TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:52:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Molila bih pomoc oko ishrane i sagorevaca  (Pročitano 9692 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Decembar 11, 2015, 10:22:30 posle podne »

Ok, navedeni meni je "status presens"( sadašnje stanje)...ajmo da primenimo date preporuke...pa ćemo onda ispravljati...  ;)

Samo jedna teretana u Velikom gradištu?
Sačuvana
titangirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #32 poslato: Decembar 11, 2015, 10:19:14 posle podne »

Kad ljudima trening najvise treba ova teretana odluci da ne radi 3 meseca. Haos
Sačuvana
titangirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #31 poslato: Decembar 11, 2015, 10:17:14 posle podne »

Veliko Gradiste. Tu trenutno zivim,al nisam iz ovog mesta. Bila je teretana Feelgood ali nece raditi decembar,januar,februar. Raspitala sam se dobro
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #30 poslato: Decembar 11, 2015, 10:16:11 posle podne »

Ne moraš uvek u istom terminu, već kad imaš vremena :)
Sačuvana
titangirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #29 poslato: Decembar 11, 2015, 10:15:05 posle podne »

Hvala na savetima. A i kad bih krenula u teretanu , jel moram da imam uvek isti termin za trening?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #28 poslato: Decembar 11, 2015, 10:14:28 posle podne »

Odakle si ? Da li si sigurna da nema niko stručan ili je samo pretpostavka ?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #27 poslato: Decembar 11, 2015, 10:10:46 posle podne »

Mleveni lan je ok, ali ga ukombinuj sa necim drugim, banane i mleko mozes slobodno da izostavis ako mene pitas. Idealno resenje za vocku su ti kivi, breskve, maline, grejp itd, uglavnom ono voce koje ne dira insulin mnogo.

A idealan tajming je nakon treninga, tj najmanja steta. Uz protein od vanile i belanca kao kolac npr vrhunski.

Te uzinice ces izbaciti, a broj obroka ces povecati kako ti one ne bi bile potrebne.

Ok, teretana nema strucno lice. Da li cemo tu odustati..?? Da li je stajemo kod prve prepreke. NE

Postoje klipovi na yt sa pravilnim izvodjenjima vezbi, postoje programi, formiraj neki svoj, a mi cemo pomoci da izadjes na pravi put.

Sačuvana
titangirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #26 poslato: Decembar 11, 2015, 10:08:27 posle podne »

Od hrane trenutno imam i koristim kao sto sam i pisala ovsene pahuljice i jogurt to jedem za dorucak.
Za rucak:pilece belo i integralni pirinac ili krompir
Za veceru:tunjevinu bez hleba, ako sam gladna jos onda pojedem bananu smuckanu sa mlekom. Preko dana jedem kikiriki ili mleveni lan. To je u sustini to za sada
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Decembar 11, 2015, 10:05:38 posle podne »

"Ko želi taj naĂ°e način, ko ne želi, taj naĂ°e izgovor"...

Minimum 1,5 gr proteina po kg, ali obrati pažnju i na "rastući" unos hidrata, kao i dovoljno zdravih masti( sa akcentom na omega-3)...

Banane bolje "čuvaj" u pwm, sa npr. proteinskim suplementom...dominacija prostih hidrata( banane)...

Kao preporuke za "low-carb" voće idealno - bobičasto voće - jagode, kupine, maline...jabuke...citrusi( kivi, grejp, limun...)...

Porcija voća ne bi trebalo da bude veća od onoga što može da stane "u šaku"...dakle, po koja voćka izmeĂ°u obroka, bez prerastanja u voćne obroke...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/fruktoza-va-najvei-neprijatelj.html
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 10:07:44 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
titangirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #24 poslato: Decembar 11, 2015, 10:02:22 posle podne »

Bas se osecam glupo sa ovim mojim pitanjima...
Sačuvana
titangirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #23 poslato: Decembar 11, 2015, 09:57:06 posle podne »

Znaci treba da unosim 1,5g proteina na 1kg?
Sačuvana
titangirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #22 poslato: Decembar 11, 2015, 09:55:18 posle podne »

Jedem banane najvise izmedju obroka. Ispasiram ih sa mlekom i mlevenim lanom npr. Ja nikada nisam isla u teretanu to je problem. Sve teretane koje su mi blizu nemaju strucno lice i nekoga ko bi mi pomogao. Tako daradim ove vezbe. Ruke uopste ne radim recimo.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Decembar 11, 2015, 09:52:31 posle podne »

Ajmo malo i o celulitu...

Najprostija definicija...Celulit je posledica preteranog povećanja volumena ćelija masnog tkiva, odnosno nepotpunog izlučivanja toksina koji se zadržavaju u telu, što sprečava normalan odvod krvi i limfe koji odvode otpadne tečnosti iz tkiva!

Količina celulita = Količini lose hrane  +  Vreme za koje je zadnjica zalepljena za stolicu( fizička neaktivnost)

Oko 80-90% žena ima celulit. Više faktora doprinosi tome da se količina i tip celulita razlikuju: nedovoljno kretanja, neadekvatna ishrana i genetika. Ni jedan od ovih faktora ne može da bude okrivljen 100%. Jedino faktore koji nisu vezani za genetiku možemo sami da eliminišemo iz života.

Najkraće rečeno, budi dovoljno dobro hidrirana( dnevno 2,5 - 4 litra "čiste" vode + potrebe u toku treninga), kreći se - izbegavaj duže sedenje, redovno vežbaj, masaže, tehnike opuštanja( faktor stresa), spavaj dovoljno...sve ostalo je relativno - kremice, gelovi i sl.

Po pitanju mišićne mase...tj. rada na povećanju mišićne mase - sistem je isti i za žene i za muškarce...dovoljno teških tegova i kvalitetne hrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Preporuke oko odabira namirnica već imaš...kao smernice oko ciljanog unosa proteina, hidrata, masti...

Bilo bi lepo da formulišeš neki probni meni koji ćemo zajedno modifikovati...uobličiti...

I da svoje telo posmatraj kao sistem poluga, nema preskakanja mišićnih partija...radi celo telo, tj. podeli to po mišićnim partijama..."split"...

Nastanku celulita doprinosi i neki oblik hormonskog disbalansa...

Ne bi trebalo zaboraviti da i ekstremni gubitak masnog tkiva( ispod 12% BF za žene, negde se pominje i 15%) može dovesti do "hormonskih" problema...
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 09:59:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #20 poslato: Decembar 11, 2015, 05:39:02 posle podne »

Promena treninga pod hitno, moras da radis celo telo. Zatim raznovrsnost u ishrani.

Povecaj broj obroka. Koje je to voce koje jedes izmedju obroka.??


Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Decembar 11, 2015, 05:18:56 posle podne »

Takvim treningom neces dobiti misicnu masu , valjda mozes da izdvojis 3h nedeljno za teretanu.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.