TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:32:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Šta je bolje,Creatin il Amino kiseline  (Pročitano 5372 puta)
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2015, 01:36:06 posle podne »

Zar tebi svaki trening izgleda isto, da li na svakom treningu treniraš sve mišićne grupe ili sam loše razumeo ?

Da,dobro si razumeo.Samo menjam redosled vezbi i to je to.Pre sam vezbao 5 dana uzastopce pa vikend odmarao a sad 2 vezbam pa 1 odmaram
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2015, 01:06:41 posle podne »

Mislim, na osnovu ovog što si napisao, da nisi puno čitao odnosno da nemaš neko predznanje o vežbanju, ishrani i suplementaciji.
Verujem da si ograničen količinom sprava/tegova koje možeš da koristiš, ali ovo ne valja ništa. Na stranu sve, i posao, i mogućnosti, ono što uvek možeš je da iščitaš tekstove i ovde na Forumu i na Netu bar što se tiče vežbi, da ne mlatiš u prazno ovako. Vežbe ti nemaju nikakvog smisla. Za suplementaciju su ti Boky i Slaviša već pojasnili. Čitaj, čitaj i čitaj...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2015, 12:22:33 posle podne »

Zar tebi svaki trening izgleda isto, da li na svakom treningu treniraš sve mišićne grupe ili sam loše razumeo ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2015, 12:21:10 posle podne »

Meni je sasvim logično da od aminokiselina nisi imao apsolutno nikakav efekat i da si prvo pitao pa onda kupio ne bi bacio toliko para.
Ja se samo pitam otkud ti ideja da ih uopšte kupiš.
Prvo moraš da središ ishranu, zatim da imaš dobro organizovan trenin i kao treće na red dolazi ostala suplementacija koja ima prioritet ispred amino.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2015, 11:58:09 pre podne »

Ne mislim ja da mene iko zeza,bolje tako otvoreno nego okolo-naokolo.Ja jedem sve i tu ne mogu i da hocu da sredim to da uticem,probao sam al ne ide...Jednostavno ja sam pekar koj radi samo trecu smenu i moj posao je veoma naporan i tezak.No da predjem kako izgleda moj trening.Prvih 30 minuta se zasniva na vratilu gde radim zgibove i druge vezbe na vratilu.Zatim prelazim na bendz gde radim 8-10 serija.Zatim sipku sa tegovima podizem iznad glave 8 serija,pa iza glave 8 serija,pa radim biceps 8 serija,pa dizem u visini brade 8 serija i na kraju mrtvo dizanje 8 serija.Moj trening traje 90 minuta u proseku sa pauzama izmedju serija od 30-45 sekundi i pravim pauzu izmedju vezbi minut-minut ipo...
U mom mestu nema teretana niti je imam u blizini mog mesta pa zato i ovako vezbam.
Da zaboravio sam da kazem da radim i sklekove sa opterecenjem...
Treniram dva dana pa jedan pravim pauzu
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2015, 11:27:31 pre podne »

Ništa ja nisam rekao što nije istina, sve to mu govorim iz najbolje namere i da bi mu otvorio oči :) E sad,ako shvati to kao da ga ja zezam i filozofiram to je već njegov problem. Ne volim kad u teretani čujem savetovanja tipa " Reći ću ti samo ono što želiš da čuješ"  Ko hoće dobar rezultat neće moći prečicom i lakim putem, e sad kome se to ne sviĂ°a i neće ni 20% truda da uloži onda bolje da ne radi ništa...
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2015, 11:17:12 pre podne »

He, he, Boki kao i uvek "pravo u meso"...

Pitanje nije da li je bolji kreatin ili amino kiseline, vec koliko si upoznat sa upotrebnom vrednoscu ovih suplemenata? Kakvi su ti treninzi?

A ako mene pitas, najbolji efekat ce imati redovan trening koji je ispracen kvalitetnom ishranom...a ako ocekujes da ce neki suplement raditi ciljano po misicnim partijama, VARAS SE MOMCE!

MOLIM DA DETALJNO ISCITAS SLEDECI TEKST...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Po pitanju ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2015, 11:04:09 pre podne »

Sve sam ti rekao uvezi amino kiselina u pretkodnom postu. Ne piješ dovoljnu količinu, mora u kontinuitetu dugo da se uzimaju, pre toga da imaš osnovne suplemente, sreĂ°enu ishranu i adekvatan trening a koliko vidm ništa od toga nemaš tako da na tvom mestu ne bi ni očekivao rezultat, pogotovo kad koristiš samo to.
Nećemo o teškim fizičkim poslovima, graĂ°evinac sam  ;D Baki moj, niko ne kaže da mi ovde živimo na jabukama :)

I ptica na grani zna kako se koristi kreatin ja mislim. Prvih 5-7 dana piješ 4x 5g ravnomerno rasporeĂ°eno u toku dana, 20min pre obroka . Recimo, ujutru, pre i posle treninga i uveče, to je faza punjenja. Posle 5-7 dana faze punjenja ideš samo 5g pre i 5 g posle treninga i u danima pauze možeš 5g ujutru i uveče, ili u toku dana 20min pre obroka kad god. Posle treninga možeš sa 30-ak grama dekstroze ili Dekstroza-Maltodekstrin 15-15g a i Whey ne bi bila loša opcija ;D  Rokni ga u toplu vodu da bi mogao da se rastvori da ne bi pio pesak i da bi se bolje iskoristio

P.S
Čitaj tekstoteku i prati malo više teme na forumu, moraš još dosta stvari da središ pre nego kreneš sa kreatinom ako hoćeš dobar efekat ;)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2015, 10:52:30 pre podne »

Ja sam pio 15 tableta dnevno i ništa,što se hrane tiče jedem sve jer radim jako naporan posao pa ne mogu da budem na jabukama...
Reci mi kako se najbolje pije creatin posto pise samo posle treninga pa me zanima jel valja uzeti i pre treninga il kad ustanem il kako vec,HVALA UNAPRED
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2015, 10:48:50 pre podne »

Pa aminokiseline neće raditi same od sebe, pre toga moraš imati full ishranu+ dodatnu suplementaciju ispred toga. Većina ljudi ne razumeju da su amino kiseline i glutamin jako skupi suplementi da bi se koristili onako kako dolikuje i kako će jedino da daju svoj efekat, ljudi kupe amino, još u kapsulama i piju 500 kapsula pola godine i očekuju čudo a ishrana 0, ostali suplementi ništa... Ne ide to tako, pre neko što kupiš dodatak ishrani edukuj se, bacaš pare bzv. Bolje uzmi kreatin, i uzmi minimum pola kile, više će se videti nego da koristiš solo varijantu Aminokiselina, adekvatna ishrana se podrazumeva jelte..


« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 10:52:24 pre podne od strane Bavaništanac » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2015, 10:18:23 pre podne »

A konkretno ovaj bi uzeo pa me zanima jel valja
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/TL1074-Creatine-Fuel-Powder.html
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2015, 10:16:14 pre podne »

Drugari nemam puno iskustva pa me zanima vaše mišljenje šta je bolje?
Zadnjih tri meseca pio sam Amino 6000 al efekta nema bukvalno,sad se razmišljam da uzmem creatin pa me zanima da li je on bolji od Amino?
Gledam cene i one su dosta niske pa me zato i kopka u čemu je štos?
Ja lično želim da povečam mišičnu masu na gornjem delu tela sa akcentom na grudi gde muku mučim pa me zanima da li je i izbor na Creatin pravi?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.