TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:39:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Opet sam prase  (Pročitano 13117 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2015, 08:01:49 posle podne »

Ubacices jos dva obroka izmedju, ali moras da imas obroke i nakon 17 h, zamisli da ne jedes do sutradan u 8 h, previse sati bez hrane.
Delovace ti sad to kao mnogo obroka i to je normalno, ali kada krenes na dijetu i kada ti se bude jelo, tj telo trazilo bice ti jasnije da ni 6, ni 7 obroka dnevno nisu mnogo :)
I te corbe mogu da budu nezgodne, tj da ne odgovaraju, zavisi sve od nacina spremanja i odabira namirnica.
Belo meso mozes kad god, dakle ne da li je bolje tad ili tad, nego ga jedi kad god mozes. Uz salatu naravno.
Mislim na pirincane galete, a sto se tice tonusa ja nisam za...:)
Tunu 3 puta nedeljno, trudi se da unosis povrce i da prikupljas informacije o sastavljanju svog idealnog jelovnika :)
Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2015, 07:13:47 posle podne »

Operacije srecom nisam imao. U januaru smo radili sistematski u firmi i sve vrednosti su bile normalne. Zena mi je biohemicar i trebao sam skoro da radim kompletnu biohemiju ali jbg, nisam nikad kuci.
Ustajem oko 7 i dorucak nam je u pola 8. Vecera bude kada padne mrak, znaci izmedju 5 i 6 sati. E sad mozda da ubacim jos 2 obroka izmedju, npr. oko 11 i 14. Teretanu bih mozda i mogao da ubacim, brzo pada mrak pa sam uvece slobodan.
Od te vecere sto dobijemo uzeo bih supu/corbu ali mi je meso problem, tj. nije u mesu problem nego u nacinu spremanja. Piletinu bih i mogao da jedem ali snicle i ostalo meso nije bas odgovarajuce. Sta tu da ubacim uz corbicu?
I ona 2 obroka izmedju, kad je bolje uzimati tunjevinu, belo... Pre podne ili posle podne?
Na koje galete mislis? Kakav je tonus hleb (znamo da nije lekovit :-) ).
---
tapatalk | lumia 640
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2015, 06:48:06 posle podne »

Pozdrav !!!

Za pocetak bi ti savetovao da ubacis dodatne aktivnosti kad god je to moguce, trcanje na traci izbegavaj jer si tezak i to bi ti dodatno opteretilo zglobove. Ako bude izvodljivo teretana i kardio su idealno resenje, mada znam da ce biti tesko obzirom da si na terenu.

Dorucak i moze da prodje nekad, nekad ako nisu przena jaja itd, ali vecera je malo problematicna.
Od namirnica koje uvek mozes da pokupis sto se kaze imas orasasto, koje ce ti znaciti u prvim obrocima uz proteine, moj savet, kupis u zdravoj hrani 10 x 50 gr badema i samo vadis kad treba.
Galete su uvek dostupne, ella sir, belo meso sa rostilja, tunjevina, povrce isto, voce, kupis isto vise i samo uzimas kada ti treba.
Trudis se da jedes vocke sa niskim glikemijskim indeksom kao sto su grejp,maline,breskve itd, itd i to posle treninga. Bez preterivanja.

Napisi nam da li imas neke zdravstvene probleme, da li si imao neke operacije itd kako bi ti detaljnije pomogli.
Ukoliko se budes zdravo hranio, navikao na takav zivot ne vidim prepreku za skidanje tih 10 kg do leta, pogotovo sto ce u pocetku dosta da ode jer je telo naviklo na losu hranu.
Sačuvana
Fat Tony
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2015, 06:28:26 posle podne »

Pozdrav zajednici ovog foruma. Ovo je ujedno i moj prvi post ovde. Kako naslov teme kaze ja sam prase :-)
Pocecu od pocetka. Od malih nogu sam imao problem sa kilazom. Dok sam bio mladji bio je manji visak, kako sam rastao rastao je i visak. Od kad sam poceo da radim kilaza je rasla najvise zbog nepravilne ishrane. I tako sam dosao do 115 kila sto je na moju visinu od ~185 cm previse. Tada sam resio da se malo dovedem u red u poceo da vezbam i pazim na ishranu. U teretanu sam isao aktivno skoro 2 godine i dosao sam na 94-5 kila. Medjutim mnogo vise sam bio zadovoljniji svojim izgledom. Onda prestajem da radim a sa tim i da idem u teretanu i zapostavio sam ishranu. Od tada je proslo 2 ipo godine i ja sam dourao do ~110 kila. Stomak i tezina mi smetaju i u poslednje vreme me pomalo ledja bole ujutru kada ustanem. Shvatio sam da je vrag odneo salu.
Izvinjavam se na malo duzem uvodu. E sad sta meni treba konkretno. Posao mi je takav da sada tesko mogu da iskombinujem ishranu ali cu se potruditi. Terenac sam, mesecima odsutan od kuce. Firma nam placa dorucak i veceru ali to je sve samo nije zdravo. Preko dana kako se snadjem. Uvece imam kuvano, neka corba ali kontam da mi to slabo znaci u tom periodu. Nemam mogucnosti da sam spremam hranu.
Dok sam vezbao mogao sam da se naviknem da ne jedem hleb, slatkise, pijem gazirano... Sada kada sam na terenu nemam mnogo izbora. Za dorucak dobijem nesto suhomesnato ili jaja na 100 nacina, dok za veceru imamo corbu i uglavnom neko masnije mesiste, kupus, pasulj...
Od prihvatljivih namirnica dostupne su mi pahuljice, tunjevina, jaja, ella, povrce tj. to mogu i imam gde da kupim. U kom smeru da idem da bih sastavio koliko toliko prihvatljiv jelovnik?
Od aktivnosti sam ceo dan napolju i dosta pesacim. Mozda bih mogao da ubacim bajs 3-4  puta nedeljno.
Cilj mi je da skinem visak, za sada bez neke definicije. Zelja mi je da pokusam barem 10-tak kila do leta da svucem.
Kada mi se zavrse tereni bice dosta lakse jer zena kuva dosta i nemasno.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 18 upita.