TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395192 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:15:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga  (Pročitano 16228 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #47 poslato: Februar 08, 2016, 08:01:01 posle podne »

Možeš tako, ako nemaš uslova za bolje to je odlično samo ponekad ubaci i malo ribe i mlečnih proizvoda za promenu :)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #46 poslato: Februar 08, 2016, 06:44:22 posle podne »

Proteine komotno možeš 1.5g a masti možeš manje od 1g/kg. Šta da ti kažem, ja sad ne jedem meso već nego vreme nego klasika 1l Jogurta i 1l mleka, 250g Ella sira, 180ml kiselog mleka i 12 jaja, to je to što se proteina tiče :) Masti samo šaka oraha, kad radim punjenje onda ispržim suncokret(ima u zdravoj hrani, sirovi oko 250din/kg kod mene) i masti što se navataju iz mlečnih proizvoda, ne računam ništa, pojma nemam koliko čega unosim, UH najmanje idem baš.. Nikome nije sjajno. Nije smak sveta ako proteine ideš manje od 1.5-2g, kad bude uslova pojačaš i ćao ;) Gledaj samo da ne budeš u debelom deficitu, makar hidratima morao nadoknaditi kalorije  ;)
« Poslednja izmena: Februar 08, 2016, 06:46:06 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #45 poslato: Februar 08, 2016, 01:16:42 posle podne »

Kako vam izgledaju budget plan ishrane, koliko proteina, koliko masti, koliko UH znam da je sve subjektivno ali upao sam u kanal gde jednostavno ne mogu da izdrzavam 2+ g proteina 1g masti i sl. koje namirnice ganjate, ella mi izgleda kao skup izvor proteina, da li je korektno biti na 1,5 g proteina npr 8 jaja i 300g mesa za moju tezinu ili cak povecati jaja na 10 a masti staviti tu na 1 ali uz pomoc jeftinijeg izvora kao npr kikiriki dok ugljenje hidrate ostaviti iste na 3,5-4 posto oni nisu skupi jer realno pirinac je najprostiji i ovsene?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #44 poslato: Januar 21, 2016, 10:22:53 posle podne »

Ja se na bench-u pre 100kg imam 11-12 serija  i kada sam  na 100kg mogao 15 ponavljanja, a maksimum mi bio na 130-5kg. Ja stvarno ne razumem ta zagrevanja u 2-3 serije.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #43 poslato: Januar 21, 2016, 09:38:33 posle podne »

Saveti procitani i bice usvojeni :)
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #42 poslato: Januar 21, 2016, 08:37:03 posle podne »

Danas naprzen posle raznih stvari, gledao malo i klipove, roknuo NO i krenuo na trening
noge su u planu tj prednja loza i list

Cucanj radio sam 60 x 12 (pre toga sam radio fazon sa 50) osetio sam bas prelepo i jako, jedva sam izvukao ali sam osetio da ide, lepa je i tehnika i sl., malo sam se preforsio pa sam stavio sledecu seriju 70 i sjebao se jer sam jedva 4 izuvkao, smanji na 65 i radio 8 ponavljana pa 7, nisam mogao vise, bukvalno sam umirao, imao sam i spotera za svaki slucaj, pomogao je jednom bukvalno da se dignem iz atg cucnja, posle te 4 radne serije smanjio sam na 50 i jedva uradio 8 i onda sam hteo da opipam kao neka drop serija(nije bila prava drop da se razumemo, odmorio sam pre nje) i radio sa 40 12 ponavljana islo je relativno lakse pa necu da smanjujem vise toliko, ovo mi je bila proba i test sta mogu i koliko sledeci trening radicu sa 60 i 65 i videcu da ostavim 70kg za poslednju seriju, mada moracu pazljivo jer tu sam u rangu makismalno 5 a bojim se zbog tehnike da radim tako mali broj ponavljana ikao se kidam da imam sto bolju tehniku greske se desavaju pri vecim kilazama, a zelim da treniram i dalje.
U sustini ovako je izgledao 60x12 70x4 65x8 65x7, 50x8, 40x12
Posle toga radio sam hack cucnanj na spravi, prvo sa 15 kg 13 ponavljana tu sam vec polako otkazao ali video sam da mogu jos pa sam stavio 17,5 i radio 11 otkazao sam tu ali vidim da nije to to pravo otkazivanje tj da moze jos, poslednje 2 serije 20kg stavljeno i radjeno bukvalno da sam morao da kazem decku da vidi ako ne mogu da se dignem da me povuce i tu sam radio ono do smrti mislim da je bilo 9 i 8 ponavljanja
15x13 17,5x11 20x9 20x8
Onda sledi pressa, pre sam radio nesto mlitavo po 12 ponavljanja oko 100 kg sad sam povecao prvo 110 15 i video sam da treba jace, 120 je bilo oko 10 puta pa 130 2 serije po oko 8/9 opet sam spotera zamolio da me malo pripazi
110x15 120x10 130 x9 130x 8
Posle toga sam testirao sebe na iskoraku, prvo sam krenuo sa 5 kg i imao osecaj da ne mogu da ustanem ali realtivno sam dosta mogao da dizem pa sam digao na 7,5 ista prica, na 10 je vec pocela prava stvar gde tacno osetim i zavrsio sa 12,5 gde sam oktazivao bukvalno
5kg x 15 7,5 x 12 10x10 12,5x8
Poslednja vezba za predju lozu mi je bila sut prednji
tu sam radio sto je moguce pravilnije da bih samo dovrsio misic, malo sam opustenije tu radio to mi je mozda greska, tj krenuo sam fazon
64x10 51x12 64x10 71x8
ali pre toga sam bukvalno obliven znojem, pijem vodu, zaustavljaju me ljudi jesi dobro, idu noge i sl. osetio sam pumpu dosta dobru, dobra konekcija sa misicem, svako vlako sam mogao da osetim na cucnju a i ostalo

Zavrsio sam trening sa 2 vezbe za list, prva je pressa tu sam stavljao vece kilaze jer mi je bilo dosta lako i mogao sam dosta ponavljanja,
kilaze nisam pamtio niti ponavljanja ali bila su u vecem rangu oko 15+ a posle sam smanjio na oko 10/12
to cu svakako povecati, a druga su izdizanja uspravna 3 serije sto teze tj bilo je 80 kg i 90 kg i 4 sto vise BW

E sad dosta je i mozda konfuzno probacu da ispisem sto lepse, bilo je verovatno gresaka ali vise sam testirao svoje neke limite a da usput osetim noge i sjebem ih sto jace, sad me cepa i zamor i sve, nije ovako bilo neko vreme jos od kad sam  krenuo gde sam bio preslab pa sam zbog nekog svog ega jace radio, nije samo misicni zamor i CNS je, iako nisu toliko mala ponavljanja osecam, cak sam i srecan, bacio sam ortaku kosku jer me vratio na pravi put
« Poslednja izmena: Januar 21, 2016, 08:51:06 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #41 poslato: Januar 21, 2016, 08:04:35 posle podne »

Pa prosto i jednostavno, ako zelimo da vezbamo dugi niz godina onda cemo preduzeti sve kako bi zastitili svoje telo. To nas ne cini manjim, vec pametnijim muskarcima.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #40 poslato: Januar 21, 2016, 07:02:41 posle podne »

I lifteri tipa Malaničev, Koklayev, Dan Green, Zahir i ostali se sprdaju sa 300kg čučnjem ali ipak krenu od šipke pa penju postepeno do radne serije.
 Dakle, poenta je da, bez obzira što je tebi lako to dići, moraš postepeno da penješ po 20-30kg iz serije u seriju jer tako pripremaš i CNS i zglobove, tetive, ligamente na napor koji ih čeka, ovako može doći do povrede i pucanja mišića iznenada.
I ja mogu 100kg na benču da izbacam 12-15x ali ne smem se usuditi da krenem odma u drugu seriju sa 100kg jer osetim nelagodnost baš zato što sam iskidao pripoj. Sad pre stotke idem čak 5 serija zagrevajućih  :)

Što se mene tiče, radi kako želiš i kako tebi odgovara naravno, ali, jednom sam iskidao pripoj ramena i grudnog mišića i veruj mi, od tad sam oprezniji nego ikad jer nisam mogao ni ruku dići a ni šipkom pipnuti grudi jedno vreme, i sad s vremena na vreme osetim neprijatan bol i kao cepanje... jezivo  :)
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #39 poslato: Januar 21, 2016, 06:03:57 posle podne »

Jasna stvar da je lako 100 kg, ali pre toga barem seriju dve zagrevne... Koliko god da ti je lako to je opterecenje za ramena.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #38 poslato: Januar 21, 2016, 02:19:34 posle podne »

Ispisi Levu trening kako to izgleda tacno po redosledu i broj serija. Pa da ispisemo ko sta misli da ne valja. Od praznih prica nema nista :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #37 poslato: Januar 21, 2016, 05:07:20 pre podne »

A zasto 12 ponavljanja? recimo benc kad radim...zagrejem se sipkom ili sklekovi...prvu seriju pocinjem sa 100-110kg to izvucem 10 puta...i dodajem...a ove ostali od 6-10 puta, tako da ona zadnja serija nekih recimo 130-140kg ide svega tri-cetiri puta...

Mene opasno zabrinulo ovo.

Kako posle sipke i sklekova 100-110 kg aman, pa puci ce ramena ili pekovi, zasto se igras tako.
U kom smislu brate? meni recimo 100kg dodje relativno lako...(ne zelim da neko pomisli da je kurcenje sada)
To odradim 10puta ali imam snage za jos lagano da izvucem...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #36 poslato: Januar 21, 2016, 01:37:28 pre podne »

A zasto 12 ponavljanja? recimo benc kad radim...zagrejem se sipkom ili sklekovi...prvu seriju pocinjem sa 100-110kg to izvucem 10 puta...i dodajem...a ove ostali od 6-10 puta, tako da ona zadnja serija nekih recimo 130-140kg ide svega tri-cetiri puta...

Mene opasno zabrinulo ovo.

Kako posle sipke i sklekova 100-110 kg aman, pa puci ce ramena ili pekovi, zasto se igras tako.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #35 poslato: Januar 20, 2016, 10:54:18 posle podne »

Vazi brate, promenio sam skroz mindset idem dalje, haha jebiga nisam mnogo, bodyweight par komada fazon 2 serije po 10 ali ono nisu koncetrovani nego oni lozacki brzi backanje vise kao show neki, posto mi dan odmora pa sam mrtav :D Pa da to ogranicavanje mene jebe, kao u fazonu sam a necu vise uradio sam kao 10/12 nista onda cepam i vise ako treba pa cu povecati sledecu seriju kilazu
Sad cu taman i da obnovim suplementaciju to ce mi bude jos veca motivacija, bukvalno sad nisam imao razloga da uzimam istu, ali drago mi je sto se to menja, msm dobar sam ja za prosecnog lika ali ne zelim da budem prosek
« Poslednja izmena: Januar 20, 2016, 11:01:46 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #34 poslato: Januar 20, 2016, 10:49:34 posle podne »

Opusti se, i ja sam isto zapeo zbog skole, ali nista strasno, samo se malo mani teorija, nece ti 12ponavljanja u svakoj seriji izgraditi misic i neces postati jak od toga. Ja licno cepam i 5ice, 6, 8, 10, 15, al NIKADA nemoj sebe da ogranicavas i da sebi uskracujes nesto.

Lepo odmori i pun gass!!!


Haahah nemoj sad sklekove, kataboliraces.
« Poslednja izmena: Januar 20, 2016, 10:51:18 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #33 poslato: Januar 20, 2016, 10:44:40 posle podne »

Jebiga, glup sam, nije da nisam napredovo jesam ali osecam da sam mogao vise, nista sad mi se je sve doslo u glavu i zbog skole i sve, jebiga tako je kako je, vukao sam ja uvek vise ali nekako sam sebe ogranicavao sto kazes cvetko teorijom, sad sam resio sutra ustajanje u sest jede se jako(cak cu da se cimam po gradu da trazim ellu jer do sad sam jeo po 7/8 jaja dnevno a ellu sam nesto izbacio), idem na noge da prokrvarim, vec poceo tako nesto ali me ogranicavao um. Mada nije bas da radim po 12, npr jucerasnji trening mi je bio 55 kg 10 puta, 55kg 8 puta, pa 60 kg oko 4/5 puta i poslednju sam ne znam ni ja zasto stavio 50 kg i izvukao 11 puta, msm da mi je to bila greska, posto ne razumem princip nikad nisam ni sa kim ozbiljno trenirao da pokupim cakice i da me on dovede do mog maksa da osetim kako je to biti na rubu a ne umreti ali mislim da cu svakako to poceti raditi sam, tehiniku dovoljnu imam, znanja imam, naravno sve moze da se popravi ali trebam poceti od osnova, znoja i krvi. Hvala vam momci dovoljna ste mi vi inspiracija, bukvalno sam bez majice sad setam se sredjujem stan, sve da bude idealno, pustio neku lozacku muzicku do daske radim sklekove ko miladin :D
« Poslednja izmena: Januar 20, 2016, 10:48:30 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.