TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 07:42:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Put do većih bicepsa  (Pročitano 5532 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #25 poslato: Jul 18, 2015, 08:28:56 posle podne »

Ja na skotovoj klupi spuštam bučicu do kraja, skroz ispravim ruku, bitan je ful ROM (range of motion)

Uf..moze da ode tetiva samo tako.veruj mi ovo ti govorim iz licnog iskustva jer sam je ozbiljnije povredio bas na ovaj nacin.
Dobro moram priznati da sam taj dan bas divljao i vise nego sto sam smeo i eto desilo se naprsnuce tetive i tu povredu sam sanirao potpuno tek posle dve godine.
Mada u mom slucaju je ulogu igralo i to sto sam se na armwrestlingu dodatno trosio i kada se sve spojilo eto povrede.
U svakom slucaju nije pametno bas ici skroz do kraja a pogotovu ne sa velikim tezinama.
E hvala na podeljenom iskustvu. Inače, da. Koristim velike kilaže gde mogu recimo 4 ponavljanja sam, i onda 2 poguram i ostalo radim negativna. Ne znam, nekako me taj ful pokret pokida baš, ali ako postoji mogućnost od povrede, onda ću ipak da "povučem ručnu" :)

Bilo bi idealno da ti neko stoji ispred kada radis skot klupu i kontrolise svaki pokret kada forsiras biceps.Tako ces spreciti mogucnost povrede a i on moze da kontrolise bolje svaki tvoj pokret.
U svakom slucaju treba biti jako obazriv jer ove povrede mogu biti jako ozbiljne.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #24 poslato: Jul 18, 2015, 07:54:40 pre podne »

Svaka cast, ne vidim scenario u kom bi ja imao snage da pokidam noge i ledja, malo malo pa nemam snage za listove posle quada, a kamoli novu veliku misicnu grupu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #23 poslato: Jul 17, 2015, 08:30:33 posle podne »

Da, trening je izgledao nešto ovako: Čučanj,veslanje u pretklonu,zgibovi, vučenje ka licu, biceps pregib. Drugi dan: Bench press, kosi potisak, potisak sa čela, tejt press, letenje za srednje rame. Ali sam kasnije ubacio i dva dana za eksplozivan trening i tad mi je bilo lakše da se pozabavim tim manjim mišićnim grupama.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #22 poslato: Jul 17, 2015, 08:23:22 posle podne »

Mislis 2 od 7 dana radis? Ja recimo nema teorije da bi to izveo, to je 5 misicnih grupa u jednom treningu, trajao bi mi trening 3h.
« Poslednja izmena: Jul 17, 2015, 08:26:32 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #21 poslato: Jul 17, 2015, 07:37:10 posle podne »

Ja sam najbolje napredovao sa ukupno 2 treninga nedeljno, jer telo mi je na taj način potpuno odmorno hormoni su verovatno na masimumu i odradim vrhunski trening. Takav trening nisam mogao da uradim kada sam trenirao 5x nedeljeno. Čak iako danas radim biceps koji nema veže sa čučnjem sutra dan ne mogu da odradim kvalitetan čučanj jer je telo izmoreno od jučerašnjeg treninga. Tako da je za mene to preterivanje, naravno svako poznaje svoje telo i zna šta njemu odgovara.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #20 poslato: Jul 17, 2015, 05:17:09 posle podne »

6 puta nedeljno. 1-2-3-1-2-3-pauza.
1-Chest/Back
2-Shoulders/Arms
3-Legs
Sada tri puta nedeljno idem i na trcanje u sumu ujutru na 30 i kusur minuta 7 km. Low intensity.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #19 poslato: Jul 17, 2015, 04:41:08 posle podne »

Koliko onda vi puta nedeljno trenirate ? svaki dan ?

Verovatno svaki dan treniraju. Ali evo ja nprm danas cu raditi noge i ruke, cisto da ih uposlim jer je mnogo odmaranja da cekam ponedeljak-utorak, to je 7 dana..
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #18 poslato: Jul 17, 2015, 04:17:23 posle podne »

Koliko onda vi puta nedeljno trenirate ? svaki dan ?
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #17 poslato: Jul 17, 2015, 04:06:18 posle podne »

Ruke mozes da radis svaki drugi dan ako hoces odnosno ko je u treningu. A dva puta nedeljno ruke mozes bez ikakvih problema, kao i bilo koju drugu partiju. :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #16 poslato: Jul 17, 2015, 03:59:33 posle podne »

Ja sam dosta citao da su ruke toliko mala grupa da ih mozes 2x nedeljno raditi. Ja ih radim sredom i subotom, samo sredom prvo biceps, komplet trening, a tric 8 serija, a subotom obrnem, full tric, i 8 serija biceps. To mu zapravo dodje kao 1.5 trening. Deluje mi jednom nedeljno malo za ruke.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #15 poslato: Jul 17, 2015, 03:03:04 posle podne »

Meni se tekst uopšte ne dopada,pogotovo ovo forsiranje sajli , a i ovaj savet trenirajte biceps utorkom sačekajte barem petak. Po meni odmor manji odmor manji od 5 dana nije prihvatljiv.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Jul 17, 2015, 10:53:47 pre podne »

Na skot klupu mislim.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #13 poslato: Jul 17, 2015, 10:09:44 pre podne »

Mislis na skot ili generalno kod pregiba i ostalih vezbi?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Jul 17, 2015, 09:41:45 pre podne »

Ja na skotovoj klupi spuštam bučicu do kraja, skroz ispravim ruku, bitan je ful ROM (range of motion)

Uf..moze da ode tetiva samo tako.veruj mi ovo ti govorim iz licnog iskustva jer sam je ozbiljnije povredio bas na ovaj nacin.
Dobro moram priznati da sam taj dan bas divljao i vise nego sto sam smeo i eto desilo se naprsnuce tetive i tu povredu sam sanirao potpuno tek posle dve godine.
Mada u mom slucaju je ulogu igralo i to sto sam se na armwrestlingu dodatno trosio i kada se sve spojilo eto povrede.
U svakom slucaju nije pametno bas ici skroz do kraja a pogotovu ne sa velikim tezinama.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #11 poslato: Jul 16, 2015, 09:56:49 posle podne »

I ja sam zadovoljan. Nije "top", s genetske strane, ali ne smem da se žalim kad znam koliko sam se "ravnih" bicepsa nagledao. ;D

Ne zelis moj da vidis, veruj mi :))
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 17 upita.