TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 09:09:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nesanica molim za savet  (Pročitano 12255 puta)
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2016, 08:14:34 posle podne »

iskreno bas sam se bio opteretio sa tim samo sam sebi napravio problem. probacu kapi vec veceras i u narednom periodu da koristim. a lekove bi pio ali pre toga bi razgovara sa psihologom da mi kaze kad i kako da pijem.

hvala na savetu. a kako ide procedura sa meltaoninom tu sa sajta Melatonin Time Release koliko dugo se pije da li bi to meni pomoglo u slucaju da valerijana ne upali?
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2016, 04:53:01 posle podne »

Vjerovatno si se toliko opteretio da non stop razmisljas o svom problemu i misli ti se neprekidno smjenjuju u glavi, sto ako ovo bude, sto ako ono...
Znaci gledaj nekako da sam sebe smiris, ako vec bjezis od tableta sa opustanje i smirenje, tipa ksalol, bromazepam...probaj neko vrijeme da pijes caj od valerijane, dobra je stvar.  http://www.najboljicajevi.com/caj-od-valerijane-odoljena-upotreba-i-priprema/
Mada ne bih bjezao da sam na tvoje mjesto ni od ksalaola nije neki jak lijek i ne izaziva zavisnost kao ti sto mislis. Naravno ne da ga uzimas na svoju ruku nego pod nadzorom ljekara, neces da ga pijes duzi vremenski perio da pa da imas nekih nus pojava.
Sačuvana
boca-boca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2016, 01:38:17 posle podne »

Pozdrav svima nov sam na forumu imam 26god i imam jedan problem najvise sa nesanicom trernutno.

Da navedem na pocetku da sam godinu ipo dana u nazad vodio koliko toliko pravilnu ishranu proteinsku sa zdravim UH iz ovsenih integralnih zitarica i radio vezbe uglavnom kod kuce na sipci propadanja zgibovi sklekovi cucnjevi i kombinacije sa dve bucice od 15kg. To mi je jedna vrsta zanimacije kad nisam ucio posto sam student tacnije samo diplomski rad zavrsavam trenutno.

E ovako da bas ne ulazim u sve detalje uglavnom zadnja dva meseca (novembar i decembar) sam se mucio sa virusom koksaki oni koji nisu upuceni taj virus napada srce i misice uglavnom i dovodi do malksalosti gubitka snage i tahikardija povremnih i imao sam i blaze vrtoglavice i jako cudne glavobolje. Prvih mesec dana nisu znali sta mi je problem (to je ceo novembar) pa su me vozali gore dole po odeljenjima bolnica i ispitivali me od glave do pete (uglavnom svi nalazi su bili na mestu pa cak sam bio i na MR glave i vratne kicme). I posle mesec dana ja na infektivnom odeljenju i tu mi ustanove koksaki za koji nema leka nego jacanje imuniteta vitaminima i sto vise lezanja odmaranja. I sto se tice tih slabosti ja nemam vise niti tahikardije i pritisak je normalan i na ultrazvuk srca sam bio i kaze doktor da je sve u redu posto taj virus moze da se vidi i na srcu kad je prisutan. Ali bice jedno testiranje krvi na virus krajem januara.

I u glavnom ja sam ceo novembar proveo nervozan dok mi nisu utvrdili sta je problem i jako sam slabo spavao. Onda kad sam saznao da imam taj koksaki malo mi je laknulo posto je dosao kraj ispitivanjima pa sam poceo malo da spavam normalnije al kad sam se upoznao sa nekim detaljima virusa nazalost preko interneta sam trazio informacije i procitao sve i svasta pa me je uhvatila opet panika i nisam mogao da zaspem.

Tako da mi je sad san poremecen skroz preko noci odspavam 4-5 sati mozda, a znam da mi to nije dovoljno jer mi je slaba koncentracija i osamucen sam dosta. Cak su mi i dali neki lek za smirenje ksalol naj slabiji od 0.25mg probao jednom i ne nameravam da ga uzimam vise posto znam da ti lekovi izazivaju zavisnost niti mi je pomogao ista samo me osamutio sutradan jos vise. Ja niti nemam vise nervoze nego samo ne mogu noramlno da zaspem da utonem u san i da se naspavam 7-8h.

Pokusavao sam sa melatoninom od 1mg (uzeo u apoteci nije kao ovaj u vasoj ponudi Time Release) na svoju ruku 10-ak tableta malo mi je pomoglo da zaspem al sam procitao tu na forumu da treba uzimati jedan period redovno da bi se vratio u normalu ili da probam ZMB6, ili posebno kompleks vitamina B i Mg ili taurin sto su isto tu pominjili na forumu. Ili mi je jos problem u psihi posto cu rezultate krvi dobiti krajem januara. Ili da pocnem sa trcanjem i laganijim vezbama istezanja. Uveo sam i citanje i potpuni mrak u sobi. Bas mi je tesko da se vratim u normalu kao pre dva meseca sa mojim jutarnjim terningom i pripremanjem diplomskog. Pa molim za savet odakle da pocnem?

Izvinjavam se trudio sam se da ne budem opsiran, al opet sam ga oduzio, i nadam se da nije problem sto sam poceo novu temu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.