TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 06:25:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u kolenu  (Pročitano 13251 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #32 poslato: Mart 21, 2016, 11:38:23 pre podne »

moguće je da je posledica bolnosti kičme i donjih ledja - posledica nepravilnog hoda zbog poštede kolena i hramanja...
- pošalji mi nalaz magnetne rezonance kičmenog stuba...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #31 poslato: Mart 21, 2016, 11:36:53 pre podne »

Nenade, da li hoćeš da probaš sa programom koji bih ti dao?
- problem je sa magnetnom rezonancom jer nije jasno da li je prednji ukršteni pokidan ili ne (po magnetu je parcijalna ruptura LCA - i to je dosta ozbiljna povreda, ali nije potpuno jasno da li je kompletna - to ne korelira sa tvojim tegobama nestabilnosti kolena...). takodje na magnetnoj rezonanci nije opisan postero-medijalni segment kolena (koji je kod tebe bolan i koji si povredio)... najpreciznija i najtačnija magnetna rezonanca koštano-mišićnog sistema radi dr Boris Petrović Novi Sad, VMR dijagnostički centar(!)
-
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #30 poslato: Mart 21, 2016, 11:08:50 pre podne »

- pozdrav, od kada je bolu  lumbalnoj kičmi ( pre povrede, posle povrede kolena)?
- da li je neki pokret ili povreda ledja bila početak problema sa slabinskom kičmom?
- da li se bol iz slabinske kičme spušta duž noge prema dole?
Sačuvana
Nenad_94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #29 poslato: Mart 18, 2016, 04:52:16 posle podne »

da li ima bola pri ovome? (istezanje zadnje strane kolena)

Postovani ima pri ovoj vezbi, a onu gore ne mogu ni da izvedem :-) . Osecam se kao invalid :-( . I nogu vucem hramljem na tu , vrv zato sto stedim tu nogu. Sta vi mislite gde dalje ici? Uglavnom sport sam zaboravio vec godinu ipo dana. Ne mogu da potrcim osecam stalan bol u zatkolenoj jami i nelagodnost cele desne noge. Imam i bol u lumbalnom delu kicme ali to niko nije povezao sa kolenom do sada. Mozda stvarno odatle sve i pocinje. Pozdrav :-)
Sačuvana
Nenad_94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #28 poslato: Mart 18, 2016, 04:47:09 posle podne »

- da li kod tebe postoji bolnost na dodir sa unutrašnje stran kolena?
- da li kod tebe postoji bolnost na dodir u zadnjem delu kolena (unutrašnje-zadnji deo kolena)?
Postovani,
Da postoji bolnost na dodir , i ovako stalno me boli tu al na dodir je mnogo izrazenije. Imao sam juce pregled EMNG na kom mi nij3 uredu nerv koji izlazi iz kicme . L4 i S1 . Misle da je to stalno trnjenje i bolnost povezano sa kicmom i zato danas imam snimanje magnetne rezonanse lumbalnog dela kicme pa cemo videti. Hvala vam na odgovorima :-)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #27 poslato: Mart 17, 2016, 04:58:47 posle podne »

da li ima bola pri ovome? (istezanje unutrašnje strane kolena)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #26 poslato: Mart 17, 2016, 04:56:03 posle podne »

da li ima bola pri ovome? (istezanje zadnje strane kolena)
« Poslednja izmena: Mart 17, 2016, 05:02:41 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #25 poslato: Mart 17, 2016, 04:47:09 posle podne »

- da li kod tebe postoji bolnost na dodir sa unutrašnje stran kolena?
- da li kod tebe postoji bolnost na dodir u zadnjem delu kolena (unutrašnje-zadnji deo kolena)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #24 poslato: Mart 17, 2016, 04:42:08 posle podne »

Pozdrav Nenade, pogledao sam nalaze posebno MRI kolena...
- postoji povreda meniskusa zadnjeg roga (to nije glavni problem koji ti imaš, to je u drugom planu)
- postoji parcijalna lezija LCA (delimični rascep/pucanje prednjeg ukrštenog ligamenta - ?)
- ostale povrede nisu opisane... (?)
... imam izvesnu sumnju u kompletnost i preciznost tog nalaza tj da ne postoji detajan i potpun opis svih oštećenja koja postoje kod tebe (nije opisan postero-medijalni segment kolena tj regija gde imaš bolnost) i pitanje stanja prednjeg ukrštenog ligamenta (opisano je kao stara povreda, istanjenje, nehomogenost...? nedorečen opis, a meni deluje da se može raditi i o kompletnoj rupturi LCA(?) > svakoko po magnetu i onom što je opisano - kod tebe postoji parcijalna ruptura LCA (delimično pucanje prednjeg ukrštenog ligamenta)
Sačuvana
Nenad_94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #23 poslato: Mart 14, 2016, 06:28:30 posle podne »

Da li si radio nekeve vezbe posle?
- da li je bilo osecaja kao da je nesto puklo u kolenu pri povredi?
- da li je celo koleno bilo oteceno?
- da li je bio veliki oto (jako naduvano klleno)?
- da l ije otok brzo nastao( u par sati)?

Poslao sam vam na mail sve najvaznije nalaze od raznih lekara , msm sve su najpoznatiji ;) .
Posle te povrede sam mislio da je sve okej,isao sam u  teretanu i spremao se za Kriminalisticku Akademiju . Radio sam sa velikim tezinama leg pres i cucnjeve,vrv da sam tu dodatno nesto isteglio.
Osecaj mi je bio kao da je neko jako uvrnuo nogu , sad se ne secam da li se cula kao da je pukao stapic , ali mislim da nije.
Bilo je oteceno koleno, prvo sam otisao u dom zdravlja, tu su me poslali na fizikalne terapije.Znate kako je to u domovima zdravlja po 15 minuta, uzeo sam sta treba da radim i otisao U SAJ moji rade tu pa sam bio na fizikalnim po sat. Fizikalne mi nisu pomogle. Mogu da savijem nogu ali osecam bol , najveca bol i neprijatnost mi je u zadnjem delu desnog kolena. :\
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2016, 01:52:37 posle podne »

Posalji mi nalaz magnetne sa ostalim nalazima obavezno...
- da li mozes da ispravis nogu 180 stepeni? Da li se javlja neprijatan osecaj pri tome?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #21 poslato: Mart 13, 2016, 01:50:53 posle podne »

Da li si radio nekeve vezbe posle?
- da li je bilo osecaja kao da je nesto puklo u kolenu pri povredi?
- da li je celo koleno bilo oteceno?
- da li je bio veliki oto (jako naduvano klleno)?
- da l ije otok brzo nastao( u par sati)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2016, 01:45:39 posle podne »

Posalji mi nalaze na mejl
dolphin7boy@yahoo.com
Sačuvana
Nenad_94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #19 poslato: Mart 12, 2016, 05:25:35 posle podne »

Postovani ,
Nisam imao internet jedno vreme. Kada je bila povreda imao sam otok. Isao sam kod mnogo lekara i radio sam fizikalne terapije  u SAJ.,ali i dalje osecam jako tup bol u predelu desne noge iza. ( zatkolena jama) ,kako se vec taj deo zove. Tad sam iskrenuo i skocni zglob. Inace imam jako tanke noge  , i oduvek sam pokusavao da ih ojacam i da radim masu nogu ali nikada nisam mogao obim da povecanjam. Imate li neki mail gde mogu da vam slikam i posaljem izvestaje lekara? Koleno mi je jako nestabilno, osecam trnjenje i peckanje u celoj desnoj nozi. Bol mogu nekako i da izdrzim,ali osecaj me ubi :( . Trcanje sam zaboravio godinu dana,nikako ne mogu da potrcim. Osecam kao da ce da mi otpadne noga da mi sklizne koleno. Sto se tice savijanja , tu mogu al osecam bol naravno . Jedva stojim na nogama bukvalno. Imate li vi preporuku nekog lekara,ortopeda ? Rekli su mi da bi to moglo biti i nervi,ali i dalje nemam pravu dijagnozu. Valjda ima neko u ovoj drzavi ko ce mi pomoci :) . Punkcija kolena nikad nije radjena,koliko ja znam :) . Hvala unapred,pozz :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #18 poslato: Mart 07, 2016, 02:35:48 posle podne »

kakavi su nalazi magnetne rezonance, ultrazvuka kolena?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.