TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 12:23:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u laktu  (Pročitano 2991 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #14 poslato: Jun 30, 2015, 04:13:33 posle podne »

Pa koje vezbe i istezanja da radim,i da li da krenem kada skroz prodje otok ili?
napisaću ti program za početak...
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #13 poslato: Jun 27, 2015, 11:08:15 posle podne »

Pa koje vezbe i istezanja da radim,i da li da krenem kada skroz prodje otok ili?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #12 poslato: Jun 27, 2015, 07:34:58 posle podne »

Potrebno je odredjeno vreme da povreda zaraste - 2-3 nedelje....
potrebno je u lečenju sprovesti program za oporavak i pripremu mišića za povratak u trening (sportska rehabilitacija)
- za početak sklek ne bi trebalo da radiš...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #11 poslato: Jun 27, 2015, 07:30:59 posle podne »

.... jos uvek imam otok tj onako blago mi je zgrcen misic
to što pipaš je krvni podliv u mišiću na mestu pucanja mišićnih vlakana - imaš parcijalnu rupturu unutrašnje glave mišića tricepsa
(Dg: ruptura patialis m.triceps caput mediale)
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #10 poslato: Jun 26, 2015, 12:13:45 posle podne »

Samo ne znam kada da krenem istezanja,jer me boli jos uvek ako recimo podignem lakat gore i ako hocu da istegnem triceps,ili da krenem lagano do granice bola?
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #9 poslato: Jun 26, 2015, 12:06:43 posle podne »

E ovako proslo je par dana,prvi dan me je bas dosta bolelo cak i u stanju mirovanja i dok sam spavao,sada je vec malo bolje,par puta dnevno led plus krema i mislim da se poboljsava,nemam podliv nikakav a i bio sam da mi pogledaju rekli su mi da je istegnuce,e sad fora je sto npr najvise me boli pri pokretima kada dignem lakat gore kao kada hocu da ga istezem tj tad osetim bol a npr ako udjem u poziciju za sklek i uradim ne boli me i to uopste,propadanje nisam ni probao,znaci u odredjenim pokretima i recimo sigurno da ne bih mogao potisak sa cela i tako te vezbe mada ja to ni ne radim ali samo da ti otprilike kazem gde me najvise boli,kapiram da ce trebati jedno 2 nedelje sigurno da se smiri,i jos uvek imam otok tj onako blago mi je zgrcen misic
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2015, 12:59:42 posle podne »

Koliko je prošlo od povrede?
Da li radis istezanja za triceps redovno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2015, 12:58:44 posle podne »

Potreban je prekid opterećenja tricepsa 7 dana, lokalno led 2-3x na dan na mesto bola, posle leda lioton gel utrljaj...
Druge vezbe mozes raditi (sa 50% manjim težinama) ako izolujes triceps...
Propadanja ne bi trebalo da radiš narednih mesec dana, da ne bi pogorsao povredu (ekscentricna kontrakcija pri propadanju je na tricepsu - najveći rizik za povredu - kontrakcija istegnutog mišića)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2015, 12:53:55 posle podne »

Po tome sto opisujes - napravio si istegnuce unutrasnje glave triceps (najverovatnije postoji pucanje malog dela mišića...)
Podliva nema?
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #5 poslato: Jun 23, 2015, 02:28:58 posle podne »

E poz nisam ni video odgovor :),vise nemam problema bio sam izgleda malo nategao trljao sam led i neke kreme mazao i tako nedelju dana,ne osecam nikakav bol npr pri zgibovima propadanjima itd itd,osecao sam malo pri izbacajima iznad glave a konopac jos uvek nisam radio malo cu jos da pauziram,za sad mislim da ide kako treba ali sam u medjuvremenu napravio novi problem :D elem radio saam danas neki trening sa apsolutnim zgibovima na sipci i pri kraju kada sam vec bio umoran naravno forma je opala nabacivao sam se prvo na levu staranu i tako stvarao veci pritisak desnoj ruci i u jednom trenutku osetio sam kao bol grc u desnom tricepsu ali ne spoljasnjem nego ovom unutrasnjem,leva strana na slici,i sada me boli i u mirovanju ili blago kad radim zgib,mislim ja ne radim vezbe izolacione ali probao sam i boli me recimo u pokretima kao sto je potisak sa cela ili iza glave,to sam probao samo da bih video gde je tacno bol,i evo sad sam trljao led i mazao neku kremu,pa me zanima da li sam nategao misic malo
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #4 poslato: Jun 23, 2015, 02:18:08 posle podne »

da li ima bolau miru/na dodir?
bola pri svakodnevnim pokretima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2015, 02:17:28 posle podne »

povredio si pripoj mišića fleksora pregibača podlaktice (šake i prstiju) - sindrom golferskog lakta

----

da li radi inače vežbe za podlaktice (jačanje/istezanja)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2015, 02:15:54 posle podne »

Pozdrav, prekini opterećenje,
lokalno led 3x nadan na mesto bola, 5-7 minuta, posleleda utrljaj lioton gel...
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2015, 03:26:19 posle podne »

Evo i mene posle duzeg vremena :D,juce ne zagrejan uzmem i popnem se kao L-sit na konopac samo na ruke https://www.youtube.com/watch?v=xcX8U1yjbYE ovaj fazon,i posle toga osetim bol u levoj ruci ali sa unutrasnje strane lakta, i danas kad sam trenirao zagrejao sam se i isto radio prvo konopac pa jos neke vezbe, bas me je boleo onako tupi bol,znaci kad simuliram taj pokret penjanja na konopac boli me podlaktica tu kod latka,verovatno sam nategao tetivu,da li da odmorim malo od konopca i koliko da mazem i ledim ruku,http://drgaletic.rs/2015/01/28/bol-u-laktu-najcesce-tegobe/- tu negde me boli kao na toj slici mozda malcice blize laktu
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 18 upita.