TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:36:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Donja ledja - problem.  (Pročitano 14869 puta)
marko90o
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #31 poslato: Januar 15, 2016, 08:16:45 pre podne »

Hiperekstenzija
https://www.youtube.com/watch?v=WJYlmQBS71o
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Januar 14, 2016, 04:22:16 posle podne »

šta tačno podrazumevaš pod hiperekstenzijom?
(ekstenzija ili hiperekstenzija)?
Sačuvana
marko90o
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #29 poslato: Januar 12, 2016, 12:51:05 posle podne »

Da, u pravu si sto se tice hiperekstenzije da se sa njom ne istezu ledja ali me je bol posle nje (i istezanja u pretklonu) malo popustio.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Januar 12, 2016, 10:15:07 pre podne »

Šta podrazumevaš pod hiperekstenzijom - to je ispravljanje tj opružanje (ekstenzija) ledja > 180○) ?
To je pokret i vežba koja dovodi pre do povrede ledja nego što leči ledja...
Jedno je ekstenzija, drugo je istezanje (npr u pretklonu), a treće je hiperekstenzija (time ne istežeš ledja, nego trbušnjake...)
Sačuvana
marko90o
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #27 poslato: Januar 10, 2016, 07:40:48 posle podne »

Pozdrav Pedja, imam jedno pitanje vezano za ovu temu. Septrembra sam radio mrtvo dizanje i u prvoj seriji sam osetio kao da me je nesto preseklo u donjem delu ledja. Iz ne znam kog razloga sam krenuo na drugu seriju, odradio 3 ponavljaja bez problema i na cetvrtom me je toloko preseklo da nisam mogao ni da sednem nekih 10ak minuta. Nakon toga sam se malo istezao u teretani, radio hiper ekstenziju da istegnem taj deo ledja i bol je bio slabiji ali ga je bilo. Nisam isao kod lekara, nosio sam kinezis trake i posle nedelju dana je bol prosao. Posle nekih 2 nedelje sam pomagao bratu da prebaci drva i opet isti problem, ali je sada trajalo 2. 3 dana. Krenuo sam opet u teretanu od decembra, ali izbegavam vezbe u stojecem polozaju, cucanj i mrtvo dizanje (ali forsiram hiper ekstenziju). Sada ne osecam bol u donjem delu ledja, ali me je strah da pocnem da radim te vezbe. Koje je tvoje misljenje, sta bi to moglo da bude i kada bih mogao da krenem sa tim vezbama opet?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Decembar 14, 2015, 03:51:58 posle podne »

živ bio!  :)
Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #25 poslato: Decembar 12, 2015, 07:50:50 posle podne »

Pozdrav Pedja,
Samo da javim ledja su me prosla ima 2 - 3 nedelje... Vratio sam se u teretanu radim cucanj mrtvo sve normalno..
Nastavio sam da radim vezbe koje si mi prepisao   ;D
Hvala na savetima  :)


Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #24 poslato: Novembar 30, 2015, 09:34:39 posle podne »

Aha radim, pozz.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Novembar 30, 2015, 09:19:50 posle podne »

ok, javljaj kako ide - radi istezanja redovno na kraju treninga...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #22 poslato: Novembar 26, 2015, 04:20:35 posle podne »

Danas radio cucanj, sve ok, sad videcemo oce li se opet vratiti, nadam se da ne i da je bila upala.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #21 poslato: Novembar 24, 2015, 10:35:14 posle podne »

Trenutno nema problema. U subotu se samo javilo to da imam npr onaj bol kao kad kicmu malo savijes kod teskih veslanja ili cucnja pa posle boli, ali samo me je to zatezalo kad se savijem napred ka zemlji da dodirnem prste, odmah u nedelju je bilo bolje. Onda je mozda upala, radio sam cucanj s 5 ponavljanja, ali forma je bila dobra, nisam na treningu osecao donja ledja.

Zapravo i sad osecam kao malo, ali bas latentno, mogao bi da radim trening, samo popustilo je 95% u odnosu na subotu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Novembar 24, 2015, 10:21:34 posle podne »

Ukoliko su donja ledja povredjena na treningu da li treba da ima bola na dodir ili moze i bez toga. Na stistkanje nemam nikakav bol, poslednji trening koji opterecuje donja ledja bio je u cetvrtak na cucnju gde sam radio sa takvom formom da me uopste nisu bolela, znaci tri dana nista, i popodne danas me nesto bole pri savijanju na dole kad dodirujem prste, ali na pritisak bas nista. Da nije promaja, ili na bajsu sinoc sam vozio 5-10 min u trenerci, jel moguce da je to?

Na cucnju sam se istezao bas dobro, skroz dodirivao prste sakom i prilicno dugo, jel moguce da se upale donja ledja pa da je tako neprijatan osecaj?
... više mi deluje kao upala - mada nisam sasvim razumeo kakav je tačno problem....
kakva je situacija trenutno?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #19 poslato: Novembar 21, 2015, 08:48:12 posle podne »

Ukoliko su donja ledja povredjena na treningu da li treba da ima bola na dodir ili moze i bez toga. Na stistkanje nemam nikakav bol, poslednji trening koji opterecuje donja ledja bio je u cetvrtak na cucnju gde sam radio sa takvom formom da me uopste nisu bolela, znaci tri dana nista, i popodne danas me nesto bole pri savijanju na dole kad dodirujem prste, ali na pritisak bas nista. Da nije promaja, ili na bajsu sinoc sam vozio 5-10 min u trenerci, jel moguce da je to?

Na cucnju sam se istezao bas dobro, skroz dodirivao prste sakom i prilicno dugo, jel moguce da se upale donja ledja pa da je tako neprijatan osecaj?
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2015, 03:19:55 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 23, 2015, 03:37:11 posle podne »

ima još vežbi...
Sačuvana
Goran87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 23, 2015, 02:56:15 posle podne »

U redu,  pocecu sa vezbama pa se javljam za nedelju-dve dana kakvo je stanje..
Hvala na javljanju.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.