cime se rukovodis pri sastavljanju obroka? Ciljani unos makronutrijenata, proteina, masti, hidrata?

U dorucku dodaj i malo kvalitetnih slozenih hidrata,tipa ovesene pahuljice...kontrolisan unos hidrata uvek pozeljan...

Bilo bi dobro da ako imas mogucnosti da ubacis bar jos jedan obrok?

Imas nekih problema sa laktozom pa si se odlucila za mleko bez laktoze? Ili?

Jos malo preporuka za citanje na temu ishrane...

Bazicne smernice oko plana ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

O znacaju ugljenih hidrata, i ciljanom tempiranju njihovog unosa... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
Sačuvana
Daraya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21


« Odgovor #9 poslato: Jun 15, 2015, 12:12:30 posle podne »

Poželeću i tebi i drugarici dobrodošlicu na Forum...

Bravo...lepo je videti da ima devojaka koje su bez predrasuda i nepotrebnih uopštavanja rešile da se posvete ovoj priči...

Dobro isplaniran trening i korektna ishrana će sa vremenom zasigurno doneti rezultate...

Za bilo kakve savete po pitanju ishrane, bazične suplementacije, kao i treninga članovi "Pansport tima", kao i naš dragi forumaši su uvek tu...

Inače, možeš sa nama podeliti i neki svoj dnevni meni, onako po obrocima, tako da možemo da damo neke preporuke, ili pak konstruktivne kritike, ako za tim bude bilo potrebe...

Samo napred!
Hvala na dobrodoslici :)

Sto se dnevnog menija tice, za dorucak su uglavnom 4 kuvana jaja, nekad sklonim koje zumance jer ne bih bas da preterujem, iako bi bilo pozeljno da uradim krvnu sliku da proverim holesterol da vidim da li je istina da zumanca povecavaju holesterol, mada to su dobre masti... sir feta, a planiram da ubacim ellu, solja mleka ili jogurta.

Za rucak ukombinujem piletinu, dzigericu, tunjevinu ili sta vec imam od mesa, sa onim sto je pravljeno tog dana. Kuvani ili peceni krompir, sos od mirodjije, pirinac, puno povrca...

Posle treninga odmah ide vecera, uglavnom ono sto je ostalo od rucka, ali nikako bez solje mleka jer mi je to najsladje :)

Inace, pijem mleko bez laktoze koje ima malo masti, jedem voce kada ga ima, uglavnom svaki drugi, treci dan, a proste secere kroz celu nedelju jedem samo nedeljom kad sa drugaricom imam cheat day. Iskreno, nemam ni potrebu za slatkim. Jedino slatko koje mi je dovoljno je kafa 1 -2 puta dnevno. Hleb uopste ne jedem jer ga ne volim. Vode pijem dosta od malena, tako da sam uvek hidrirana. To bi bilo to :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jun 15, 2015, 11:41:40 pre podne »

O hvalim te Boze, forum je bio u tako jakom testosteronskom mirisu od muzjaka, sada ce biti mnogo bolje kada imamo i po neku zenku, jej :D
Sačuvana
Daraya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21


« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2015, 10:18:40 pre podne »

Super je ovo, svaka čast na trudu nije lako početi sa treninzima pogotovo kad se radi o kućnim uslovima a i oni koji počnu veoma brzo odustanu :)
U pocetku je bilo tesko jer sam se sudarala sa stvarima, ali sam se posle prilagodila i istrajala :)
Sačuvana
Daraya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21


« Odgovor #6 poslato: Jun 15, 2015, 10:16:56 pre podne »

Samo reci hvale, video sam i Cicinu temu, svaka vam cast. Samo napred. Hvala bogu, da zivne ovaj forum... Slobodno dajte misljenja na svaki post, pisite iz licnog iskustva, pomazite ako nesto znate, ako ne, onda pitajete bez ustrucavanja. Mozemo nesto i da naucimo od vas, mene iskreno zanima kako izgledaju treninzi... Whey ti nije neophodan, hrani se sto kvalitetnije mozes, ako nekad budes imala viska para, mozes da uzmes, ali ne razmisljaj previse o tome... Jos jednom, svaka cast i samo napred.
Hvala puno :) Napisacu kako mi izgledaju treninzi :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2015, 02:58:50 pre podne »

Poželeću i tebi i drugarici dobrodošlicu na Forum...

Bravo...lepo je videti da ima devojaka koje su bez predrasuda i nepotrebnih uopštavanja rešile da se posvete ovoj priči...

Dobro isplaniran trening i korektna ishrana će sa vremenom zasigurno doneti rezultate...

Za bilo kakve savete po pitanju ishrane, bazične suplementacije, kao i treninga članovi "Pansport tima", kao i naš dragi forumaši su uvek tu...

Inače, možeš sa nama podeliti i neki svoj dnevni meni, onako po obrocima, tako da možemo da damo neke preporuke, ili pak konstruktivne kritike, ako za tim bude bilo potrebe...

Samo napred!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Jun 14, 2015, 11:56:54 posle podne »

Super je ovo, svaka čast na trudu nije lako početi sa treninzima pogotovo kad se radi o kućnim uslovima a i oni koji počnu veoma brzo odustanu :)
Sačuvana
Cicaa
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jun 14, 2015, 11:50:47 posle podne »

Samo reci hvale, video sam i Cicinu temu, svaka vam cast. Samo napred. Hvala bogu, da zivne ovaj forum... Slobodno dajte misljenja na svaki post, pisite iz licnog iskustva, pomazite ako nesto znate, ako ne, onda pitajete bez ustrucavanja. Mozemo nesto i da naucimo od vas, mene iskreno zanima kako izgledaju treninzi... Whey ti nije neophodan, hrani se sto kvalitetnije mozes, ako nekad budes imala viska para, mozes da uzmes, ali ne razmisljaj previse o tome... Jos jednom, svaka cast i samo napred.

Hvala i ovde! Napisacu trening u mojoj temi, uglavnom sam citala savete koje ste davali drugim clanovima. Ti pisi svoje misljenje, da li nesto treba da menjam :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #2 poslato: Jun 14, 2015, 11:27:49 posle podne »

Samo reci hvale, video sam i Cicinu temu, svaka vam cast. Samo napred. Hvala bogu, da zivne ovaj forum... Slobodno dajte misljenja na svaki post, pisite iz licnog iskustva, pomazite ako nesto znate, ako ne, onda pitajete bez ustrucavanja. Mozemo nesto i da naucimo od vas, mene iskreno zanima kako izgledaju treninzi... Whey ti nije neophodan, hrani se sto kvalitetnije mozes, ako nekad budes imala viska para, mozes da uzmes, ali ne razmisljaj previse o tome... Jos jednom, svaka cast i samo napred.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Daraya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21


« Odgovor #1 poslato: Jun 14, 2015, 11:07:23 posle podne »

Zovem se Darija i imam 19 godina. Ceo zivot sam se bavila raznim sportovima, a pre 5 meseci sam pocela sa teretanom jer brat u sobi ima bench sa propratnom opremom. Shvatila sam da to treba da se iskoristi jer brat vise ne zivi ovde.
S obzirom da sam imala dovoljno vremena za treniranje, nije mi bilo tesko da steknem naviku da treniram redovno. Nisam se zaletala, isla sam lagano sa treninzima, pa sam tako postepeno i pocela da napredujem. Za ovih 5 meseci sam zadovoljna. Ne samo sto se osecam bolje, vec sto imam vise snage, izdrzljivosti i zelju da budem sto aktivnija. Ovo mi je postao nacin zivota i ne bih ga ni za sta menjala.

Dosta sam citala i savetovala se sa iskusnijima oko vezbi, oko ishrane, redovnosti treninga, itd. Nisam htela da pametujem i da se pravim da znam koliko treba da treniram, sta treba da jedem, koliko proteina treba da unosim, koje grupe misica da radim na istom treningu, itd. Informacije sam logicki sklapala i kada sam konacno sklopila sve kockice sada idem po tom nekom sablonu i sve vise vidim napredak.

Sto se ishrane tice, unosim onoliko proteina koliko mogu, samo da predjem 60gr (telesna tezina) i da dodjem do 100gr, jer inace znam da od misica nista ne bi bilo ukoliko bih bila u deficitu sa kolicinom proteina. Proteine uzimam iz mesa, jaja, mleka, jogurta, kefira, sira...Whey ne koristim jer nisam u mogucnosti da ga imam, pa jedem koliko mogu, uglavnom i na silu. Postepeno mrsavim i nisam ni na kakvoj dijeti. Ne volim ih jer je sve u umerenosti i redovnoj aktivnosti.

Najvise treniram kod kuce. Pomocu stapa i kanapa sam uspela da namestim sebi vezbe koje mi najvise odgovaraju i koje mogu da izvedem sa opremom koju imam. Malo po malo kupujem tegove i sve iskoriscavam maksimalno, a tezine se postepeno povecavaju. Kada treniram u teretani, tu je moja najbolja drugarica Cica koja je dosta duze u ovome i razume se u dosta stvari. Uglavnom me ona najvise savetuje.

Pored tegova imam i kardio svaki drugi, treci dan, u zavisnosti od toga kad radim noge. Obicno vozim agresvike i bajs.
Svaka grupa misica mi se odmara 48h i do sada nisam imala nikakvih povreda osim kratkotrajnih istegnuca.
Vikendom uglavnom odmaram.

Eto, mislim da nista nisam propustila. Postavila sam slike cisto da vidite napredak. Pozdrav svima :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.