TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:57:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Veganmuscle  (Pročitano 13479 puta)
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #59 poslato: Avgust 28, 2015, 10:10:05 pre podne »

Baci fotku pre nego sto si postao vegan...
I mene zanima. Po tvom slucaju ako si natural, prica o biljnim proteinima kao neiskoristivim skroz pada u vodu. Ali bas pod uslovom da nisi na nekim supstancama.

VadPet, sat i 45min s kardiom ili bez? To mi nesto previse, kolike su ti pauze izmedju serija?

Kardio je ukljucen prvih 15min na traci, posle treninga 15min trbusnjaci i na kraju sat ili sat i petnaest minuta u teretani.. Izmedju serija, minut, nekad minut ipo, kad radim sa vecim tezinama.. :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #58 poslato: Avgust 28, 2015, 01:22:27 pre podne »

Baci fotku pre nego sto si postao vegan...
I mene zanima. Po tvom slucaju ako si natural, prica o biljnim proteinima kao neiskoristivim skroz pada u vodu. Ali bas pod uslovom da nisi na nekim supstancama.

VadPet, sat i 45min s kardiom ili bez? To mi nesto previse, kolike su ti pauze izmedju serija?

Vegan bb nije nešto novo...postoje mnoge priče o pravilima kombinovanja proteina u cilju dobijanja kompletnog profila amino kiselina( princip komplementarnosti, koji čak i ne mora da važi za isti obrok, npr. pirinač i mahunarke)...ali, o svemu tome nema nijedne relevantne studije...

Koliko je sve to "naša" zabluda ostavimo pravilu ličnog primera...podsetimo da je na početku trenažnog procesa u zavisnosti od telesnog tipa, "ranijeg dostignuća" i sl., moguć odreĂ°eni stepen "telesnog remodelovanja", tzv. inicijalni napredak...ali sa vremenom...hm.."stay tuned"  ;)

Jedino što mi je čudno da se naš forumaš Veganmuscle bez nekih preciznih smernica uputio u nešto novo, to se može proceniti po nepreciznosti u odgovorima na neka pitanja...ili možda važi ono pravilo - "pravi majstor ne odaje svoje tajne"...naš forumaš Veganmuscle je na početku teme, objavio neke slike, koje za početak govore da su odreĂ°eni pomaci načinjeni, bilo kao rezultat "inicijalnog napretka" ili prave "formule"...sve u svemu vreme će pokazati neke stvari...
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2015, 01:25:25 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #57 poslato: Avgust 27, 2015, 09:28:57 posle podne »

Baci fotku pre nego sto si postao vegan...
I mene zanima. Po tvom slucaju ako si natural, prica o biljnim proteinima kao neiskoristivim skroz pada u vodu. Ali bas pod uslovom da nisi na nekim supstancama.

VadPet, sat i 45min s kardiom ili bez? To mi nesto previse, kolike su ti pauze izmedju serija?
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #56 poslato: Avgust 27, 2015, 06:59:26 posle podne »

Ako misliš da će ti biti bolje onda razdvoji. Eskperimentiši dok ne naĂ°eš onaj sistem koji tebi najviše odgovara i od koga ćeš najbolje napredovati. Dok ne pokušaš nećeš znati da li je bolje ili ne :)

Slazem se :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #55 poslato: Avgust 27, 2015, 03:12:04 posle podne »

Ako misliš da će ti biti bolje onda razdvoji. Eskperimentiši dok ne naĂ°eš onaj sistem koji tebi najviše odgovara i od koga ćeš najbolje napredovati. Dok ne pokušaš nećeš znati da li je bolje ili ne :)
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #54 poslato: Avgust 27, 2015, 02:05:00 posle podne »

Kako god tebi odgovara. Ja na primer radim nešto slično kao ti, i meni su biceps i triceps odvojeni ali sam se tako najbolje uklopio u plan koji imam.

Pa to i ja kapiram, nprm trening mi je sat ipo, najvise sat i 45min kad radim trbusnjake uz sve to, ali nekako mislim da mi nije dovoljno da odradim sve kako treba i posvetim se tom delu koji radim.. Mozda je i bolje da razdvojim i posvetim se lepo nprm ramena danas sam odradio perfektno, 5 vezbi po 4 serije, fenomenalno, evo ako mi verujes ne mogu da dignem ruke iznad stomaka.. I to obozavam kad imam taj osecaj, jer znam da sam pokidao trening
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #53 poslato: Avgust 27, 2015, 09:58:51 pre podne »

Kako god tebi odgovara. Ja na primer radim nešto slično kao ti, i meni su biceps i triceps odvojeni ali sam se tako najbolje uklopio u plan koji imam.
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #52 poslato: Avgust 27, 2015, 09:25:50 pre podne »

Spoji trening bicepsa i tricepsa i ubaci jedan poseban dan za noge, sve ostalo deluje ok :)

Da li bi trebao da spojim ruke, posle 2 meseca teretane radim stalno grudi-triceps, ledja biceps :)
Ili treba da tipa jedan dan samo grudi, drugi samo ledja itd?
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: Avgust 26, 2015, 10:02:19 posle podne »

A noge i ledja ne radis?

Ne znam sto ne spojis biceps i triceps u jednom danu kao jedan trening.



"Скинуо сам масти фино..мишићна маса ми је остала иста."


"Да оставимо по страни овај циљани унос..јер по свему судећи да је код мене то довиљно јер добијам на мишићној маси"


Sta ti je cilj?

Napisi ishranu po obrocima, ne znam sto izbegavas stalno to!?

Нисам радио до сад..   То сам планирао да спојим. Ево ти један пример, рецимо од данас. Који није баш како зна да буде кад озбиљније тренирам. Доручак палачинке од овсених пахуљица(100гр), пшеничних клица(30гр), једне банане на тефлонском тигању без уља. Измећу доручка и ручка банана. Ручак кувани пасуљ и грашак комбиновано, и салата. Пре тренинга Смути од нектарине, две банане и парадајза. После тренинга ћу опет неку већу салатау и кикирики. Ово је пример од данас. Што не значи да ми је сваки дан овако. Убацујем у принципи и пиринач, кромпир, печурке..соју..и још свашта нешто.    Циљ ми је да додам још неких 4-5 кг мишићне масе.

Zašto banana izmeĂ°u obroka...napomenimo da je banana izvor prostih hidrata( dekstroze i fruktoze pre svega), tako je najpoželjnije ubaciti je u pwm...kad smo kod toga, kako ti izgleda PWM? Izolat soja proteina?

Koristiš li nešto od suplemenata? Možda omega-3 esencijalne masne kiseline( EPA, DHA)...gvožĂ°e? Vitamin B12?

Mala napomena za sve naše drage vegane...

Vrlo je važno da znate da DHA i EPA postoje samo i jedino u hrani životinjskog porekla( riba, riblje ulje)!

Jedino ALA postoji i u biljnoj hrani, a šampion u količini ALA je laneno ulje( hladno ceĂ°eno).

Zašto baš uvek poentiramo u preporukama na DHA i EPA?

Bitan enzim u celoj priči je d6-desaturaza...koji u telu od ALA (alfa linolenske kiseline) stvara aktivne oblike omega-3 tj. EPA (eikozapentanoična kiselina) i DHA (dokozaheksanoična kiselina)...

Ali opet problem i kada je tu ALA, a to je dominacija omega-6 masnih kiselina u ishrani koje onemogućavaju da od ALA nastanu "aktivni oblici" omega-3 , tj. DHA i EPA...jednostavno i ono malo raspoloživog enzima mehanizmom kompeticije ode na omega-6 masne kiseline i nastanak proupalne arahidonske kiseline...

Dakle, više omega-6 = više proupalne arahidonske kiseline = doprinos "globalnom zapaljenju" našeg tela…više omega-6 masnih kiselina = manje slobodnog enzima za stvaranje EPA i DHA iz ALA.

Uvek ono ali, koje sreću dodatno kvari, tu je i još jedan problem oko "obrade ALA"...

Sisari ne mogu da sintetišu omega-3 masne kiseline, ali imaju i ograničenu sposobnost formiranja (ograničenje aktivnosti, tj. količine dostupnog enzima) dugolančanih omega-3 masnih kiselina EPA i DHA iz ALA....zato je unos EPA I DHA jako bitan, jer naše telo nije najefikasnije u "obradi ALA"...

Ranije su najbolji izvori omega-3 masnih kiselina bili riba, meso, jaja – sve su to bili prirodni i tradicionalni izvori omega-3 masnih kiselina, dok su životinje pasle i živele u prirodi. I onda se sve promenilo...danas su, na žalost,nasigurniji izvor omega-3 postale jedino kapsule ribljeg ulja, standardizovane na sadržaj DHA i EPA...jer je sav taj način uzgoja životinja osiromašio iste sadržajem omega-3, tako da suplementacija postaje neminovnost!

Detaljnije o svemu tome... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html

Nadam se da dobro znaš engleski pa bih voleo da čujemo neki tvoj komentar na tekst koji je sa nama u jednoj temi podelio naš forumaš Stefan L., http://authoritynutrition.com/7-nutrients-you-cant-get-from-plants/

Dakle, pitanje vitamina B12, kreatina, karnozina, vitamina D3, Omega-3, tj. pre svega DHA, hem-gvožĂ°e( visoko apsorptivni oblik istog), taurin...

Unapred se izvinjavam, ako je moj komentar neprimeren, ali zašto se svi vegani ponašaju po principu "fanatika dogmatista" koji ne žele da ni po koju cenu prihvate potrebu balansa izmeĂ°u namirnica biljnog i životinjskog porekla...kao neka "fundamentalistička sekta"...jedino su oni doživeli dodir "sveznajućeg"...malo umerenosti u stavovima nije na odmet...ili se varam?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #50 poslato: Avgust 26, 2015, 09:30:49 posle podne »

I ledja, ne znam kako mi je to promaklo  :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #49 poslato: Avgust 26, 2015, 09:27:36 posle podne »

I ledjaa :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #48 poslato: Avgust 26, 2015, 09:10:52 posle podne »

Spoji trening bicepsa i tricepsa i ubaci jedan poseban dan za noge, sve ostalo deluje ok :)
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #47 poslato: Avgust 26, 2015, 07:46:35 posle podne »

A noge i ledja ne radis?

Ne znam sto ne spojis biceps i triceps u jednom danu kao jedan trening.



"Скинуо сам масти фино..мишићна маса ми је остала иста."


"Да оставимо по страни овај циљани унос..јер по свему судећи да је код мене то довиљно јер добијам на мишићној маси"


Sta ti je cilj?

Napisi ishranu po obrocima, ne znam sto izbegavas stalno to!?

Нисам радио до сад..   То сам планирао да спојим. Ево ти један пример, рецимо од данас. Који није баш како зна да буде кад озбиљније тренирам. Доручак палачинке од овсених пахуљица(100гр), пшеничних клица(30гр), једне банане на тефлонском тигању без уља. Измећу доручка и ручка банана. Ручак кувани пасуљ и грашак комбиновано, и салата. Пре тренинга Смути од нектарине, две банане и парадајза. После тренинга ћу опет неку већу салатау и кикирики. Ово је пример од данас. Што не значи да ми је сваки дан овако. Убацујем у принципи и пиринач, кромпир, печурке..соју..и још свашта нешто.    Циљ ми је да додам још неких 4-5 кг мишићне масе.
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #46 poslato: Avgust 26, 2015, 07:40:55 posle podne »

Kako ti je izgledao trening do sad ?
Ajde napiši po danima koje mišićne grupe si radio, izbor i redosled vežbi na treningu i broj serija i posavljanja.

Понедељак груди, бенч прес  5-6 ; 8-9 ; 12 ; 15 ; 20 . Исто тако и коси. Развлачење бучицама исти случај, и на крају сам радио са једним диском од 10 кг који сам држао између длановао и подизао на горе око 20 пута сваку серију.
Уторак бицепс 5 серија исти случај што се тиче понављања као код груди. Прва вежба прегиб са дворучним тегом. друга исто прегиб са бучицама наизменично.
Среда трицпес 5 серија број понављања као и претходно. Прв вежба потисак са чела дворучним тегом. Друга једноручна екстензија, трећа трицепс екстензија у претклону са бучицом.
Четвртак рамена број серија и понављања исти као и код претходних. Прва вежба потисак шипке изнад главе седећи, друга веслање стојећи, трећа наизменична предручења са бучицама.

И то је то са теговима што сам до сада радио.  
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #45 poslato: Avgust 26, 2015, 07:29:43 posle podne »

A noge i ledja ne radis?

Ne znam sto ne spojis biceps i triceps u jednom danu kao jedan trening.



"Скинуо сам масти фино..мишићна маса ми је остала иста."


"Да оставимо по страни овај циљани унос..јер по свему судећи да је код мене то довиљно јер добијам на мишићној маси"


Sta ti je cilj?

Napisi ishranu po obrocima, ne znam sto izbegavas stalno to!?
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2015, 07:32:12 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.