TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:40:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nesanica molim za savet  (Pročitano 12150 puta)
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #33 poslato: Januar 28, 2016, 05:39:01 posle podne »

ja već dve nedelje koristim melatonin time release. U principu, šta ja znam, ne znam da li od svog prirodnog ciklusa ili od njega ali doĂ°e mi nagon za spavanjem uvek kad želim, tj. oko 12h, ali za razliku od ranije spavam u kontinuitetu svojih nekih 6h. To je ranije bio problem.

dobro je ako se oseti poboljsanje sna. da li si odma posle prvog uzimanja mogao normalno da odspavas ili posle par dana se oseti poboljsanje? koliko mg uzimas? i kolko dana jos mislis da ga pijes?
Sačuvana
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #32 poslato: Januar 28, 2016, 01:52:25 posle podne »

Probacu bas veceras pa cu javiti kako ide sa 1mg. Jer ja sam poremetio san skroz. Posto kad mi je ovo pocelo u novembru od straha nisam znao sta mi se desava imao sam periode od par noci ne spavanja pa sam malo i preko dana spavao pa opet preko noci budan. Tako da sad ko zna na koju sam vremensku zonu nastelovan  :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Januar 28, 2016, 01:34:52 posle podne »

Iako nespecifican, navedeni test, kao sto vec rekosmo, ukazuje na poboljsanje( pd IgM )...polako siguran sam da ce se sve srediti...

Melatonin nece imati nikakve nezeljene interakcije sa trenutnim stanjem...tako da ga mozes koristiti( moja preporuka ne duze od 2-4 nedelje...za pocetak 1 mg dvadesetak minuta pre pocinka)
Sačuvana
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #30 poslato: Januar 28, 2016, 01:25:43 posle podne »

Pa sa nesanicom isto od prilike. legnem oko 11 u krevet malo citam malo TV i tu se uspavam u roku od pola sata zaspem ali se i dalje budim nakon 4-5 sati sam od sebe i uglavnom mi se tad i mokri pa moram i do kupatila da odem, vratim se u krevet legnem i sad tu mi je problem da opet zaspem onako u dubok san. Odspavam ja tu jos jedno 3 sata al se budim cesto za ta tri sata, bas imam osecaj ne ispavanosti i po podocnjacima vidim sebi posto nisam imao ovolike podocnjake.

Ja sam bio narucio melatoni sa sajta al nisam ga jos probao. Posto sam mislio da ce proci rezultati kako treba pa da cu se skroz smiriti. Mada iskreno ne brineme mnogo vec sad znam da je virus u padu da slabi i da nastavim sa vitaminima da ce proci skroz. Jedino sto me nervira sto vec dugo traje pa se malo osecam kao hendikepiran.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Januar 28, 2016, 12:59:35 posle podne »


smatram - da biopsiju srčanog mišića treba izbegavati (osim u nekim slučajevima...)
dijagnoza virusnog miokarditisa se pouzdano postavlja:
- titrom antitela na virus u krvi (IgM, IgG)
- ultrazvukom srca
- ekg snimanjem srca

Naravno da bi biopsiju trebalo ostaviti "za kraj"...ali smatram da bi zbog moguce rekurentnosti infekcije, ukoliko ima indikacija, biopsija "da"...naravno da ne bi pacijenta trebalo toliko uzurpirati, ali vredno je pomena  ;) "Primum non nocere"...

pozdrav evo mene sa rezultatiam od koksakija...

Za koksaki je IgM u granicama normale (slabo pozitivan) 14.34U/ml. Referntne vrednosti su:
negativan do 10.00 U/mL, slabo pozitivan od 10.00 do 15.00 U/mL, preko 15.00 U/mL je pozitivan. Inace kad su mi otkrili virus bio je IgM pozitivan 17U/mL.
A IgG je negativan <5.00U/mL, referentne vrednosti su:
negativan do 11.00 U/mL, Sslabo pozitivan od 11.00U/mL do 15.00U/mL, Pozitavan preko 15.00U/mL.
Inace ja se osecam odlicno nemam bolova nikavih jedino sto me spavanje jos malo zeza.

Da li to znaci da virus slabi? Da li mogu da se vratim fizickim aktivnostima?
nalazi su dobri  - IgM je u padu, trebalo bi da sačekaš sa intenzivnijim fizičkim aktivnostima još mesec-dva... (da IgM padne još....)
da li šetaš?

da setam redovno prepodne uglavnom obavljam jutarnju nabavku do radnje i predvece izadjem napravim jedan krug ako vreme dozvoljava.
Bio sam ja poceo sa preskakanjem ovijace i trbusnjake poceo da radim (al nisam se forsirao jako uopste) al pauziracu i sa tim jos jedno dva meseca do sledece kontrole..mada su mi rekli doktori da mogu da se bavim fizckim aktivnostima posto je EKG i EHO srca uredan.

I da inace udaljen sam od Beograda dosta tako da mi je teze stici do Torlaka. Ali ako bude ne daj boze stanje pogorsavalo oticu i do tamo ako bude trebalo. Ali nadam se da necu morati.

A problem sa nesnicom? Da li je ima pomaka na bolje?

Sačuvana
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #28 poslato: Januar 28, 2016, 12:45:51 posle podne »

pozdrav evo mene sa rezultatiam od koksakija...

Za koksaki je IgM u granicama normale (slabo pozitivan) 14.34U/ml. Referntne vrednosti su:
negativan do 10.00 U/mL, slabo pozitivan od 10.00 do 15.00 U/mL, preko 15.00 U/mL je pozitivan. Inace kad su mi otkrili virus bio je IgM pozitivan 17U/mL.
A IgG je negativan <5.00U/mL, referentne vrednosti su:
negativan do 11.00 U/mL, Sslabo pozitivan od 11.00U/mL do 15.00U/mL, Pozitavan preko 15.00U/mL.
Inace ja se osecam odlicno nemam bolova nikavih jedino sto me spavanje jos malo zeza.

Da li to znaci da virus slabi? Da li mogu da se vratim fizickim aktivnostima?
nalazi su dobri  - IgM je u padu, trebalo bi da sačekaš sa intenzivnijim fizičkim aktivnostima još mesec-dva... (da IgM padne još....)
da li šetaš?

da setam redovno prepodne uglavnom obavljam jutarnju nabavku do radnje i predvece izadjem napravim jedan krug ako vreme dozvoljava.
Bio sam ja poceo sa preskakanjem ovijace i trbusnjake poceo da radim (al nisam se forsirao jako uopste) al pauziracu i sa tim jos jedno dva meseca do sledece kontrole..mada su mi rekli doktori da mogu da se bavim fizckim aktivnostima posto je EKG i EHO srca uredan.

I da inace udaljen sam od Beograda dosta tako da mi je teze stici do Torlaka. Ali ako bude ne daj boze stanje pogorsavalo oticu i do tamo ako bude trebalo. Ali nadam se da necu morati.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Januar 28, 2016, 12:07:11 posle podne »

pozdrav evo mene sa rezultatiam od koksakija...

Za koksaki je IgM u granicama normale (slabo pozitivan) 14.34U/ml. Referntne vrednosti su:
negativan do 10.00 U/mL, slabo pozitivan od 10.00 do 15.00 U/mL, preko 15.00 U/mL je pozitivan. Inace kad su mi otkrili virus bio je IgM pozitivan 17U/mL.
A IgG je negativan <5.00U/mL, referentne vrednosti su:
negativan do 11.00 U/mL, Sslabo pozitivan od 11.00U/mL do 15.00U/mL, Pozitavan preko 15.00U/mL.
Inace ja se osecam odlicno nemam bolova nikavih jedino sto me spavanje jos malo zeza.

Da li to znaci da virus slabi? Da li mogu da se vratim fizickim aktivnostima?
nalazi su dobri  - IgM je u padu, trebalo bi da sačekaš sa intenzivnijim fizičkim aktivnostima još mesec-dva... (da IgM padne još....)
da li šetaš?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Januar 28, 2016, 11:20:14 pre podne »

I jos samo ovo...

Definitivnu dijagnozu u slučaju oboljenja srčanog mišića moze dati jedino sa sigurnošću biopsija srčanog mišića koja se rutinski radi. Bitno je pomenuti da infekcija ne zahvata čitav srčani mišić, već samo pojedine delove, može se desiti da se, bioptat - uzeti delić tkiva, dobije iz zdravog, a ne obolelog tkiva, pa rezultat govori da je srčani mišić zdrav, a u stvari nije pogoĂ°eno obolelo mesto odakle je trebalo da se uzme uzorak.
smatram - da biopsiju srčanog mišića treba izbegavati (osim u nekim slučajevima...)
dijagnoza virusnog miokarditisa se pouzdano postavlja:
- titrom antitela na virus u krvi (IgM, IgG)
- ultrazvukom srca
- ekg snimanjem srca
Sačuvana
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #25 poslato: Januar 27, 2016, 04:18:23 posle podne »

znaci virus je i dalje tu u granicama noramale. da li moze da se poveca opet referentna vrednost ili ce nastaviti da pada? nastavicu i idalje sa vitaminima vocem itd..

inace bas nemam vise simptome bolova u nogama, grudima, glavi, slabosti nemam, puls normalan, pritisak normalan..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Januar 27, 2016, 03:10:02 posle podne »

I jos samo ovo...

Definitivnu dijagnozu u slučaju oboljenja srčanog mišića moze dati jedino sa sigurnošću biopsija srčanog mišića koja se rutinski radi. Bitno je pomenuti da infekcija ne zahvata čitav srčani mišić, već samo pojedine delove, može se desiti da se, bioptat - uzeti delić tkiva, dobije iz zdravog, a ne obolelog tkiva, pa rezultat govori da je srčani mišić zdrav, a u stvari nije pogoĂ°eno obolelo mesto odakle je trebalo da se uzme uzorak.

Dakle, tumačenje rezultata je uvek vezano za simptome obolelog i kliničku sliku i nije lako, tako da je kod sumnje na ozbiljnije forme bolesti potrebno reagovati timskim radom od strane lekara (kod oboljenje srca infektolog, kardiolog ili kod oboljenja nervnog sistema infektolog koji se bavi infekcijama nervnog sistema, neurolog).

Infekcija coxsackie virusima se može ponoviti tokom života, kao i kod nekih drugih virusnih bolesti.
« Poslednja izmena: Januar 27, 2016, 03:12:41 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Januar 27, 2016, 03:03:19 posle podne »

Najuopstenije objasnjenje

- ako nemamo ni IgM ni IgG antitela - najverovatnije nema ni infekcije

– ako su prisutna samo IgM antitela ili IgM zajedno sa IgG - verovatno je u pitanju skorašnja infekcija

– ako su prisutna samo IgG antitela - verovatno je pacijent bio inficiran u prošlosti, ali nema trenutnu
infekciju.

Tj. titar IgM antitela – to je pokazatelj aktuelne, dakle trenutne infekcije nekim mikroorganizmom. IgM antitela su pokazatelj i "malo starije" infekcije, jer su za njihovu pojavu potrebne nedelje od početnog prodora virusa u organizam. Eto i jasnog "pada"...

Inace, moja preporuka je odraditi to na VMA , Torlak...

Ukoliko sumnjamo na bolest srca, a uradimo osnovnu analizu coxsackie IgM i IgG antirtela, mi smo uradili ukupna antitela na viruse A i B grupe i ona će svakako biti pozitivna što ne znači i bolest već zapis da smo sa nekim sojem Coxsackie virusa bili u konaktu. Kada govorimo o bolesti srca jako je bitno znati da bolesti srca izazivaju samo coxsackie B grupe ne i A. Zato je potrebno uraditi pojedinačne titrove na coxsackie B1-B6 virusa koji se rade samo u referentnoj ustanovi za imunologiju i ispitivanje virusa tj pacijent takvu analizu skoro da ne može dobiti niti u državnim( uglavnom), niti u privatnim laboratorijama!!!

Uzimaju se 2 uzorka krvi u razmaku od mesec dana. Samo četvorostruki porast ili pad antitela dokazuje infekciju.
Zabunu stvaraju i viši titrovi coxsackie B1-B6 koji se mogu održavati godinama a što zavisi od našeg imunog sistema. Bez kliničkih znakova bolesti takav nalaz se definiše kao hronično povišen titar na coxsackie viruse B grupe što ne znači i dokaz bolesti.


« Poslednja izmena: Januar 27, 2016, 03:22:10 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #22 poslato: Januar 27, 2016, 01:40:37 posle podne »

pozdrav evo mene sa rezultatiam od koksakija i krvne slike...krvna slika i mokraca opet perfektni sve je na mestu kako treba..i CRP je radjen i to mi kazu da valja.

Jos nisam bio kod svog lekara sa rezultatima od virusa posto sam privatno radio analizu pa me zanima ako neko zna od administratora koji su strucni da pojasni.

Za koksaki je IgM u granicama normale (slabo pozitivan) 14.34U/ml. Referntne vrednosti su:
negativan do 10.00 U/mL, slabo pozitivan od 10.00 do 15.00 U/mL, preko 15.00 U/mL je pozitivan. Inace kad su mi otkrili virus bio je IgM pozitivan 17U/mL.

A IgG je negativan <5.00U/mL, referentne vrednosti su:
negativan do 11.00 U/mL, Sslabo pozitivan od 11.00U/mL do 15.00U/mL, Pozitavan preko 15.00U/mL.

Inace ja se osecam odlicno nemam bolova nikavih jedino sto me spavanje jos malo zeza.

Da li to znaci da virus slabi? Da li mogu da se vratim fizickim aktivnostima?
« Poslednja izmena: Januar 27, 2016, 02:34:34 posle podne od strane boca-boca » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Januar 12, 2016, 10:37:32 pre podne »

Pa kao sto sam napomenuo od novembra neka bude od polovine novembra tad me je vec pocela hvatati nervoza posto nikako da mi nadju sta mi se desava i sva ta ispitivanja i iscekivanja. I onda kad su mi nasli sta je problem bio je koksaki tad sam se smirio posto je bio kraj iscekivanjima i spavao par dana normalno al ja nisam imao mira pa sam procitao svasta na internetu o tom virusu i opet se uspanicio i uhvatila nervoza. Tako da dva meseca od prilike mene muci spavanje.

Ne preko dana ne spavam, mozda samo legnem da se ispruzim na pola sata ali ne zaspem. Ali jesam sad sam se malo i okupirao sa svim tim mojim ne spavanjem. Ali primetio sam da se poboljsalo posto sam imao period kad nisam uopste mogao zaspati. Sad zaspem bez problema ali se budim posle 4-5 sati.

E sad ne znam da li je mozda i problem to sto seroloska analiza krvi ce biti tek krajem januara pa me mozda i to muci podsvesno? Da li sam jos pozitivan ili ne.

Da probam da sacekam jos do kraja meseca kad prodje analiza?
opusti se, sačekaj rezultate, uzimaj vitaminsku ishranu, dosta sna, dobre su duže šetnje na vazduhu, posebno po suncu, promenljivim tempom (prilagodjeno zoni prijatnosti), pazi na pad imuniteta...
javi nam rezultate...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Januar 09, 2016, 01:32:19 posle podne »

Sve je moguce..."konflikt" koji ima specificno ispoljavanje ovog tipa...ali jedino sto mozes da uradis je da ne otezavas sebi...
Sačuvana
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #19 poslato: Januar 09, 2016, 01:12:01 posle podne »

Pa kao sto sam napomenuo od novembra neka bude od polovine novembra tad me je vec pocela hvatati nervoza posto nikako da mi nadju sta mi se desava i sva ta ispitivanja i iscekivanja. I onda kad su mi nasli sta je problem bio je koksaki tad sam se smirio posto je bio kraj iscekivanjima i spavao par dana normalno al ja nisam imao mira pa sam procitao svasta na internetu o tom virusu i opet se uspanicio i uhvatila nervoza. Tako da dva meseca od prilike mene muci spavanje.

Ne preko dana ne spavam, mozda samo legnem da se ispruzim na pola sata ali ne zaspem. Ali jesam sad sam se malo i okupirao sa svim tim mojim ne spavanjem. Ali primetio sam da se poboljsalo posto sam imao period kad nisam uopste mogao zaspati. Sad zaspem bez problema ali se budim posle 4-5 sati.

E sad ne znam da li je mozda i problem to sto seroloska analiza krvi ce biti tek krajem januara pa me mozda i to muci podsvesno? Da li sam jos pozitivan ili ne.

Da probam da sacekam jos do kraja meseca kad prodje analiza?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.