TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:25:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Održavanje metabolizma  (Pročitano 6793 puta)
Gavranac
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1915


www.familyfightteam.org

Serbian Translations
« Odgovor #15 poslato: Avgust 09, 2007, 09:39:40 posle podne »

17 kg za 2 meseca?! Mnogo je to brate, ja sam mishljenja da ne treba skidati vishe od 1 kg nedeljno. Shta misle nadlezni?
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #14 poslato: Avgust 09, 2007, 09:22:38 posle podne »

radio sam kardio 2x dnevno skino sam oko 17 kg za 2 meseca, zadovoljan sam sada i ishranom odrzavam tezinu...ponekad ubacim kardio:)
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
maja
Gost
« Odgovor #13 poslato: Avgust 07, 2007, 01:19:26 posle podne »

Ono što se preporučuje svima onima koji žele da smanje svoju težinu je da svoj dnevni broj kalorija pravilno rasporede na svoje obroke.
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #12 poslato: Avgust 07, 2007, 01:12:50 posle podne »

Daniela, super je clanak koji si napisala.. :)
Sačuvana
mr.perfect.86
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


No Pain No Gain

« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2007, 11:04:00 pre podne »

tako i radim :) u principu sada vishe i ne radim kardio a radim te varijacije i ponekad to resetovanje i dobro mi ide...mrshavim jos ali slabije mnogo...kad dodje zima onda cu drugacije i tako stalno> :)

Sto neradis kardio?
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2007, 10:29:14 pre podne »

 tako i radim :) u principu sada vishe i ne radim kardio a radim te varijacije i ponekad to resetovanje i dobro mi ide...mrshavim jos ali slabije mnogo...kad dodje zima onda cu drugacije i tako stalno> :)
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
mr.perfect.86
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


No Pain No Gain

« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2007, 10:04:21 pre podne »

to koliko unosish zavisi. kaze minimalna je 2.2 -3.3g/kg i tako da variramo. Pisalo je da ne treba nikada ici ispod 50g zbog mozga, a onda kada se ide 3 dana sa nultim UH ne unosi se nista ( 50g bi bilo puno:) ). ja inache radim tu varijantu 3 dana bez UH, bojim se one 3 dana sa maximalnim unosom...kontam mozda zaradim neko salo



Ja radim bas ovako kao sto sam napisao.Nego ta 3 dana radis kad si vec duze na dijeti cisto da pokrene ponovo metabolizam,ali nemoras vise od 2 puta to da radis.Bar sam ja tako shvatio mozda gresim.Posle ta 3 dana vracasse normalno variacijama npr.150,100,50,125,200 bice ti lakse zbog treninga ;)
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2007, 09:47:38 pre podne »

to koliko unosish zavisi. kaze minimalna je 2.2 -3.3g/kg i tako da variramo. Pisalo je da ne treba nikada ici ispod 50g zbog mozga, a onda kada se ide 3 dana sa nultim UH ne unosi se nista ( 50g bi bilo puno:) ). ja inache radim tu varijantu 3 dana bez UH, bojim se one 3 dana sa maximalnim unosom...kontam mozda zaradim neko salo
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
mr.perfect.86
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


No Pain No Gain

« Odgovor #7 poslato: Avgust 07, 2007, 07:20:37 pre podne »

jel u varanje spada svakodnevno variranje unosa UH ?
Citao sam negde da "resetovanje" organizma se vrshi ako se 3 dana unose ekstremne doze UH ili 3 dana ne unosenja nikakvih uh, cak ni salate....nakon toga se vracamo opet dijeti uz minimalan unos UH od 50g dnevno zbog normalnog funkcionisanja mozga.
Ja sam ovo probao i nije loshe...sta vi mislite o tome?


Znam citao sam i ja o tome samo mislim da variacije idu 150,100,50,125,200 uh i tako u krug, a ne 50uh kao sto ti kazes.
Sačuvana
FLEXns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 550

« Odgovor #6 poslato: Avgust 06, 2007, 11:38:52 posle podne »

jel u varanje spada svakodnevno variranje unosa UH ?
Citao sam negde da "resetovanje" organizma se vrshi ako se 3 dana unose ekstremne doze UH ili 3 dana ne unosenja nikakvih uh, cak ni salate....nakon toga se vracamo opet dijeti uz minimalan unos UH od 50g dnevno zbog normalnog funkcionisanja mozga.
Ja sam ovo probao i nije loshe...sta vi mislite o tome?
Sačuvana
Zadovoljstvo je najcesce u onome sto ni ne primecujemo
kobatz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2007, 08:54:12 pre podne »

Odlicno. Ja sam mislio da sam unistio napredak u skidanju kila tako sto sam par puta pukao i jeo i sto ne treba.
Ali eto , ovaj tekst me je smirio ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2006, 05:37:43 posle podne »

Hvala, hvala.. I štp je najvažnije odnosi se i na one koji najnajnajviše paze na sihranu.. jednostavno mora se varati da bi se pobeĂ°ivalo.. ili ona druga: svaki izgovor je dovoljno dobar ;)
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2006, 02:56:45 posle podne »

vala bas, pravi text na pravom mestu, svaka cast dottore  :)
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #2 poslato: Decembar 08, 2006, 07:49:06 posle podne »

I evo izgovora da proslavite slavu/roĂ°endan/Božć/Novu godinu kako treba.
novi dan/ novu nedelju/ novi mesec :D
Salim se ...
Inace dosta mi je tesko da jedem sve dobro i samo ponekad da imam cheat meal.
Mislim dosta varam ;D
A ovo za povecan unos jednom nedeljno vec bih mogao da uvedem u svoju ishranu.

Sjajan tekst ;)
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2006, 06:14:38 posle podne »

Često na ovom sajtu pričamo i ishrani za sportiste a najviše o ishrani za bodybuildere. I već svi dosta dobro vladamo materijom i znamo stroga pravila kojih treba da se prdržava svaki imalo ozbiljniji vežbač a naročito u „cut“ fazi.

Ishrana je definitivno bar 70% uspeha. Ali zar zaista moramo tako rigorozno da se pridržavamo pravila?

Činjenica je da ako se strogo pridržavamo bodybuilding dijete, organizam se navikne na odreĂ°eni kalorijski unos i usporava metabolizam da bi održao nepromenjeno stanje u organizmu. Ne smemo zaboraviti da je ravnoteža ono čemu naše telo teži a da mi dijetom želimo da ga izbacimo iz uspavanosti i malo se poigramo sa zalihama masti i šećera. Organizam postepeno tokom držanja dijete „ukapirai“ šta radimo i počne da se prilagoĂ°ava tome ne bi li sve ostalo u status quo.
Postoje dva način da prevarimo organizam i održimo nivo metabolizma i pored dijete.
Prvi način su „kalorijski ciklusi“. Tokom vikenda povećate unos kalorija da bi i to pretežno na račun (dobrih) ugljenih hidrata u obrocima koji prethode i slede trening. Na žalost ovo ne dopušta opuštanje uz torte i kolače. ovi ciklusi su namenjeni održanju visokog nivoa metabolizma i sprečavanju prilagoĂ°avanja.

Drugi način pak dozvoljava torte, kolače i sve ostalo za čim možda žudite ali si ne dozvoljavate (ako ste principijelni). dakle drugi način održanja metabolizma je jednom nedeljno priuštiti sebi „cheat meal“ (grešni obrok). Možete pojesto šta god vam je volja u tom obroku. I evo izgovora da proslavite slavu/roĂ°endan/Božć/Novu godinu kako treba. Naravno ipak pazite da vam ne treba cela sledeća nedelja da bi odradili ono što ste si oprostili u ovom obroku. Organičite porcije i trajanje prevare na 1h.

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 17 upita.