TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 05:55:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Losa cirkulacija?  (Pročitano 12506 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #41 poslato: Februar 05, 2016, 12:28:29 posle podne »

Aha, ok. Ma desi se koji put godisnje, nije prvi put, nego da pitam.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Februar 04, 2016, 11:32:29 posle podne »

Eh...dijagnoza "poremećaja tog tipa" se postavlja na osnovu kliničkog pregleda, EKG-a, EHO srca, 24-časovnog posmatranja EKG-a (Holter EKG), testa opterećenja i eventualno elektrofiziološkog ispitivanja srca i koronarografije.  

Srce prvi put preskočilo...? Kofein? Stres?

Bezopasni poremećaji ritma se javljaju kod mladih osoba, osoba pod stresom, kao posledica povećanog konzumiranja kafe, koka kole, guarane, energetskih pića, alkohola, cigareta, nedovoljnog spavanja.
 
Benigni poremećaji srčanog ritma su normalan nalaz i kod osoba koje se intenzivno bave sportom, ili onih koji su naglo i bez pripreme, počeli da se bave fizičkom aktivnošću "usiljeno" radi jurenja nekog ideala savršene figure za kratko vreme...

Ali opet unapred, bez dokaza...hm...sve može biti "problem"...ajmo Ekg, Eho...test opterećenja...  ;)
« Poslednja izmena: Februar 04, 2016, 11:59:25 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #39 poslato: Februar 04, 2016, 09:25:19 posle podne »

Da li normalan pritisak i puls mogu maskirati neki problem sa srcem ili bi bili signal bilo sta da je pogresno u srcanom radu?

Trening par godina, tegovi, kardio, valjda bi osetio neki bol, nesvesticu i slicno.. tj oseti se nekad kad zaboravim da disem ;D

preskoci mi srce veceras 5-6 cudno pri izdisaju.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2016, 10:46:25 posle podne od strane R1 » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #38 poslato: Februar 04, 2016, 10:40:56 pre podne »

Pritisak danas, 114/78 - 85, isto nisam cekao vise od minut da se stabilizujem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Februar 04, 2016, 02:32:34 pre podne »

Ne bi trebalo zaboraviti i na komplikacije koje se tiču maksilarnog( gorenjeviličnog sinusa)...kao i "bliskosti" sa istim..."otvaranje sinusa"...mada će to pre biti slučaj kod vaĂ°enja zuba...ali s obzirom da zub nije izvaĂ°en...hm...mada?!

Vezano za Vaslavin manevar...i to šuštanje...posle vaĂ°enja pojedinih zuba ili nekih "intervencija" pacijentu se zatvori nos i kaže se da dune na nos...ako je sinus otvoren, čuje se zvuk nalik na pisak (hissing), ali, ako je u pitanju tzv. ventilna perforacija, ne mora se čuti ništa...

Smatram da je ipak poseta specijalisti ORL, najbolje rešenje...  ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #36 poslato: Februar 03, 2016, 08:18:02 posle podne »

Hteo sam da menjam posle petog puta, ali radio mi je sve dobro godinama i onda mi nekako cudno. Evo posle danasnje intervencije isto nije reseno, otici cu jos jednom i menjati ako ne napravi kako treba. Kaze da ovaj kvar ne moze da uzrokuje zujanje. Gornja vilica, 6ica.

Inace sam slusao muziku na sluske godinama, nekad glasno, nekad manje glasno, ali ovo zujanje sam cuo bas u periodu kada ih nisam koristio bar jedno mesec dana.

Kad zapusim usi isto se cuje.

Kakav je vama osecaj kad zapusite usi? jel mozete opisati osecaj koji cujete/osetite? ;D Nema nikakvog zujanja, samo ono kao sustanje, tj ne sustanje nego ne mogu da definisem, nesto kao vetar, ne bukvalno, al znate sta :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Februar 03, 2016, 07:51:03 posle podne »

Ma jok nista. Koristim godinama slusalice, medjutim ovo zujanje sam primetio bas kad su crkle odnosno mesec dana ih nisam koristio i cini mi se da sam odjednom cuo.

Nisam imao upale, tj imao sam nesto pre desetak godina, isao na ispiranje, ali davno je bilo i nije bilo zujanja, definitivno nema veze s tim.

Pregled uha i snimanje nisam radio? Sta se konkretno radi tu? Jel neko zracenje u pitanju?

I ne mogu da definisem zuje li oba ili samo jedno. Kao da u centru glave imam taj osecaj zujanja, i nije to ono zujanje kad ''zazvoni'' uvo na momenat, toliko da se skoro sluh poremeti, nego bas nesto podmuklo.

Radi mi zubar 6icu vec 11x, uvek nesto pogresi i boli me na zagriz cvrsce hrane, medjutim ovako ne boli, jel moguce da tako nesto uzrokuje bio je relativno prosecan karijes u pitanju?

Bukvalno 11x idem danas, u novembru je poceo da radi.
a da menjaš zubara?  :D
da li zuji ili manje kad zapušiš uši? (zvuči smešno  :D )
------------
gornja ili donja vilica?
da li si slušao GLASNU muziku?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #34 poslato: Februar 03, 2016, 04:03:48 posle podne »

P.S.

A jesi li primetio da slabije cujes?
Nisam, cini mi se da je isto.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Februar 03, 2016, 03:38:01 posle podne »

P.S.

A jesi li primetio da slabije cujes?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Februar 03, 2016, 02:47:52 posle podne »

Ajmo sumarno...o svemu sto te ceka...vezano za ORL specijalistu ;)

Osnovni pregled...

- Fizikalni pregled u ordinaciji obuhvata otoskopiju (otomikroskopiju), kojom se na  bubnoj  opni  uočavaju  suptilne patološke promene (perforacija, prosijavanje sekreta iza intaktne bubne opne, ili tumora (glomus). Eventualno rinskopija...

- Bris iz nosa, uva i grla za bakteriološki i/ili mikološki pregled.

- Ultrazvučni pregled paranazalnih sinusa, čime se potvrĂ°uje klinički nalaz...

Sad malo o funkcijskoj analizi patologije srednjeg i unutrasnjeg uha...

Kod patoloških promena iza intaktne bubne, objektivno ispitivanje stepena i tipa oštećenja sluha i pokretljivosti bubne opne od posebnog je značaja kod utvrĂ°ivanja sekreta u srednjem uhu (posebno kod sekretornog otitisa male dece); dijagnostikovanja otoskleroze i indikacije za  mikrohiruršku operaciju, prekida lanca slušnih koščica, diferenciranja senzoneuralne od provodne redukcije sluha i dr.

- Tonalna audiometrija i odreĂ°ivanje stepena oštećenja sluha.

- Izračunavanje skora oštećenja sluha i postavljanje indikacija za slušno pomagalo( ako je to potrebno)

- Timpanometrija sa i bez registracije akustičkog stapedijusnog refleksa (ASR)

- Timpanometrijsko ispitivanje funkcije Eustahijeve tube

Ne brini, nema fatalnog zracenja...

A tu su i druge sofisticirane metode ispitivanja... ;)
« Poslednja izmena: Februar 03, 2016, 02:49:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #31 poslato: Februar 03, 2016, 11:11:45 pre podne »

Ma jok nista. Koristim godinama slusalice, medjutim ovo zujanje sam primetio bas kad su crkle odnosno mesec dana ih nisam koristio i cini mi se da sam odjednom cuo.

Nisam imao upale, tj imao sam nesto pre desetak godina, isao na ispiranje, ali davno je bilo i nije bilo zujanja, definitivno nema veze s tim.

Pregled uha i snimanje nisam radio? Sta se konkretno radi tu? Jel neko zracenje u pitanju?

I ne mogu da definisem zuje li oba ili samo jedno. Kao da u centru glave imam taj osecaj zujanja, i nije to ono zujanje kad ''zazvoni'' uvo na momenat, toliko da se skoro sluh poremeti, nego bas nesto podmuklo.

Radi mi zubar 6icu vec 11x, uvek nesto pogresi i boli me na zagriz cvrsce hrane, medjutim ovako ne boli, jel moguce da tako nesto uzrokuje bio je relativno prosecan karijes u pitanju?

Bukvalno 11x idem danas, u novembru je poceo da radi.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2016, 11:37:45 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Februar 03, 2016, 10:47:48 pre podne »

:D
Ma nije to, cujem ja to konstantno, ali kad je mrtva tisina. U toku dana, kretanje, zvukovi sa strane pa maskirano, ali generalno u tisini je stalno prisutno.
da li je bilo povreda/pucanja bubne opne?
da li je bilo upala uha ranije?
da li si radio ORL pregled? (pregled uha, snimanje sluha)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Februar 03, 2016, 10:42:44 pre podne »

Da, zapuse se, pa otpuse. Ali to sitno zujanje i dalje, ujutru kad ustanem pogotovo.
probaj da radiš 3-4x na dan vežbe po Valsalvi > nekada je disfunkcija Eustahijeve tube (nedovoljno otvaranje tube tj kanala koji spaja srednje uho sa nosem) uzrok smanjenja količine vazduha u srednjem uhu > što je uzrok nastanka upale uha, a može biti uzrok i zujanja
... da zapušiš nos i lagano duneš (da osetiš da se uši ispune vazduhom)? - to je Valsalvin manevar koji se koristi kod disfunkcije Eustahijeve tube...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Februar 03, 2016, 10:28:15 pre podne »

Ako se ne varam lab. nalaze si skoro radio? EHO srca? Ekg? Test opterećenja?

Pritisak ćeš morati da meriš češće( ako već postoji sumnja)...trebalo bi da razmisliš i o voĂ°enju tzv. dnevnika pritiska (ujutru, podne, uveče), bar 3-5 dana...pa da sa nama podeliš kako se kreću vrednosti pritiska...da li ima varijacija tokom dana?

Dosoljavaš hranu?
kod zujanja u ušima i urednog pritiska bez drugih tegoba - nije potrebno da se radi ekg, eho srca, ergometrija > to se traži kada je povišen pritisak... za sada sa 135/70 (opterećenje) to je sasvim uredno...
nije potrebno da se nabavlja merač pritisak (treba kod povišenog pritiska), ne treba ni voditi dnevnik pritiska (vodi se kod povišenog pritiska)...
----------
bilo bi dobro ponoviti merenje u narednih 10-14 dana 2-3 puta, za svaki slučaj...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Februar 03, 2016, 10:21:31 pre podne »

135/70, 88 otkucaja. Mada sam odma merio cim sam usao, hodao sam pre toga jedno pola km. Kazu mi u apoteci da je to ok.
po tome što si izmerio - pritisak je sasvim uredan i ne treba da se opterećeuješ oko toga  :)
nije loše još neki put da izmeriš pritisak - da proveriš da nema variranja, ali mislim da je to ok...
ako je to tvoj stalni pritisak (bez većih oslilacija) - to nije uzrok zujanja u ušima...
------------------
da li si nekada imao povišen pritisak?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.