TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:51:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Put do većih bicepsa  (Pročitano 5533 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #10 poslato: Jul 16, 2015, 12:20:27 posle podne »

Ja sam izbegavao rad na skotovoj klupi jer sam imao neugodan osecaj u predelu desnog bicepsa
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #9 poslato: Jul 16, 2015, 11:36:06 pre podne »

Ne otvara se ruka do kraja sve ode na tetive. :) Al opet treba da se ide heavy :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jul 16, 2015, 09:01:19 pre podne »

Kada se radi na skot klupi pogotovu sa bucicama svaki pokret mora polako i pazljivo da se izvodi inace moze doci do ozbiljnih povreda.
ovo vazi pogotovu kod vecih tezina kada zakljucate lakat ili ako se trza pri povlacenju na gore.
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #7 poslato: Jul 15, 2015, 12:24:11 posle podne »

I ja sam imao ranije dosta problema sa peakom ali negativi sa vecim kilazama na scot klupi su to popravili za par meseci,sad sam super zadovoljan..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Jul 15, 2015, 10:03:29 pre podne »

Omiljena vežba mi je skot klupa i to rad svake ruke pojedinačno.Razlog je taj što je uvek jedna ruka malo jača i ako na primer radite pregib sa šipkom ta jača ruka uzima prevlast na uštrb slabije ruke koja će uvek da bude slabija.
Ako radite pojedinačno onda tu slabiju možete više forsrati i videti koliko tačno zaostaje.
ne kažem da treba te vežbe sa šipkama izbaciti,ali ja preferiram bučice i malo je reći da sam prezadovoljan.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2015, 06:48:45 posle podne »

I ja sam zadovoljan. Nije "top", s genetske strane, ali ne smem da se žalim kad znam koliko sam se "ravnih" bicepsa nagledao. ;D
« Poslednja izmena: Jul 14, 2015, 06:57:34 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #4 poslato: Jul 07, 2015, 11:32:16 posle podne »

Moje ko bilijarske kugle, često me i drugari zezaju da sam progutao osmicu, pa otišla u ruke :D
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2015, 09:37:16 posle podne »

Kad je Bog delio peak na bicepsu, burazer je uzeo i moj deo. :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2015, 09:15:30 posle podne »

Kako vaši bicepsi, momci? :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2015, 09:56:24 posle podne »

Put do većih bicepsa


Ruke neće da rastu? Omgućite im pravi odnos odmora i torture na treningu i videćete napredak.

Listovi su verovatno na samom vrhu liste mišićnih partija koje je najteže naterati na rast, ali ni bicepsi nisu daleko. Ozbiljno, kada ste poslednji put videli napredak vaših bicepsa? Verovatno znate da triceps čini 2/3 nadlaktice, što u teorija znači da biceps  (koji čini jedva 1/3) ima znatno manje prostora za rast. MeĂ°utim, to nikako ne znači da treba da ih batalite i usmerite se na pravljenje džinovskog tricepsa poput konjske potkovice. Ni ne pomišljajte na to.

Verujte mi, vaši bicepsi još nisu dostigli maksimalnu veličinu, a u to ćete se i sami uveriti ako primenite nekoliko sitnih trikova u treningu. Obratili smo se za savet pravom čoveku – Rokiju Rodžersu, ličnom treneru i "vlasniku" ruku od 20 inči (51 cm).


Omogućite rukama dovoljno odmora

Češći treninzi neće po svaku cenu dovesti do većih bicepsa. Možda vašem treningu nedostaje suprotno od učestalih treninga – više odmora. Kod većine muškaraca i žena vežbača bicepsi su pretrenirani. Ljudi ih baš "kidaju" na treninzima, a daju im tako malo odmora, pa ne mogu lepo da se oporave. Napravite barem 2-3 dana pauze izmeĂ°u treninga kako bi se bicepsi potpuno oporavili. Ne zaboravite da bicepsi aktivno učestvuju i treningu nekih drugih mišićnih grupa, poput leĂ°a, a to se, takoĂ°e, računa.

Vodeći se ovim, ukoliko, primera radi, trenirate leĂ°a i biceps utorkom, sačekajte barem petak za novi trening ovih mišićnih grupa ili jedne od njih.

Dajte sve od sebe na treningu

Kada Rodžers trenira bicepse, pogaĂ°a ih iz svih mogućih uglova uz pomoć raznih varijacija. 6-7 vežbi ukupno, po 4 serije svake vežbe uz piramidalna ponavljanja (15-12-10-20). "Obožavam staru vežbu '21' za sam kraj treninga" – kaže Rodžers.  "Ovo će moje bicepse dovesti do potpunog otkaza i dotući bilo koji njihov deo koji još nije bio potpuno pogoĂ°en" – nastavlja on.

On preporučuje da "21" izvodite na mašini za biceps pregib, jer omogućava najbolju izolovanost mišića i da, ako zatreba, bez problema smanjite težinu tokom serije.


Biceps pregibi sajlama


Rodžers kaže da glavna tajna njegovih ogromnih bicepsa leži u vežbama sa sajlama Sajle vam daju konstantnu tenziju tokom vežbe i  na taj način "kidaju" biceps.  Ostale omiljene vežbe sa sajlama su mu: stojeći pregib EZ-šipkom, hamer pregib konopcem na sajli i njegova omiljena – sedeći biceps pregib. Ovu poslednju vežbu izvodi na sledeći način: namesti se kao da će veslati na donjem koturu lat mašine, širokim hvatom uzima EZ nastavak, laktove drži visoko podignute – skoro paralelne sa podom, i odatle kreće pregib ka svom čelu. Nadlaktice sve vreme ostaju maksimalno nepokretne. Vežba daje bolji "vrh" bicepsa.


Izvor: musclemag.com

Prevod: Robert

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.