TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:29:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ISTINE I ZABLUDE O VEZBANJU ZA ZENE  (Pročitano 34138 puta)
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #49 poslato: Februar 16, 2009, 10:37:09 posle podne »

Marko da li mi treba posle treninga i dextroza i maltodextrin (15 gr od svakog) da li je to bolja kombinacija ili je dovoljno samo jedno. Vec koristim Protein 92 koji vidim da ima u sastavu BCAA i glutamin. Da li pored toga treba dodatno da uzimam BCAA i glutamin i koji mi savetujes i koju kolicinu da uzimam, da li samo posle treninga ili i pre treninga (trening mi je uvek u poslepodnevnim satima).
Kardio da li moze HIIT 20 min posle treninga, da li je to dovoljno?
Ugljene hidrate uzimam samo iz ovsenih,razenih,zobenih pahuljica i semenki lana i susama, pirinac, ponekad krompir i grasak i vrlo retko integralni hleb. Naravno ponekad i protein bar koji je njam. Znaci ugljene hidrate mogu svaki dan i bez merenja koliko g ugljenih hidrata?
Proteina unosim od 120-140 g (imam 62 kg).
Marko, molim te izvini zbog ovoliko pitanja, ali zelim maksimalno da se posvetim pravilnoj ishrani i pravilnim treninzima.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #48 poslato: Februar 16, 2009, 10:34:39 pre podne »

Cucanj je osnovna vezba za noge.Mozda pocetnici ne treba odmah da ga rade dok ne savladaju tehniku rada ,ali za nekoga ko godinama vezba cucanj mora biti obavezan.Tezine kojima ces raditi mogu biti i manje ,ali u kombinaciji sa kruznim treningom.Za devojke bi optimalno bilo 40kg 12 do 15 ponavljanja.
Sto se ishrane tice,proteine treba drzati od 2 do 4 gr po kg,a sto se tice hidrata ,ja nisam pristalica brojanja hidrata jer intezitet treninga sa tegovima i kardio nije isti kod svakoga.Akcenat baci na kvalitet hidrata,u prepodnevnim satima unesi vise da bi glikogenski depoi bili popunjeni,posle treninga moze malo dextroze ili maltodextrina(30 gr ) sa whey proteinom ili saku suvog grozdja.  Ubaci cardio 30 do 45 min i tu ces postici da gubis masti postepeno.Mozes ga raditi ujutru ili odmah nakon treninga(pozeljno uzeti BCAA,glutamin).
Sto se sagorevaca tice sta god da uzmes bez adekvatne ishrane i treninga nece ti mnogo pomoci,tako da koje god da izaberes neces pogresiti,ali akcenat baci na ishranu.
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #47 poslato: Februar 16, 2009, 09:24:45 pre podne »

 :D mozes da se povredis sa bilo cim ako radis neispravno.. to je poenta.. nazalost, kod nas svi sebi daju za pravo da budu treneri i nutricionisti posle godinu dana treniranja u teretani.. nacices i ovde ljude koje kad im vidis slike ,jasno ti je da nemaju blage veze sa zivotom, a komentarisu kao da su u najmanju ruku profesori...naravno da ima momaka koji itekako znaju sta pricaju, a tebi ostaje teza stvar da na osnovu zdrave logike izaberes kome verovati..  :)
veliki pozz, samo nastavi... i promeni teretanu!!!!  ;D
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #46 poslato: Februar 16, 2009, 03:21:12 pre podne »

Eh, da sam ranije kopala po ovakvim forumima, davno bih to promenila. Kada sam našla jedan sličan forum kao što je ovaj pre 3 nedelje bilo mi je dovoljno par sati iščitavanja da shvatim kako 15 godina mlatim praznu slamu nažalost, a odluka je pala odmah, već sutradan sam prešla potpuno na novi režim ishrane i na pravilne treninge. Za ovo kratko vreme, ja sam prezadovoljna sa rezultatima.
Da li je dovoljno samo da ti kažem da pre neki dan kada sam zamolila trenera u teretani u kojoj treniram, da mi pokaže kako se pravilno radi čučanj, on mi je na to rekao, to ti ne treba i ne preporučujem ti da to radiš, možes lako da se povrediš. Sta vise reći?
Mićo, mnogo ti hvala za savete
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #45 poslato: Februar 16, 2009, 02:08:33 pre podne »

Moj licni izbor bi bio Hydroxycut, ili Lipo 6... Oni su mi se pokazali skroz ok u radu sa zenama... Daleko od toga da su ostali koje sam ti naveo losi, samo iz licnog iskustva, izabrao bih neki od ova dva (jako subjektivno!).
Unos proteina zavisi od tvoje mase, tj. ako se uklapa u onu standadnu relaciju od 2,2 - 4g/kg, to je to... Probaj da izracunas koliko kalorija utrosis u toku dana sa sve treningom, pa se meri prema tome. (racunaj da je 1g proteina oko 4-5cal u zavisnosti od autora).
Mislim da je bolja dijeta sa varijacijom uh, iz prostog razloga sto je manje stresna po organizam i mozes duze vremena da je upraznjavas bez negativnih efekata.. U tom slucaju mozes bez problema da ubacis jednom u 7-10 dana i 'zabranjenu' hranu, jer se nista nece 'zalepiti'. Moj izbor je uvek postepeno smanjivanje uh u toku 3 dana (do 0g), i svaki cetvrti dan tzv refeed kada vracas uh na normalu.
U svakom slucaju, mislim da si na dobrom putu.. bitno je da si promenila nacin treniranja, a zene je u to najteze ubediti!!  ;)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #44 poslato: Februar 15, 2009, 09:59:47 posle podne »

Sta mi preporucujes od ovih sagorevaca sto si naveo, jer uopste sagorevaci su za mene skroz nepoznata tema?
Sto se tice ishrane jedina nedoumica mi je da li je za mene dovoljno 120 g proteina i da li bi mi savetovao varijaciju ugljenih hidrata ili 5 dana bez uh, 6 i 7 dan sa uh?
Znaci ono sto bih zelela da postignem je da sagorim masnoce i da malo povecam misicnu masu, kako bih ostala na istim obimima.
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #43 poslato: Februar 15, 2009, 02:59:26 posle podne »

Mićo, koji je tezi , a koji laksi cucanj? Da li bi trebalo da koristim jos nesto od suplemenata?

     Izvini, ne objasnih.. Pod tezi i laksi sam mislio na opterecenje... tj. 'tezi' - 5-8(ev 10) ponavljanja sa duzom (90-120sek) pauzom, 'laksi' - preko 10 (max 15) sa kracom (30-60sek) pauzom.
  Sto se tice suplemenata, deluje mi ok, ev bih ubacio neki od proverenih sagorevaca (hydroxycut, lipo 6, animal cuts, rapid cuts, xenadrine...)
S' obzirom da ti nije cilj da izadjes na takmicenje, uz dobru ishranu to bi trebalo da bude to..
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #42 poslato: Februar 15, 2009, 02:45:12 posle podne »

Mićo, koji je tezi , a koji laksi cucanj? Da li bi trebalo da koristim jos nesto od suplemenata?
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #41 poslato: Februar 15, 2009, 02:35:55 posle podne »

Onda je u redu!!  :)
U svakom slucaju, mozda bi ti bilo bolje da radis gornji deo u dva dana, bolje ces a i vise sve odraditi, a i imala bi 2 dana pauze izmedju nogu..
Npr:
1) noge, stomak
2) grudi, deo ramena, biceps (ili triceps)
3) ledja, ostatak ramena, triceps (biceps)
4) noge, stomak
5) dva dana pauze
 To je samo jedna od mogucih kombinacija... U tom slucaju bi bilo dobro da noge podelis na 'tezi' i 'laksi' dan (ili po intenzitetu, ili po vezbama)..
Npr:
1) cucanj(tezi), razlicite vrste iskoraka, mrtvo dizanje
2) cucanj(laksi), razlicite leg masine (extension, curl, adductor, abductor...); opet rekoh, to je samo jedna od mogucih kombinacija..
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #40 poslato: Februar 15, 2009, 02:22:21 posle podne »

Moja greska, taj dan kada radim gornji deo tela radim i grudi. Za noge uvek radim cucnjeve, iskorak i mrtvo dizanje, druge vezbe menjam.
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #39 poslato: Februar 15, 2009, 01:11:03 posle podne »

Radim HIIT dva puta nedeljno na kraju treninga. Inace moji treninzi su sada
1 dan noge,stomak
2 dan ruke, ramena, ledja,stomak, HIIT
3 dan noge stomak
4 i 5 dan pauza
Da li je to ok ili da menjam nesto?

 Moje misljenje je da ti ne treba stomak 3 dana za redom.. Probaj da ga radis prvi i treci dan, sto ti ukupno daje 3 puta nedeljno (sasvim dovoljno).
 Mislim da bi bilo dobro da razbijes vezbe za gornji deo tela na 2 dana (zbog cega ne radis grudi??).
 Da li su ti vezbe za noge 1. i 3. dan iste, ili menjas nesto?
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #38 poslato: Februar 15, 2009, 12:27:16 posle podne »

Radim HIIT dva puta nedeljno na kraju treninga. Inace moji treninzi su sada
1 dan noge,stomak
2 dan ruke, ramena, ledja,stomak, HIIT
3 dan noge stomak
4 i 5 dan pauza
Da li je to ok ili da menjam nesto?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Februar 15, 2009, 08:39:08 pre podne »

ne znam da li radiš kardio? to bi svakako trebalo ubaciti posle tegova...
sve ostalo mi zvuči skroz ok ;)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #36 poslato: Februar 15, 2009, 03:33:51 pre podne »

Ja sam jedna od onih koja je bila u zabludi o vezbanju u teretani i to celih 15 godina. Vezbam u teretani vec 15 godina pogresno ali zahvaljujuci trenerima, sa malim tezinama i velikim brojem ponavljanja. Zahvaljujuci mom skorom posecivanju ovakvih foruma, saznala sam mnogo toga o pravilnim treninzima i odgovarajucoj ishrani. Vec 2 nedelje sam na visokoproteinskoj ishrani sa varijacijom ugljenih hidrata i mnogo sam zadovoljna, 2 kg manje. Sto se tice treninga, tezine sam povecala i radim sa takvim tezinama da mogu da uradim 3 serije od po 8-10 ponavljanja. Jeste da posle otpadam od upale misica, ali konacno znam da sam odradila kako treba, da konacno pogadjam misice kako treba.
Ono sto sada hocu je da izdefinisem misice koliko god to mogu i da se otarasim ovih masnih naslaga sto sam ih nakupila. Sto se tice kg to je sada ok, i obimi su ok, samo da nestanu ove masti kojih svuda ima po malo.
Da li cu to uspeti sa ovakvom ishranom i sa ovakvim nacinom treniranja ili treba nesto da menjam?
Od suplemenata koristim Whey protein i Omega 3 i multivitaminski-mineralni comlex.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Novembar 19, 2008, 10:35:28 posle podne »

molim :)
i sama sam ranije držala treninga i poptuno te razumem...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 19 upita.