TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:53:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Šta je bolje,Creatin il Amino kiseline  (Pročitano 5368 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #27 poslato: Decembar 12, 2015, 11:13:54 pre podne »

Jedna podesiva klupa, sipka, dve male sipke od kojih se prave bucice, tegovi i eventualno vratilo. Sa tim stvarima mozes celo telo da se radi. Naravno ne isto kao u teretani ali je prilicno izvodljivo izgledati ozbiljno i u takvim uslovima.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #26 poslato: Decembar 12, 2015, 07:15:22 pre podne »

Sa cim raspolazes od rekvizita ? Koliko kg tegova,da li imas i bucice ili samo ravnu sipku, da li je tvoja klupa podesiva?

Raspolazem sa bendz klupom koja nije podesiva vec je ravna,klasicna.Ravnom sipkom i ne ogranicenom kilazom tegova.Vratilo sa nekoliko sprava na njemu.Drug nije da se pravdam al zivim u mestu od 9000 stanovnika gde nema ni jedna teretana a mnogi iz mesta putuju u gradove 20 kilometra da bi vezbali,putovo bi i ja da imam vremena al radim nocu svaku noc,tako da ni nemam vremena.Vidi kazem jos jednom moj cilj nije da se nagruvam vec da izgledam ono solo,opustena varijanta koja se vidi da vezba,kazem jos malo grudi na napumpam i posle samo odrzavam to.
Kad sam uspeo da skinem preko 40 kila i da dodjem do ovog stadijuma a postavio sam i slike e verujem jako da cu uspeti i u ovome da grudi sredim jos.Vama svima hvala,jer ipak vi znate sta i kako a ja sam do sad radio onako kako sam mislio da treba a nisam imao pojma u stvari
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Decembar 11, 2015, 03:56:06 posle podne »

Sa cim raspolazes od rekvizita ? Koliko kg tegova,da li imas i bucice ili samo ravnu sipku, da li je tvoja klupa podesiva?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Decembar 11, 2015, 02:44:51 posle podne »

E zato bi sad da uzmem creatin i nabacim malo grudi na sav ovaj dosadašnji rad.To bi bilo to za mene i posle bi samo to održavao nekih 3x nedeljno treninzima.Zato sam i pitao da li je bolji od Amino da znam sta da uzmem ovaj put.

Nece ti kreatin dati misice, vec trening uz ishranu...cini mi se da ti uzrocno-posledicni odnosi misicnog rasta nisu najjasniji...

Najprostije moguce...

MIŠIĆE KOJE STE MAKSIMALNO IZMORILI TRENINGOM (trening sa opterećenjem u zoni od 70-80 % od maksimuma – 1MR), MORATE KVALITETNO DA NAHRANITE I ODMORITE DA BI „RASLI“ ILI DA BI ODRŽALI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...
Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do oštećenja mišićnih vlakana, koja rastu u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom (mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka (obnove), predstavlja ključ mišićnog rasta (hipertrofije).
Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno gradivnih blokova za obnovu i izgradnju treningom oštećenog mišićnog tkiva...

Kreatin je tu samo pomocno sredstvo...voluminizacija, energija( ATP), brzi oporavak( pufer efekat ), prevencija misicne razgradnje, posledicno...ali ako nema dovoljno dobrog treninga i ishrane, obezvredio si upotrebu kreatina...

PROCITAJ... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-da-poveate-miinu-masu.html
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 02:46:37 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #23 poslato: Decembar 11, 2015, 02:43:40 posle podne »

Repetio mater studiuorum est( ponavljanje je majka nauke)...pa da ponovimo...

Uzalud sva hrana i suplementi ovog sveta, ako svoju muskulaturu nismo stimulisali na pravi način...

Ne možete očekivati mišiće alfa-mužijaka, vežbajući "kao devojčica", pipkajući se težinama ili zadovoljavajući se parom tegova sa jednocifrenim opterećenjem u kućnoj režiji...

NO PAIN, NO GAIN!

Grudi nigde nema jer nema dovoljno dobre stimulacije misica grudi...zao mi je, ali tako je...

Dovoljno teskih tegova i problem resen...a to oko "raspucavanja", hm, niko se nije raspucao tako brzo, za to su potrebne decenije provedene u ovoj prici...uz dovoljno teskih tegova i kvalitetne hrane...



OK prihvatam sve kritike,ipak ja nemam pojma i do sad sam vezbao i radio onako kako sam u ovoj glavi koja ne zna nista to zamisljao da treba.Verovatno je zato i izostao napredak u grudima ali šta je konkretno savet?
Kažem da radim bendz dva dana pa pauza treci dan i ne dizem u opste male tezine,moguce da su za vas male ali za mene su veoma jake,svaki izbacaj mi 4-5 puta pa pauza izmedju serija od 30-45 sekundi.Plus kad zavrsim radim sklekove sa opterecenjem
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #22 poslato: Decembar 11, 2015, 02:38:56 posle podne »

E zato bi sad da uzmem creatin i nabacim malo grudi na sav ovaj dosadašnji rad.To bi bilo to za mene i posle bi samo to održavao nekih 3x nedeljno treninzima.Zato sam i pitao da li je bolji od Amino da znam sta da uzmem ovaj put.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Decembar 11, 2015, 02:38:32 posle podne »

Repetio mater studiuorum est( ponavljanje je majka nauke)...pa da ponovimo...

Uzalud sva hrana i suplementi ovog sveta, ako svoju muskulaturu nismo stimulisali na pravi način...

Ne možete očekivati mišiće alfa-mužijaka, vežbajući "kao devojčica", pipkajući se težinama ili zadovoljavajući se parom tegova sa jednocifrenim opterećenjem u kućnoj režiji...

NO PAIN, NO GAIN!

Grudi nigde nema jer nema dovoljno dobre stimulacije misica grudi...zao mi je, ali tako je...

Dovoljno teskih tegova i problem resen...a to oko "raspucavanja", hm, niko se nije raspucao tako brzo, za to su potrebne decenije provedene u ovoj prici...uz dovoljno teskih tegova i kvalitetne hrane...

Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #20 poslato: Decembar 11, 2015, 02:07:19 posle podne »

Ja jako dobro stojim sa ramenima i ledjima i tu mi nista apsolutno ne smeta al grudi mi rak rana na meni
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #19 poslato: Decembar 11, 2015, 02:06:17 posle podne »

 I sad sa 83 sam ovakav al grudi nigde nema...
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #18 poslato: Decembar 11, 2015, 02:02:20 posle podne »

Alal vera na transformaciji, kako god da je išla  ;)

Isla je na paradajz supe 90% i svaki dan sam trcao po 2x dnevno po sat-sat ipo
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #17 poslato: Decembar 11, 2015, 02:00:16 posle podne »

Alal vera na transformaciji, kako god da je išla  ;)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #16 poslato: Decembar 11, 2015, 01:59:20 posle podne »

Evo ja sa 120 kila i letos sa 77 kila posle godinu dana skidanja kila...Samo grudi malo da nabacim jos i to je to za mene




Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Decembar 11, 2015, 01:40:55 posle podne »

Sa ovim treningom nećeš postići ništa, možeš samo nazadovati.
Mišićima moraš dati vremena za odmor izmedju 2 treninga, moja preporuka najmanje 72h izmedju 2 treninga iste mišićne grupe.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #14 poslato: Decembar 11, 2015, 01:39:55 posle podne »

Dodo bi da sam ja imao 120 kila pa sam za 1 godinu tacno sisao na 76 kile pa mi se nije dopalo tako tanak da budem i sad sam na 83 koje mi odlicno stoje.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #13 poslato: Decembar 11, 2015, 01:38:20 posle podne »

Mislim, na osnovu ovog što si napisao, da nisi puno čitao odnosno da nemaš neko predznanje o vežbanju, ishrani i suplementaciji.
Verujem da si ograničen količinom sprava/tegova koje možeš da koristiš, ali ovo ne valja ništa. Na stranu sve, i posao, i mogućnosti, ono što uvek možeš je da iščitaš tekstove i ovde na Forumu i na Netu bar što se tiče vežbi, da ne mlatiš u prazno ovako. Vežbe ti nemaju nikakvog smisla. Za suplementaciju su ti Boky i Slaviša već pojasnili. Čitaj, čitaj i čitaj...

Moguce da si u pravu,vidi ja sem bendz klupe i vratila nemam nista drugo.ALI ja ne zelim da se nesto raspucam kao mnogi bodibilderi,moja zelja neka je da me ima,da se vide grudi,ramena i ledja ne raspucano vec neki osrednji nivo...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 18 upita.