TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 11:47:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol izmedju lopatice i kicme  (Pročitano 7585 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Februar 26, 2016, 11:07:07 pre podne »

Istezanje na vratilu pravi problem koji sam opisao a to je trnjenje nogu i probadajući bol u donjem delu leĂ°a. Bol se javlja i kada se držim rukama ali i kada sam nogama okačen o vratilo. Bol u torakalnom delu je još uvek prisutan, zakazao sam pregled za 16 mart  kod doktora Vukosava ( ako se dobro sećam i vi ste mi njega preporučili). Radim vežbe ( vucenje ka licu,veslanje na lat masini, povlacenja na lat masini i slične vezbe sa jako malom kilazom nekih 30 do 50 ponavljanja kako bih prokrvio taj deo i zagrejao da mogu kasnije da se istegnem. Bol se malo smanjio ali dalje postoji kada spojim lopatice i to tačno jedna tačka boli. TakoĂ°e se verovatno kao posledica pvrede torakalnog dela javlja i pucketanje i bol kod grudne kosti.
Ok, napravi pregled kod dr Vukosava, javi kakvi su rezultati...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Februar 26, 2016, 11:04:45 pre podne »

Trebalo bi da uradis rendgen slabinske (lumbalne) kičme i eventualno magnetnu rezonancu LS kičme...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #31 poslato: Februar 24, 2016, 10:20:01 posle podne »

Istezanje na vratilu pravi problem koji sam opisao a to je trnjenje nogu i probadajući bol u donjem delu leĂ°a. Bol se javlja i kada se držim rukama ali i kada sam nogama okačen o vratilo. Bol u torakalnom delu je još uvek prisutan, zakazao sam pregled za 16 mart  kod doktora Vukosava ( ako se dobro sećam i vi ste mi njega preporučili). Radim vežbe ( vucenje ka licu,veslanje na lat masini, povlacenja na lat masini i slične vezbe sa jako malom kilazom nekih 30 do 50 ponavljanja kako bih prokrvio taj deo i zagrejao da mogu kasnije da se istegnem. Bol se malo smanjio ali dalje postoji kada spojim lopatice i to tačno jedna tačka boli. TakoĂ°e se verovatno kao posledica pvrede torakalnog dela javlja i pucketanje i bol kod grudne kosti.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Februar 24, 2016, 09:12:05 posle podne »

Dolazi u obzir i kiropraktika - jedino da manipulaciju kičmenim stubom izvodi neko stručan (lekar ili fizioterapeut sa više godina iskustva u kiropraktici...
- trebalo bi da se uradi rendgen slabinske kičme pre kiroprakticnih manipulacija (obavezno) a dolazi u obzir i magnetna rezonanca (sobzirom na dugo trajanje tegoba i slozenost problema)...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Februar 24, 2016, 09:02:05 posle podne »

Subluksacija bi mogla da se popravi/reši trakcijom (teglenjem) na vratilu - okačis se rukama i puštas da se kičmeni stub isteze polako pod tezinom tela (istezanje treba da traje 3-5min)
- kad se istegnes i opustis mozes polako da njišes noge u levo/desno i da rotiras kukove u pravcu kazaljke na satu i suprotno...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #28 poslato: Februar 18, 2016, 12:18:34 posle podne »

Da, na to sam mislio.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Februar 18, 2016, 10:16:50 pre podne »

Da mislio sam na to, imam i loptice. Ranije sam to cesto koristio pre i posle treninga .
Sta mislite da uzrokuje bol kod istezanja na vratilu ( pokusao sam i sa malo pomerenim nogama ka napred kako ne bi bilo krivine u lumbalnom delu) ali ista prica kao potpuno opusten. Obicno ljudima koje poznajem a da imaju problema sa ledjima prija ovakva vrsta iszetanja.
na koje istzanje na vratilu misliš - na ovo?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #26 poslato: Februar 08, 2016, 02:19:17 posle podne »

Tek sad sam video vas odgovor. Na koji nacin mogu da otklonim subluksaciju ? Nekom manuelnom terapijom ( kiropraktikom) ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #25 poslato: Februar 08, 2016, 02:15:50 posle podne »

Da mislio sam na to, imam i loptice. Ranije sam to cesto koristio pre i posle treninga .
Sta mislite da uzrokuje bol kod istezanja na vratilu ( pokusao sam i sa malo pomerenim nogama ka napred kako ne bi bilo krivine u lumbalnom delu) ali ista prica kao potpuno opusten. Obicno ljudima koje poznajem a da imaju problema sa ledjima prija ovakva vrsta iszetanja.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Februar 08, 2016, 02:07:32 posle podne »

A za ovo na vratilu nisam siguran da li se bol prostire kroz nogu a ne bih da testiram ponovo. Dok sam skroz zategnut ne smeta ali kako pocnem da opustam misice ledja samo u nekom trenutku osetim probadajuci bol(imam osecaj kao da je neki nerv "ukljesten" ).
Zatim cim stegnem misice bol se povuce ali mi se sutradan spazmiraju misici.
možda ti je subluksiran (rotiran) pršljen u lumbalnom delu kičme?
- mislim da bi posle vežbi, drugih istezanja trebalo da se lagano okačiš na vratilo i polako probaš da se opuštaš... (kačenje rukama ne nogama..)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Februar 08, 2016, 02:03:27 posle podne »

misliš na ovo?
sa lopticom bolje pogadjaš triger tačke i mestamišićnog spazma...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #22 poslato: Februar 08, 2016, 12:59:52 posle podne »

Da li pored ovih metoda masiranja mogu da koristim i foam roler, mada me malo plasi da time jos vise ne iziritiram povredu ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #21 poslato: Februar 08, 2016, 12:55:57 posle podne »

U klinickom centru idem na tu terapiju, lezim na nekom krevetu 25mim i to je to. Kao ispod je taj magnetni dusek, iskreno nisam se osecao nista drugacije nego kad lezim na svom krevetu sem sto u tom polozaju kada lezim na ledjima pocne da boli ovo izmedju lopatica i jako je neprijatno.

A za ovo na vratilu nisam siguran da li se bol prostire kroz nogu a ne bih da testiram ponovo. Dok sam skroz zategnut ne smeta ali kako pocnem da opustam misice ledja samo u nekom trenutku osetim probadajuci bol(imam osecaj kao da je neki nerv "ukljesten" ).
Zatim cim stegnem misice bol se povuce ali mi se sutradan spazmiraju misici.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Februar 08, 2016, 12:44:23 posle podne »

ovo su načini masiranja koje sami možete prmeniti - a koji su izuzetno efikasni (!)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2016, 12:27:54 posle podne »

ne znam šta je tačno magn dušek...?
da li se bol na vratilu oseća u predelu kičme (lumbalni deo - jedna tačka) ili se spušta duž noge...?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.