TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395040 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 05:40:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Veganmuscle  (Pročitano 13473 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #14 poslato: Jul 11, 2015, 07:55:07 posle podne »

Postoji razlika izmeĂ°u  vegana i vegetarijanaca. A to sto je tebi ok a samo si 9 meseci na takvoj ishrani apsolutno ništa ne znači. Ne budi tvrdoglav, raspitaj se lepo, svi ti koji su godinama na toj ishrani MORAJU da unose dodatke ishrani, kažem ti, pričao sam sa ženom koja je dugi niz godina vegan i prosto moraš da paziš dodatno na srce jer sa njim imaju najviše problema.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #13 poslato: Jul 11, 2015, 07:54:27 posle podne »

Onda ti predstoji veika broba sa deklaracijama a i da otkriješ nešto što možda ne piše na njima a nalazi se u proizvodu.
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #12 poslato: Jul 11, 2015, 07:52:52 posle podne »

Koliko sam shvatio vegan ne jede nikakve proizvode od životinja, ni mleko ni jaja baš ništa ?
Onda po toj logici nema ni suplementa koji sadrže neke sastojke životinjskog porekla ne bitno da li se radi o nekom mineralu,vitaminu proteini ili ti bilo čemu drugom. Što znači baš stoga kontrola pri kupovini bilo kog proizvoda, baš me zanima na šta će sve ovo da izaĂ°e koz par godina takvog života.

Да вегани не једу ништа што је животињског порекла..  Видећемо.. :)
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2015, 07:51:55 posle podne »

A otkud ti znas da se oni hrani 100% kao sto kazu?


Чим се предстваљају тако верујем да јесу..не видим разлога да се неко лажно предстваља...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2015, 07:48:24 posle podne »

Koliko sam shvatio vegan ne jede nikakve proizvode od životinja, ni mleko ni jaja baš ništa ?
Onda po toj logici nema ni suplementa koji sadrže neke sastojke životinjskog porekla ne bitno da li se radi o nekom mineralu,vitaminu proteini ili ti bilo čemu drugom. Što znači baš stoga kontrola pri kupovini bilo kog proizvoda, baš me zanima na šta će sve ovo da izaĂ°e koz par godina takvog života.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2015, 07:46:36 posle podne »

A otkud ti znas da se oni hrani 100% kao sto kazu?
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #8 poslato: Jul 11, 2015, 07:41:01 posle podne »

Ја за ово време које сам веган, а то је неких 9 месеци...нисам имао ни један здраствени проблем...док пре тога сам стално има грип, прехладу и тако то... Осећам савршено. Нисам једини који се овако храни, има много људи у свету. Успешних спортиста, бодибилдера.

Ево рецимо неких..а има их још пуно...чак и бољих од ових...

 https://www.youtube.com/watch?v=8R0w5xVVW8g
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #7 poslato: Jul 11, 2015, 07:29:04 posle podne »

Nema spora da veganski nacini ishrane ima nekih prednosti...ne opterecuje se gastro sistem preterano manje se cima jetra i slicno...to sto se na ovom i slicnim forumima ne racunaju proteini biljnog porekla zbog nedostataka nekih amino kiselina vise je stvar marketinga velikih proizvodjaca proteina i slicnih preparata namenjenih vezbacima...medjutim daleko od toga da je ovaj nacin ishrane kompletan i skroz zdrav...Neke stvari se tesko mogu uneti zi biljaka a neophodne su za normalno funkcionisanje tela kao npr b12 ...Tako da ce pre ili kasnije svaki vegan uzimati dodatke ishrani ne bi li uneo ono sto mu fali...ili ce jednostavno oronuti usled nedostatka veganske ishrane.Mozete da izvedete jednostavan eksperiment...uzmite jedno pile i zatvorite ga u neki izolovan prostor gde nece moci da kjljuca crvice i bube , hranite ga samo biljkama  ,kukuruzom ,psenicom i sl. ili pravljenim koncetratom bez dodatog premiksa sa raznim mineralima i vitaminima.Ako pregura mesec dana svaka mu cast ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #6 poslato: Jul 11, 2015, 07:13:15 posle podne »

Posto si relativno nov u toj ishrani, nadam se da si upoznat i sa lošim stranama vegetarijanstva. Pričao sam sa jednom ženom koja se bas dugo tako hrani, kaže da vegetarijanci imaju dosta problema sa srcem pa moraju preventivno da piju sve i svašta zbog toga. Ona čak ide do te krajnosti da tek roĂ°eno dete hrani tako i dete fino zaostaje za vršnjacima po pitanju razvijenosti,  kasnije je progovorilo i prohodalo itd. I meni je zao životinja ali mi je zao i mene.   
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #5 poslato: Jul 11, 2015, 07:04:35 posle podne »

Da je kupus dobar zeka bi imao 100 kg.
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #4 poslato: Jul 11, 2015, 06:38:51 posle podne »

Dobro je ovo. Radi noge

Хвала! Морам обавезно да почнем. И неки кардио да убацим пошто га уопште не радим..

Sve je ok...mada idalje sam sumnjicav u celu pricu oko veganizma...ali da ostavim po strani subjektivnost...

Ne preteruj sa kardio treninzima posto ti je cilj povecanje misicne mase...ipak ti treba "kvalitetan suficit"...tako da bi moja preporuka bila ne vise od 3 puta nedeljno kardia...a naglasak i na umerenost po pitanju "trajanja"...

Pracenje pulsa? Pulsmetar? Trcanje? Bajs? Brzo hodanje?

Inace, cucanj je najveci prijatelj mase tvojih butina...  ;)

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti?


Сумњао не сумњао...ово је све од биљака.. :)  “People eat meat and think they will become as
strong as an ox, forgetting that the ox eats grass.”   Преферирао би трчање и прескакање вијаче..  Нисам никад то пратио..него сам кроз време експериментисао и видео на чему најбоље напредујем.. Пробаћу ако вас занима да израчунам унос..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Jul 10, 2015, 12:45:53 posle podne »

Dobro je ovo. Radi noge

Хвала! Морам обавезно да почнем. И неки кардио да убацим пошто га уопште не радим..

Sve je ok...mada idalje sam sumnjicav u celu pricu oko veganizma...ali da ostavim po strani subjektivnost...

Ne preteruj sa kardio treninzima posto ti je cilj povecanje misicne mase...ipak ti treba "kvalitetan suficit"...tako da bi moja preporuka bila ne vise od 3 puta nedeljno kardia...a naglasak i na umerenost po pitanju "trajanja"...

Pracenje pulsa? Pulsmetar? Trcanje? Bajs? Brzo hodanje?

Inace, cucanj je najveci prijatelj mase tvojih butina...  ;)

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti?
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2015, 10:16:20 pre podne »

Dobro je ovo. Radi noge

Хвала! Морам обавезно да почнем. И неки кардио да убацим пошто га уопште не радим..
Sačuvana
Veganmuscle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2015, 10:47:01 posle podne »

Ово ће да буде тема где ћу да качим слике свог напретка кроз време, начин тренирања, па чак и неке оброке које уносим.

Ова прва слика је од пре 6 месеци и на њој сам имао неких 66-7 кг.

Ове остале слике су од скоро и требало би да имам преко 72кг, последњи пут сам се мерио пре месец дана.. И да..висок сам 176...



picture sharing










upload img



free pic




Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 17 upita.